معرفی کتاب فیزیک از ابتدای تاریخ تا جدید ترین دستاوردها

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
masoud1370

معرفی کتاب فیزیک از ابتدای تاریخ تا جدید ترین دستاوردها

پست توسط masoud1370 »

سلام
یه کتاب میخاستم که شاخه های مختلف فیزیک(مکانیک،الکترومغناطیس،ترمودینامیک) رو از ابتدای تاریخ علمی بشر بگه تا آخرین مطالبی که بشر در این زمینه ها بدست آورده مثلا مبحث مکانیک رو از حتی قبل از نیوتن توضیح بده و طبق روال تاریخی پیش بره تا برسه به مکانیک نسبیتی و ...
در ضمن بهتره که حالت داستان وار نداشته باشه و کمی تخصصی باشه چون من دانشجوی سال دوم فیزیک هستم ولی چیزی که تاحالا تو دانشگاه خوندم خیلی پراکنده بوده و منو راضی نمیکنه.
اگر کسی کمک کنه خیلی ممنون میشم. smile038

نمایه کاربر
maryamz

نام: مریم

محل اقامت: کرمانشاه

سپاس: 21

تماس:

Re: معرفی کتاب فیزیک از ابتدای تاریخ تا جدید ترین دستاوردها

پست توسط maryamz »

masoud1370 نوشته شده:سلام
یه کتاب میخاستم که شاخه های مختلف فیزیک(مکانیک،الکترومغناطیس،ترمودینامیک) رو از ابتدای تاریخ علمی بشر بگه تا آخرین مطالبی که بشر در این زمینه ها بدست آورده مثلا مبحث مکانیک رو از حتی قبل از نیوتن توضیح بده و طبق روال تاریخی پیش بره تا برسه به مکانیک نسبیتی و ...
در ضمن بهتره که حالت داستان وار نداشته باشه و کمی تخصصی باشه چون من دانشجوی سال دوم فیزیک هستم ولی چیزی که تاحالا تو دانشگاه خوندم خیلی پراکنده بوده و منو راضی نمیکنه.
اگر کسی کمک کنه خیلی ممنون میشم. smile038
منم تا حالا چیزی از مکانیک قبل از نیوتون نخوندم
و به نظرم شروع مکانیک از قانون نیوتون سرچشمه گرفتهچ
اگه دانشجوی فیزیک هستی بهتره که یه سر به کتاب فیزیک یک بزنید. منظورم جلد یک هالیدی هست
چون تا فصل 6 تمام مطالب دبیرستانه.
برا شروع ترمو دینامیک و الکترومغناطیس هم از کتاب سال سوم دبیرستان کمک بگیر.و بعد جلد دوم و سوم هالیدی که فیزیک 2 و3 میشن و معمولان دانشجوی ترم دوم این دوتا درس رو می خونه.
زیباترین مکان برای حضور، بودن در افکار کسی ست

نمایه کاربر
hhamid

سپاس: 48

تماس:

پست توسط hhamid »

درود
فکر می کنم کتاب فیزیک مفهومی نوشته پل جی هیوئیت
ترجمه منیژه رهبر از انتشارات فاطمی چهار جلد
رويايي كه جزئياتش به اندازه ي بيداري باشد ... رنج و لذت را دو برابر مي كند.

زندگي يك تصادف و بي رنگ است . آنچه مي بينيم عبور اين صحنه ي بي رنگ از شيشه هاي رنگي تفكرات و عقايدماست.

نمایه کاربر
small physicist

سپاس: 10

تماس:

پست توسط small physicist »

‏به نام خداوند بخشنده مهربان

1- ‏آيا كافران نمي‌بينند كه آسمانها و زمين ( در آغاز خلقت به صورت توده عظيمي در گستره فضا ، يكپارچه ) به هم متّصل بوده و سپس ( بر اثر انفجار دروني هولناكي ) آنها را از هم جدا ساخته‌ايم ( و تدريجاً به صورت جهان كنوني درآورده‌ايم ) و هرچيز زنده‌اي را ( اعم از انسان و حيوان و گياه ) از آب آفريده‌ايم . آيا ( درباره آفرينش كائنات نمي‌انديشند و ) ايمان نمي‌آورند ؟‏ (انبیا/30)

2- ما آسمان را با قدرت بنا ساخته‌ايم و همواره آن را وسعت مي‌بخشيم .‏ ‏(ذاریات/47)

masoud1370

پست توسط masoud1370 »

ممنون از دوستانی که لطف کردن جواب دادند. smile072 smile072

ارسال پست