معرفی کتابی در زمینه ی دیفرانسیل..

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
hamidreza1712

معرفی کتابی در زمینه ی دیفرانسیل..

پست توسط hamidreza1712 »

با سلام .من حائز علاقه ی وافر به همراه استعداد زیادی در زمینه ی ریاضیات هستم(البته به گفته ی معلم هایم) ولی هر وقت که به سراغ کتاب دیفرانسیل و انتگرال می روم به کلی دلسرد شده و دست از مطالعه برمیدارم در همین راستا از شما درخواست دارم تا کتابی با مباحث جذاب و مبسوط را به من معرفی کنید تاهم به تقویت پایه ای این علم و هم ایجاد برتری در من نسبت به سایر همسالانم کمک شایانی کند. در ضمن شایان ذکر هست که من امسال در کنکور شرکت کردم و بیشترین سهم سوالات درست در درس ریاضیاتم رو دروس ریاضیات گسسته و هندسه به خودشون اختصاص داده بودند.

alisaleh65

Re: معرفی کتابی در زمینه ی دیفرانسیل..

پست توسط alisaleh65 »

بانک سوالات از انتشارات اندیشه فایق خیلی کتاب خوبیه .........

نمایه کاربر
New Astronomer

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 50

پست توسط New Astronomer »

سلام

چندتا نکته:

1- لازم نیست اینهمه ادبی بنویسی. پی پرده و راحت باش مثل اکثر بچه‌های اینجا.

2- چرا برتری نسبت به همسالانت؟ چرا ما اینقدر دنبال برتری جویی هستیم. حساب دیفرانسیل انتگرال اونقدر زیباست که هر مخاطبی رو عاشق خودش میکنه. اگر برای عشقت میخوایی این علم رو بفهمی، لذت و کیف فراوانی در انتظارته و اگه برای برتری جویی، درد و رنج فراوون و تنفر.

3- مبادا دنبال کتابهای تست و سئوال و اینجور کتابها تو این زمینه بری که از این علم بینهایت زیبا، یه غول بینهایت زشت برات میسازه.

4- دنباله یه کتابی اصولی بگرد تو این زمینه که فراوونه. مثلاً حساب دیفرانسیل انتگرال نوشته لویی لیت‌هولد، ترجمه دکتر علی اکبر عالم زاده که برای دبیرستانی‌ها عالیه.

موفق باشی/.

نمایه کاربر
farnaspas

محل اقامت: بروجرد

سپاس: 96

تماس:

پست توسط farnaspas »

hamidreza1712 نوشته شده:با سلام .من حائز علاقه ی وافر به همراه استعداد زیادی در زمینه ی ریاضیات هستم(البته به گفته ی معلم هایم) ولی هر وقت که به سراغ کتاب دیفرانسیل و انتگرال می روم به کلی دلسرد شده و دست از مطالعه برمیدارم در همین راستا از شما درخواست دارم تا کتابی با مباحث جذاب و مبسوط را به من معرفی کنید تاهم به تقویت پایه ای این علم و هم ایجاد برتری در من نسبت به سایر همسالانم کمک شایانی کند. در ضمن شایان ذکر هست که من امسال در کنکور شرکت کردم و بیشترین سهم سوالات درست در درس ریاضیاتم رو دروس ریاضیات گسسته و هندسه به خودشون اختصاص داده بودند.
سلام دوست خوبم
این نکته رو خدمتت عرض کنم که علت این که در هنگام خواندن یک مطلب حواست پرت میشود(خودمم اینجوری بودم)
این است که اصلا نمیدانی چی میخوانی.لذا برای رفع این مشکل سعی کن آنچه را که میخوانی تجسمش کنی اصلا و ابدا در این کار کوتاهی نکن حتی شده که بازم نفهمی باز ادامه بده
کار دوم این که دوست عزیز زمانی که تو حواست پرت میشود اولین حواس پرتیت ممکنه حدودا 40 ثانیه طول بکشد تو
باید زمانش را کم کنی یعنی این که اگر حواست پرت شد باید خودت را به سرعت به جریان برگردانی
و خیلی خیلی این کار را تمرین کن و در نهایت اصلا حواس پرتی یی نخواهی داشت
یکی از علت های این که حواس پرتی داری این است که فکر کنم:
1.خوابت کمی کم است
2.فعالیتت نسبتا زیاد است
و...... smile039 smile038
بگذریم
خب سوالی بود در خدمتم
09372438915
به قول دوست گلم سینا
ارادتمند همه ی شما.....
کوروش(محمد) smile133

نمایه کاربر
farnaspas

محل اقامت: بروجرد

سپاس: 96

تماس:

پست توسط farnaspas »

New Astronomer نوشته شده:سلام

چندتا نکته:

1- لازم نیست اینهمه ادبی بنویسی. پی پرده و راحت باش مثل اکثر بچه‌های اینجا.

2- چرا برتری نسبت به همسالانت؟ چرا ما اینقدر دنبال برتری جویی هستیم. حساب دیفرانسیل انتگرال اونقدر زیباست که هر مخاطبی رو عاشق خودش میکنه. اگر برای عشقت میخوایی این علم رو بفهمی، لذت و کیف فراوانی در انتظارته و اگه برای برتری جویی، درد و رنج فراوون و تنفر.

3- مبادا دنبال کتابهای تست و سئوال و اینجور کتابها تو این زمینه بری که از این علم بینهایت زیبا، یه غول بینهایت زشت برات میسازه.

4- دنباله یه کتابی اصولی بگرد تو این زمینه که فراوونه. مثلاً حساب دیفرانسیل انتگرال نوشته لویی لیت‌هولد، ترجمه دکتر علی اکبر عالم زاده که برای دبیرستانی‌ها عالیه.

موفق باشی/.
کتاب های جرج توماس فوق العادست
میتونی به راحتی به کتاب خونه ها بری و بگیریش
نمیخاد بری بخری و خرج الکی کنی
وقتی تو کتابخونه ها هست چرا باید بخری؟؟ smile057
خب شوخی میکننم
کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیلی جرج توماس رو بگیر و بخون فکر کنم سه جلد باشه smile038
جلد اولش رو دارم که دارم شروع به خودن میکنم smile036 smile023
سوالی بود در خدمتم
09372438915
smile041

نمایه کاربر
احسان2142

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 20

تماس:

پست توسط احسان2142 »

سلام!
New Astronomer نوشته شده:مثلاً حساب دیفرانسیل انتگرال نوشته لویی لیت‌هولد
به نظر من این کتاب را نگیر چون برای تو که می خواهی تازه شروع کنی به شدت سخت است
farnaspas نوشته شده:کتاب های جرج توماس فوق العادست
درست می گویید. من هم دو جلد آن را خواندم . از لیت هولد هم آسان تر است

نمایه کاربر
paulhenry

سپاس: 5

تماس:

پست توسط paulhenry »

New Astronomer نوشته شده: حساب دیفرانسیل انتگرال اونقدر زیباست که هر مخاطبی رو عاشق خودش میکنه.
smile012
از توماس خوشت نمياد؟ smile023
شايد دليلش اين باشه كه كمي ادبيات سنگين داره، بايد بري كتاب هاي مختلف رو ببيني تا بفهمي كدوم نوشتار تو رو مجذوب ميكنه
حساب ديفانسيل و انتگرال زيباست!! smile097 smile097 smile097
توازن سر انجام جهان ، و هر آنچه درون آن است

ارسال پست