معرفی کتاب های علمی عمومی ترجمه شده

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
Hesam Foulady

محل اقامت: تو این عالم بی کران من چه جوری آدرس محل سکونتمو بدم؟

سپاس: 2

معرفی کتاب های علمی عمومی ترجمه شده

پست توسط Hesam Foulady »

سلام دوستان. به نظرم رسید جای یه تاپیک برای معرفی کتاب های علمی که برای عموم مردم باشه توی سایت خالیه. برای همین تصمیم گرفتم توی این تاپیک بهترین کتاب های علمی که به فارسی ترجمه شدن رو معرفی کنم. در این تاپیک سعی می کنم یه توضیح کوتاهی در مورد کتاب و موضوعش بدم. اطلاعات در مورد نویسنده ، مترجم ، ناشر سال چاپ و ... رو هم در ادامه اش معرفی می کنم. فقط از دوستان خواهش می کنم اگر اون ها هم می خوان کتاب معرفی کنن با الگویی که من کتاب معرفی می کنم، این کار رو انجام بدن تا یکدستی تاپیک حفظ بشه و هرکسی هر جور که دلش خواست کتاب معرفی نکنه. ممنون.
آخرین ویرایش توسط Hesam Foulady پنج‌شنبه ۱۳۸۷/۱۲/۲۹ - ۰۱:۴۵, ویرایش شده کلا 1 بار
نامفهوم ترین چیز این عالم اینه که قابل فهمه. آلبرت اینستاین

نمایه کاربر
Hesam Foulady

Re: معرفی کتاب های علمی

پست توسط Hesam Foulady »

به عنوان اولین کتاب بهتر دیدم کتاب «تاریخچه زمان» نوشته فیزیک دان پر آوازه، استیون هاوکینگ رو بهتون معرفی کنم.
این کتاب پرفروشترین کتاب علمی تاریخه. اسم انگلیسی این کتاب «A Brief History of Time: From The Big Bang to Black Holes» هست. در این کتاب این فیزیکدان مشهور به توضیح تاریخچه پیدایش کائنات و تلاش دانشمندان برای درک هر چه بهتر عالم می پردازه. نثر کتاب بسیار روانه و بهتون قول می دم کسی که حداقل اطلاعات علوم تجربی دوره راهنمایی رو به خوبی بلد باشه می تونه این کتاب رو بفهمه. نیازی به دانستن جزییات تمام نظریه های که در این کتاب مطرح می شه نیست. خود نویسنده از اول کلیات نظریه رو به سادگی توضیح می ده. برای بیشتر آشنا شدن با این کتاب توضیحات خود ناشر در مورد کتاب رو در ادامه براتون میارم. این کتاب رو از دست ندین. هرکسی که به علم علاقه داره باید این کتاب رو بخونه.

کتاب تاریخچه زمان پر خواننده ترین کتابی است که تا کنون درباره کیهان شناسی نوشته شده است. این کتاب به بیش از سی زبان زنده دنیا ترجمه و چاپ شده است و در هفته یکصد و هشتاد و چهارم چاپ آن، به دلیل طولانی ترین حضور در لیست پر فروشترین کتاب های ساندی تایمز، در کتاب رکوردهای گینس ثبت گردید. استیون هاوکینگ، دانشمندی که در صندلی چرخدار می نشیند و نه می تواند حرکت کند و نه سخن بگوید، به عنوان استاد لوکازین دانشگاه کمبریج( مقامی که قبلا به اسحاق نیوتن و بعد ها به پی. آ. ام. دیراک تعلق داشت) در این کتاب می کوشد تا با بیانی ساده و زبانی بی تکلف به بزرگترین پرسش بشری بپردازد: از کجا آمده ایم و به کجا می رویم؟
تصویر
تاریخچه زمان، نوشته استیون هاوکینگ ،مترجم محمدرضا محجوب، انتشارات شرکت سهامی انتشار

AliHagigat

سپاس: 6

پست توسط AliHagigat »

بهترین و ساده ترین کتابها برای آموزش فیزیک کلاسیک و مدرن کدام ها هستند؟ هر کسی کتابی خونده و تجربه ائی داره بگه. ممنون .

نمایه کاربر
Hesam Foulady

پست توسط Hesam Foulady »

AliHagigat نوشته شده:بهترین و ساده ترین کتابها برای آموزش فیزیک کلاسیک و مدرن کدام ها هستند؟ هر کسی کتابی خونده و تجربه ائی داره بگه. ممنون .
دوست عزیز اگر شما کمی صبر بکنی به تدریج در این تاپیک چنین کتاب هایی معرفی خواهم کرد. اما اگر عجله داری می تونی در تاپیک های دیگه درخواستت رو مطرح کنی.

4Duniverse

سپاس: 6

Re: معرفی کتاب های علمی عمومی ترجمه شده

پست توسط 4Duniverse »

Hesam Foulady گرامی، smile072

همچنان در انتظار شما برای معرفی دیگر کتاب ها هستیم .

calm

سپاس: 10

Re: معرفی کتاب های علمی عمومی ترجمه شده

پست توسط calm »

سلام
ممنون از كتابهايي كه معرفي فرموده بوديد...

ارسال پست