ايا در مقطع ليسانس رشته نجوم وجود ندارد ؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نينجا

پست توسط نينجا »

[quote="نينجا"]سلام من رشتم كامپيوتر بوده .خيلي به نجوم علاقه دارم يكي من و راهنمايي كنه چه جوري برم تو اين رشته

TrueBlue

محل اقامت: تهران

سپاس: 1

تماس:

پست توسط TrueBlue »

مي خواييد به طور تخصصي نجوم بخونيد ؟
من كه گفتم
اول فيزيك .ارشد هم نجوم 3 تا گرايش داره
اختر فيزيك نجوم رصدي كيهان شناسي
موفق باشيد

سيلارد

محل اقامت: بندرعباس

سپاس: 2

تماس:

پست توسط سيلارد »

سلام من يه دانشجوي فيزيك هستم راجع به رشته نجوم يه نكته جالب هست اون هم اين كه تو دفترچه انتخاب رشته ي امسال(86) گرايش نجوم به عنوان يكي از گرايشهاي رشته فيزيك ذكر شده بود اما هيچ دانشگاهي اراءش نكرد يعني اين كه سازمان سنجش قبول داره كه اين گرايش بايد باشه ولي دانشگاه ها حاضر به تشكيل كلاس ها نيستن smile024 smile073 smile052 smile037
شاد باشيد smile018 smile018
من برگشتم

TrueBlue

تماس:

پست توسط TrueBlue »

سلام.آره من هم ديدم. به سازمان سنجش هم ميل زدم گفتم آقا جريان چيه؟ بعد از يك ماه جواب دادن كه تلفني تماس بگيريد جواب بديم!
خوب اگه جوابي بود تو همون ميل مي دادين ديگه.گويا خودشون هم نمي دونستن چه سوتي اي داده بودن!! smile073
اينجوريه دوستان اينجا ايرانه تعجب نكنيد smile077

hasanpourtady

پست توسط hasanpourtady »

با سلام و عرض معذرت كه دير به اين مطلب رسيدم . در مقطع كارشناسي فيزيك دانشگاه كرمان فيزيك گرايش نجوم ميگيرد و هر دانشگاهي كه در دفتر چه ي راهناي انتخاب رشته رشته ي فيزيك را بدون گرايشي ذكر كرده است ( مثل دانشگاه اصفهان ) در همه ي گرايش ها دانشجو مي پذيرد.
ابته بايد گفت كه تمامي گرايش هاي فيزيك در مقطع كارشناسي با هم تفاوت چنداني ندارند وختلاف واحد هر گرايش با گرايش ديگر در حدود 12 واحد است.

TrueBlue

تماس:

پست توسط TrueBlue »

هر دانشگاهي كه در دفتر چه ي راهناي انتخاب رشته رشته ي فيزيك را بدون گرايشي ذكر كرده است ( مثل دانشگاه اصفهان ) در همه ي گرايش ها دانشجو مي پذيرد.
ابته بايد گفت كه تمامي گرايش هاي فيزيك در مقطع كارشناسي با هم تفاوت چنداني ندارند وختلاف واحد هر گرايش با گرايش ديگر در حدود 12 واحد است.
سلام.فكر نمي كنم اين حرفتون درست باشه.من الان تو تهران فيزيك مي خوانم كه گرايشي هم نداره اما گرايش نجوم هم در دانشگاه ما نيست. فقط 2 تا از گرايش ها ي فيزيك رو داريم
دانشگاه اصفهان واقعا اين گرايش رو داره؟ من كه مي دونم دانشگهايي تهران حداقل امسال اين گرايش رو حذف كردند.راستي درس هاي تخصصي 9 واحد هستند
ممنون

مهم نيست

پست توسط مهم نيست »

دانشگاه پيام نور جهرم يا فسا اولين دوره ليسانس نجوم ارائه شد. البته مثل بقيه دوستان بايد گفت: ليسانس فيزيك - ارشد نجوم....

نمایه کاربر
whitehole

محل اقامت: شیراز

پست توسط whitehole »

TrueBlue نوشته شده:
هر دانشگاهي كه در دفتر چه ي راهناي انتخاب رشته رشته ي فيزيك را بدون گرايشي ذكر كرده است ( مثل دانشگاه اصفهان ) در همه ي گرايش ها دانشجو مي پذيرد.
سلام.فكر نمي كنم اين حرفتون درست باشه.من الان تو تهران فيزيك مي خوانم كه گرايشي هم نداره اما گرايش نجوم هم در دانشگاه ما نيست. فقط 2 تا از گرايش ها ي فيزيك رو داريم
دانشگاه اصفهان واقعا اين گرايش رو داره؟ من كه مي دونم دانشگهايي تهران حداقل امسال اين گرايش رو حذف كردند.راستي درس هاي تخصصي 9 واحد هستند
ممنون
شما خود دانشگاه تهران رو مي گين؟
دانشگاه تهران تا حالا گرايش نجوم رو چه در مقطع ارشد و چه ليسانس ارايه داده يا نه؟
گفتمش نقاش را نقشي كشد از زندگي
با قلم نقش حبابي بر لب دريا كشيد...

TrueBlue

تماس:

Re: ايا در مقطع ليسانس رشته نجوم وجود ندارد ؟

پست توسط TrueBlue »

نه من كل دانشگاهاي تهران رو مي گم
جواب سوالتون رو نمي دونم
ايشون گفتن هر دانشگاهي كه بدون گرايش توي دفترچه وجود داره همه گرايش ها رو داره .منم گفتم دانشگاه ما كه نداره!

yasnili

پست توسط yasnili »

سلام بچه ها
باید بگم که نجوم علمیه که هرچی شما تو علم از ریاضیات و فیزیک و غیره بخونید آخرش تو نجوم بکار میره. محض اطلاع من فیزیک خوندم و ته همه مسائل مثل انرژی هسته ای و اینا حتما تو نجوم کاربرد داره. مثلا رو سطح زمین فقط می تونیم شکافت هسته ای داشته باشیم و همجوشی هسته ای فقط تو ستاره ها کشف شده.
تازه گذشته از اینا هرکی یه کم تاریخ علم بخونه می فهمه که اولین علمی که همه دانشمندا اولش بهش توجه کردن نجوم بوده و چه دعواها که سرش نشده تا حالا. شاید به خاطر اینکه ما آدما آسمونو بیش تر از زمین خودمون می بینیم و به خاطر غرورمون می خواستیم بفهمیم که آیا مرکز دنیا هستیم یا نه؟ غافل از اینکه با کشفیات حالا ما حتی از یه مزونم کوچک تریم. smile018

نمایه کاربر
parse

نام: سید محمد حسین نیری

محل اقامت: شيراز

سپاس: 34

تماس:

پست توسط parse »

yasnili نوشته شده:سلام بچه ها
باید بگم که نجوم علمیه که هرچی شما تو علم از ریاضیات و فیزیک و غیره بخونید آخرش تو نجوم بکار میره. محض اطلاع من فیزیک خوندم و ته همه مسائل مثل انرژی هسته ای و اینا حتما تو نجوم کاربرد داره. مثلا رو سطح زمین فقط می تونیم شکافت هسته ای داشته باشیم و همجوشی هسته ای فقط تو ستاره ها کشف شده.
تازه گذشته از اینا هرکی یه کم تاریخ علم بخونه می فهمه که اولین علمی که همه دانشمندا اولش بهش توجه کردن نجوم بوده و چه دعواها که سرش نشده تا حالا. شاید به خاطر اینکه ما آدما آسمونو بیش تر از زمین خودمون می بینیم و به خاطر غرورمون می خواستیم بفهمیم که آیا مرکز دنیا هستیم یا نه؟ غافل از اینکه با کشفیات حالا ما حتی از یه مزونم کوچک تریم. smile018
سلام!

شاید مهمترین دستاورد علم نجوم نیز همین باشد.
ز کوی میکده دوشش به دوش می بردند
امام شهر که سجاده می کشید به دوش

حافظ

وبلاگ شخصی روزنوشت

شهرزاد7293

پست توسط شهرزاد7293 »

تورو خدا یکی به من بگه فیزیک پیام نور شیراز برای ورودی 91 در مقطع لیسانس گرایش نجوم داره یا نه؟ در به در دنبالشم smile054

ارسال پست