سوال جواب بده و بپرس

Re: سوال جواب بده و بپرس

نوشتهاز سوی Fatima_041 در يكشنبه 30 ارديبهشت 1397 - 11:28

سلام ببخشید من بلد نبودم از کجا باید سوال بپرسم اومد اینجا من کنکوری رشته ای ریاضی هستم و به نجوم علاقه دارم چجوری میتونم بخونم تو دانشگاه میتونم از هوافضا برم تو نجوم ؟؟؟

سپـاس : 0

ارسـال : 1

نام: فاطمه دقیق
نام نویسی: 97/2/30

ذکر نشده

نوشتهاز سوی SH. در شنبه 5 خرداد 1397 - 06:40

خیر. مهنودسی هوا فضا توی وکی پدیا اینطور تعریف شده:
مهندسی هوافضا شاخه‌ای است از مهندسی مکانیک که به بررسی اجسامی که در هوا حرکت می‌کنند می‌پردازد مانند طراحی هواپیما، فضاپیما، ماهواره، ماهواره برها و موضوعات وابسته، طراحی خودروهای کم مصرف و تجهیزات خاص نفت و گاز و سیستم‌های تولید توان و نیروگاهی.

این رشته مهندسی به‌طور کلی به دو بخش اصلی هوانوردی و کیهان‌نوردی که تا حدودی با یکدیگر همپوشانی دارند، تقسیم می‌شود و کیهان نوردی بحث داغی در جهان دارد

وسایل نقلیه هوایی در شرایط جوی مختلفی پرواز می‌کنند و نیروها و فشارهای متفاوتی بر اجزای آن‌ها وارد می‌شود. در نتیجه این وسایل نقلیه با در نظر گرفتن تکنولوژی‌ها و علوم مهندسی متنوعی شامل آیرودینامیک، پیشرانش، اویونیک، علم مواد و تحلیل سازه‌ها طراحی و ساخته می‌شوند. مهندسی هوافضا مجموعه‌ای از علوم مهندسی ذکر شده می‌باشد و به دلیل پیچیدگی و تنوع موضوعات، مهندسین هوافضا در یکی از زمینه‌ها متخصص می‌شوند.

مهندسی هوافضا یکی از پیشروترین زمینه‌های پژوهشی است و بودجه‌های کلان نظامی و غیرنظامی که صرف این رشته می‌شود زمینه‌های پیشرفت و جهش در دیگر رشته‌های دانش و مهندسی را فراهم ساخته‌است. این مهندسی دانشی راهبردی است که در آن از دانشهای دیگر مانند مکانیک، متالورژی، علوم رایانه، مهندسی عمران و الکترونیک بهره‌گیری می‌شود.

ولی اگر به نجوم علاقه دارید باید به عنوان رشته ی دانشگاهی فیزیک بخونید و بعد گرایش اختر فیزیک و غیره. البته خوندن فیزیک به عنوان یک رشته ی دانشگاهی علاوه بر اینکه باید تقریبا قید شغل را بزنید، رشته ی سختیه که فقط اگر علاقه داشته باشید براتون شیرین میشه، در حد کارشناسی هم فقط یک درس برای نجوم ارائه میشه اونهم اختیاریه. و ممکنه توی دانشگاه هایی ارائه نشه، باید بیشتر درمورد فیزیک مطالعه کنید و ببینید ایا به مباحثی مثل مکانیک و الکترومغناطیس و...علاقه دارید یا خیر. اگر علاقه ای به این مباحث یعنی فیزیک ندارید و علاقه اصلیتون رصد ستاره ها ست، بهتون پیشنهاد میکنم اون را به عنوان یک رشته دانشگاهی ادامه ندین. کلاس های اموزشی خوبی برای فرا گرفتن نجوم برگزار میشه. ولی اگر علاوه بر نجوم، به کیهان شناسی، یعنی اینکه چطور جهان گسترش پیدا میکنه، سیاهچاله ها و اینکه حرکت سیارات و ستاره ها نسبت بهم چطوره و اینور موارد علاقه دارید، مطالعاتتون درین موارد را افزایش بدین و بعد فیزیک انتخاب مناسبیه. البته برای انتخاب فیزیک چیزی بیش از علاقه مورد نیازه. باید ببینید ایا واقعا عاشق این رشته هستید که قید مسائل مادی و شغل های انچنانی را بزنید و کفش فولدین به پا کنید و وارد رشته بشید یا نه. البته اگر عشق به رشته داشته باشید، براتون شیرینه. ولی وضعیت علمی ایران چه در زمینه ی فیزیک و چه در زمینه ی نجوم حرفه ای چندان مساعد نیست.پیشنهادم اینه مطالعه تون را درمورد کیهان شناسی، نجوم و فیزیک افزایش بدین و بادقت انتخاب کنید.
physics=love

سپـاس : 6

ارسـال : 52

نام نویسی: 96/6/29

ذکر نشده

نوشتهاز سوی یک دانشمند در جمعه 11 خرداد 1397 - 12:05

با سلام

دوستان دنیا داره همان طوری بزرگ می شه مثل یک باد کنک که هر چه که بادش کنیم نقاتش از هم دور می شن حالا اگر کیهان بادکنکی ما اونقدر باد بشه که دیگه فضایی برای کش اومدن نداشته باشه ممکنه بترکه smile052 آیا اصلا این اتفاق می افته؟ اگر بیفته ممکنه بعد سوم ما با بعد چهارم قاطی بشه؟ لطفا کمکم کنید smile054 smile054 smile054 smile054 smile054 smile054 smile054 smile054

سپـاس : 1

ارسـال : 1

نام: ستایش قمری زاده
نام نویسی: 97/3/11

ذکر نشده

نوشتهاز سوی M_J1364@yahoo.com در جمعه 11 خرداد 1397 - 12:30

یک دانشمند نوشته است:با سلام

دوستان دنیا داره همان طوری بزرگ می شه مثل یک باد کنک که هر چه که بادش کنیم نقاتش از هم دور می شن حالا اگر کیهان بادکنکی ما اونقدر باد بشه که دیگه فضایی برای کش اومدن نداشته باشه ممکنه بترکه smile052 آیا اصلا این اتفاق می افته؟ اگر بیفته ممکنه بعد سوم ما با بعد چهارم قاطی بشه؟ لطفا کمکم کنید smile054 smile054 smile054 smile054 smile054 smile054 smile054 smile054

ممکنه از این اتفاقای عجیب غریب بیوفته! ما شاءالله با این پیشرفت روز افزونِ علم فیزیک ما شاهد وقوع حوادثی عجیب تر از اینا هم بوده ایم smile021
ای که مجنون گشته ای در عشقِ ما............کِی بُوَد.. لیلی.. تو را.. نامی.. سزا؟!
سویِ.. من... پروانه.. شو... پروا مکن............در..... میانِ.... آتشم.... رقصان.... بیا
نماد کاربر

سپـاس : 422

ارسـال : 1102

نام: محمّد جوانشیری
شهر: تهران
نام نویسی: 90/9/24

ذکر نشده

قبلی

بازگشت به مبانی نجوم

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 5 مهمان