مدارکی برای صحت تئوری انفجار بزرگ

مدیران انجمن: parse, javad123javad

بوهر 1372

Re: مدارکی برای صحت تئوری انفجار بزرگ

پست توسط بوهر 1372 »

مدارکی برای عدم صحت انفجار بزرگ
بنده مایل به دانستن پاسخ دو سوال اندر حوالی بیگ بنگ هستم:
1-می شود توضیح دهید که چرا در لحظات اولیه ی آفرینش چرا پاد ماده ی بیش تری نسبت به ماده تولیذ شده است؟
2-مساله ی تخت بودن که مربوط به این است که آیا هندسه ی فضا زمان باز است یا بسته.
چگالی بحرانی/چگالی انرژی_جرم واقعی=امگا
که در آن اگر 1=امگا باشد هندسه تخت است اگر 1>امگا هدسه هذلولی است و اگر 1>امگا هندسه ی جهان کروی و بسته است. اما محاسبات دلالت بر این دارد که امگا کوچکتر مساوی یک و بزرگتر مساوی 1/0 است که نیاز به یک پریشندگی کمتر از 10^5- ثانیه دارد و از آن جا که مقدار به آن به یک نزدیک است می توان نتیجه گرفت که هندسه ی جهان کروی است که همان طور که دوستمان گفت این نظریه حاوی مشکلات زیادی است.
می شود این دو مشکل را حل کنید؟
ابلها مردا عدوی تو نیستم من ،انکار توام .

بوهر 1372

پست توسط بوهر 1372 »

ببخشید در متن بالا اگر 1<امگا باشد هندسه ی جهان هذلولی است.
smile017
ابلها مردا عدوی تو نیستم من ،انکار توام .

Retin_69

سپاس: 10

پست توسط Retin_69 »

مشکل اینجاست که به محض ورود شما به مباحث کیهان شناسی و شاره کیهانی ( که شما در اینجا به صورت کیلاسیک این کار را انجام داده اید ) مجبور هستید از هندسه ریمانی بهره بگیرید .
بله مشخص است که وقتی می خواهیم به جزییات بپردازیم باید با زبان خاص خود کیهان آن را بررسی کنیم اما این ترجمه ای که من انجام دادم هیچ نیازی به ورود به این زبان تخصصی ندارد .
توجه داشته باشیم که نرسیدن به سرعت نور به دلیل وجود لختی ( وجود جرم ) است .
از نوشته شما برداشت می شود که جرم عالم را می گویید و انحنای عالم مورد نظر شماست و متوجه نشد منظور شما جرم خود جسم است .
اما بحث بر سر این است که ما آن لحظه صفر ( یا به قول شما مبدا زمان ) را نمی توانیم ببینیم .

پس چیزی که ما می بینیم عمر کیهان نیست ، کمتر از آن است !
خوب از اول هم همین موضوع بود که ما آنچه که می بینیم از ابتدای خلقت نیست و مقداری را از دست داده ایم که من هم همین را نشان دادم اما یک تفوات کوچک وجود دارد .
در نسبیت عام ناظر خارج از فضا _ زمان ندارم اما داخل فضا_زمان که داریم و همان طور که نظریه بیگ بنگ می گوید باید فضا خود در حال انبساط باشد ( که به نظر من فضا در حال کش آمدن نیست و مانند زمین شطرنجی است که هر لحظه بر تعداد مربع های آن اضافه می شود و این گونه نیست که 64 خانه بوده است و اکنون هم همان 64 خانه است و این خانه ها در حال کش آمدن هستند ( البته نظر شخصی من است ) ) و از بعد از تکینگی فضا_زمان وجود دارند پس ناظر هم وجود دارد .

با سپاس
من از ريشه ي گياهان گوشتخوار مي آيم
ومغز من هنوز
لبريز از صداي وحشت پروانه ايست كه اورا
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

درودی دوباره .
Retin_69 نوشته شده:
مشکل اینجاست که به محض ورود شما به مباحث کیهان شناسی و شاره کیهانی ( که شما در اینجا به صورت کیلاسیک این کار را انجام داده اید ) مجبور هستید از هندسه ریمانی بهره بگیرید .
بله مشخص است که وقتی می خواهیم به جزییات بپردازیم باید با زبان خاص خود کیهان آن را بررسی کنیم اما این ترجمه ای که من انجام دادم هیچ نیازی به ورود به این زبان تخصصی ندارد .
به هر روی شما وارد مبحثی کیهان شناختی شده اید پس نیاز است از ادبیات مخصوص آن استفاده نمایید .

نسبیت عامی که در مورد ابعاد کهکشانی و میان کهکشانی به کار می رود با نسبیت عامی که در مورد شاره کیهانی به کار می رود کمی متفاوت است .
یکی از آن تفاوت ها را در اصطلاح نسبیت عام مدرن می نامند .

البته اگر از دید نسبیت عام ( و از منظر شما ) به موضوع نگاه کنیم به مشکلی که شما فرمودید بر خواهیم خورد .

Retin_69 نوشته شده: خوب از اول هم همین موضوع بود که ما آنچه که می بینیم از ابتدای خلقت نیست و مقداری را از دست داده ایم که من هم همین را نشان دادم اما یک تفوات کوچک وجود دارد .
پس در این مورد تفاهم داریم smile038

بنده هم نظرم همین بود که تا خود لحظه صفر نمی توان پیش رفت ( و نظر جناب مبشر شاید به آن گونه ، ابهام آمیز بوده ! )

Retin_69 نوشته شده:همان طور که نظریه بیگ بنگ می گوید باید فضا خود در حال انبساط باشد ( که به نظر من فضا در حال کش آمدن نیست و مانند زمین شطرنجی است که هر لحظه بر تعداد مربع های آن اضافه می شود و این گونه نیست که 64 خانه بوده است و اکنون هم همان 64 خانه است و این خانه ها در حال کش آمدن هستند ( البته نظر شخصی من است ) ) و از بعد از تکینگی فضا_زمان وجود دارند پس ناظر هم وجود دارد .
خوب این دقیقا دیدگاه طرفداران نظریه ی جهان حالت پایا ( steady state universe ) می باشد که به نوعی به خلق ماده از هیچ معتقد بودند .

یا حق . . . smile072

Retin_69

پست توسط Retin_69 »

سلام
نسبیت عامی که در مورد ابعاد کهکشانی و میان کهکشانی به کار می رود با نسبیت عامی که در مورد شاره کیهانی به کار می رود کمی متفاوت است .
یکی از آن تفاوت ها را در اصطلاح نسبیت عام مدرن می نامند .

نسبیت عام خیلی تغییر کرده است و تقریبا می توان گفت جز مفروضاتی بسیار بنیادی از نسبیت دهه های نخستین چیزی باقی نمانده است .
نسبیت عامی که قبلا می شناختیم توانایی جوابگویی خیلی از مباحث جدید رو ندارد و همچنین توان تولید جدید هم از خود نشان نمی دهد .
در ضمن اگر ممکن است شما هم سرعت میانگینی برای دور شدن ما و کوازار از هم به دست بیاورید ( با هابل یا با استفاده از نظریات نوین نسبیت عام ) مایلم بدانم چرا سرعت میانگین من این قدر زیاد می شود و چقدر اختلاف دارد .
خوب این دقیقا دیدگاه طرفداران نظریه ی جهان حالت پایا ( steady state universe ) می باشد که به نوعی به خلق ماده از هیچ معتقد بودند .
نظریه پایا به پایا بودن جهان اعتقاد داشتند اما انبساطی که من از آن نام می برم کاملا نقیض این عقیده است .
من شکل انبساط رو ( البته از دید گاه خودم ) جور دیگری می دانم .
در واقع فضا کش نمی آید ( 64 خانه نمی ماند بلکه تعدا خانه ها بیشتر می شود ) حتی اگر این چنین باشد سرعت انبساط فضا بایست سریعتر از انبساط ماده در آن باشد که همین مورد به نظر من انبساط فضا را از انبساط ماده کیهان و دور شدن کهکشان ها از یکدیگر جدا می کند .
********************************************************************************************
می شود توضیح دهید که چرا در لحظات اولیه ی آفرینش چرا پاد ماده ی بیش تری نسبت به ماده تولید شده است؟
فکر کنم sm ذراتی به نام x را پیشنهاد می دهد که در واپاشی خود به ماده و ضد ماده می توانند مقدار بیشتر ماده تولید کنند که البته این ذرات تایید تجربی ندارد .
مساله ی تخت بودن که مربوط به این است که آیا هندسه ی فضا زمان باز است یا بسته.
چگالی بحرانی/چگالی انرژی_جرم واقعی=امگا
که در آن اگر 1=امگا باشد هندسه تخت است اگر 1<امگا هدسه هذلولی است و اگر 1>امگا هندسه ی جهان کروی و بسته است. اما محاسبات دلالت بر این دارد که امگا کوچکتر مساوی یک و بزرگتر مساوی 1/0 است که نیاز به یک پریشندگی کمتر از 10^5- ثانیه دارد و از آن جا که مقدار به آن به یک نزدیک است می توان نتیجه گرفت که هندسه ی جهان کروی است

علاوه بر مبهم بودن کاملا ضد و نقیض هم هست .
دوست عزیز سعی کنید کمی بر روی آنچه که خواندید تفکر کنید . این روابط بر آمده از علم غیب که نیستند .تمامی آنها بررسی ساده یک کسر هستند .بنا به تعریفی مقداری ماده در جهان را ملاک فرض کرده اند که اگر این مقدار ماده باشد جهانی تخت خواهیم داشت ( نه شتاب در انبساط و نه شتاب در انقباض )
امگا کوچکتر از یک یعنی اینکه چگالی ماده در جهرن کمتر از مقدار بحرانی باشد ( مقداری که یک جهان ایستا را می سازد ) { صورت کسر کوچتر از مخرج کسر } در این حالت هندسه کیهان هذلولی است (زین اسبی ) ( زیرا انبساط متوقف نخواهد شد و ژئودزیک ها می بایست واگرایی داشته باشند ) و اگر مقدار چگالی از مقدار چگالی بحرانی بیشتر باشد ( مخرج کسر کوچکتر از صورت کسر باشد ) بدیهی است که جهان باز خواهد گشت و در این حالت هندسه کروی است ( زیرا ژئودزیک های می بایست همگرایی داشته باشند ).
و ماده فعلی جهان به حدی نیست که بتواند هندسه کروی را به عالم تحمیل کند و دنیا با تخته گاز و دنده معکوس در حال انبساط است که با این چگالی تا الا ماشاا... هم ادامه خواهد داشت .
البته اینها پیش بینی های نظریات فعلی هستند که با نادرست بودن آنها ، احتمال نادرست بودن پیشگویی هایشان هم وجود دارد .
با سپاس
ومغز من هنوز
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

Retin_69 نوشته شده: اگر ممکن است شما هم سرعت میانگینی برای دور شدن ما و کوازار از هم به دست بیاورید ( با هابل یا با استفاده از نظریات نوین نسبیت عام ) مایلم بدانم چرا سرعت میانگین من این قدر زیاد می شود و چقدر اختلاف دارد .

درود .

به یاد دارم که تقریبا 1 سال پیش تاپیکی در این مورد زده شده بود و در آنجا سرعت دور شدن کوازار ی از کوازار دیگرا را بدست آوردم !!

اگر تاپیک مذکور را یافتم در اینجا قرار خواهم داد.

اما چند شب پیش به فرمولی جالب برخورد کردم که شاید بد نباشد در اینجا آورده شود :

زمان نگاه - عقب ( زمان طی شده توسط نور از شیئی در انتقال به سرخ z ) از فرمول زیر بدست می آید :

تصویر

که در آن

H پارامتر هابل

q0 پارامتر کندشوندگی

z انتقال به سرخ

می باشد .

یا حق . . . smile072

Retin_69

پست توسط Retin_69 »

سپاسگزارم
اما من اعداد مربوط انتقال به سرخ برای کوازار ها را ندارم .
اگر ممکن است عدد نهایی را بگزارید .
ومغز من هنوز
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

سلام و درود بی پایان . smile072

مقدار z از رابطه زیر به دست می آید :

تصویر

حال مقدار طول موج مشاهده شده و طول موج گسیلی چگونه بدست می آیند خود داستانی دیگر است .

طول موج مشاهده شده که با بررسی طیف و اندازه گیری عدد موج ( طول موج برابر عکس عدد موج است ) بدست می آید .

طول موج گسیلی هم از روابط ریاضی به دست می آید .

اما برای یک کوازار مقدار z متغیر است و بنده مقدار واحدی را نتوانستم برای آن بیابم اما مقادیر بین 0.4 تا 0.5 را بیشتر از دیگر مقادیر دیدم !!

موفق باشید smile072

Retin_69

پست توسط Retin_69 »

ما برای یک کوازار مقدار z متغیر است و بنده مقدار واحدی را نتوانستم برای آن بیابم اما مقادیر بین 0.4 تا 0.5 را بیشتر از دیگر مقادیر دیدم !!
سپاسگزارم .
ومغز من هنوز
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

ehmed

سپاس: 6

پست توسط ehmed »

دوستان سلام من اسمم احمد ....
در مورد انبساط و انقباظ جهان همه انسانها دچار اشتباه عظیمی شدند و ان هم سرعت نسبی کهکشانها به هم که به دو عامل وابسته است یکی نظریه تعادل البته این نظریه خودم است که دارم روش کار می کنم ولی افسوس که ازمایشگاه ندارم حالا بگذریم جهان ما دو نوع نیرو انبساطی دارد یکی رسیدن به تعادل و دیگری سرعت نسبی انها از هم اگر ما به رابطه لورنتس استناد کنیم فاصله کهکشانها از هم از دیده ما متفاوت خواهد بود و ما فکر میکنیم که انها از ما دورتر خواهند شد ولی در زمان حال اگر انها را بتوان دید اینگونه نیست (البته پوزش میخواهم چون در مورد اثبات این نظریه دارم روش کار میکنم و اثباط کردم ولی دارم روی پیشبینی هایش کار میکنم به همین خاطر یکم مخفی باشد خوب است)اما دومین عامل این انبساط به نیروی گرانشی مربوط است که در حال رسیدن به تعادل است که این هم عامل جرم دارد متاسفانه طبق نظریه تعادل خودم بایستی زمین از خورشید در هر سال فاصله بگیرد و این واقعیتی است که از روی نسبیت عام و بعد زمان از دید لورنتس رسیدم البته خوشبختانه طبق محاسباتم بایستی این خروج از مدار مقدارش خیلی کم است و حالا حالاها می توان زندگی کرد ولی به نتیجه دیگری رسیدم که تازگی دارم بررسی می کنم این است که دمای خورشید روز به روز بیشتر خواهد شد و این هم به صورت خیلی کند صورت می گیرد (البته در مورد دمای خورشید هنور به قطعیت نرسیدم چون دارد با واقعیت ناسازگاری میکند اگر در این مورد اکتشاف تازه ای شد به من هم خبر بدید). حالا در مورد تئوری انفجار بایستی زمان دارای سه بعد باشد البته باز این نیز جزو نظریه تعادل من است و هندسه فضا زمان دارای شش بعد که سه بعد آن مکان و سه بعد دیگر زمان که در یکی از ابعاد خطی (تاریخ) در دیگری بیضی یا کروی و در اخری هذلولی است حالا اگر بخواهیم در دنیای خود ان را نمایش دهیم ( که فیزیک ان بررسی می شود)مکان تبدیل به صفر بعد یا همان نقطه میشود و لازمه وجود هر سه زمان میزان حرکت جرم است پس وقتی که به حرکت شروع شد اغاز هر سه زمان شد و وقتی از حرکت باز ایستد پایان زمان نیست چون این حالت به شدت ناپایدار است و در زمان لحظه ای صفر نیروهای گرانشی از جاذبه به دافعه تبدیل می شوند که در ان حالت حداقل سرعت سرعت نور است یک پیش بینی دیگر هم دارم شاید خنده دار باشد ولی سیاهچاله ها باعث تولد ستاره های جدید میشوند و در کنار سیاهچاله ها بایستی ستاره های جدیدی شکل بگیرند که در دید تلسکوبهای انسان بایستی رویت شوند و یا شاید در زمان شکل گیری باشند ه هم اکنون به صورت گاز بایستی مشاهده شوند. البته بگویم که انیشتن خیلی زرنگ بود که با سرعت نور کار کرد چون من هفته قبل فهمیدم وقتی به سرعت نور می رسی جرم تجزیه می شود و به تعداد بینهایت میل می کند که این باعث میشود بعد سوم زمان که بشر بصورت دنیاهای موازی میشناسد به صفر میل میکند و حرکت در زمان تنها از دو بعد دیگر ادامه پیدا میکند البته طبق نظریه تعادل خودم نور نیز همچون جرم باعث خمش در زمان میشود و دیگر اینکه خاصیت ماده بودن این است که حرکتی خطی و مایل در سه بعد زمان داشته باشد در ان صورت جرم دارد حتی اگر یکی از ابعاد زمان را بشکند به انرژی تبدیل میشود

ارسال پست