آخرین حد کش آمدن بافتار فضا - زمان چقدر است؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

آخرین حد کش آمدن بافتار فضا - زمان چقدر است؟

پست توسط candle »

بر اساس مدل استاندارد تورم کیهانی؛ جهان با سرعتی برابر 74.3 کیلومتر در ثانیه در هر مگاپارسک (یک مگاپارسک حدود سه میلیون سال نوری است) در حال انبساط است. به نظرتون ریز بافتار فضا - زمان تا چه حد قابلیت کش آمدن دارد؟ بی نهایت؟!
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

نمایه کاربر
dornalar

سپاس: 50

Re: آخرین حد کش آمدن بافتار فضا - زمان چقدر است؟

پست توسط dornalar »

به نظرت باید محدودیتی باشه برای کش اومدن باشه؟؟؟
مگه پارچه کشیه؟؟؟
و من برای زندگی تو را بهانه میکنم...

my page: dornalar.blogfa.com

رادمهر

نام: joker

محل اقامت: تهران

سپاس: 78

تماس:

پست توسط رادمهر »

اول بگم من تازه عضو شدم
خیلی تو این مبحث بارم نیس. smile025
ولی می دونم که انرژی تاریک باعث این رویداد می شه یه زمانی ماده تاریک خیلی بیشتر از این انرژی بود ولی حالا بر عکس شده
(فکر کنم تا وقتی که توازن بر قرار بشه)
به جوابم که تو پرانتزه شک دارم.
خب 14 سالمه دیگه smile001
رفتار اخلاقی یک انسان،بر اساس نوع دوستی،تحصیلات و برابری اجتماعی است و هیچ پایه مذهبی لازم نیست.

نمایه کاربر
candle

پست توسط candle »

dornalar نوشته شده:به نظرت باید محدودیتی باشه برای کش اومدن باشه؟؟؟
مگه پارچه کشیه؟؟؟

خوب اگر محدودیتی نداشته باشد، یعنی تا بی نهایت می تواند کش بیاید.
«بی نهایت» همان مفهومی است که در فیزیک کار را خراب می کند. فضا - زمان از یک ساختاری تشکیل شده که می تواند با اجرام درون خود Interaction داشته باشد و مثلا بر اثر جرم آنها ژئودزیک شود. حالا این ساختار از چه جنسی است که می تواند تا ابدیت زمانی و تا بی نهایت مکانی، در چهار بعد کش بیاید؟
نظریه ریسمان؛ فضا - زمان را متشکل از ریز ساختارهای نوسان کننده فرض کرده است که در پیوند با یکدیگرند. اگر روزی تاب تورم شتابدار کیهانی را نیاورند، اجزاء و ذرات تشکیل دهنده من و شما از هم واپاشیده خواهند شد، بنابراین مسئله مهم است.
شاید به گفته دوستمان؛ انرژی و ماده تاریک، دارند مرتبا برای کش دادن فضا - زمان، برایش ریز ساختار تازه می سازند!
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

rho

پست توسط rho »

سلام
جواب سوال شما بی نهایت نیست ! نیروی غالب جهان نیروی جاذبه هست
بر اساس مدل نسبیت عام و فیزیک اتمی جهان منبسط میشه و میشه و ادامه پیدا میکنه تا جایی که سیاه چاله ها بر این انبساط غلبه پیدا میکنند
اون وقته که انبساط متوقف میشه و تمام کهکشان ها با سرعت زیاد به طرف همدیگه میان ! و در نهایت در هم فرو میرن و همه چیز تبدیل میشه به همون نقطه ی اولیه که با بیگ بنگ منفجر شد

نمایه کاربر
candle

پست توسط candle »

rho نوشته شده:سلام
جواب سوال شما بی نهایت نیست ! نیروی غالب جهان نیروی جاذبه هست
بر اساس مدل نسبیت عام و فیزیک اتمی جهان منبسط میشه و میشه و ادامه پیدا میکنه تا جایی که سیاه چاله ها بر این انبساط غلبه پیدا میکنند
اون وقته که انبساط متوقف میشه و تمام کهکشان ها با سرعت زیاد به طرف همدیگه میان ! و در نهایت در هم فرو میرن و همه چیز تبدیل میشه به همون نقطه ی اولیه که با بیگ بنگ منفجر شد

فعلا که ثابت هابل حدود 0.7 است و مدل ΛCDM می گوید در آینده اثر ثابت کیهانشناسی و انرژی تاریک بر سایر نیروها چربیده و جهان با روندی شتابدار در حال گسترش است.

اطلاعات بیشتر در این نشانیها:

نمایه کاربر
اماتور

سپاس: 2151

تماس:

پست توسط اماتور »

انرژی تاریک رفتاری همگانی و بی توقف داره و انقد به انبساطش ادامه میده تا چیزی باقی نمونه. که احتمال زیاد پشت بندش باز مجددا
یه اغازه دیگه ای به همراه داره .حالا این روند حالا حالاها کار داره. هراینه در نظر داشته باشین که اجرام درون این بادکنک هم مثل خوده
جهان در حال انبساطن. هیچ محدودیتی درکش اومدن وجود نداره چون تورم نمایانگره نامحدودیه کش اومدنه. اگر انبساط محدود بود بدون
شک کش اومدن بافت محدود میشد. متوجه اید؟ پس محدودیتی در کش اومدن بافت نداریم در غیر این صورت انرژی تاریک این قدرت رو
نداشت که بتونه جهان منبسط کنه اونم چی از ابتدای کار. ولی خب قبلا هم گفتم که این روند تازه تو ابتدای مسیره خودشه و دوران
سیاهچاله ها و غیره هم به زودی ( به حساب کیهانی ) میرسه

ارسال پست