کتابی مثل فیزیک از آغاز تا امروز

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
arpiji

کتابی مثل فیزیک از آغاز تا امروز

پست توسط arpiji »

دوستان اگه کتابی توی زمینه ی همین کتاب دکتر جوادی توی بازار هست رو لطفا معرفی کنید . یه کتابی که مفاهیم بنیادی فیزیک رو به یک خواننده ی آماتور نشون بده . متشکرم .

نمایه کاربر
EWTRFAN

محل اقامت: شیراز

سپاس: 43

تماس:

Re: کتابی مثل فیزیک از آغاز تا امروز

پست توسط EWTRFAN »

کتاب های هاوکینگ بد نیست به زبان ساده تاریخچه ی زمان رو از بیگ بنگ تا سیاهچاله ها نوشته...
Albert Einstein:
معادلات برای من مهمترند چرا که سیاست برای زمان حال است و یک معادله برای ابدیت...

ساحل فیزیک : http://www.beach-physics.ir

arpiji

پست توسط arpiji »

EWTRFAN نوشته شده:کتاب های هاوکینگ بد نیست به زبان ساده تاریخچه ی زمان رو از بیگ بنگ تا سیاهچاله ها نوشته...
ممنون از جوابتون . ولی کتابی مد نظرم بود که کلا فیزیک رو از آغاز شروع کرده باشه . از فیزیک کلاسیک و .....

نمایه کاربر
EWTRFAN

تماس:

پست توسط EWTRFAN »

کتاب چند جلدی مبانی فیزیک رو بخون.
Albert Einstein:
معادلات برای من مهمترند چرا که سیاست برای زمان حال است و یک معادله برای ابدیت...

نمایه کاربر
gryffen

سپاس: 12

تماس:

پست توسط gryffen »

کتاب در این رابطه که هست اما چند تا کتاب خوب در این رابطه هست
الان یادم نیست ولی بزار شنبه که از کتاب خونه اومدم بهت می گم اما یه سری کتاب قابل فهم با فرمول هستش: اونهاییی که با فرمول دوست دارن:
1- چهار جلدی فیزیک پایه نوشته ی فرانک ج بلت البته آخرای کتاب سوم و کل کتاب چهارم جالب
2- جلد چهارم فیزیک هالیدی در رابطه با فیزیک نوین خیلی باحال من خوشم اوم
دو تا کتاب دیگه هم هست الان حضور ذهن ندارم
بنده الان دارم کتاب فیزیک هالیدی و فیزک گاسیوریچ رو مطالعه می کنم البته این کتاب اخریه خیلی سخته در ضمن یه کتاب ذرات بنیادی هستش که البته من فقط مقدمه و فصل اولش رو خوندم خیلی سخت بود اخر کتا انتگرال های فایمن و معادلات دیراک و... می گفت خیلی سخت بود
دست نوشته های روزانه یک دانشجوی فیزیک نظری
www.physic-student92.blogfa.com

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

پست توسط einstein313 »

منم مثل دوستان عزیز چهار جلد هالیدی رو پیشنهاد میکنم ، البته بستگی به مقطع تحصیلیتون داره که اگه خیلی خیلی پایین میخواید شروع کنید برید سراغ کتب دبیرستان بعد هالیدی رو مطالعه کنید smile036

پاینده باشید smile124
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

arpiji

پست توسط arpiji »

میدونین چیه ، من دانشجوی مهندسی برق هستم ولی اخیرا به مباحث فیزیک بنیادین و فیزیک نوین علاقه مند شدم . اینکه کتاب توش رابطه های ریاضی باشه بدم اصلا نمیاد ولی در صورتیکه قابل فهم باشن . ( حالا اگه لازم هم شد دو تا سه بار هم مطلب رو می خونم ولی طوری باشه که بالاخره شد فهمیدش .) دوست عزیز ممنونم اگه اون کتابایی که گفتین رو اینجا بگید . متشکر .

نمایه کاربر
paulhenry

سپاس: 5

تماس:

پست توسط paulhenry »

هالیدی خوبه برای شما.
توازن سر انجام جهان ، و هر آنچه درون آن است

نمایه کاربر
EWTRFAN

تماس:

پست توسط EWTRFAN »

کتاب چند جلدی مبانی فیزیک معمولا تو دانشگاه ها تدریس میشه.تقریبا بیشتر فرمولات فیزیک رو اثبات کرده.
یکم زیادی سخته همون فیزیک هالیدی بخونی بهتره...
Albert Einstein:

نمایه کاربر
MA.Emadi

سپاس: 110

پست توسط MA.Emadi »

سلام دوستان
من امسال دانشجوی رشته مکانیک هستم! 1 کتاب میخوام که از نسبیت انیشتین شروع کنه تا به امروز هرچی تو فیزیک اتفاق افتاده رو شرح بده. اگه پیشنهاد بدید ممنون میشم.
STS-135

نمایه کاربر
small physicist

سپاس: 10

تماس:

پست توسط small physicist »

arpiji نوشته شده:دوستان اگه کتابی توی زمینه ی همین کتاب دکتر جوادی توی بازار هست رو لطفا معرفی کنید . یه کتابی که مفاهیم بنیادی فیزیک رو به یک خواننده ی آماتور نشون بده . متشکرم .
سری کتاب های 4 جلدی فیزیک مفهومی در این مورد میتواند کار ساز باشد.
نوشته ی پشت جلد کتاب :
«فیزیک مفهومی یک دوره کامل آموزش فیزیک است که در چهار جلد تنظیم شده است. در این دوره چهار جلدی تاکید اصلی بر مفاهیم و سرشت پدیده‌های فیزیک است که در زندگی روزمره با آنها رو به رو می‌شویم و در آن از فرمول‌های ریاضی خبری نیست. کتاب علاوه بر مطالب درسی شامل پرسش‌ها، تمرین‌ها، مسئله‌ها و طرح‌هایی در پایان هر فصل است که درک خوانندگان از مطالب آن را می‌سنجد.
نکته‌های جالب هر مبحث، کاربردها و فن‌آوری‌های جدید در جعبه‌های کوچک در کنار مطالب آورده شده‌اند. مخاطبان کتاب دانش‌آموزان، معلمان، دانشجویان و علاقه‌مندان به فیزیک هستند که می‌خواهند نگرش خود به جهان اطراف را بهبود بخشند و آموزش فیزیک را به صورت فعالیتی لذت‌بخش در آورند.»
برای مشاهده ی قیمت ،مشخصات ، فهرست و تعدادی از صفحات کتاب و در صورت علاقه مندی خرید آن به صورت پستی ، به لینک های زیر مراجعه کنید.
‏به نام خداوند بخشنده مهربان

1- ‏آيا كافران نمي‌بينند كه آسمانها و زمين ( در آغاز خلقت به صورت توده عظيمي در گستره فضا ، يكپارچه ) به هم متّصل بوده و سپس ( بر اثر انفجار دروني هولناكي ) آنها را از هم جدا ساخته‌ايم ( و تدريجاً به صورت جهان كنوني درآورده‌ايم ) و هرچيز زنده‌اي را ( اعم از انسان و حيوان و گياه ) از آب آفريده‌ايم . آيا ( درباره آفرينش كائنات نمي‌انديشند و ) ايمان نمي‌آورند ؟‏ (انبیا/30)

2- ما آسمان را با قدرت بنا ساخته‌ايم و همواره آن را وسعت مي‌بخشيم .‏ ‏(ذاریات/47)

نمایه کاربر
maryamz

نام: مریم

محل اقامت: کرمانشاه

سپاس: 21

تماس:

پست توسط maryamz »

arpiji نوشته شده:میدونین چیه ، من دانشجوی مهندسی برق هستم ولی اخیرا به مباحث فیزیک بنیادین و فیزیک نوین علاقه مند شدم . اینکه کتاب توش رابطه های ریاضی باشه بدم اصلا نمیاد ولی در صورتیکه قابل فهم باشن . ( حالا اگه لازم هم شد دو تا سه بار هم مطلب رو می خونم ولی طوری باشه که بالاخره شد فهمیدش .) دوست عزیز ممنونم اگه اون کتابایی که گفتین رو اینجا بگید . متشکر .
خوب کتاب فیزیک نوین سلز رو بخون ولی کتاب نظریه نسبیت رابرت رزنیک رو هم بخون
یک کتاب دیگه هم هست به اسم فیزیک نوین
تالیف مهندس قالیچیان که ساده تره.
ولی فکر نمی کنم دیگه چاپ بشه.اگر هم سوالی داشتی می تونی تو انجمن ها سوالاتو بپرسی.
زیباترین مکان برای حضور، بودن در افکار کسی ست

ارسال پست