تغییر میدان مغناطیسی

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
2ba

محل اقامت: كرمان

سپاس: 59

تماس:

تغییر میدان مغناطیسی

پست توسط 2ba »

سلام
آیا با تغییر قطب های مغناطیسی زمین ، تغییری در زاویه انحراف زمین با صفحه منظومه شمسی ایجاد می شود؟
باتشکر
تصویر
کاش تمام شود این روزهای سخت نبودنت...
اللهم عجل لولیک الفرج

http://muslimbeliefs.blog.com/

aminliverpool

Re: تغییر میدان مغناطیسی

پست توسط aminliverpool »

به نظر من انحراف 23 درجه ی زمین با دایره البروج ارتباطی با میدان مغناطیسی زمین ندارد

afi

محل اقامت: شیراز

سپاس: 54

پست توسط afi »

2ba نوشته شده: آیا با تغییر قطب های مغناطیسی زمین ، تغییری در زاویه انحراف زمین با صفحه منظومه شمسی ایجاد می شود؟
سلام
زاویه انحراف محور زمین با صفحه منظومه شمسی به مراحل شکل گیری و سرگذشت زمین بستگی دارد نه به میدان مغناطیسی.و با تغییر میدان زاویه تغییری نخواهد کرد.
درضمن قطبهای مغناطیسی زمین هراز چندین ملیون سال تغییر میکند(جای قطب شمال و جنوب مغناطیسی عوض میشود.) حال آنکه هیچ تفاوتی در انحراف زمین دیده نمیشود.

نمایه کاربر
2ba

تماس:

پست توسط 2ba »

سلام
پس تغییر میدان مغناطیسی زمین روی چه چیزی تأثیر می گذارد؟
باتشکر
تصویر
اللهم عجل لولیک الفرج

راشين

سپاس: 6

پست توسط راشين »

سلام!

از دوستان ایا کسی هست که اطلاع داشته باشند که اصلا چرا و به دلیل چه فرایند و اتفاقی جای قطب های میدان مغناطیسی عوض خواهد شد(به نقل از دوست عزیز و گرامی afiجان:پس از میلیون ها سال تغییر خواهد کرد).

با توجه به اینکه علت به وجود امدن میدان مغناطیسی حرکت بار هست که در زمین هم با وجود این الکترون ها و....به دور خود می چرخد، میدان مغناطیسی زمین به وجود می اید. که حالا علت تغییر میدان.........
چشم آسایش که دارد از سپهر تیز رو ؟
ساقیا جامی به من ده تا بیاسایم دمی

زیرکی را گفتم این احوال بین خندید و گفت:
صعب روزی، بوالعجب کاری، پریشان عالمی!
در طریق عشقبازی امن و آسایش بلاست
ریش باد آن دل که با درد تو خواهد مرهمی

نمایه کاربر
محمد مهدي غلامي

محل اقامت: مشهد

سپاس: 14

تماس:

پست توسط محمد مهدي غلامي »

با سلام ...............
راشين نوشته شده: از دوستان ایا کسی هست که اطلاع داشته باشند که اصلا چرا و به دلیل چه فرایند و اتفاقی جای قطب های میدان مغناطیسی عوض خواهد شد(به نقل از دوست عزیز و گرامی afiجان:پس از میلیون ها سال تغییر خواهد کرد).
كن دقيقا نميدونم ولي فكر ميكنم مواد مذاب داخل زمين كه ميچرخن باعث ميشن كه مسير حركت الكترون ها به آهستگي تغيير كنه و در نتيجه ميدان مغناطيسي هم جابجا ميشه .
همون طور كه ميدونيد در زير سطح زمين مواد مذاب فلزي وجود داره كه الكترون هاشون برانگيخته شدن و در دريايي از فلز در حال چرخشن و حركت اين الكترونها باعث بوجود آمدن ميدان مغناطيسي ميشه.
با تشكر.........
جنگ نرم ... ؟!!!

راشين

پست توسط راشين »

سلام!

دوستان موافقید بحث میدان مغناطیسی رو شروع کنیم و به یک جواب خوب و صحیح برسیم، نا گفته نماند که تا اینجای بحث به مطالب خوبی رسیدیم( با تشکر از همگی smile072 ).

البته در مورد میدان مغناطیسی جای دیگری هم بحث شد .پیشنهاد می کنم ایم تاپیک رو هم بخونید و شروع می کنیمhttp://hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=13720

منتظر نظرات دوستان ....

موفق باشید

نمایه کاربر
2ba

تماس:

پست توسط 2ba »

سلام smile022
به نظر من که عالیه! smile015
تصویر
اللهم عجل لولیک الفرج

نمایه کاربر
محمد مهدي غلامي

تماس:

راشين نوشته شده:دوستان موافقید بحث میدان مغناطیسی رو شروع کنیم و به یک جواب خوب و صحیح برسیم
بسيار عاليست smile072
شما موضوعي مطرح بفرماييد تا شروع كنيم. به اميد اينكه دوستان هم همراهي بفرماييند.

در مورد اون لينكي كه داديد بايد بگم ، در تاپيك ميدان مغناطيسي زهره، گفته شده كه در جريان تغيير ميدان مغناطيسي زمين حتما زماني ميدان مغناطيسي صفر خواهد شد كه اين اشتباه است. ببينيد اگر ميدان مغناطيسي رو به مواد مذاب نسبت بديم كه در حال چرخش هستند، تغيير جهت اين گردش باعث تغيير در ميدان مغناطيسي ميشه. در اين حالت ميدان صفر نميشه بلكه فقط جهتش عوض ميشه.

من منتظر هستم smile072
جنگ نرم ... ؟!!!

راشين

پست توسط راشين »

سلام!

با تشکر از همکاری دوستان... smile072
محمد مهدي غلامي نوشته شده:
شما موضوعي مطرح بفرماييد تا شروع كنيم. به اميد اينكه دوستان هم همراهي بفرماييند.
خواهش می کنم ،شما صاحب نظرید ! هر موضوعی رو که صلاح می دونید مطرح بفرمایید

این موضوع رو هم که میدان مغناطیسی در زمان تغییر قطب ها صفر می شود ،به راحتی نمی توان رد کرد. من از چندتا از اساتید با تجربه این موضوع رو شنیدم و البته برخی از منابع هم این موضوع رو تایید می کنند.

در مورد علت ان هم با استادمون که صحبت کردم به نقاط ایینه ای در بطری های مغناطیسی اشاره کردند...پیشنهاد می کنم در مورد بطری های مغناطیسی و نقاط ایینه ای هم بحث کنیم و ارتباط ان را با صفر شدن میدان بیابیم.

در مورد بطری مغناطیسی می توان گفت که همان کمر بند های ون آلن حکم بطری مغناطیسی و قطب های زمین حکم نقاط ایینه ای را دارند ...(یکی از دوستان با خواندن مقاله ای در این خصوص می گفتند : با تغییر قطب های مغناطیسی ، گویی که نقاط ایینه ای باز می شوند و در نتیجه میدان صفر می شود، متاسفانه بنده اصلا معنی این عبارت رو متوجه نشدم! به همین دلیل گفتم بهتر هست در ابتدا با مفهوم بطری مغناطیسی خوب اشنا شوم و بعد در مورد این عبارت و در مورد صحت ان با دوستان گرامی بحث کنیم).

موفق باشید.

نمایه کاربر
محمد مهدي غلامي

تماس:

سلام به همه ي دوستان........
راشين نوشته شده:این موضوع رو هم که میدان مغناطیسی در زمان تغییر قطب ها صفر می شود ،به راحتی نمی توان رد کرد. من از چندتا از اساتید با تجربه این موضوع رو شنیدم و البته برخی از منابع هم این موضوع رو تایید می کنند.
فكر ميكنم توجيه من براي تغيير ميدان با توجيه اين دوستان متفاوت باشه. (البته نظر من اصلا علمي نيست و تنها حاصل فكر خودم هست، اگر جاييش مشكل داره بفرماييد).
توجيه من اينه كه مواد مذاب درون زمين در حال چرخش هستند و اين باعث ايجاد ميدان مغناطيسي ميشه. اين مواد حول يك محور فرضي (محور عبوري از قطبهاي مغناطيسي) ميچرخند. مواد مذاب علاوه بر چرخش حول اين محور چرخش ديگه اي هم دارند. يعني محور هم چرخش داره. اين محور هميشه با سرعت بسيار كم در حال چرخش هست و طي ميليون (ها) سال 180 درجه چرخش داره. مسلما وقتي محور 180 درجه بچرخه جاي قطبهاي شمال و جنوب عوض ميشه(كه اين عمل ناگهاني نيست).
با اين توجيه نيازي به صفر شدن ميدان در زماني خاص نيست!
راشين نوشته شده:پیشنهاد می کنم در مورد بطری های مغناطیسی و نقاط ایینه ای هم بحث کنیم و ارتباط ان را با صفر شدن میدان بیابیم.
من هم موافقم.
البته براي بحث رو اين موضوع نياز به جمع آوري اطلاعات دارم كه متاسفانه تا چند روز ديگه ممكن نيست (يكم سرم شلوغه). اما سعي ميكنم من هم بتونم در بحث شركت كنم.
اميدوارم بحث مفيدي باشه.
smile072
جنگ نرم ... ؟!!!

afi

سپاس: 54

پست توسط afi »

سلام
موضوع جالبیه.
بهتره از پایه شروع کنیم تا همه (از جمله خودم) متوجه بحث بشن.

درمورد صفر شدن میدان در هنگام تغییر،شنیدم که چون میخواد جهتش عوض بشه در ظاهر میدان صفر میشود.یعنی اگر در ابتدا جهت از شمال به جنوب بوده در مسیر تغییرات وقتی در جهت استوا قرار میگیرد قطب نما صفر را نشان میدهد.

نمایه کاربر
محمد مهدي غلامي

تماس:

درمورد صفر شدن میدان در هنگام تغییر،شنیدم که چون میخواد جهتش عوض بشه در ظاهر میدان صفر میشود.یعنی اگر در ابتدا جهت از شمال به جنوب بوده در مسیر تغییرات وقتی در جهت استوا قرار میگیرد قطب نما صفر را نشان میدهد.
تغيير ميدان چه شكلي انجام ميشه؟
قطب ها از وضعيت كنوني منحرف ميشن و جاشون عوض ميشه(يعني قطب ها ي مغناطيسي زماني به استوا ميرسند) يا اينكه قطب ها ضعيف ميشن و جاشون عوض ميشه( بدون انحراف)؟

مطالبي در مورد مغناطيس(ميان برنامه):
آهن رباها خواص گوناگونی دارند و یکی از خواص آنها جذب و خنثی کردن بیماریها از جمله بیماریهای جلدی و داخلی در بدن انسان می باشد . در این نوع درمان ، آهنرباهایی با قدرت متفاوت در محلهای درد قرار داده می شوند تا بیماری را درمان کنند
بدن انسان نیز خاصیت مغناطیسی دارد ، به همین علت همۀ موجودات زنده رابطۀ محکمی با زمین دارند ، به همین خاطر وقتی به هنگام خستگی با پای برهنه روی چمن یا زمین راه میرویم احساس شادابی می کنیم . اگر در موقع خواب سر به سمت شمال و پاها به سمت جنوب باشد خواب راحت تری خواهیم داشت ولی اخیرا ثابت شده است که اگر در موقع خواب رو به شرق بخوابید خیلی بهتر خواهد بود زیرا میدان مغناطیسی خورشید هزار برابرزمین است و تغییرات در میدان مغناطیسی آن مستقیما بر روی زمین و موجودات آن تأثیر می گذارد
یکی دیگر از کاربردهای آهنربا برای تولید آب مغناطیسی شده می باشد، برای تهیۀ آن کافی است که یک لیوان یا بطری شیشه ای را روی یک آهنربای صاف به مدت 8 ساعت قرار دهیم ، برای تولید آب مغناطیسی قطب جنوب لازم است که قطب جنوب آهنربا را زیر بطری قرار داده و برای تولید آب مغناطیسی با قطب شمال ، قطب شمال آهنربا را زیر بطری قرار می دهیم. اگر هر دو نوع آب را با نسبت مساوی در ظرف دیگری مخلوط کنیم آب مغناطیسی با هر دو قطب بدست می آید. مقدار مصرف آب مغناطیسی در بزرگسالان دو تا سه بار و برای کودکان بر مبنای سنشان مقدار کمتری در روز مورد نیاز است. استفاده از آب مغناطیسی شده با قطب شمال فعالیت باکتریها را کند می کند و بر عکس استفاده از آب مغناطیسی با قطب جنوب فعالیت باکتریها را افزایش می دهد. بنابراین در بیماری های عفونی نباید از آب مغناطیسی شدۀ قطب جنوب استفاده نمود.
قطب جنوب آهنربا دارای خواص پیش گیرندگی ، خنکی و آرامش ، باعث انقباض رگهای بدن ، کند نمودن جریان خون در مویرگها ، جلوگیری نمودن از فعالیت باکتریها و کاهش درد ، ورم و دمای بدن و ... می شود. قطب شمال آهنربا دارای خواص تحریک کنندگی ، گرما و نیرو، انبساط رگهای بدن ، تشدید جریان خون در مویرگها ، تقویت و رشد باکتریها و وخیم شدن عفونت و افزایش تورم ، رشد سریع میوه و سبزی ، افزایش دمای بدن ، درمان بیماریهای قلبی ، کچلی ، ضعف ماهیچه ، بیهوشی و ... می گردد.
بطور خلاصه اینکه میدان مغناطیسی تأثیر فراوانی در موارد ذیل دارد:
- گیاهان در میدان مغناطیسی سریعتر رشد می کنند و محصول بهتری می دهند.
- رشد سلولهای سرطانی در میدان مغناطیسی یا کاملا متوقف شده و یا تا حد قابل ملاحظه ای کند می شود.
- ذخایر ژنتیکی موجودات در میدان مغناطیسی ثبات بیشتری خواهند داشت.
- میدان مغناطیسی از وسعت بیماریها می کاهد.
- میدان مغناطیسی بر روی همۀ بافتهای بدن اثر مثبت می گذارد.
- میدان مغناطیسی بر روی خون و مایعات آن بسیار مؤثر است.
منبع: http://zibapourian.blogfa.com/post-19.aspx
smile072
جنگ نرم ... ؟!!!

نمایه کاربر
EWTRFAN

سپاس: 43

تماس:

پست توسط EWTRFAN »

23/5 درجه نسبت به حالت عمود بر صفحه مداری زمین یا صفحه منظومه شمسی می سازد.
Albert Einstein:
معادلات برای من مهمترند چرا که سیاست برای زمان حال است و یک معادله برای ابدیت...

ساحل فیزیک : http://www.beach-physics.ir

ehmed

پست توسط ehmed »

در مورد عوض شدن مغناطیس زمین بایستی گفت ما هنوز دلیل اصلی این مغناطیس را نمیدانیم ولی نظر من این است که رابطه مستقیم با گردش زمین به دور خود و خورشید دارد و موقعیت مکانی زمین نسبت به حرکت دورانی خورشید به دور خود و حتی موقعیت مکانی زمین نسبت به گرانش کائنات البته بحثی دیگر در مورد دنیاهای موازی نیز مورد شک من است و ان اینکه حدودا هر 600000 سال زمین دقیقا در مغناطیس یا محور حرکتی نسبت به دنیا قرار میگیرد ببخشید کمی گنگ گفتم منظور اینکه اگر ما حرکت زمین را در 600000 سال بررسی کنیم دقیقا موقعیت خود را نسبت به کائنات پیدا میکند و حرکتش دوباره از نو شروع میشود

ارسال پست