نابودی سیاهچاله

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
serlando

محل اقامت: تهران

سپاس: 45

نابودی سیاهچاله

پست توسط serlando »

باسلام.
من تو کتاب طرح بزرگ خوندم که اگر نور از دست گرانش سیاهچاله در بره سیاهچاله ازخودش اشعه ای به نام اشعه هاوکینگ ساطع میکنه که باعث تبخیر سیاهچاله میشه.ایا این درسته؟ smile006
کیهان شناسی خواندن ذهن خداست

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

Re: نابودی سیاهچاله

پست توسط اماتور »

من اینو نمیدونم ولی تا زمانی که سیاهچاله به مکیدن ادامه بده از بین نمیره یا تبخیر نمیشه. سوخت سیاهچاله همون موادیه

که میمکه .اگه سیاهچاله سوختی نداشته باشه به مرور زمان تبخیر میشه

نمایه کاربر
امیرکاوه

نام: حامد فرهنگ

سپاس: 167

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

اماتور نوشته شده:من اینو نمیدونم ولی تا زمانی که سیاهچاله به مکیدن ادامه بده از بین نمیره یا تبخیر نمیشه. سوخت سیاهچاله همون موادیه

بله حرف اقا اماتور درسته . اما این مدت حدودا چقدر میتونه باشه ؟ شما تصور کنید که یک سیاه چاله دنباله ای به طول لااقل 10 میلیارد سال نوری داره . تا این حجم عظیم بخار بشه چی میشع ؟ نسبت مقدار سوخت بر زمان برای سیاه چاله رو می دونید ؟ ممنون میشم اگر بگید . بدرود . کاوه

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

امیرکاوه نوشته شده:
اماتور نوشته شده:من اینو نمیدونم ولی تا زمانی که سیاهچاله به مکیدن ادامه بده از بین نمیره یا تبخیر نمیشه. سوخت سیاهچاله همون موادیه

بله حرف اقا اماتور درسته . اما این مدت حدودا چقدر میتونه باشه ؟ شما تصور کنید که یک سیاه چاله دنباله ای به طول لااقل 10 میلیارد سال نوری داره . تا این حجم عظیم بخار بشه چی میشع ؟ نسبت مقدار سوخت بر زمان برای سیاه چاله رو می دونید ؟ ممنون میشم اگر بگید . بدرود . کاوه
سیاهچاله وقتی ببینه چیزی برا خوردن نیست به سرعت از بین میره ( سرعت در مقیاس کیهانی! ). بزرگ یا کوچیک بودن اون
سیاهچاله تو سرعت تبخیر تاثیر داره اااا نه اینکه نداشته باشه اتفاقا خیلی هم داره. هراینه این زمان متغیره و خودمم روش دارم
کار میکنم . چون هم مدت زمان تبخیر طولانیه اندازه 14 میلیارد سال هم کوتاه مدته اندازه یک ثانیه. ببین چقدر تفاوته زمان تبخیر
از 14 میلیارد سال شروع میشه تا 1 ثانیه. اتفاقا چرا فرمول هم داره
تصویر
اگه غلط بود ببخشید ولی شک ندارم همینه. ای یه محاسبه ای داره حالا اگه وقت کردم میگم. هر اندازه ای زمان خودشو داره

ارسال پست