مدارکی برای صحت تئوری انفجار بزرگ

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
rrkh

محل اقامت: اتاق

سپاس: 13

Re: مدارکی برای صحت تئوری انفجار بزرگ

پست توسط rrkh »

سلام
خيلي از نظريات براي خود فرمول و مدل رياضي داشته‌اند كه نتوانسته‌اند پديده‌هاي تازه مشاهده شده را توجيه كنند . نظريات من جبري و تحميلي نيستند ، نمي‌خواهيد قبول نكنيد . اگر شما برداشت ديگري از آيات داريد خوب به ديگران ارايه كنيد تا ما هم بهره‌مند شويم .
دقیقا بر عکس.
شما بدون آوردن برهان کافی و استدلال علمی،در حال تحمیل نظریات خود هستید.
براي آزمايش ميتوانيد تشريف ببريد به مركز سياه‌چاله‌ها و تا روز قيامت منتظر باشيد .
پس لطفا مدل ریاضی بیاورید.
نظريه‌اي كه بر پايه احتمالات شكل گرفته باشد قابل دفاع نيست .
3 تا احتمال وجود داره.
آخر سر یکیشون باید درست باشه.(اگه می گید که هر 3تا غلطه،لطفا دلیل بیاورید.)
از جايي كه انبساط كيهان شتاب دار است .
این شتاب در آینده می تواند قطع بشود.

خوب به نظر من كه همه آن اشكال داشت .
دوست محترم!!!
من هم گفتم:
طبق نظریه ی انفجار بزرگ

یعنی با توجه به این نظریه،آیا مقاله درست است یا خیر.

بعدش گفتم بدک نیست که صحبتی در مورد خود نظریه هم داشته باشیم.

اين هم ناشي از منطق و استدلال شما ميشود و ربطي به موضوع ندارد من كه نفهميدم شما چه گفتيد .
چرا ربط نداره؟؟؟؟

شما گفتید اگر فضا بزرگ شود،کهکشانها هم بزرگ می شوند.
من هم پرسیدم اگر شما لباس بزرگتر بر تن کنید،بزرگ می شوید؟

ممنون-خسته نباشید................رضا
تصویر
خدا در محیط استبداد پرستیده نمی شود.استبداد از کفر هم بدتر است
(مهندس مهدی بازرگان)

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

MRT نوشته شده: به طور مثال فاصله ما از خورشيد و خورشيد از ما ثابت مي‌ماند ولي كهكشانها در حال دور شدن از ما هستند . موضوعي است كه نظريه پردازان انفجار بزرگ آن را ناديده گرفته‌اند .
دوست عزیز - فاصله ما تا خورشید برابر 1AU می باشد که تقریبا 150 میلیون کیلومتر است .

و فواصل میان کهکشانی از مقیاس میلیارد سال نوری ( و بالاتر ) است .

در یک قیاس ساده مشاهده می شود که نسبت این دو 10 به توان 22 ( و بیشتر ) خواهد بود .

از طرفی طبق قانون هابل ، کهکشانی که من به عنوان مثال محاسبه کردم جز نزدیکترین هاست ، پس سرعت دور شدن آن از همه کمتر !

حال این نرخ انبساط کم را 10 به توان 20 بار کوچکتر کنید ! مشاهده خواهید کرد که قابل چشم پوشی است .

گرچه این مثال و قیاس اصلا علمی نبود و مشکلات فراوان داشت اما می توان در درک بهتر از آن بهره جست .

MRT نوشته شده: به طور مثال فاصله ما از خورشيد و خورشيد از ما ثابت مي‌ماند ولي كهكشانها در حال دور شدن از ما هستند . موضوعي است كه نظريه پردازان انفجار بزرگ آن را ناديده گرفته‌اند .
بحث دیگر ( که شاید به قسمی مثال بالایی خود من را نقض کند ! ) این است که :

در نظریه ی انفجار بزرگ و نیز طبق قانون هابل و با توجه به مشاهدات خود هابل و دانشمندان بعد از آن ،
این امر واضح است که انبساط کیهان تنها در ابعاد بسیار بزرگ ( شاره کیهانی - cosmic fluid ) در حال انبساط است ( و نه در ابعاد مثلا منظومه شمسی که شما ذکر کردید ! )

یا حق . . . smile072

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

Retin_69 نوشته شده: چرا می توانیم به آغاز آفرینش نگاه کنیم زمانی که پرتوهای آن از مکانی که ما بوده ایم گذشته است
سلام و درود .

متوجه منظور شما نشدم . smile042

اگر واضح تر بیان کنید شاید بتوانیم بر روی آن بحث کنیم .

یا حق . . . smile072

sasanzx

سپاس: 12

پست توسط sasanzx »

سلام دوستان
گسترش انبساطی جهان نه بادکنی و بالونی است بلکه گسترش جهان دقیقا از همان هسته کوچک اولیه است که از درون می خورد و فربه می شود.
طبق نظر دکتر مرتضی رضوی( در کتاب تبیین جهان و انسان که در کتابخانه سایت بینش نو قابل دسترس می باشد)
http://www.binesheno.com/Files/books.ph ... &subid=299
هيچ چيزى وجود نداشت تا از خداوند چيزى را بخواهد، خدا اولين پديده را بدون خواسته
كسى يا چيزى، «ايجاد» كرد. سپس آن را در كم و كيف به گسترش و تكامل مامور كرد كه
اينك جهان هستى و موجودات آن در اين وضعيت كنونى هستند.
«جهان در حال گسترش است.» و اين يك قانون مسلم است. و قانون گسترش جهان مي‌گويد كه جهان محدود است. زيرا چيزي كه نامحدود و بي‌انتهاست گسترش نمي‌يابد. يعني گسترش يك شيء بي‌انتها معني ندارد.
آيا بدون افزايش مواد و انرژي‌هاي درون جهان، چنين گسترش و افزايش حجمي با اين سرعت امكان دارد؟ ما سخني نداريم و پاسخ اين سئوال به عهدة علوم فضايي و كيهاني است. ليكن مسلم و طبيعي است كه اگر مواد و انرژي‌هاي جهان در قبال اين افزايش حجم، ثابت باقي بماند، جهان در عرض مدت كمي پوك و تو خالي مي‌گردد.
قانون گسترش جهان صرفاً يك گسترش بي‌محتوا نيست. پوكي و پوچي نيز با حكمت سازگار نيست. البته به همان ميزاني كه به حجم و محتواي جهان افزوده مي‌شود، سير هماهنگ به سوي تكامل كيفي نيز وجود دارد. مادة اولية و همچنين مواد و انرژي كه ايجاد مي‌شوند، بلافاصله راه كمال را در پيش گرفته و به راه مي‌افتند. اساساً برنامة خلقت، كه همان برنامة تكامل است پس از لحظة ايجاد به راه مي‌افتد.
يك محقّق تا مسئلة «ايجاد» را درك نكند، هرگز توان ارائة مطلب كامل در كليات پيدايش و سرنوشت جهان و همچنين چگونگي سازمان جهان، را نخواهد داشت. و هر چه اينگونه معلومات توسعه بيابد از پراكندگي (و نيز در مواردي از تناقض) و نابساماني اساسي بر كنار نخواهد بود. و اينجاست كه مشاهده مي‌كنيم يكي از نابسامان‌ترين علوم روز علوم كيهاني است. علاوه بر لطمه‌‌هايي كه اين علوم از عدم درك صحيح «مرحلة اوّليه ايجاد» مي‌خورند، يكي از بديهي‌ترين قوانين آن، يعني «قانون گسترش جهان» نيز در اثر عدم توجه به «تداوم ايجاد» و جوشش ايجادي انرژي و مواد از مركز جهان، يك سخن ناقص و به صورت قانون تبيين نشده، باقي مانده است.
و اينك نه مي‌توانند گسترش حجم جهان را بدون افزايش هماهنگ مواد و انرژي‌هاي جهاني بپذيرند، و نه مي‌توانند اين گسترش را (به اصطلاح) گسترش بادكنكي و صرفاً بر اساس «انبساط ماده» بپذيرند.
آنان از چيزي به نام انبساط مادّه سخن مي‌گويند ليكن به وضوح مي‌بينند كه اين انبساط در اين موضوع نه كافي است و نه پاسخگوي ده‌ها سؤال اساسي. و گرچه حتّي بر فرض قبول توجيه گسترش جهان به وسيلة انبساط، هيچ چاره‌اي از پرداختن به تبيين ايجاد در مرحلة پيدايش آغازين جهان نيست، آنان مسئله را در اين موضوع بس مهمّ با «مسامحه» برگزار مي‌كنند.

Retin_69

سپاس: 10

پست توسط Retin_69 »

سلام
فرض کنید ما در نقطه a هستیم و جایی که در ابتدا بوده ایم نقطه b ( البته خیلی حالت کلاسیک به این نقطه ها دادم .شما خودتان در فضا_زمان فرض کنید ) است و این فاصله را ما با سرعتی کمتر از نور پیمودیم . اما اکنون می توانیم پرتوهایی از آن زمان را دریافت کنیم که در این مسابقه با ما برای رسیدن به نقطه کنونی باید برنده شده باشند .
؟
من از ريشه ي گياهان گوشتخوار مي آيم
ومغز من هنوز
لبريز از صداي وحشت پروانه ايست كه اورا
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

sasanzx نوشته شده:سلام دوستان
گسترش انبساطی جهان نه بادکنی و بالونی است بلکه گسترش جهان دقیقا از همان هسته کوچک اولیه است که از درون می خورد و فربه می شود.
طبق نظر دکتر مرتضی رضوی( در کتاب تبیین جهان و انسان که در کتابخانه سایت بینش نو قابل دسترس می باشد)
http://www.binesheno.com/Files/books.ph ... &subid=299
هيچ چيزى وجود نداشت تا از خداوند چيزى را بخواهد، خدا اولين پديده را بدون خواسته
كسى يا چيزى، «ايجاد» كرد. سپس آن را در كم و كيف به گسترش و تكامل مامور كرد كه
اينك جهان هستى و موجودات آن در اين وضعيت كنونى هستند.
«جهان در حال گسترش است.» و اين يك قانون مسلم است. و قانون گسترش جهان مي‌گويد كه جهان محدود است. زيرا چيزي كه نامحدود و بي‌انتهاست گسترش نمي‌يابد. يعني گسترش يك شيء بي‌انتها معني ندارد.
آيا بدون افزايش مواد و انرژي‌هاي درون جهان، چنين گسترش و افزايش حجمي با اين سرعت امكان دارد؟ ما سخني نداريم و پاسخ اين سئوال به عهدة علوم فضايي و كيهاني است. ليكن مسلم و طبيعي است كه اگر مواد و انرژي‌هاي جهان در قبال اين افزايش حجم، ثابت باقي بماند، جهان در عرض مدت كمي پوك و تو خالي مي‌گردد.
قانون گسترش جهان صرفاً يك گسترش بي‌محتوا نيست. پوكي و پوچي نيز با حكمت سازگار نيست. البته به همان ميزاني كه به حجم و محتواي جهان افزوده مي‌شود، سير هماهنگ به سوي تكامل كيفي نيز وجود دارد. مادة اولية و همچنين مواد و انرژي كه ايجاد مي‌شوند، بلافاصله راه كمال را در پيش گرفته و به راه مي‌افتند. اساساً برنامة خلقت، كه همان برنامة تكامل است پس از لحظة ايجاد به راه مي‌افتد.
يك محقّق تا مسئلة «ايجاد» را درك نكند، هرگز توان ارائة مطلب كامل در كليات پيدايش و سرنوشت جهان و همچنين چگونگي سازمان جهان، را نخواهد داشت. و هر چه اينگونه معلومات توسعه بيابد از پراكندگي (و نيز در مواردي از تناقض) و نابساماني اساسي بر كنار نخواهد بود. و اينجاست كه مشاهده مي‌كنيم يكي از نابسامان‌ترين علوم روز علوم كيهاني است. علاوه بر لطمه‌‌هايي كه اين علوم از عدم درك صحيح «مرحلة اوّليه ايجاد» مي‌خورند، يكي از بديهي‌ترين قوانين آن، يعني «قانون گسترش جهان» نيز در اثر عدم توجه به «تداوم ايجاد» و جوشش ايجادي انرژي و مواد از مركز جهان، يك سخن ناقص و به صورت قانون تبيين نشده، باقي مانده است.
و اينك نه مي‌توانند گسترش حجم جهان را بدون افزايش هماهنگ مواد و انرژي‌هاي جهاني بپذيرند، و نه مي‌توانند اين گسترش را (به اصطلاح) گسترش بادكنكي و صرفاً بر اساس «انبساط ماده» بپذيرند.
آنان از چيزي به نام انبساط مادّه سخن مي‌گويند ليكن به وضوح مي‌بينند كه اين انبساط در اين موضوع نه كافي است و نه پاسخگوي ده‌ها سؤال اساسي. و گرچه حتّي بر فرض قبول توجيه گسترش جهان به وسيلة انبساط، هيچ چاره‌اي از پرداختن به تبيين ايجاد در مرحلة پيدايش آغازين جهان نيست، آنان مسئله را در اين موضوع بس مهمّ با «مسامحه» برگزار مي‌كنند.
درود بر شما .

اما آنچه شما فرمودید در واقع پیشرفت جهان بود .

بحث اینجا بر سر انبساط جهان است .

گفته شما اگر هم صادق باشد در باب خود صادق است

اما

در اینجا بحث انبساط گیتی از دید کیهان شناسی مطرح است .

یا حق . . . smile072

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

Retin_69 نوشته شده:سلام
فرض کنید ما در نقطه a هستیم و جایی که در ابتدا بوده ایم نقطه b ( البته خیلی حالت کلاسیک به این نقطه ها دادم .شما خودتان در فضا_زمان فرض کنید ) است و این فاصله را ما با سرعتی کمتر از نور پیمودیم . اما اکنون می توانیم پرتوهایی از آن زمان را دریافت کنیم که در این مسابقه با ما برای رسیدن به نقطه کنونی باید برنده شده باشند .
؟
سلام و درود بر استاد رتین گرامی .

فکر می کنم اشتباه در نوع برداشت شما باشد .

این که شما برای گیتی مرکزی متصور شده اید ( همان نقطه b ) و با این باور که تمامی ذرات کیهان ، از آن نقطه شروع به گسترش کرده اند به این تناقض می رسید .

یا حق . . . smile072

نمایه کاربر
rrkh

پست توسط rrkh »

؟
سلام

خوب شاید دلیلش این باشه که جهان جسم سیاهه.

ممنون............رضا
تصویر
(مهندس مهدی بازرگان)

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

rrkh نوشته شده:
؟
سلام

ممنون............رضا
با سلام .

لطفا بیشتر توضیح دهید !!!

یا حق . . . smile072

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

مشكل جدي نظريه انبساط فضا اين است كه با نزديك شدن به پيرامون كيهان سرعت گريز اجرام بيشتر ميشود كه طبق اين نظريه ميبايست انبساط فضا در پيرامون كيهان بيشتر از داخل آن باشد و هيچ توجيهي نمي‌توان براي اين عدم يكنواختي در انبساط فضا ارايه نمود .
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

MRT نوشته شده:مشكل جدي نظريه انبساط فضا اين است كه با نزديك شدن به پيرامون كيهان سرعت گريز اجرام بيشتر ميشود كه طبق اين نظريه ميبايست انبساط فضا در پيرامون كيهان بيشتر از داخل آن باشد و هيچ توجيهي نمي‌توان براي اين عدم يكنواختي در انبساط فضا ارايه نمود .
سلام و درود .

دوست عزیز ، اشتباه می کنید .

کافی است مرجع خود را تغییر دهید تا این مشکل حل شود .

مثلا فرض کنید شما بر روی کوازاری هستید که با بیش از 90% سرعت نور در حال دور شدن از ماست .

در این صورت شما سرعت کهکشان راه شیری را 90% سرعت نور اندازه گیری خواهید کرد و خود ( کوازار) را ساکن می پندارید .

این یک بحث کاملا پیش پا افتاده و ساده است و نه مشکلی بزرگ برای نظریه !!!!

یا حق . . . smile072

Retin_69

سپاس: 10

پست توسط Retin_69 »

سلام

این که شما برای گیتی مرکزی متصور شده اید ( همان نقطه b ) و با این باور که تمامی ذرات کیهان ، از آن نقطه شروع به گسترش کرده اند به این تناقض می رسید .
اگر ممکن است استاد را از اول Retin بردارید لطفا .
*****************************************************************************************
کاسمولوجیست عزیز گفتم که نوشته ام خیلی کلاسیکی شد و شما خودتان در فضا _زمان در نظر بگیرید .
نیازی به مرکز نیست که با دید کلاسیک قاطی شود .
مساله فقط این است که فاصله ای بین این دو نقطه وجود دارد .
و این فاصله را نور سریتر از ما می پیماید .
با سپاس
من از ريشه ي گياهان گوشتخوار مي آيم
ومغز من هنوز
لبريز از صداي وحشت پروانه ايست كه اورا
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

کاسمولوجیست عزیز گفتم که نوشته ام خیلی کلاسیکی شد و شما خودتان در فضا _زمان در نظر بگیرید .
نیازی به مرکز نیست که با دید کلاسیک قاطی شود .
مساله فقط این است که فاصله ای بین این دو نقطه وجود دارد .
و این فاصله را نور سریتر از ما می پیماید .
با سپاس
درود فراوان بر رتین گرامی .

به نظر این حقیر ، باز هم پاسخ ساده است .

نوری که از کهکشانی با فاصله مثلا 13 بیلیون سال نوری به ما می رسد ،13 بیلیون سال پیش آن را نشان می دهد ( که البته دوران نوزادی آن کهکشان است ) .

کمی فراتر رویم ،

نوری که مرز کیهان ( که شما به آن اشاره کردید ) به ما میرسد ، هرگز خود لحظه آغاز نیست و مسلما کمی بعد از آن است . ( همین مقدار کم هم کافی است تا نیاز به سرعت نور برای ما منتفی شود! )

دورترین تصاویر مشاهده شده ، تصاویر بعد از افق قابل رویت ( observable horizon ) هستند .

و این هم همان تفاوت بینما ( جسم مادی ) و نور ( چیزی که با سرعت نور حرکت کرده ) می باشد .

شاید هم من درست متوجه سوال شما نشده ام !!!

یا حق . . . smile072

نمایه کاربر
rrkh

پست توسط rrkh »

Cosmologist نوشته شده:
rrkh نوشته شده:
؟
سلام

ممنون............رضا
با سلام .

لطفا بیشتر توضیح دهید !!!

یا حق . . . smile072

سلام

تعریف جسم سیاه تا اونجایی که یادمه،جسمیه که اگر نوری وارد اون بشه،ازش خارج نمیشه.
خوب،وقتی لحظه ی اول به همه ی جهات نور تابیده شده،پس از آن نور به تمام نقاط برخواهد گشت.

این نظر شخصی من هست.

ممنون........رضا
تصویر
(مهندس مهدی بازرگان)

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

سلام و درود .

دوست عزیز ، اشتباه می کنید .

کافی است مرجع خود را تغییر دهید تا این مشکل حل شود .

مثلا فرض کنید شما بر روی کوازاری هستید که با بیش از 90% سرعت نور در حال دور شدن از ماست .

در این صورت شما سرعت کهکشان راه شیری را 90% سرعت نور اندازه گیری خواهید کرد و خود ( کوازار) را ساکن می پندارید .

این یک بحث کاملا پیش پا افتاده و ساده است و نه مشکلی بزرگ برای نظریه !!!!

تمامي اشتباهات از خود شماست .

مثل اينكه شما به بازي شطرنج علاقمند هستيد . ناظر سومي را مابين خودتان و من قرار دهيد و از او بپرسيد كه سرعت دور شدن كدام يك از ما بيشتر است . ناظر سوم به شما خواهد گفت كه سرعت دور شدن من كه در پيرامون كيهان هستم بيشتر از دور شدن شماست كه در داخل كيهان هستيد . بحث پيش پا افتاده‌اي هم نيست بلكه فهم شما از ناظرين و دستگاه‌هاي مرجع مختصات طوطي واري است . اين نظريه مشكل حاد دارد .
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

ارسال پست