تصاویر ارسالی توسط فضاپیمای فونیکس

مدیران انجمن: parse, javad123javad

HYPERCUBE

محل اقامت: اهواز

سپاس: 2

تماس:

تصاویر ارسالی توسط فضاپیمای فونیکس

پست توسط HYPERCUBE »

تصویر

این تصویر ناحیه از سطح مریخ را که فضا پیما در آن فرود آمده را نشان می دهد. که به ظاهر مشابه نواحی یخبندان مناطق قطب شمال کره زمین است.
این یک تصویر رنگی (با تقریب) از سطح مریخ است که در مدت کوتاهی پس از فرود فونیکس ارسال شده است که با دو فیلتر مادن قرمز ۷۵۰ نانو متر و یک فیلتر فرا بنفش ۴۵۰ نانو متر فیلترینگ شده است
+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^

aliagha

محل اقامت: سیاره زمين

Re: تصاویر ارسالی توسط فضاپیمای فونیکس

پست توسط aliagha »

برترین عکس این روزهای اینترنت

برترین عکس این روزهای اینترنت که در تعداد بی‌شماری از سایت‌ها و وبلاگ‌ها در موردش نوشته شده است، بی‌شک این عکس است

تصویر

این دو لکه سفید چه چیزی می‌توانند باشند؟!

در این عکس سطح‌نشین فنیکس در حالی دیده می‌شود، که چترش را باز کرده و در حال فرود روی سطح سیاره مریخ است. این عکس به کمک دوربین با وضوح بالای مدارگرد مریخ گرفته شده است.

در طول تاریخ فضانوردی و اکتشاف سیارات، این برای نخستین بار است که مراحل فرود یک فضاپیما توسط یک فضاپیمای دیگر شکار می‌شودو به تصویر کشیده می‌شود.

مدارگرد مریخ که 310 کیلومتر از سطح مریخ فاصله دارد، توانسته عکس جالبی بگیرد که در آن چترهای با عرض 10 متر فنیکس به خوبی پیداست. خود فنیکس در این عکس بیشتر از یک پیکسل اندازه ندارد. هر پیکسل این عکس، معادل 0.76 متر است. اگر خوب دقت کنید، حتی می‌توانید، طناب‌هایی که فنیکس را به چتر متصل می‌کنند، ببینید.

فنیکس در حالی چترهایش را گشود که 12.6 کیلومتر از سطح مریخ فاصله داشت و در آن زمان، سرعتی معادل 1.7 برابر سرعت صوت داشت.
زمان گرفتن عکس سه روز پیش، یعنی 25 می، در ساعت 4:36 بعد از ظهر به وقت پاسیفیک بود.

اگر می‌خواهید آخرین عکس‌ها و ویدئوهای مربوط به فنیکس را ببینید به اینجا http://www.jpl.nasa.gov/news/phoenix/multimedia.php بروید

برگرفته از یک پزشک

نمایه کاربر
Whisper

محل اقامت: Neverland

پست توسط Whisper »

این عکس هایی که توسط فو نیکس گرفته می شوند، چجوری توسط ناسا به عبارتی پالایش می شوند؟

دوست کوچک شما....

HYPERCUBE

محل اقامت: اهواز

تماس:

پست توسط HYPERCUBE »

aliagha نوشته شده: برترین عکس این روزهای اینترنت

تصویر
و این هم تصویری کامل از فرود ققنوس :
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

aliagha

پست توسط aliagha »

بازتاب یک شی روی بدنه براق مریخ پیمای فونیکس

تصویر

منبع : http://www.badastronomy.com/bablog/2008 ... a-martian/

نمایه کاربر
Whisper

پست توسط Whisper »

به نظر شما هم تصویر به شکل یک مریخی است؟

نمایه کاربر
saeedjafari

محل اقامت: tehran

سپاس: 6

پست توسط saeedjafari »

aliagha نوشته شده:بازتاب یک شی روی بدنه براق مریخ پیمای فونیکس

منبع : http://www.badastronomy.com/bablog/2008 ... a-martian/
این می تونه یه حقه(هقه) باشه چون با برنامه paint هم می شه یه لکه سیاه گذاشت خیلی از این تصویرا هست ولی فکر نکنم موجودی باشن.
smile019 smile019

مورای گل_مان

محل اقامت: دل من چون پرستوی بهاریست از این صحرا به آن صحرا فراریست

سپاس: 1

پست توسط مورای گل_مان »

خیلی جالبه دستتون درد نکنه smile009
درویشی در آن میان از او پرسید که:((عشق چیست؟)) گفت: ((امروز بینی و فردا و پس فردا.))
آن روز بکشتند و دیگر روز بسوختند و سیوم روز خاکسترش به باد دادند.
گزیده ای از داستان حسین بن منصور حلاج
به نقل از تذکره الاولیا

نمایه کاربر
Whisper

پست توسط Whisper »

نمونه ای از تصاویر ارسالی میکروسکوپ ققنوس:

aliagha

پست توسط aliagha »

عکس مربوط به کشف آب یخ زده در مریخ توسط مریخ نورد فونیکس

تصویر

برای دیدن عکسهای بیشتر به سایت فونیکس مراجعه کنید

http://phoenix.lpl.arizona.edu/images.php?gID=0&cID=85

نمایه کاربر
Whisper

پست توسط Whisper »

همان عکس بصورت رنگی!

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

جدید ترین عکس ارسالی ( شروع آنالیز خاک مریخ توسط آزمایشگاه مدرن فونیکس )

physics2013

پست توسط physics2013 »

سلام .
تصاویر بسیار زیباییست .
و باعث تهییج انسان میشه.
اما نمیدونم چرا بعد از دیدن فیلم "نمایش ترومن" و ماجرای سفر انسان به ماه دیگه نمیتونم به ناسا اعتماد کنم.
بعد از دیدن این عکس ها همیشه این سوال برام پیش میاد که آیا ناسا داره کار های گرافیکی قشنگی ارائه میده یا واقعا ما به ماه و مریخ سفر کردیم ؟
امیدوارم اشتباه کرده باشم . ولی اگه همه این عکسها غیر واقعی باشند ، اونوقت .... . من که خیلی عصبانی میشم .
راستش در مورد این عکس آخر .
شما به من بگین ، این عکس یکم هنری نیست . منظورم اینه که ناسا به جای اینکه یه عکس از بازوی ققنوس بگیره و منظره هنری نمایش بده ، بهتر نبود که درباره ابهاماتی که مریخ نورد روح بوجود آورد عکس های بیشتری ارائه بده؟

نمایه کاربر
Whisper

پست توسط Whisper »

zarifcomputer نوشته شده:این عکس یکم هنری نیست . منظورم اینه که ناسا به جای اینکه یه عکس از بازوی ققنوس بگیره و منظره هنری نمایش بده ، بهتر نبود که درباره ابهاماتی که مریخ نورد روح بوجود آورد عکس های بیشتری ارائه بده؟
از چه ابهاماتی؟ اگر منظور شما نتایج آزمایش و... است می توانید عکس هایی که لحظه به لحظه از ققنوس ارسال می شود را دریافت کنید!(سایتی که ali agha معرفی کرده!)

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

zarifcomputer نوشته شده:سلام .
تصاویر بسیار زیباییست .
و باعث تهییج انسان میشه.
اما نمیدونم چرا بعد از دیدن فیلم "نمایش ترومن" و ماجرای سفر انسان به ماه دیگه نمیتونم به ناسا اعتماد کنم.
بعد از دیدن این عکس ها همیشه این سوال برام پیش میاد که آیا ناسا داره کار های گرافیکی قشنگی ارائه میده یا واقعا ما به ماه و مریخ سفر کردیم ؟
امیدوارم اشتباه کرده باشم . ولی اگه همه این عکسها غیر واقعی باشند ، اونوقت .... . من که خیلی عصبانی میشم .
راستش در مورد این عکس آخر .
شما به من بگین ، این عکس یکم هنری نیست . منظورم اینه که ناسا به جای اینکه یه عکس از بازوی ققنوس بگیره و منظره هنری نمایش بده ، بهتر نبود که درباره ابهاماتی که مریخ نورد روح بوجود آورد عکس های بیشتری ارائه بده؟

درود بی پایان .

خیر -

این گونه تصور نکنید دوست من .

همواره و در هر دوره افرادی بوده اند که چشم دیدن پیشرفت ها را نداشته اند .

ضمن اینکه در همان دوره ها افرادی فدایی علم شده اند .

نمونه بسیار زیاد است اما به گالیله بسنده می کنم :

گالیله عاشق علم بود .

همه کار برای فیزیک کرد .

من او را از بهترین های طول تاریخ می دانم .

تلسکوپ ساخت .

نسبیت را بنا نهاد .

در نجوم کاری که نکرد نبود . دو چشمش را در راه رصد ( خورشید ) داد و کور از دنیا رفت !!

اما در همان زمان اگر کمی بیش از این پایش را از گلیمش دارازتر کرده بود ، چوبه دار ( مرگ ) در انتظارش بود !!!

در همان زمان هم قدرتمداران کلیسا در پی اثبات مدعاهای خود در باب مرکزیت زمین ( مرکزیت عالم ) و باور هایی اینچنینی بوده اند !

کدامیک در تاریخ جاویدان و گرامی شدند ؟!

گالیله ی عاشق یا زاهد شکاک ؟!!!!

اکنون هم ما مجبوریم اعتماد کنیم . مجبوریم باور کنیم و مجبوریم به خود بقبولانیم که انسان بر ماه سفر کرده .

( حاضر به بحث های بیشتر بر سر این موضوع هستم !! ) smile038

نمیدونم چرا بعد از دیدن فیلم "نمایش ترومن" و ماجرای سفر انسان به ماه دیگه نمیتونم به ناسا اعتماد کنم.
ناسا شاید کار های پنهانیش بیش از کار های آشکارایش باشد اما همواره چندین سال از جهان و علم جلوتر بوده .

نمونه بر این مدعا بسیار است . به یک مثال که شاید تا کنون نشنیده باشید بسنده می کنم :

ناسا اولین ارگانی بود که سرمایه گزاری جدی بر روی پیل های سوختی کرد ( برای سفینه های فضاییش ) و حال دارد نتیجه آن را میبیند و جهان مدیون آن است و پیشرفت های شگرف این تکنولوژی پاک همه برآمده از همان ایده و تصمیم بود . ( باز هم اضافه می کنم که نمونه بسیار است - کافی است به آرشیو های ناسا مراجعه نمایید )

اما بحث اصلی سفر به ماه :

مدتی است که این موضوع باب شده که همه توهم بوده و انسانی به ماه نرفته .

بنده یک سوال دارم : اگر دلایل درستی سفر به ماه را در کنار دلایل نادرستی سفر به ماه و دروغ بودن آن را در دو کفه ترازو قرار دهیم ، کدام کفه سنگین تر خواهد بود ؟!

نظر بنده حقیر کفه ی صحت سفر به ماه است !!

دقیقا .

همه این ها هنر است و بس .

هیچ یک از این تصاویر ، عینا تصویر واقعی نیستند !!

بر روی تمامی تصاویر خام ارسالی ، کار می شود ( شاید ساعت ها و شاید هم روز ها ) تا این تصاویر زیبا از فضا پدید آیند .

چرا ؟!

برای اینکه من و شمایی که تصاویر را می بینیم بیشتر و بیشتر علاقه مند شویم .

شک نکنید اگر فرد مبتدی تصاویر خام ارسالی فضا پیما ها یا تلسکوپ ها را ببیند شاید حتی از نجوم و آسمان و فضا زده شود !!!

اما شک نکنید تصاویر واقعی هستند دوست من .

من به این گفته ی خویش ایمان دارم !!!

چرا که خودم دستی در این کار داشتم و سختی کار را آزمودم !

اگر کسی به تصویر بالا شک کنید باید به تمام تصاویر ارسالی هابل نیز شک کند !!!!!!!!!!!!

و من به چنین فردی انگ بی سوادی خواهم زد ( به هیچ وجه قصد جسارت به شما یا هیچج فرد دیگری نیست و منظور عام است )

==============================================================================

شما فردی آگاه و عاقل ،

آیا هرگز حاضرید سالانه میلیارد ها دلار صرف گول زدن مردم کنید ؟! ( شاید بگویید این سیاست آمریکا است اما نه ! مخالفم - راه های بهتر از این بسیار است - ضمن اینکه امروزه ناسا تنها نهاد فعال در این زمینه نیست !! )

بهتر نبود که درباره ابهاماتی که مریخ نورد روح بوجود آورد عکس های بیشتری ارائه بده؟
هر پروژه دارای اهدافی می باشد .
هدف این پروژه هم یافتن یخ آب و نیز بررسی سطح قطب مریخ از عوامل حیاتی مورد نیاز ( احتمالا برای سفر آینده بشر ) و اهدافی اینچنینی بوده .

فراموش نکنیم که ققنوس ( phoenix ) مریخ نشین است نه مریخ نورد !!! ( و متاسفانه در یکی از معروفترین خبرگزاری های ایران به اشتباه آن را در رده روح و فرصت که مریخ نورد بوده اند آورده بود که جای بسی افسوس است !!! )

بهتر نبود که درباره ابهاماتی که مریخ نورد روح بوجود آورد عکس های بیشتری ارائه بده؟
دوست من کافی است سری به سایت رسمی این مریخ نشین بزنید تا ببینید که کارهای عظیمی در حال انجام است .

دوربین این فضا پیما تنها برای ارسال همین تصاویر زیبا تعبیه شده و این آزمایشگاه فوق پیشرفته ققنوس است که وظیفه آنالیز را بر عهده دارد .

به امید فرداهایی بهتر

در پناه حق . . . smile072

ارسال پست