جهان هولوگرافيك

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
quasar

سپاس: 44

Re: جهان هولوگرافيك

پست توسط quasar »

erfan-93 نوشته شده:چكيده (با دقت بخوانيد):

جهان هلوگرافيكي،ايده اي است كه در قرن بيستم توسط بوهم(1930)فيزيكدان دانشگاه لندن و كارل پيربرام
(در دهه1960)متخصص فيزيولوژي اعصاب از دانشگاه استنفورد مطرح شد.اين ايده بسيار شبيه ايده عرفا از جمله
شيخ محمود شبستري در گلشن راز است كه قرن ها پيش(قرن هفتم و هشتم)كه معتقدند محسوسات اين عالم
و هر آن چه در آن است،تنها سايه ها،توهم و تصاوير شبح گونه اي از واقعتي دور از دسترس هستند.گرچه نظري اي
در قرن چهارم قبل از ميلاد به واسطه ي افلاطون ارائه شد كه به اين ايده بسيار شباهت دارد.بنيانگذاران و پردازندگان
اين ايده هم به اين نكته اشاره كرده اند كه قرن ها پيش عرفاي بزرگ و عارفان ايراني(erfan-93:شراب خواران و مطربان
بزمي همچون رازي ، ابو علي و سهروردي مقتول)تحت تاثير شهودي اين جنبه از واقعيت را دريافتند.در اين پژوهش ضمن
بيان جهان هلوگرافيكي،به مقايسه اين ايده با دريافت شهودي شيخ محمود شبستري و تاثير فرضيه افلاطوني در شكل گيري
اين ايده در ميان عرفاي اشراقي مي پردازيم(مجله دانشمند)
پسنديد ادامشو مي زارم!
منم مطلب جهان هولوگرافیک رو تو مجله دانشمند خوندم
بشر بخشی از یک کل است،کلی که ما آن را کائنات می نامیم.بشر بخشی محدود شده در زمان و فضا است.

" آلبرت انیشتین"

نمایه کاربر
آهن

سپاس: 28

پست توسط آهن »

شيميك هولوكرافيك را باطل مي كند smile055

نمایه کاربر
Vanda

سپاس: 71

پست توسط Vanda »

آهن نوشته شده:شيميك هولوكرافيك را باطل مي كند smile055
what???

نمایه کاربر
آرژنا

نام: نسرین آذری

سپاس: 153

پست توسط آرژنا »

پیشنهاد میکنم اگه کسی کتاب جهان هولوگرافیک رو نخونده بره حتما بخونه.
من دارم میخونمش ، خیلی جالبه
ممنون از آنتی نوترینو که لینک دانلودش رو گذاشته smile015 smile072
فرقی نمی کند گودال کوچک آبی باشی یا دریایی بیکران
زلال که باشی
آسمان در توست!

نمایه کاربر
آهن

سپاس: 28

پست توسط آهن »

من خوندمش البته با سرعت بالا نزديك بيد عقلم از دست بدهم ولي علم شيمي مرا نجات داد

MALMIR

نام: narges malmir

پست توسط MALMIR »

سلام .ببخشید که میپرم وسط جهان هولوگرافیکتون .میشه لطفا اگه کسی اطلاعاتی در مورد وسایل و تجهیزات هولوگرافیک داره برای من بفرسته .من یه پروژه تحقیقاتی در مورد وسایل اندازه گیری و تست غیر مخرب به وسیله هولوگرافی دارم وهفته دیگه هم ارایه .......لطفا اگه فیلمی مقاله ای چیزی دارید برام میل کنید ......اینم ایمیلم : maalmirr @ yahoo. com

mr.mojtaba

نام: مجتبی جعفری

پست توسط mr.mojtaba »

باسلام خدمت دوستان
هولوگرافی علم است که می تواند پاسخگوی تمام علوم مجهوله باشد ،از دیدگاه متافیزیک و فیزیک ،دنیای امواج الکترومغناطیسه میتواند قانون نسبیت را هم زیر سوال ببرد ،در واقع هر آنچه که ما بیبینیم تجسمی از آن در ذهن ماست ، یک مثال ساده ، عینک وارونه می باشد که اگر مدتی از آن استفاده شود ،بدون برداشتن آن طی مدتی شما جهان را وارونه می بینید وذهن شما با آن سازگار میگردد و دیگر با آن عینک وارونه همه چیز را به صورت معمولی می بینید ، حال اگر عینک را بردارید ، بدون عینک جهان را وارونه می بینید تا مدتی که دوباره ذهن شما با ان سازگار شود و همه چیز دوباره عادی گردد ، در نگاه دیگر با تشکیل تصویر روی صفحه حساس به لنزهولوگرافی یعنی برجسته شدن تصویر در فضا دو ویژگی مهم بدست می اید ،1-هر چه عکسی که روی صفحه حساس به لنز هولوگرافی را به قطعات کوچکتر تقسیم کنیم و دوبار لنز را از همان زاویه به عکس کوچک شده بتابانیم تصویر دوباره بدون کم وکاست روی فضا به صورت برجسته نمایش داده می شود .2-اگر صفحه عکس را درجهات مختلف در زاویه لنز تغییر دهیم ، میتوانیم در یک صفحه بی نهایت عکس را ذخیره کرده و پخش کنیم، این خاصیت مغز انسان است که به صورت بی نهایت میتواند در خودش اطلاعات ذخیره نماید و حال این بحث فلسفی میتواند جهان هستی را در بعد کوچکتر توصیف نماید که شما با در نظر گرفتن الکترون و هسته ان که جز ی از کل جهان است ،جهان هستی را وصف نمایید ، بحث هولوگرافی کاملا پیچیده وشیرین است و نمی توان با چند جمله آن را بیان نمود،امیدوار توانسته باشم با بیان ضعف خود جلب رضایت دوستان را فراهم نموده باشم.

ngr1429

نام: یاسی

پست توسط ngr1429 »

mr.mojtaba نوشته شده:باسلام خدمت دوستان
هولوگرافی علم است که می تواند پاسخگوی تمام علوم مجهوله باشد ،از دیدگاه متافیزیک و فیزیک ،دنیای امواج الکترومغناطیسه میتواند قانون نسبیت را هم زیر سوال ببرد ،در واقع هر آنچه که ما بیبینیم تجسمی از آن در ذهن ماست ، یک مثال ساده ، عینک وارونه می باشد که اگر مدتی از آن استفاده شود ،بدون برداشتن آن طی مدتی شما جهان را وارونه می بینید وذهن شما با آن سازگار میگردد و دیگر با آن عینک وارونه همه چیز را به صورت معمولی می بینید ، حال اگر عینک را بردارید ، بدون عینک جهان را وارونه می بینید تا مدتی که دوباره ذهن شما با ان سازگار شود و همه چیز دوباره عادی گردد ، در نگاه دیگر با تشکیل تصویر روی صفحه حساس به لنزهولوگرافی یعنی برجسته شدن تصویر در فضا دو ویژگی مهم بدست می اید ،1-هر چه عکسی که روی صفحه حساس به لنز هولوگرافی را به قطعات کوچکتر تقسیم کنیم و دوبار لنز را از همان زاویه به عکس کوچک شده بتابانیم تصویر دوباره بدون کم وکاست روی فضا به صورت برجسته نمایش داده می شود .2-اگر صفحه عکس را درجهات مختلف در زاویه لنز تغییر دهیم ، میتوانیم در یک صفحه بی نهایت عکس را ذخیره کرده و پخش کنیم، این خاصیت مغز انسان است که به صورت بی نهایت میتواند در خودش اطلاعات ذخیره نماید و حال این بحث فلسفی میتواند جهان هستی را در بعد کوچکتر توصیف نماید که شما با در نظر گرفتن الکترون و هسته ان که جز ی از کل جهان است ،جهان هستی را وصف نمایید ، بحث هولوگرافی کاملا پیچیده وشیرین است و نمی توان با چند جمله آن را بیان نمود،امیدوار توانسته باشم با بیان ضعف خود جلب رضایت دوستان را فراهم نموده باشم.

بنده در این زمینه اطلاعات زیادی ندارم ولی خیلی دوست دارم در موردش بیشتر بدونم به نظرم موضوع جالبی هست
اگر موافق باشید چون این تاپیک قدیمی هست یک تاپیک جدید بازکنید تا همه بتونن استفاده کنن

نمایه کاربر
lightwave

سپاس: 41

پست توسط lightwave »

چرت ترین کتابی که خوندم
تنها کاری که تالبوت تو این کتاب میکنه اینه که از طریق ریاضیات فراکتال و نظریات بوهم و کوانتوم و نسبیت و ... میخواد هر چرند و تخیلی را مثل یوفو،تله پاتی،فالگیری و ... را شکل علمی ببخشه
و جالب تر اینه که با این اکاذیب فقط عوام را فریب نداده و بلکه خیلی از کسایی که فیزیکدان هم هستن برای این کتاب سراسر مزخرف ارزش قائل هستند(تو همین جستار هم نمونش هست smile058 )

ارسال پست