تحصیل در رشته های نجوم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Arefeh۷۸

Re: تحصیل در رشته های نجوم

پست توسط Arefeh۷۸ »

کسی نیست؟؟؟ smile029 smile042

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

Arefeh۷۸ نوشته شده:من دانش آموز رشته ریاضی سوم دبیرستان هستم‌.با شرایط نجوم آشنایی کافی ندارم .اما با اطلاعات کلی که از بعضی رشته ها دارم به این رشته علاقه پیدا کردم.بازار کار(نه درآمد)از جهت این که رشته ای آینده شغلی خوبی برای دختران داشته باشه برام مهمه همچنین درسای مفهومی رو مثل شیمی و فیزیک و ریاضی دوست دارم میخوام هرچه زود تر مسیر تحصیلیم مشخص شه چون زمان زیادی ندارم بسیار ممنون میشم اگر باراهنمایی،پیشنهاد،یا معرفی سایت معتبر یا کتاب به من کمک کنید چون مشاوره های مدرسه ابدا به درد نمیخوره کمک گرفتن از دانشجوهای باتجربه رو ترجیح میدم با تشکر smile026

بازار کاری جز استاد دانشگاه شدن تو این رشته نداره ( یعنی تو ایران اینجوریه ). اگر وضعیت مالیت خوبه یا برای ادامه تحصیل و شغل خارج از کشور برای ایندت برنامه داری میتونی به عنوان رشته - شغل و منبع درامد بهش نگاه کنی و واردش بشی.
اینجا کسی برای تحقیقات و پژوهش در زمینه ی نجوم و اخترفیزیک پول نمیده چون این رشته اصلا اینجا عملا هیچ فایده ای نداره.
فقط میتونی یا استاد دانشگاه بشی تو این رشته یا کنار درست براش وقت صرف کنی چه عملی چه تئوری و حتی تو مراحل بالاتر تو اموزشگاها - کانون فرهنگیان و یا انجمن های فیزیک و ازین قبیل تدریس کنی.

Arefeh۷۸

پست توسط Arefeh۷۸ »

ممنون

نمایه کاربر
d.shakeri

نام: د.شاکری

سپاس: 52

پست توسط d.shakeri »

درود دوست گرامی

تو شهرستان خرم اباد یک رصد خانه هست بنام کاسینی و بسیار هم رصد خانه ی جالب و زیبایی هست . هم جای تفریحی و هم اموزشی.

میتونید با انها مکاتبه کنید. واحد اموزش پلاناتاریوم و قسمت رصدی ستارگان بخصوص سیارات و همچنین یک رستوران زیبا و سالن امفی تئاتر
هم داره و بچه های بسیار مودب و باسوادی انجا را هدایت میکنند. البته ورودی هم میگیرند که خودش منبع درامدی هست و نشریات و سی دی و کتاب هم دارند. بیشتر اوقات برای دانش اموزان و همچنین برای مدیران و غیره هم برنامه دارند. توصیه میکنم تا تابستان هست از این رصد خانه دیدن فرمایید.
One thing I have learned in a long life: that all our science, measured against reality, is primitive and childlike - and yet it is the most precious thing we have

[u]Albert Einstein[/u]
(1879-1955)

Arefeh۷۸

پست توسط Arefeh۷۸ »

از شماهم خیلی ممنونم

Jinmo

نام: سعید علی نژاد

پست توسط Jinmo »

سلام.ببخشید من که کارشناسی خودم رو در رشته ی دیگه گذروندم میتونم ارشد رو در رشته ی نجوم به صورت حرفه ای دنبال کنم؟؟ایا پیش نیازی داره؟

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

Jinmo نوشته شده:سلام.ببخشید من که کارشناسی خودم رو در رشته ی دیگه گذروندم میتونم ارشد رو در رشته ی نجوم به صورت حرفه ای دنبال کنم؟؟ایا پیش نیازی داره؟

سلام.حالا از این رشته چه انتظاری داری ؟ برای تحصیلات به ایران محدودی یا خارج کشور هم میتونی؟
به این رشته هم به چشم راه درآمد و یا اینکه در یکی از رصدخانه های مجهز به انواع و اقسام تجهیزات مدرن ستاره شناسی مشغول بکار بشی بهش نگاه نکن .چون جفتش توی ایران وجود خارجی ندارن. میتونی استاد دانشگاه بشی یا حداقلش تدریس توی اموزشگاه ها - پژوهش سرا ها مشغول بشی.
اینجا روش حساب باز نکن اینده نداره.

aseman1375

سپاس: 13

پست توسط aseman1375 »

اماتور نوشته شده:
Jinmo نوشته شده:سلام.ببخشید من که کارشناسی خودم رو در رشته ی دیگه گذروندم میتونم ارشد رو در رشته ی نجوم به صورت حرفه ای دنبال کنم؟؟ایا پیش نیازی داره؟

سلام.حالا از این رشته چه انتظاری داری ؟ برای تحصیلات به ایران محدودی یا خارج کشور هم میتونی؟
به این رشته هم به چشم راه درآمد و یا اینکه در یکی از رصدخانه های مجهز به انواع و اقسام تجهیزات مدرن ستاره شناسی مشغول بکار بشی بهش نگاه نکن .چون جفتش توی ایران وجود خارجی ندارن. میتونی استاد دانشگاه بشی یا حداقلش تدریس توی اموزشگاه ها - پژوهش سرا ها مشغول بشی.
اینجا روش حساب باز نکن اینده نداره.

البته رصدخانه ملی هست که انشالله چند سال دیگه افتتاح میشه که 3.4 متره که فک کنم میشه
حدودا مین تلسکوپ بزرگ دنیا (که شاید بد نباشه)
هر چند خیلی این پروژه رو طول دادن دادن
یه چیزایی هم در مورد تلسکوپ رادیویی شنیدم که خبر خاصی در موردش ندارم(البته مطمن نیستم)

نمایه کاربر
اماتور

تماس:

پست توسط اماتور »

پروژه رصدخانه ملی هست منتها پروژش مال خیلی سال پیشه که تازه دارن براش قدم برمیدارن که به قول خودتم قراره چند سال
دیگه افتتاح بشه . با این زمان بصورت کامل میشه روی یه کاوشگر کار کرد smile021
بعدشم مگه چنتا رصدخانه تو ایران هست که داری روی این یه مورد حساب باز میکنی؟ همین یه مورد هم بزور داره زده میشه تو
میدونی توی نجوم چقد موضوع برای دکتری وجود داره؟!! هیچی که نباشه دست کم 10 تا رصدخانه حرفه ای با تمام تجهیزات از
رادیویی گرفته تا اپتیکی و ... لازمه .نجوم مثل رشته های مهندسی نیست که تو یه چهارچوب محاسبات مهندسی گرایشت رو
یاد داشته باشی بتونی پروژه هارو راه بندازی نجوم اونقدر پیچیدگی داره که با وجود اینهمه رصدخانه های فوق حرفه ای تو سراسر
دنیا هنوز درگیری دارن اونقدر درگیرن که پیش اومده رصدخانه های بزرگی مثل سوبارو برای ردگیری یه سامانه دوتایی از یه منجم
تقریبا حرفه ای تو اون سر دنیا ( انگلیس )که توی خونش با تلسکوپ فکر کنم 19 اینچی برا خودش رصدخانه درست کرده بود در
خواست کمک کردن.
مگراینکه دانشجوی ممتاز +A باشی اون موقع احتمال هست که به نتایجی برسی.

Aglll

پست توسط Aglll »

سلام همراهان گرامی
من پایه نهم هستم و امسال انتخاب رشته دارم
من تا چند وقت پیش قبل از امتحانات ترم اولمون خییییلی به نجوم و ستاره و .... علاقه داشتم...
اما بعد از پایان امتحانات کلا بی انگیزه شدم و انگار شدت علاقم‌ به نجوم از بین رفت و الان کلا بی حسم
و نگران هستم چون انکار من علاقم‌ رو از دست دادم و چیز دیگه ای هم زیاد دوست ندارم
و دوست ندارم علاقم به نجوم از بین بره
و من میخواستم اگر ان شاالله قبول شدم برم رشته ریاضی اما درس رو دوست ندارم اصلا نمیدونم با این وضعم چیکار کنم
چون میگن نجوم اونطور که فکر می‌کنی همش درباره ستاره و اجرام آسمانی نیستو هزارتا فرمول اینا داره
منم موندم
میشه لطفاً راهنماییم کنید؟ بدجور گیر کردم

نمایه کاربر
decoder

سپاس: 4

تماس:

پست توسط decoder »

Aglll نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۰۰:۱۰
سلام همراهان گرامی
من تا چند وقت پیش قبل از امتحانات ترم اولمون خییییلی به نجوم و ستاره و .... علاقه داشتم...
اما بعد از پایان امتحانات کلا بی انگیزه شدم و انگار شدت علاقم‌ به نجوم از بین رفت و الان کلا بی حسم
و نگران هستم چون انکار من علاقم‌ رو از دست دادم و چیز دیگه ای هم زیاد دوست ندارم
و من میخواستم اگر ان شاالله قبول شدم برم رشته ریاضی اما درس رو دوست ندارم اصلا نمیدونم با این وضعم چیکار کنم
چون میگن نجوم اونطور که فکر می‌کنی همش درباره ستاره و اجرام آسمانی نیستو هزارتا فرمول اینا داره
منم موندم
من الان پایه یازدهم هستم رشته تجربی. منم مثل تو بشدت به فیزیک و نجوم علاقه داشتم و دارم. اونموقع که میخواستم انتخاب رشته کنم چون به درس زیست هم علاقه داشتم رفتم تجربی به خاطر اینکه تجربی علاوه بر اینکه زیست داره، مثل رشته ریاضی فیزیک هم داره. حالا هم میخوام بعد اینکه پزشکیمو خوندم و تموم کردم برم سراغ رشته فیزیک و در نهایت مدرکم رو توی گرایش نجوم و اختر فیزیک و همچنین گرایش گرانش و کیهان شناسی بگیرم.

شما اگه به درس زیست علاقه داری از نظر من رشته تجربی رو انتخاب کن وگرنه مستقیم برو رشته ریاضی. البته باید توجه داشته باشی برای تحصیل توی این دو رشته باید پایه ریاضی نسبتا خوبی داشته باشی. اگه نداری از همین الان شروع کن پایت رو قوی کن. برای اینکه بفهمی به درس زیست علاقه داری میتونی pdf کتاب زیست دهم تجربی رو از اینترنت دانلود کنی و فصل دوی این کتاب رو بخونی و یه نگاه به سر فصل های این کتاب بندازی.

در کل اگه واقعا توی درس ریاضی و علوم قوی باشی دو راه بیشتر نداری:
الف) بری رشته ریاضی ---> بعد بری رشته فیزیک بخونی تو دانشگاه ---> بری گرایش نجوم و اختر فیزیک مدرک بگیری ---> بعد بری گرایش کیهانشناسی و گرانش
ب)بری تجربی ---> کنکور بدی ---> تو دانشگاه پزشکی یا ژنتیک بخونی ---> دوباره کنکور (ریاضی) بدی ---> بری فیزیک بخونی ---> بعد گرایش های نجوم
«الف» راه کوتاه تریه ولی «ب» راه طولانی تریه. دیگه انتخاب با خودته

نکته آخر: هیچوقت از فرمول های زیاد نترس smile223 هم تجربی و هم ریاضی فرمول زیاد دارن.

امیدوارم تونسته باشم راهنماییت کنم. smile016 smile072
💙🖤The Night Tune🖤💙

تصویر

Aglll

پست توسط Aglll »

decoder نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۰۸:۳۰
Aglll نوشته شده:
یک‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۰۰:۱۰
سلام همراهان گرامی
منم موندم
من الان پایه یازدهم هستم رشته تجربی. منم مثل تو بشدت به فیزیک و نجوم علاقه داشتم و دارم. اونموقع که میخواستم انتخاب رشته کنم چون به درس زیست هم علاقه داشتم رفتم تجربی به خاطر اینکه تجربی علاوه بر اینکه زیست داره، مثل رشته ریاضی فیزیک هم داره. حالا هم میخوام بعد اینکه پزشکیمو خوندم و تموم کردم برم سراغ رشته فیزیک و در نهایت مدرکم رو توی گرایش نجوم و اختر فیزیک و همچنین گرایش گرانش و کیهان شناسی بگیرم.

شما اگه به درس زیست علاقه داری از نظر من رشته تجربی رو انتخاب کن وگرنه مستقیم برو رشته ریاضی. البته باید توجه داشته باشی برای تحصیل توی این دو رشته باید پایه ریاضی نسبتا خوبی داشته باشی. اگه نداری از همین الان شروع کن پایت رو قوی کن. برای اینکه بفهمی به درس زیست علاقه داری میتونی pdf کتاب زیست دهم تجربی رو از اینترنت دانلود کنی و فصل دوی این کتاب رو بخونی و یه نگاه به سر فصل های این کتاب بندازی.

در کل اگه واقعا توی درس ریاضی و علوم قوی باشی دو راه بیشتر نداری:
الف) بری رشته ریاضی ---> بعد بری رشته فیزیک بخونی تو دانشگاه ---> بری گرایش نجوم و اختر فیزیک مدرک بگیری ---> بعد بری گرایش کیهانشناسی و گرانش
ب)بری تجربی ---> کنکور بدی ---> تو دانشگاه پزشکی یا ژنتیک بخونی ---> دوباره کنکور (ریاضی) بدی ---> بری فیزیک بخونی ---> بعد گرایش های نجوم
«الف» راه کوتاه تریه ولی «ب» راه طولانی تریه. دیگه انتخاب با خودته

نکته آخر: هیچوقت از فرمول های زیاد نترس smile223 هم تجربی و هم ریاضی فرمول زیاد دارن.

امیدوارم تونسته باشم راهنماییت کنم. smile016 smile072
سلام خیلی‌ ممنون از راهنماییتون لطف کردید پاسخ دادید....
امیدوارم بتونم رشته مناسبم رو پیدا کنم

ارسال پست