صفحه 1 از 1

دانلود رایگان کتاب گرانش کوانتومی فارسی

نوشتهنوشته شده در: چهارشنبه 12 مهر 1396 - 13:32
از سوی paradoxy
حدود چند ماه پیش با تحریریه بیگ بنگ قرارداد داشتم که من کتاب reality is not it seems رو ترجمه کنم و توسط اون سایت ویرایش و انتشار صورت بگیره که به هر علتی نشد. دیدم حیفه کل کتاب ترجمه شده، حالا هرچقدرم آماتور گونه و افتضاح، قابل خوندن و فهمیدن هستش. بد نیست که به اشتراک بزارم. یه نفر هم استفاده کنه، باز به یه دردی خورده.

شرح محتوای کتاب:
موضوع اصلی کتاب حول محوریت گرانش کوانتومی هست گرچه ابتدا نویسنده از تاریخ باستان و پیشرفت های فیزیکی، از فیزیک کلاسیک تا به تدریج فیزیک مدرن و .... میگه تا به گرانش کوانتومی میرسه. در این بین نکات فلسفی مختلفی توسط نویسنده بیان میشه که مربوط به مادی گرایی و فلسفه افلاطونی و ... هستش. البته تقریبا سریع از این ها عبور میکنه و تمرکز بیشتر بر روی فیزیک هست تا فلسفه. در بخش های نهایی هم مطالب فلسفی از کوانتوم و تفاسیری که میشه ازش کرد رو داریم و در نهایت کتاب به گرانش کوانتومی و نظریه همه چیز میرسه. افرادی که دوست دارند ببینند مثلا چطور گرانش کوانتومی از نظر تجربی قابل اثبات هستش یا چطور ادعا می شه که چیزی به نام زمان وجود نداره، این کتاب میتونه براشون مفید باشه.

لینک دانلود مستقیم:
http://s8.picofile.com/file/8308161892/ ... s.pdf.html


توجه کنید که این کتاب ویرایش نشده هست و صرفا ترجمه شده.
تا جای ممکن عین متن اصلی رو بر گردوندم، گرچه بعضی جاها بنا به دلایلی مشخص مثلا religion رو عقیده ترجمه کردم در حالی که منظور نویسنده به وضوح دین بوده. این کتاب در اصل به زبان ایتالیایی بوده که به انگلیسی برگشته. اگه نسخه انگلیسی کتاب رو بگیرید، متوجه نامفهوم بودن بعضی جاها احتمالا میشید که مشکل زبانی هستش. از نظراتتون هم استقبال میکنم.
راجب کپی رایت هم، لطفا نام مترجم که من هستم رو ذکر نکنید. اگه دوست دارید، راحت به نام خودتون به اشتراک بزارید.

Re: دانلود رایگان کتاب گرانش کوانتومی فارسی

نوشتهنوشته شده در: جمعه 14 مهر 1396 - 00:47
از سوی M_J1364@yahoo.com
سلام smile020

به نظر من بهتره لینک کتابو از اینجا حذف کنیو کتابو ور داری ببری انتشارات فاطمی بدی به دست آقای ملک زاده البته اگه کتاب قبلاً ترجمه نشده باشه. اگه می خوای یه روز دوتایی بریم اونجا. می تونی به چندتا انتشارات دیگه هم سر بزنی. کتاب رو نخوندم ولی نسبتاً تمیز درآوردیش، فکر کنم با یه ویرایش عالی بشه. از اون دسته کتاباییه که ممکنه فاطمی با چاپش موافقت کنه. کارلو رُوِلی هم رییس همون مجله ی Foundations of Physics هست که مقاله های ما رو ریجکت کرد smile034

اگه خواستی بهم بگو شماره ی ملک زاده رو بهت بدم خودت باهاش صحبت کن.

Re: دانلود رایگان کتاب گرانش کوانتومی فارسی

نوشتهنوشته شده در: جمعه 14 مهر 1396 - 16:01
از سوی paradoxy
سلام. فکر نکنم قبول کنند، چون سابقه کار برای ترجمه کتاب ندارم. تا سه شنبه میزارم این لینک باشه سرم خلوت شد پیام میدم. جمیل کن بهم من اینجا کم سر میزنم.

Re: دانلود رایگان کتاب گرانش کوانتومی فارسی

نوشتهنوشته شده در: جمعه 14 مهر 1396 - 16:31
از سوی M_J1364@yahoo.com
بذار تا دو هفته ی دیگه که سرم یه خرده خلوت شد خودم کتابو ویرایش می کنم میفرستم برای انتشارات. فقط لینکو هر چه زودتر بردار.

Re: دانلود رایگان کتاب گرانش کوانتومی فارسی

نوشتهنوشته شده در: جمعه 14 مهر 1396 - 18:18
از سوی ali shariei
حق با آقای جوانشیری هست زودتر لینک رو بردار
چرا اهمیتی برای زحماتی که کشیدی قائل نیستی آقا داوود؟
ممکنه یک نفر دیگه ترجمه ات را به نام خودش ثبت کنه
از کجا معلوم تا بحال کسی این کار رو نکرده باشه smile025
البته منظورم بچه های ثابت هوپا نیست میهمان هایی که وارد سایت میشن منظورم بود smile055