Rasm: نرم افزاری برای رسم توابع

مدیر انجمن: parse

ارسال پست
arham

محل اقامت: گیلان

سپاس: 7

تماس:

Rasm: نرم افزاری برای رسم توابع

پست توسط arham »

با سلام و احترام

با این برنامه می توانید توابع یک متغیره را به راحتی رسم کنید.

تصویر

برنامه رو وقتی که دانش آموز پیش دانشگاهی بودم نوشتم، ولی فکر می کنم حتی اگه آدم سخت گیری باشید از 20 بهش 10بدید! smile018

لینک برای دانلود

لطفاً اگر لینک کار نکرد اطلاع بدهید.
اگر می خواهید دربارۀ روش هایی که فیزیک دانان به کار می برند چیزی از آنان فرا گیرید، از من بشنوید و به این اصل پایبند بمانید: به حرف هایشان گوش ندهید، به کارهایشان توجه کنید. در نظر کسی که در این پهنه کاشف است، فراورده های نیروی تخیلش چنان ضروری و طبیعی می نماید که آن ها را عین واقعیت می شمارد نه آفریده های فکر، و دوست دارد که دیگران نیز چنین تصور کنند. (آلبرت اینشتین)

delaram1371

Re: Rasm: نرم افزاری برای رسم توابع

پست توسط delaram1371 »

سلام مرسی از این نرم افزار طرز کارشو میشه بنویسی یه چیزایی فهمیدم ولی کامل میخوام مرسی smile072 smile124

arham

محل اقامت: گیلان

سپاس: 7

تماس:

Re: Rasm: نرم افزاری برای رسم توابع

پست توسط arham »

سلام

برای رسم نمودار کلید F2 رو باید زد، بعد در کادر مکالمه ای که باز میشه تابع مورد نظرمون رو وارد و تایید می کنیم. در آخر کلید Enter رو می زنیم تا نمودار رسم بشه. با استفاده از دکمه های چهار جهت روی کیبورد میشه نمودار رو جابجا کرد. کلید C نمودار رو پاک می کنه. کلید + بزرگنمایی و کلید - کوچک نمایی رو انجام میده. با فشردن کلید F4 کادر مکالمۀ Goto باز میشه که باهاش میشه به یه نقطۀ خاص از نمودار پرید. برای همه این ها گزینه داخل منو و جعبه ابزار هم وجود داره. امیدوارم با این مقدار توضیح بشه از برنامه راحت استفاده کرد. smile072
اگر می خواهید دربارۀ روش هایی که فیزیک دانان به کار می برند چیزی از آنان فرا گیرید، از من بشنوید و به این اصل پایبند بمانید: به حرف هایشان گوش ندهید، به کارهایشان توجه کنید. در نظر کسی که در این پهنه کاشف است، فراورده های نیروی تخیلش چنان ضروری و طبیعی می نماید که آن ها را عین واقعیت می شمارد نه آفریده های فکر، و دوست دارد که دیگران نیز چنین تصور کنند. (آلبرت اینشتین)

ارسال پست