اهدای عضو

مدیر انجمن: parse

ارسال پست
کام یو_دی اف

اهدای عضو

پست توسط کام یو_دی اف »

ببخشید اگه کاملا بی ربطه به این تالار ///

از طریق این سایت و پر کردن فرم می تونید کارت اهدای عضو دریافت کنید / پایدار باشید

http://www.iran-ehda.com/signin/signup.asp

4Duniverse

سپاس: 6

Re: اهدای عضو

پست توسط 4Duniverse »

آقا ممنون . smile072

کام یو_دی اف

پست توسط کام یو_دی اف »

4Duniverse نوشته شده:آقا ممنون . smile072
خواهش می کنم از مدیران سایت هم خواهشمندم این تاپیک چند روزی باشه بعد به دلیل بی ارتباط بودن موضوعش حذف بشه / بازم ممنون / پایدار باشید

نمایه کاربر
منطق

سپاس: 1

پست توسط منطق »

یه سوال:
محدودیت سنی نداره؟
یادمه قبلا داشت اما در سایت در موردش بحث نشده بود

کام یو_دی اف

پست توسط کام یو_دی اف »

منطق نوشته شده:یه سوال:
محدودیت سنی نداره؟
فکر نمی کنم داشته باشه من خودم به سازمانش مراجعه کردم اونجا عضو شدم از طریق سایت اینجوری که فرمش هست فکر نمی کنم محدودیتی داشته باشه / پایدارباشی

در ضمن ببخشید اینو می گم قبلش با خانوادتون مشورت کنید / پایدار باشید

نمایه کاربر
منطق

سپاس: 1

پست توسط منطق »

کام یو_دی اف نوشته شده:
منطق نوشته شده:یه سوال:
محدودیت سنی نداره؟
فکر نمی کنم داشته باشه من خودم به سازمانش مراجعه کردم اونجا عضو شدم از طریق سایت اینجوری که فرمش هست فکر نمی کنم محدودیتی داشته باشه / پایدارباشی

در ضمن ببخشید اینو می گم قبلش با خانوادتون مشورت کنید / پایدار باشید

من قبلا رفتم سازمانش البته به علت پایین بودن سنم (2 سال پیش) اجازه ندادند عضو بشم
البته اگر خودم خواستم ثبت نام کنم حتما با والدینم مشورت می کنم

4Duniverse

سپاس: 6

پست توسط 4Duniverse »

کام یو_دی اف نوشته شده:
4Duniverse نوشته شده:آقا ممنون . smile072
خواهش می کنم از مدیران سایت هم خواهشمندم این تاپیک چند روزی باشه بعد به دلیل بی ارتباط بودن موضوعش حذف بشه / بازم ممنون / پایدار باشید
نیازی به حذف نیست smile072

نمایه کاربر
Whisper

محل اقامت: Neverland

سپاس: 2

پست توسط Whisper »

smile124

نمایه کاربر
Whisper

محل اقامت: Neverland

سپاس: 2

پست توسط Whisper »

رئيس اداره پيوند وزارت بهداشت در گفت‌و‌گو با فارس:

آمار مرگ مغزي در كشور ثبت نمي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس اداره پيوند و بيماري‌هاي خاص وزارت بهداشت گفت: آمار مرگ مغزي در كشور ثبت نمي‌شود و فقط در 10بيمارستان كشور تيم تشخيص و دستگاه‌هاي نگهداري مرگ مغزي وجود دارد.

محمد عقيقي در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي فارس، افزود: تا سال گذشته 8 مركز فرآهم‌آوري اعضاي پيوندي در 8 بيمارستان كشور وجود داشت كه امسال 2 مركز فرآهم‌آوري ديگر پيوند به آنها اضافه شد. در اين 10مركز تيم متخصص تشخيص مرگ مغزي و دستگاه‌ ICU مخصوص نگهداري افراد مرگ مغزي وجود دارد.

وي اضافه كرد: فعاليت تيم‌هاي تشخيص مرگ مغزي به يك بيمارستان منحصر نمي‌شود و هر يك از اين گروه‌ها مي‌توانند در چند بيمارستان يا حتي يك استان پوشش خدمات داشته باشند.

رئيس اداره پيوند و بيماري‌هاي خاص وزارت بهداشت گفت: آمار پيوند نشان مي‌دهد،سالانه حدود هزار نفر در كشور دچار مرگ مغزي مي‌شوند اما اين آمار به هيچ وجه دقيق نيست و اگر فردي ادعا كند كه مثلاً سالي10هزار نفر در كشور مرگ مغزي مي‌شوند، ما هيچ سندي براي رد ادعاي وي نداريم.

وي افزود: ميزان پيوند در هر كشور بر اساس پيوند از جسد به ازاي هر ميليون نفر جمعيت اندازه‌گيري مي‌شود، اين آمار در سال 86 در ايران حدود 3/2 در ميليون بوده است كه در سال جاري به حدود 5/2 به ازاي هر ميليون نفر افزايش يافته است، اين شاخص در اسپانيا كه بيشترين ميزان در دنياست 35 پيوند به ازاي هر ميليون نفر است و در آمريكا 25 به ازاي هر ميليون نفر است.

وي گفت: متأسفانه شاخص پيوند از جسد به ازاي هر ميليون نفر در كشور ما بسيار پايين است البته در مقايسه با كشورهاي منطقه خاورميانه در جايگاه چهارم يا پنجم و بعد از كشورهايي از جمله عربستان، تركيه و اردن هستيم اما در جهان هنوز در رتبه‌هاي پايين قرار داريم. از نظر پيوند كليه البته جايگاه بهتري داريم و احتمالاً در رتبه دوم خاورميانه هستيم.

عقيقي ادامه داد: سال گذشته اعضاي حدود 165 فرد دچار مرگ مغزي در كشور پيوند زده شد كه اميدواريم اين آمار امسال به بيش از اين ميزان برسد و بتوانيم از شاخص 5/2 به ازاي هر ميليون نفر عبور كنيم.

وي گفت: از نظر پيوند كليه چون در كشور ما اجازه پيوند از فرد زنده بر اساس قانون داده شده است ميزان پيوند بسيار بيشتر است و از جمله كشورهاي موفق هستيم، پيوند كليه از سال 1347 در كشور ما سابقه دارد و به خصوص از سال 1363 با ايجاد مراكز تخصصي پيوند كليه اين موضوع گسترش چشمگير داشت و امروز 26 مركز پيوند كليه در كشور داريم.

وي اضافه كرد: در مورد پيوند از جسد تا سال 79 قانون خاصي نداشتيم تا اينكه قانون پيوند از جسد در اين سال در مجلس تصويب شد و در سال 81 نيز آيين نامه آن ابلاغ شد به همين علت پيوند از جسد در كشور ما سابقه طولاني ندارد.

رئيس اداره پيوند و بيماري‌هاي خاص وزارت بهداشت افزود: با وجود اين پيشرفت‌ها هنوز از نظر پيوند از جسد و گسترش فرهنگ اهداي عضو با نقطه ايده‌آل فاصله زيادي داريم، نمي‌توان انتظار داشت چون مردم ما عاطفي و سخاوتمند هستند در مورد اهداي عضو عزيزانشان هم سخاوتمند باشند، بايد در اين زمينه آگاهي رساني بيشتري در كشور انجام شود تا اين فرهنگ و باور در كشور جا بيفتند.

وي اضافه كرد: مردم بايد بدانند كه مرگ مغزي چيست و برگشت ناپذير است تا بتوانند به راحتي اجازه دهند اعضاي عزيزانشان هنگامي كه دچار مرگ مغزي مي‌شوند براي نجات جان افراد ديگر نيازمند استفاده شود.

وي گفت: مشكل اساسي در كشور ما علاوه بر گسترش نيافتن فرهنگ اهدا، نبود امكانات تشخيص و نگهداري از بيماران مرگ مغزي است، به همين علت هيچ آمار دقيقي از ميزان افراد دچار مرگ مغزي در كشور ما وجود ندارد، حتي آمار بالاي مرگ‌هاي ناشي از تصادفات رانندگي نيز كمكي به اين نقص نمي‌كند چون به طور دقيق معلوم نيست، چند نفر از مرگ‌هاي ناشي از تصادفات رانندگي در جاده، چند نفر در مسير انتقال و چند نفر در بيمارستان فوت مي‌شوند و به خصوص چند نفر آنها مرگ مغزي بوده‌اند.
منبع:ایران اهدا

ارسال پست