علاقه مندان به نجوم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ElahE_AsTrOnAuT

علاقه مندان به نجوم

پست توسط ElahE_AsTrOnAuT »

سلام
بیشتر افرادی که اینجا هستند به نجوم علاقه دارند.و خیلی ها قصد دارند تا سطوح بالا ادامه بدن.اگه دلتون خواست بیاین اینجا و بگین برای چی به نجوم علاقه دارین؟هدفتون از ادامه تحصیل تو این رشته چیه؟فکر می کنید با منجم حرفه ای شدن چه خدمتی می تونید به مردم بکنید؟من خودم نجوم رو دوست دارم اما بعضی افراد فکر می کنن شغل هاییی مثل پزشکی فقط به مردم خدمت می کنه و منجم شدن رو یک شغل نمی دونن...شاید یک سرگرمی... می گن:اینکه بدونی فلان ستاره تو آسمون اسمش چیه،چه دردی از ما دوا می کنه؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
به هر حال من دوست دارم بدونم نظر شما چیه!
سبز باشید و جاودان smile036
پایان

نمایه کاربر
parse

نام: سید محمد حسین نیری

محل اقامت: شيراز

سپاس: 34

تماس:

Re: علاقه مندان به نجوم

پست توسط parse »

سلام!

در حقیقت نجوم دو کاربرد اساسی دارد:

1-آسمان آزمایشگاه بزرگی برای انجام آزمایشهایی است که امکان آن بر روی زمین نیست.

مثلا همجوشی هسته ای که در مرکز ستاره ها اتفاق می افتد.

2-شناخت عالم و در نهایت رسیدن به منشا هستی.
ز کوی میکده دوشش به دوش می بردند
امام شهر که سجاده می کشید به دوش

حافظ

وبلاگ شخصی روزنوشت

Einstain

پست توسط Einstain »

خوب راستش من عاشق اسمونم. smile016 smile016 شاید نخوام یه منجم حرفه ای بشم ولی میخوام اسمونو خوب بشناسم.حتی ساعت ها خیره شدن به ان حس جالبی به ادم میدهد. smile043
Life is like a music, just listen and enjoy!

ElahE_AsTrOnAuT

parse نوشته شده:سلام!

در حقیقت نجوم دو کاربرد اساسی دارد:

1-آسمان آزمایشگاه بزرگی برای انجام آزمایشهایی است که امکان آن بر روی زمین نیست.

مثلا همجوشی هسته ای که در مرکز ستاره ها اتفاق می افتد.

2-شناخت عالم و در نهایت رسیدن به منشا هستی.
حرف شما کاملا درسته پارسه عزیز.البته اگه همه واسشون مهم باشه که به منشا هستی برسن!!!!!!!!منظورمو که متوجه میشید؟!...الان دیگه اگه در دور افتاده ترین منطقه ایران مثلا برق قبول بشید به نظر بقیه خیلی کار مهمی کردید اما اگه فیزیک قبول بشید،هر شهری که باشه،به نظر خیلی به درد نخور میاد!!!!!!!انقدر میترسوننت که پشیمون میشی .واسه همین مجبوری به هر دلیلی بی خیال منشا هستی بشی....!!!!!و این،خیلی غم انگیزه..... smile037 smile037 smile037 smile025
پایان

ElahE_AsTrOnAuT

Einstain نوشته شده:خوب راستش من عاشق اسمونم. smile016 smile016 شاید نخوام یه منجم حرفه ای بشم ولی میخوام اسمونو خوب بشناسم.حتی ساعت ها خیره شدن به ان حس جالبی به ادم میدهد. smile043
منم آسمونو دوست دارم.همیشه فکر می کردم نباید روی زمین موند...تماشای آسمون،چه منجم حرفه ای باشی چه آماتور،یا حتی برای کسانی که هیچ اطلاعاتی راجع بهش ندارن همیشه جذابه smile036
پایان

ghazaal

پست توسط ghazaal »

سلام
کسی می دونه در کهکشان های فعال lobe چه جور قسمتی هست و ترجمه فارسیش چی میشه؟

نمایه کاربر
fargol

سپاس: 35

پست توسط fargol »

منم یه مدتی از نجوم و ستاره شناسی خیییییییییلییییی خوشم میومد! دوست داشتم ستاره شناس بشم! باور کنید! smile016
گر مِی نخوری طعنه مزن مستان را
بنیاد مکن تو حیله و دستان را

تو غرّه بدان مشو که مِی می نخوری
صد لقمه خوری که مِی غلامست آن را

خیام بزرگ

نويد

سپاس: 53

پست توسط نويد »

با عرض سلام،
ElahE_AsTrOnAuT نوشته شده:الان دیگه اگه در دور افتاده ترین منطقه ایران مثلا برق قبول بشید به نظر بقیه خیلی کار مهمی کردید اما اگه فیزیک قبول بشید،هر شهری که باشه،به نظر خیلی به درد نخور میاد!!!!!!!انقدر میترسوننت که پشیمون میشی .واسه همین مجبوری به هر دلیلی بی خیال منشا هستی بشی....!!!!!و این،خیلی غم انگیزه.....
دوست عزیز،
واقعا و از صمیم قلب میگم که باید برای همچین طرز تفکراتی که امروز در مورد رشته های گمنام وجود داره افسوس خورد.
و این رو بهتون قول حتمی میدم، تا اون زمانی که در فرهنگ علمی مردم ما اسم و نام و مدرک و شغل به چشم میاد
و مدام علاقه و عشق به رشته های گوناگون از ذهن اونها پر میکشه و میره، وضع علمی کشور همینی هست که میبینید.
ولی اگر روزی به خودشون بیاند و متوجه این اشتباه بزرگ و این طرز فکرشون بشند میتونند به راه های واقعی پیشرفت دست پیدا کنند.
بهتون یک توصیه دوستانه دارم و اون اینکه اونطوری درس بخونید و خواهان پیشرفت باشید که علاقه دارید نه اونطوری که بقیه
میپسندند و فکر میکنند. نه ما، بقیه هستیم و نه بقیه، ما هستند. این خود ماییم که راه های علایق و نظرات خودمون رو
پیدا میکنیم. آرزوی بهترین موفقیت ها رو دارم براتون دوست گرامی.
ghazaal نوشته شده:کسی می دونه در کهکشان های فعال lobe چه جور قسمتی هست و ترجمه فارسیش چی میشه؟
اشعه های رادیویی که از کهکشانهای فعال میتونیم ردیابی کنیم از مرکز این کهکشان ها به سمت ما نمیاند،
بلکه در دو طرف هر کهکشان فعال منتشر کننده های رادیویی وجود داره که ما سیگنال های رادیوی رو از اونها دریافت میکنیم.
بنابراین فکر میکنم بهترین معادل فارسی "منتشرکننده ی رادیویی" باشه.

فکر میکنم منابع زیر مفید باشه براتون:

http://en.wikipedia.org/wiki/Radio_lobe
http://zebu.uoregon.edu/~soper/ActiveGalxy/lobe.html

اینهم چند تا عکس از همین منابع که از lobe های کهکشانی براتون میذارم:

تصویر

تصویر

تصویر

شاد و پیروز باشید همیشه،
کوچکترین شاگرد همه ی شما

ghazaal

پست توسط ghazaal »

سلام
آقای نوید از کمک و راهمناییتون خیلی ممنونم.

ElahE_AsTrOnAuT

نوید جان خیلی ممنونم.منم برای شما آرزوی موفقیت دارم.امیدوارم بتونم اونطور که شما گفتید باشم.گرچه شاید در ایران نشه به اون هدف خاص رسید ولی منم فکر می کنم علاقه ی آدم از همه چیز مهم تره.البته به نظر من اول باید مطمئن بود که به چیزی علاقه داریم تا ارزش این همه تحریم رو داشته باشه!!!!! خیلی از دوستان تو این سایت گفتن با اینکه قبلا مثلا به فیزیک علاقه داشتن اما حالا که فیزیک خوندن پشیمونن.من فکر می کنم این فقط یه علاقه ی سطحی بوده و دلم می خواد هر چی لازمه وقت بذارم و تجربه کنم تا به علاقه ی واقعی م برسم.اونوقت می شه هر چیزی رو تحمل کرد.حرفهای دیگران و حتی شرایط بسیار خوب ایران...!!! smile039 smile037
پایان

نمایه کاربر
QUPHAS

سپاس: 2

پست توسط QUPHAS »

سلام
ElahE_AsTrOnAuT امیدوارم موفق باشید و به آرزوتون برسید.
من هم امسال با مخالفت 99% اطرافیان فیزیک رو انتخاب کردم.برام دعا کنید که بتونم محدودیت های سر راهم رو تحمل کنم.

ElahE_AsTrOnAuT

QUPHAS نوشته شده:سلام
ElahE_AsTrOnAuT امیدوارم موفق باشید و به آرزوتون برسید.
من هم امسال با مخالفت 99% اطرافیان فیزیک رو انتخاب کردم.برام دعا کنید که بتونم محدودیت های سر راهم رو تحمل کنم.
سلام.از صمیم قلب آرزو می کنم تو راهی که انتخاب کردید موفق باشید و بهتون تبریک می گم.خیلی زیاد. smile036
پایان

نمایه کاربر
tohid_science

محل اقامت: دنیا

سپاس: 3

تماس:

پست توسط tohid_science »

با سلام . من یک دانش آموز سوم دبیرستانی هستم و عاشق نجوم و هوافضا هستم ولی هوافضا را بیشتر دوست دارم چون هم باحال و هم به نجوم نزدیک هستش. نظر دیگران که به من نظر میدن هوافضا رشته سختی است و و به من میگن تو الان جو گیر شدی . منم میگم شاید شما درست میگید . نظر آنهایی که نظر میدن برای من خیلی با ارزشه ولی من به آنها زیاد اهمیت نمیدم و هرچی که بدونم میتونم ادامه میدم وبه آن علاقه دارم و اگر هم سخت است جونمم برای هوافضا میدم تا بتونم موفق شم. پس نظر دیگران با ارزشه ولی اینو بدونید که نظر خودتان خیلی مهمتر از دیگران هستش چون از درون خودتان خبر دارید.
این جهان کوه است و فعل ما ندا باز گردد این ندا ها را صدا

ElahE_AsTrOnAuT

سلام
ممنون دوست عزیز
هوا فضا رشته ی خوبی هست و به قول خودت شاید مجبور بشی خودتو واسش بکشی!!!چون شاید یه کم سخت باشه اما اگه علاقه داشته باشی خیلی واست لذت بخش و آسون میشه.من هم یه مدتی حس می کردم به این رشته علاقه دارم اما الان فکر می کنم طراحی و ساخت اجسام پرنده تو خون من نباشه!!!به هر حال امیدوارم موفق باشی.
smile036
پایان

aseman_space

پست توسط aseman_space »

من از راهنمایی به نجوم علاقه داشتم و دارم نتونسم و شرایتشونداشتم که نجوم آماتوری ادامه بدم ولی آلان می خوام ارشد نجوم بدم به امید خدا smile018
من میخوام تو آسمونا خدا رو ببینم حس عجیبی دارم نسبت به آسمون ماه ستاره ها خیلی دوست دارم خیلییییییی بدونم

ارسال پست