انبساط جهان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

هادي 2

پست توسط هادي 2 »

در موردآخر دنياي ما دو نظريه وجود داره كه يكي ميگه جهان ما محدوده و بعد از مدتي اين انبساط متوقف مي شه و جهان شروع به انقباض مي كنه . يكي ديگه هم مي گه جهان نا محدوده و همواره به اين انبساط ادامه خواهد داد .
هيچ كدوم اثبات نشده هنوز .

در اين باره تو قران اشاره شده كه مي گه : ما روزي آسمان را مانند طومار در هم پيچيم وبه حالت اول كه آفريديم برگردانيم . 104 انبيا

اگه قرانو قبول داشته باشين اميدوارم بتونه اين آيه كمكتون كنه اگه كه نه به خودتون مربوطه .

به اميد روزي كه به كمك دانشمندان تمام ابهامات بشر در مورد جهان از بين بره .

مهمان

پست توسط مهمان »

کد: انتخاب همه

[quote][u][i][b][/b][b][/b][b][/b][/i][/u][/quote]

هادي 2

پست توسط هادي 2 »

البته شايد اين نيروها با افزايش فاصله ي كهكشانها كاهش يافته و از شتاب انبساط كاسته شود و نيروي ناشناخته اي كه هنوز كشف نشده باعث اقباض اي جهان شود

xpooyax

سپاس: 1

تماس:

پست توسط xpooyax »

agha /khanom HADI 2 bayd be shoma arz konam ke ma az nazar elmi darim barrasi mikonim na az lahaze falsafi ini ke shoma migid dorost vali chizi ke be aghl joor dar miad hamoonie ke man goftam jahan dar hale bozorg shodan ast va ANISHTAIN zaribe bozorg shodane an ra hessab karde va HAMOON TOZIHATE GHABLI
i agree with this

اميتيس

پست توسط اميتيس »

ببينيد آقاي مهردادمن قبول دارم كه اطلاعاتم نا چيزه ولي فكر كنم كه منظورتون اينه كه من در اين بحث شركت نكنم.و ديگر اينكه اگر من يا شما يا هر كس ديگري كه در اين بحث شركت مي كنه بر موضوع انبساط جهان تسلط داشته باشد ديگر چه حاجتي به اين همه بحث و گذراندن وقت است؟من قبول دارم كه دانشي ندارم ولي شما به من كمك كنيد تا در راستاي كسب دانش سريعتر قدم بردارم. و به اين نكته هم اگر توجه كنيد بد نيست:
روزي يك خبرنگار از انيشتين پرسيد بار الكتريكي يك الكترون چه قدر است؟او پاسخ داد :نمي دانم!

و حالا من با كساني بحث مي كنم كه تمايل به شنيدن حرف هاي من را دارند.شايد منظور آقاي مهرداد از اينكه مي گويند اگر جاذبه هم صفر باشد پاسخ همين است اين باشد كه به جز ستارگان محلي كه به ما نزديك مي شوند ديگر ستارگان در حال دور شدن از ما هستند و هر چه از ما دورتر باشند سرعت دورشدنشان بيشتر است.پس سرعت انبساط جهان با جاذبه رابطه دارد.ولي تنها سرعت آن نه خود آن.

xpooyax

تماس:

پست توسط xpooyax »

mitoonim ye chize dige ham begim ke ba GHORAN joor dar miad AGE MA KOLE DONYA RO MESLE YE BADKONAK FARZ KONIM VAGHTI CHIZI AZ DAKHEL BE OON MIKHORE TAGHIRE JAHAT MIDE VA BA MARKAZ BAR MIGARDE PAS EHTEMALAN MA ENGHADR AZ HAM DOOR MISHIM KE BE AKHARE DONYA BERESIM VA BAD BAR ASARE OON NIROO HAMAMOON BARMIGARDIM AMA IN ZIAD BE AGHL JOOR DAR NEMIAD CHOON DONYA AKHAR NADARE
i agree with this

نمایه کاربر
گالیله

محل اقامت: ایران

سپاس: 3

پست توسط گالیله »

گر چه شايد اين بحث نسبتا تمام شده باشد اما من هم نظر خودم را ميگم . به نظر من انبساط جهان داره با شتاب كند شونده صورت ميگيره چون جاذبه وجود داره(بين اجرام موجود در جهان) اما اين كه جاذبه داره كم ميشه يا نه را نمي دانم چون يكي از دوستان گفته بود جاذبه داره كم ميشه ولي من نفهميدم چرا اما اگه اين طوري باشه شتاب تند شونده است 8)
موفق باشید!

فيروزه

تماس:

پست توسط فيروزه »

ببينيد من اب اقاي هادي2 موافقم زيرا قران را بالاتر از يك بحث فلسفي مي بينم وبه قران بيشتر معتقدم تا با تجربه و نظريه كه دست ساخته خودمان است و اصلا قران و بحث علمي را جدا از هم نمي بينم زيرا هدف علم كشف واقعيت هاست و قران خود حقيقت است. ولي اين كه برداشتمان از قران درست باشد اهميت دارد. در ضمن املاي درست كلمه اينشتين اين است.einstein

اميتيس

پست توسط اميتيس »

ببينيد چرا ما بحث رو فلسفي مي كنيم؟ بياين با علم همه چيز رو روشن كنيم چون قران تنها مورد قبول من و شما و در كل مسلمانهاست و كسي كه قرآن رو قبول نداره حرف هاي ما رو هم قبول نمي كنه بايد از راهي اينو ثابت كنيم كه همه مسلمون يهودي لاييك چه مي دونم همه آدما قبول كنن.

...............موفق باشيد

sedna207

پست توسط sedna207 »

میدونم که دیر رسیدم
ولی چون جاذبه وجود داره شتاب انبساط منفی است و اینو میتونید اندازه بگیرید با یه دستگاه طیف نگار میتونید رد شیفت رو اندازه بگیرید و با رد شیفت های قبلی مقایسه کنید میبینید که شتاب در حال کم شدنه

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

خير sedna207, جان .

شتاب در حال افزايش هست .

اين موضوع با بررسي تعداد زيادي سوپرنووا تاييد شده .

يا حق . . .

نمایه کاربر
FATIMA

محل اقامت: AHVAZ

سپاس: 10

پست توسط FATIMA »

البته فرضيات ديگري هم هستند كه كاهش شتاب جهان رو پيش بيني مي كنند.

؟!!

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

FATIMA SH نوشته شده:البته فرضيات ديگري هم هستند كه كاهش شتاب جهان رو پيش بيني مي كنند.

؟!!
سلام استاد FATIMA SH .

درسته اما شواهدي كه از سال 1999 به بعد و از بررسي چندين supernova بدست آمده دال بر اين دارند كه شتاب فزاينده است .

اما همان طور كه شما گفتيد روي كاغذ نظريه هايي دال بر كاهش شتاب نيز موجودند .

با تشكر .

يا حق . . . smile072

سپيد

پست توسط سپيد »

چندي پيش در كانال 4 فكر كنم در گفتوگوي ويزه ي خبري در مورد مراحل آفرينش جهان صحبت مي شد
كه اشاره شد جهان در حال انبساط است وكهكشانها از هم دور مي شوند وحتي بعضي از كهكشانها با سرعت 2ميليون كيلومتر در ثانيه از هم دور مي شوند!

Retin_69

سپاس: 10

پست توسط Retin_69 »

سلام
فعلا كه فرض افزايشه ! ولي اگه بيگ كرانچي باشه پس كاهش رو هم شاهد خواهيم بود ولي فعلا فرضيه است ! شتاب رو به افزايش است و تا حالا نيرويي نيافتيم كه بشه كمش كرد ولي نظريه ي كاهش هم وجود دارد.
با تشكر
من از ريشه ي گياهان گوشتخوار مي آيم
ومغز من هنوز
لبريز از صداي وحشت پروانه ايست كه اورا
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

ارسال پست