شکل سیاهچاله ها

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
serlando

محل اقامت: تهران

سپاس: 45

شکل سیاهچاله ها

پست توسط serlando »

باسلام.
من توی تحقیقاتم به یه مشکل برخورد کردم؟
سیاهچاله سوراخی در فضا است که انتهای ان سفیدچاله است؟یا سیاهچاله جسمی کروی مانند ستارگان است که از دید پنهان شده و گرانش بسیار قوی دارد؟
لطفا پاسخ بدید دوستان.
منتظر نظراتون هستم. smile006
کیهان شناسی خواندن ذهن خداست

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

Re: شکل سیاهچاله ها

پست توسط Archimedes »

serlando نوشته شده:باسلام.
من توی تحقیقاتم به یه مشکل برخورد کردم؟
سیاهچاله سوراخی در فضا است که انتهای ان سفیدچاله است؟یا سیاهچاله جسمی کروی مانند ستارگان است که از دید پنهان شده و گرانش بسیار قوی دارد؟
لطفا پاسخ بدید دوستان.
منتظر نظراتون هستم. smile006

سیاهچاله سوراخی در فضا زمان نیست (به این معنی که صفحه فضا زمان پاره شده باشد) بلکه حفره ای است که بر اثر انحنای بیش از حد فضا زمان بوجود آمده است.
به عنوان مثال فرض کن یک ساچمه به شعاع یک میلیمتر و وزن 1000 تن را بر روی یک پارچه دایره ای به قطر 100 متر قرار دهیم (پارچه هرگز پاره نشود و خاصیتی بسیار ارتجاعی دارد) و این پارچه از تمام جهات کشیده شده باشد. در این صورت ساچمه به واسطه وزن زیاد و ابعاد بسیار کوچک پارچه را به شدت به سمت پایید کش می دهد و خم می کند به طوری که حفره ای عمیق ایجاد می شود(توجه داشته باش که پارچه پاره نمی شود).

تصویر

حال سعی کن توپی را در سطح شیب دار پارچه به زوری به گردش درآوری که به مرکز پارچه سقوط نکند.
در اینجا مشاهده میکنی که اگه به تمام قدرت توپ رو به گردش در بیاری باز به سمت مرکز سقوط می کنه و به عبارتی در دام گرانش ایجاد شده بوسیله ساچمه می افتد.
در این مثال مشاهده می کنی که مرکز ساهچاله و چیزی که سیاهچاله رو بوجود آورده جرم بسیار زیاد متراکم در ابعاد بسیار ریز است درست مانند ستاره پرجرم در خود رمبیده بخاطر گرانش.
در نتیجه:
1- جرم مرکزی سیاهچاله کروی است.
2- فضا زمان توسط سیاهچاله سوراخ(پاره) نشده.
3- دلیل نامرئی بودن عدم بازتاب نور است به طوری که بواسطه جرم بسیار زیاد نور نیز یارای گریز از دام گرانشی سیاهچاله رو نداره در نتیجه سیاه دیده می شود.
در مورد سفید چاله هم باید بگم که فقط وجود ریاضی داره و در دنیای واقعی وجود نداره و دیده نشده.
انتهای سیاهچاله هیچ سفیدچاله ای نیست.(عملکرد سفیدچاله برعکس سیاهچاله است و مواد به جای جذب از طریق اون دفع می شوند.
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

ارسال پست