ارتباط ریاضی با نجوم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
ghogha

ارتباط ریاضی با نجوم

پست توسط ghogha »

کاربران محترم من میخوام یه مقاله درباره ارتباط نجوم و ریاضی بنویسم لطفا اگر اطلاعات یا مطالبی درباره این موضوع داشتید یه کم سخاوتمندی نشون بدید.

راشين

سپاس: 6

Re: ارتباط ریاضی با نجوم

پست توسط راشين »

سلام!

موضوع جالب و مهمی را برای مقاله انتخاب کردید ( البته احتیاج به تحقیق و علاقه ی زیاد داره که انشا الله حتما شما دارید )

پیشنهاد می کنم در ابتدا چندین کاربردی را که ریاضی در نجوم داشته را بررسی کنید تا حدودی به یک اشنایی نسبی برسید و بعد به طور کلی و البته دقیق شروع به نوشتن مقاله کنید (منظورم این هست که از همین ابتدا سعی نکنید که مطالبی را که بدست می اورید رو به صورت مقاله در بیارید چون این طوری کار سخت می شه و شما از نوشتن این مقاله لذت نمی برید!)و فعلا اگاهی خودتون رو سعی کنید در این زمینه بالا ببرید.

از این قدم اول و انشا الله تا قدم های پایانی (تکمیل مقالتون) بنده تا انجایی که در توانم باشد و البته با یاری همیشگی دیگر دوستان و صاحب نظران گرامی سایت با شما همکاری خواهیم کرد (با تشکر از همکاری همگی smile072 )

برخی از نظریات نجومی ( نجوم نه تنها به منظور منظومه ی شمسی شناسی بلکه به منظور اختر فیزیک و کیهان شناسی و...) مبنا بر معادلات ریاضی هستند و از تجربه و رصد به دست نیامدند که بارزترین ان نظریه ی ریسمان هاست که یکی از محکم ترین دلایلی که بر اثبات این نظریه وجود دارد شکوه ریاضی ای ان هست و از جمله موارد دیگر حل شدن یکی از معادلات انیشتین توسط استفن هاوکینگ و در نتیجه ی ان: سیاه چاله ها! و ....

اگر بتونیم موارد ساده تری (ساده تر از ریسمان ها )
رو برای شروع پیدا کنیم سریعتر و راحت تر پیش خواهیم رفت.

دوست عزیز بنده فقط پیشنهاد دادم و چون شخصا برای نوشتن مقاله با یک سری مشکلات مواجه شده بوم گفتم شاید اشاره ی برخی نکات برای شما هم انشا الله مفید واقع بشه....

موفق باشید...
چشم آسایش که دارد از سپهر تیز رو ؟
ساقیا جامی به من ده تا بیاسایم دمی

زیرکی را گفتم این احوال بین خندید و گفت:
صعب روزی، بوالعجب کاری، پریشان عالمی!
در طریق عشقبازی امن و آسایش بلاست
ریش باد آن دل که با درد تو خواهد مرهمی

ghogha

پست توسط ghogha »

سلام جناب راشین
از راهنماییتون متشکرم کارهامرو تا اونجایی که بتونم در میان میذارم و امیدوارم که راهنماییهای شما و بقیه شامل حال من هم بشه.
لطفا اگر کتاب یا سایت به درد بخوری سراغ دارید من رو هم مطلعع کنید

afi

محل اقامت: شیراز

سپاس: 54

پست توسط afi »

سلام
تعدادی از مسایل و کاربرد های ریاضی در نجوم و فیزیک:
انیشتین برای اثبات تکینگی از حد استفاده کرد(وقتی حجم به صفر میل میکند،چگالی و جرم بینهایت میشود)
نظریه جهان های موازی برپایه ریاضیات است.
ابعاد جهان را با استفاده از ریاضیات حدس میزنند(انسان فقط قادر به درک سه بعد است و نه بیشتر)
کرم چاله ها نشات گرفته از ریاضیات است(دو سیاهچاله که از انتها به هم متصل اند)
به طور کلی تمام معادلات نجوم و فیزیک بر پایه ریاضیات است.

ارسال پست