سلطان موشک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
Archimedes

عضویت : دوشنبه ۱۳۹۲/۵/۱۴ - ۱۰:۴۵


پست: 1233

سپاس: 1361

سلطان موشک

پست توسط Archimedes »

ورنر فون براون


دکتر ورنر فون براون 23 مارس 1912 در وير سيتز آلمان که اکنون در لهستان جاي دارد متولد شد. او پسر دوم يک مالک بزرگ بود. از جواني علاقه زيادي به فضا و نجوم داشت شايد براي همين بود که تلسکوپي از مادرش هديه گرفته بود و هميشه مي گفت تنها عشق من در زندگي آسمان است. او در 12 سالگي قطار اسباب بازيش را از ترقه پر کرده و در ميان خياباني شلوغ در آلمان منفجر کرد. اين عمل نشان از پديده اي بود که در آينده در حال وقوع بود. وي در نهايت به عنوان مغز برنامه هاي موشکي V - 2 هيتلر به عنوان اسير جنگي به زندان افتاد و سپس راه خود را به سوي فضا و اکتشافات فضايي باز کرد. وي در حالي که در برنامه هاي فضايي آمريکا دست داشت به عنوان استاد فلسفه و غواصي نيز مشغول به کار بود. او در سن 22 سالگي دکتراي فيزيک گرفت. در همين سالها بود که با همکارانش موشکهاي ابتدايي را آزمايش مي کرد.

تصویر

فون براون همه تلاش خود را به کار برد تا موفق شود موشکي اختراع کند که سرعت آن حيرت آور باشد. او در سال 1932 رئيس متخصصان سازمان موشکهاي بالستيک ارتش آلمان شد. او با موفقيت موشکهاي V1 و V2 را آزمايش کرد. چندي بعد موضع گيري وي عليه سياستهاي آلمان نازي باعث شد تا گشتاپو او را روانه زندان کند و اگر نياز آلمان به او براي ساخت موشکهاي V2 نبود، اعدام مي شد؛ اما نشد. به هنگام سقوط هيتلر او با همکارانش تلاش کرد به آمريکايي ها بپيوندد.

تصویر

پس از شکست آلمان، نيروهاي آمريکايي او و شماري از همکارانش را پنهاني به آمريکا منتقل کردند. فون براون به ايالات متحده رفت و نقشه هاي V2 و محل ساخت آنها در آلمان و اطلاعات ديگري از اين دست را در اختيار آمريکايي ها قرار داد. براون 45 سال داشت که با «ماريافن کوئيستورپ» دخترعموي 18 ساله اش ازدواج کرد. با بنيانگذاري ناسا، براون به ناسا رفت و نقش اصلي در تعيين اهداف فضايي آمريکا و موفقيت پروژه هاي فضايي اين کشور ايفا کرد.

تصویر

او در سال 1945 به توپخانه ارتش اين کشور پيوست توسعه بسياري از راکت هاي بالستيک آمريکايي بر عهده فون براون و تيم دانشمندان آلماني و مهندسان وي بود که مي توان به پرتاب اولين ماهواره آمريکايي به فضا اشاره کرد.

تصویر

آمريکا در سال 1950 بخش نظامي توسعه موشکهاي بالستيک ارتش آمريکا را به او واگذار کرد. در سال 1960 وي و همکارانش به سازمان فضايي آمريکا ناسا پيوستند آنها در همان سال کار خود را براي ساخت راکت عظيم ساترن آغاز کردند که بعدها پنجره جديدي را در تاريخ فضايي جهان گشود. فون براون يا همان سلطان موشک در ژوئن سال 1977 درگذشت.

تصویر
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

نمایه کاربر
امیرکاوه

نام: حامد فرهنگ

عضویت : یک‌شنبه ۱۳۹۲/۷/۷ - ۱۶:۰۵


پست: 388

سپاس: 168

جنسیت:

تماس:

Re: سلطان موشک

پست توسط امیرکاوه »

سلام خیلی خوب بود . ولی میگم بهترین موشکی که ورنر فون براون ساخت همون موشک ساترن بود ؟

نمایه کاربر
Archimedes

عضویت : دوشنبه ۱۳۹۲/۵/۱۴ - ۱۰:۴۵


پست: 1233

سپاس: 1361

Re: سلطان موشک

پست توسط Archimedes »

همین طوره.
شصت سال پیش یه همچین موشکی رو طراحی کردن یه پروژه خیلی بزرگه.
در حد فرستاذن کیوریوسیتی به مریخ یا فرستادن جیمز وب به مدار یا...
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

ارسال پست