ماه

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
ویستا M

سپاس: 5

Re: ماه

پست توسط ویستا M »

سفيدچاله نوشته شده:اينجوری که شما استدلال کرديد، اگر جسمی رو در مدار ماه رها کنيم، به دليل کشش ساير اجرام اسمانی، نبايد روی زمين سقوط کنه.در صورتيکه اينگونه نيست و سقوط ميکنه. سقوط نکردن ماه روی زمين بخاطر سرعت اوليه ای هست که داشته. همونطور که ميدونيد ما هم از اين طرفند برای در مدار قرار دادن ماهواره هامون استفاده می کنيم.
در ماهواره ها ابتدا اونها رو با سرعت زیادی که برای عبور از سد جاذبه ی زمین نیاز هست (درست مثل سرعت مافوق نور در مورد سیاهچاله ها )از زمین دور کرده و بعد در فضای اطراف زمین رهاش می کنیم.
در واقع زمین هم مثل سیاهچاله یک چیزی شبیه افق رویداد داره که سرعت عبور از اون مقدار خاص و ثابتیه.ما میدونیم اگر جسمی خارج از افق رویداد باشه نابود نمیشه اما گرانش سیاهچاله بر روی اون اثر میذاره و در مورد زمین و هر جرم دیگه ی کیهانی اینطوره خب من فکر میکنم برای قرار دادن جسمی در مدار ماه به یک سرعت اولیه نیاز داریم که از زمین بگذریم و اینطور به نظر
میرسه که می تونه مثل ماه که شما گفتید در مداری خاص دور زمین بچرخه.
به نظر من این عمومیت داره چون در کیهان هیچ چیز به طور واقع ساکن و بی حرکت نیست
البته منظور من این نیست که هیچ چیز دیگه ای در قرار گیری سیارات در مدار خاص نقش نداره اما مهمترین و بارزترین ویژگی این به
نظر میرسه...
اگه منظورتون چیز دیگه ایه و یا برای رها کردن جسم در مداری دور زمین راه دیگه ای بجز سرعت دادن به اون به نظورتون میرسه بفرمایید
همیشه موفق باشید... smile008
فیزیک همواره همان چیزی خواهد شد که تو از آن انتظار داری

نمایه کاربر
hooman_takin

نام: hooman farhang

محل اقامت: Milan

سپاس: 1

تماس:

پست توسط hooman_takin »

با توجه به فیزیک جسمی که در حال حرکت است به جاذبه غلبه میکند برای مثال زمانی که دوچرخه سواری کنیم همین قانون پیش میاید پس برای همین زمین به سمت خورشید جذب نمیشود اما اگر جاذبه ی خورشید بیشتر شود آن وقت زمین به سمت خورشد نیز کشیده میشود. smile020

نمایه کاربر
ویستا M

سپاس: 5

پست توسط ویستا M »

hooman_takin نوشته شده:با توجه به فیزیک جسمی که در حال حرکت است به جاذبه غلبه میکند برای مثال زمانی که دوچرخه سواری کنیم همین قانون پیش میاید پس برای همین زمین به سمت خورشید جذب نمیشود اما اگر جاذبه ی خورشید بیشتر شود آن وقت زمین به سمت خورشد نیز کشیده میشود. smile020
زمانی که ما دوچرخه سواری میکنیم تنها جاذبه ی زمین بر روی ما اثر میگذارد اما در مورد سیارات چندین نیرو (گرانش)تاثیر گذار است.
من باز هم می گم موثر ترین ویژگی این است.
خب شما گفتید اگر جاذبه بیشتر شود زمین به سمت خورشید می رودهمانطور که نور با اینکه سرعت زیادی دارد نمی تواند از کمند گرانش سیاهچاله عبور کند.
علت کشیده شدن زمین هم این است که نیروی جاذبه ی اصلی و موثر بر زمین(خورشید)بسیار بیشتر می شود و خود به خود نیرو های گرانش فرعی در برابر آن اثر خود را از دست میدهند.
در اینجا سرعت زمین هم نابودی وی را جبران نمی کند مگر به حدی که از جاذبه ی خورشید فرار کند.
فیزیک همواره همان چیزی خواهد شد که تو از آن انتظار داری

نمایه کاربر
hooman_takin

تماس:

پست توسط hooman_takin »

be nazare man elate soghoot nakardane mah ine ke dar hale harekate va chon harekat mikone nemitoone zamin oono jazb kone vali age farz konim mah vaise ehtemalan bar zamin sooghot mikone be hamin dalil ast ke khorshid otared be oon nazdiki ro nemitoone jazb kone vali agar
otared roozi be istad khorshid an ra jazb mikone.
ya mitoonim begim elate sooghoot nakardane docharkhe bar rooye zamin zamani ke dar hale harekate hamine.vali age sor'ate docharkhe ra kam konid agar mokhalefe geranigah feshar vared konid bar rooye zamin mioftad (dar zemn geranigah markaze jam shodane niroohaye yek jesm ast.)

smile020 smile036 (

نمایه کاربر
hooman_takin

تماس:

پست توسط hooman_takin »

aghaye vista m hagh ba shoma ast elate asli jazebe ast. na sorate harekat. smile001

ارسال پست