یک سوال مهم و سخت از نجوم(حر فه ای ها بیاین تو)

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
پرستو1

سپاس: 1

یک سوال مهم و سخت از نجوم(حر فه ای ها بیاین تو)

پست توسط پرستو1 »

سلام smile026 یه سوال داشتم که نمی تونم جوابشو پیدا کنم smile072 "میشه جوابشو واسم پیدا کنید فقط یه ذره زود smile017
لطفا کامل برام توضیح بدین چون خیلی برام سخته! smile049

چرا دو دم پر نور دنباله دارها (یونی و گرد و غبار)از یکدیگر جدا اند؟و چگونه این اختلاف به وجود می آبد و به چه عواملی مربوط می شود ؟مدلی کمی ارئه کنید برای دنباله داری با مداری بیضوی به نیم محور اطول 50 AU و خروج از مرکز 0.8 ، جنس آنرا از تحقیقات خود بدست آورید همچنین میزان باد خورشدی را در هر لحظه همسانگرد در نظر بگیرید و مقدار آنرا بر حسب فاصله از تحقیقات گزارش کنید از تاثیرات مشتری و دیگر سیارات صرف نظر کنید(راهنمایی:دنباله ها به سبب وجود باد خورشیدی و تاثیرات آن منجمله IMFİnterplanetary Magnetic Fieldبه وجود می آیند)

لطفا جوابشو از طریق مدل سازی ریاضی واسم توضیح بدین...خیلی ممنونم smile018 smile015 smile043 smile041

پرستو1

Re: یک سوال مهم و سخت از نجوم(حر فه ای ها بیاین تو)

پست توسط پرستو1 »

تورو خدا خجالتم ندین واسه چی این همه جواب زدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!! smile097 smile037 smile052 smile054 smile056

بچه ها سلام هنوز کسی جوابشو پیدا نکرده ؟ smile027 smile024

بچه ها خواهش می کنم جوابشو بدین خیلی مهمه! smile057 یه جواب یا یه راهنماییی ساده هم می تونه بهم کمک کنه smile061 smile007 smile124 !

پرستو1

پست توسط پرستو1 »

عرضی نبود خواستم تاپیک رو بالا بیارم بلکه یکی جواب بده! smile079

پرستو1

پست توسط پرستو1 »

خبری نشد؟
دوستان به دادم برسید!

نمایه کاربر
Galaxy_1

پست توسط Galaxy_1 »

دم گازی که مرکب از یون ها یا اتم های باردار است،بر اثر باد های خورشیدی(جریانی از ذرات بار)به سوی خارج از خورشید روانه می شود.این دم گازی معمولا به طور مستقیم و همیشه در جهت دور شدن از خورشید ظاهر می شود .در این صورت دم گازی عملا از دنباله دار پیشی می گیرد.نوری که دم گازی گسیل می کند ،بر اثر فرآیند انتقال به سوی پایین الکترونها ایجاد می شود.
ذرات غبار با نیروی دیگری به خارج رانده می شوند،واین تاثیری است که نور خورشید بر این ذرات اعمال می کند. این اثر را غالبا فشار تابش می نا مند.چون ذرات غبار آهسته تر از یون های دم گازی به خارج رانده می شوند،گرایش دارند به اینکه بیشتر حرکت به سوی جلوی خود را حفظ کنند و دم غباری خمیده تر است.در حالی که دم گازی از خود نور گسیل می کند،دم غباری بر اثر بازتابش نور خورشید روشن می شود.
امیدوارم تونسته باشم توجیحت کنم! smile015
خدایا...مرا به ابتذال آرامش و خوشبختی مکشان!اضطرابهای بزرگ،غم های ارجمند و حیرت های عظیم به روحم عطا کن ولذت ها را به بندگان حقیرت بخش ودرد های عزیز بر جانم ریز.

پرستو1

پست توسط پرستو1 »

سلام ازت خیلی ممنونم که جواب دادی!(بالاخره یکی پیدا شد جوابشو بده)
smile015 بازم ممنونم smile124 ولی یه چیزی هست که اونم اینه من جوابو از طریق مدل سازی ریاضی می خوام اطلاعاتش هم روی مسئله هست! smile042
اگه دارم تو یه جایی اشتباه می کنم بهم بگین . smile054

نمایه کاربر
p.kparham

محل اقامت: تهران

سپاس: 3

تماس:

پست توسط p.kparham »

چي .
من قضيه رو نفهميدم smile048

ارسال پست