زمین تخت گرایان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط aalireza »

به jjjjjjjjjjjjjjjjj

۱. بابتِ پاسخت دمت گرم. به‌اندازه‌یِ‌ کافی اطلاعاتِ فلسفی و مستند دادی که مزخرف‌سنجم غیر فعال بشه. راجع به پوینترهایی که دادی سر فرصت بیشتر مطالعه می‌کنم (کارای Hare جالب به‌نظر می‌رسه). وقتی مطمئن شدم تمامیِ‌ پیش‌زمینه‌هایِ پستت رو می‌فهمم اون‌وقت جواب می‌دم.

۲. تو الان قاعدتاً نباید بگی زمین تخته دیگه؟ ... اگه آره، آیا مشکل حل می‌شه اگه هر جا فیزیک ادعایِ وجودی کرده رو متمم ببندیم که «این ادعا فقط تحتِ مدلی که دادیم درسته، و لزوماً منطبق بر جهانِ خارج (اگه اوّلاً وجود داشته باشه) نیست»؟

Hossein golden

پست توسط Hossein golden »

دورتادور زمین رو گنبد آسمان پوشانده،تنها جایی که میشه لبه زمین رو مشاهده کرد قطب جنوبه که فقط افراد ایلومیناتی اجازه ورود به اونجا رو دارن

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

پست توسط rohamavation »

تصویرمنظور شما سنت گرایی و زمین تخت هست .واگر منظور انحنای زمین هست ک بحث نحوه حساب کردن اون هست.$h = r * (1 - \cos \theta) \approx r \cdot \frac12 \cdot (\frac1r)^2$ در هر کیلومتر 8 سانتی متر انحنا داره.چگونه محاسبه کنیم که چه مقدار از یک شی در اثر انحنای زمین پنهان است؟h = قدناظر oberver؛ r = شعاع زمین ؛ a = فاصله تا افق ؛ d = فاصله تا پایین ترین نقطه قابل مشاهده جسم ؛ x = ارتفاع قسمت پنهان جسم. ما با محاسبه a ، فاصله تا افق شروع می کنیم. از قضیه فیثاغورام نتیجه می شود که بعد محاسبات به این نتیجه میرسید$x=\sqrt{d^2-2d\sqrt{(h+r)^2-r^2}+(h+r)^2}-r\tag{3}$.می بینیم که افق ، یعنی دورترین نقطه ای که فرد می تواند ببیند ،چقدر باید ارتفاع داشته باشد تا انحنای زمین برای چشم قابل مشاهده باشد؟فاصله d از یک مشاهده کننده O در ارتفاع h تا افق قابل مشاهده$d=R\times\arctan\left(\frac{\sqrt{2\times{R}\times{h}}}{R}\right)$از فقط 3 متر بالاتر از سطح ، می توانید افق 6.2 کیلومتری را از یکدیگر ببینید. اگر ارتفاع شما 30 متر باشد ، می توانید تا 20 کیلومتری فاصله را ببینید. این یکی از دلایلی است که فرهنگ های باستانی ، حداقل از قرن ششم قبل از میلاد ، می دانستند که زمین خمیده است ، نه مسطح. آنها فقط به چشمهای خوب احتیاج داشتند.فاصله d از یک مشاهده کننده O در ارتفاع h تا افق قابل مشاهده ،$d=R\times\arctan\left(\frac{\sqrt{2\times{R}\times{h}}}{R}\right)$و$\gamma=\frac{180}{\pi}\times\arctan\left(\frac{\sqrt{2\times{R}\times{h}}}{R}\right)$
رهام حسامی هوافضا ترم چهارمi hope i helped roham hesami smile260 smile072
تصویر

Alborz Omidi sh

نام: Alborz Omidi sh

محل اقامت: In milky way galaxy

سپاس: 42

پست توسط Alborz Omidi sh »

این تخت گرایان اسطوره‌ی مسخره کردن مردمن

اول که میگن زمین تخته
بعد انسان به ماه سفر نکرده😐

بعدش میگن دایناسورها وجود نداشتن بعدشم با همین میگن تکامل اتفاق نیفتاده.

بعدشم یه مشت جفنگ میگن که تو واکسن میکروچیپه 😐✋

بعد از این کله دیسکی ها فکر کنم NASA و NIH همه کارمندانشون رو اخراج کنند😂😂😂
🦖❤️🦕

Alborz Omidi sh

نام: Alborz Omidi sh

محل اقامت: In milky way galaxy

سپاس: 42

پست توسط Alborz Omidi sh »

جناب چند تا j خداوکیلی این افکار شما رو اذیت نمیکنه؟
بیخیال بابا
تا همین الان هم علم هممونو نجات داده
اون مقاله نقش علم رو توی فلسفه علم بخون حتما
ممنون
🦖❤️🦕

نمایه کاربر
rohamavation

تماس:

پست توسط rohamavation »

شکل کروی به یک معنا پایدار است. از آنجا که هر نقطه از سطح با مرکز کره ، که مرکز ثقل است ، فاصله یکسانی دارد ، شما یک کره را در هر نقطه ای قرار می دهید که پایدار باشد. شکل مثلثی را با یک راس که سطح را لمس می کند قرار دهیدقوس (فکر کنید: دایره) قوی ترین شکل ساختاری است و در طبیعت ، کره قوی ترین شکل سه بعدی است. دلیل این امر این است که تنش به جای تمرکز در هر نقطه به طور مساوی در امتداد قوس توزیع می شود.با تمام نقاطی که به سمت مرکز جرم کشیده می شوند ، یک کره کامل به دست می آید. ... چرخش سریع وسط را مسطح می کند و آنها را از خط استوا نسبت به قطب به قطب گسترده تر می کند. زمین نمونه کاملی از این امر است و ما شکل آن را کروی شکل نامیده ایم.
اگر با دیسکی که مشخصات خود را برآورده می کند شروع کنید ، علم ما به شما می گوید که گرانش را اعمال می کند. در نتیجه این گرانش و مقاومت محدود موادی که از آن ساخته شده است ، به شکل کروی در می آید و به سیاره ای که می شناسیم تبدیل می شود.اگر شما با یک دیسک به اندازه زمین حرکت می کنید ، مشکل این است که گرانش همچنان به سمت مرکز جرم می رود .
بنابراین بله ، یک زمین مسطح جاذبه گرانشی دارد ، اما چیزها کاملاً متفاوت از ظاهر آنها در زمین گرد ما است. اگر نزدیک لبه دیسک بودید ، به نظر می رسید که تقریباً کاملاً پهلو ایستاده اید ، زیرا میدان گرانشی به سمت مرکز دیسک است ، نه مستقیم به دیسک ، و راه رفتن به سمت لبه مانند صعود از کوهی است که تندتر می شود. حالا من میگم چرا نه اگر دیسک دارای قطر بی نهایت باشد ، آن چیزی نیست جز یک صفحه بی نهایت. برای هر ضخامت محدود می توان لایه ای از جرم را در نظر گرفت که چگالی سطحی آن σ است
به علاوه بر این ، اگر هواپیما بی نهایت باشد مهم نیست که شما یک متر یا یک کیلومتر با هواپیما فاصله دارید. هر کجا که به هواپیما نگاه کنید همان ساختار را خواهید دید. بنابراین میدان گرانشی نمی تواند به فاصله از صفحه بستگی داشته باشد. باید یکنواخت باشد و خطوط آنها عمود بر صفحه باشد.
اعمال قانون گاوس برای سطح استوانه ای گاوسی که محور تقارن آن عمود بر صفحه ای است که دریافت می کنید
$\oint \vec g\cdot \mathrm d\vec A=2Ag=-4\pi G m,$
جایی که A اساس/سطح بالای استوانه و m جرم داخل آن است. بنابراین میدان گرانشی می خواند
$g=-\frac{2\pi Gm}{A}=-2\pi G\sigma,$
و این یک مقدار محدود است
ویرایش: فقط چند عدد را محاسبه کنید تا ببینید چه چیزی به دست می آوریم. ثابت گرانشی $G=6.67\times 10^{-11}\, ~\mathrm{Nm^2/kg}.$ است.
اگر لایه جرم d متر ضخامت داشته باشد و از موادی با چگالی متوسط ​​جرمی یکسان ($\rho=5.5\cdot 10^3\, ~\mathrm{kg/m^3}$ کیلوگرم بر متر مکعب) ساخته شده باشد ،
$\sigma=\frac{5.5\cdot 10^3\cdot d\cdot A}{A}=5.5\cdot 10^3\cdot d\,~\mathrm{kg/m^2}.$ کیلوگرم/متر مربع
بنابراین ، مقدار گرانش محاسبه شده در بالا است
$g=2.3\cdot 10^{-6}\cdot d\, ~\mathrm{m/s^2}.$.
برای بدست آوردن 9.8 متر بر ثانیه دیسک باید ضخامت $4.3\cdot 10^3$کیلومتر داشته باشید. در نظر داشته باشید که قطر زمین حدود$12\times 10^3$است.
باران‎‌هایی افقی
اگر گرانش به سمت مرکز سیاره که در این حالت قطب شمال است، گرانش پیدا کند، بارش نیز به سمت آن نقطه روان می‌شود. این موضوع به این دلیل است که بارش به دلیل جاذبه روی زمین می‌بارد و در صورت صاف بودن زمین به سمت قوی‌ترین نیروی گرانش سقوط می‌کند و فقط در مرکز دیسک می‌بارد.
مساله فصل ها برای داشتن فصل هایی می توانید به دور خورشید و ماه در سراسر جهان به آرامی به جلو و عقب حرکت کنید. تصور کنید خورشید در طول یک سال به داخل صفحه می رود و از آن خارج می شود. افزایش فاصله از لبه دور دیسک زمستان را در آنجا ایجاد می کند ، در حالی که کاهش فاصله از طرف نزدیک تابستان را ایجاد می کند.
یک شکل سکه مسطح دارای یک صورت روز و یک شب با تغییرات ناگهانی است زیرا برخلاف یک کره ، تمام نور خورشید را با سایه خود مسدود می کند ، هیچ انکساری در اطراف کره وجود ندارد.
اگر از ظهر شروع کنید ، همه چیز کاملاً عادی به نظر می رسد و با پایین آمدن خورشیدها در آسمان تا تاریکی باقی می ماند. اما لحظه ای که خورشید از افق بگذرد ، کاملاً تاریک خواهد شد. ممکن است درخشش کمی از ابرها به مدت یک دقیقه وجود داشته باشد ، اما اگر اتمسفر به اندازه لایه ای نازک از بالای سکه به اندازه زمین باشد (به احتمال زیاد با گرانش مشابه) ، خیلی سریع در سایه سکه پوشانده می شود.
سپیده دم به همان اندازه ناگهانی فرا می رسید ، با درخشش اندکی در افق تنها هشدار دهنده این که خورشید در حال طلوع است. سپس صبح و عصر دوباره عادی به نظر می رسد.I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile072 smile261 smile260 رهام حسامی ترم پنجم مهندسی هوافضا
تصویر

nader23

تماس:

پست توسط nader23 »

عجیب ترین تاپیکی که خوندم. جالب و عجیب بود :O

نمایه کاربر
decoder

سپاس: 4

تماس:

زمین تخت گرایان

پست توسط decoder »

این زمین تخت گرا ها خیلی رو مخمن smile165 smile183
دنبال یه جواب خوب و دندان شکن هستم. smile466 یه اثباتی که باورش کنن. smile223 هرچی مثال های تجربی براشون میزنم باور نمیکنن smile1044
اگر میشه من رو در این زمینه کمک کنید smile158 smile205
با تشکر smile072 smile016
💙🖤The Night Tune🖤💙

تصویر

نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

محل اقامت: krj_teh

سپاس: 4151

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

decoder نوشته شده:
شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ - ۱۰:۴۲
دنبال یه جواب خوب و دندان شکن هستم. smile466 یه اثباتی که باورش کنن. smile223 هرچی مثال های تجربی براشون میزنم باور نمیکنن smile1044
https://iliadmag.com/fa/magazine/scienc ... 8%B1%D8%AF

وقتی رو چیزی تعصب داشته باشی خیلی سخت میتونی حقیقتو در موردش قبول کنی
زمین تخت گراها روی فرضیه‌شون یا بهتره بگیم روی یه تفکر پوچ تعصب دارن و حتی اگه رهبرشونو بفرستن کره ماه تا بتونه خودش ببینه که زمین کرویه بازم رو حرف خودش میمونه چون نمیتونه از منطقه امن فکری خودش خارج شه!
خورشیدو ماهو تمام سیاره های دیگه و ستارگان گردن ولی فقط زمین تخته!
تلسکوپ فضایی جیمز وب تو حلق آدم دروغگو! : ))
انسانی که خودشو به خواب زده با یک تُن تی ان تی هم‌ نمیشه بیدارش کرد smile039 بذارید تو خیالای قشنگِ فانتزی عروسکی خودشون بمونن smile162

آنکه رفت، به حُرمت آنچه با خود برد حقِ بازگشت ندارد

I’m so lonely, broken angel
I’m so lonely, listen to my heart
One n’ only, broken angel
Come n’ save me, before I fall apart

نمایه کاربر
decoder

تماس:

پست توسط decoder »

DARKENERGY نوشته شده:
شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ - ۱۱:۲۱
decoder نوشته شده:
شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ - ۱۰:۴۲
https://iliadmag.com/fa/magazine/scienc ... 8%B1%D8%AF

وقتی رو چیزی تعصب داشته باشی خیلی سخت میتونی حقیقتو در موردش قبول کنی
زمین تخت گراها روی فرضیه‌شون یا بهتره بگیم روی یه تفکر پوچ تعصب دارن و حتی اگه رهبرشونو بفرستن کره ماه تا بتونه خودش ببینه که زمین کرویه بازم رو حرف خودش میمونه چون نمیتونه از منطقه امن فکری خودش خارج شه!
خورشیدو ماهو تمام سیاره های دیگه و ستارگان گردن ولی فقط زمین تخته!
تلسکوپ فضایی جیمز وب تو حلق آدم دروغگو!
انسانی که خودشو به خواب زده با یک تُن تی ان تی هم‌ نمیشه بیدارش کرد smile039 بذارید تو خیالای قشنگِ فانتزی عروسکی خودشون بمونن smile162
سپاس از شما smile072 smile205
💙🖤The Night Tune🖤💙

تصویر

نمایه کاربر
rohamavation

تماس:

پست توسط rohamavation »

واقعا دبیت Debate در این مبحث هنوز هست .من متعجب هستم در قرن 21 و سال 2022 چه کسانی افکار واقعا مرده ای دارند.حتی ارسطو میدونست زمین گرد هست
اتمسفر زمین قادر است با استفاده از لایه‌های مختلف هوا، نور را به جهات جالبی خم کند. این پدیده، یکی از عوارض جانبی انحنای زمین، تضمین قطعی منحنی سیاره ما نیست، اما یک شروع است.ستارگان مختلف از نقاط مختلف زمین به دو روش بسیار عجیب و غریب قابل مشاهده هستند. اول، تقسیم بین نیمکره شمالی و جنوبی وجود دارد. بنابراین، شما می توانید Polaris، ستاره تقریباً مستقیماً بالای قطب جغرافیایی شمال زمین را به راحتی در عرض های جغرافیایی شمالی ببینید.
اما همانطور که به سمت جنوب حرکت می کنید و به خط استوا نزدیک می شوید، قطبی به سمت افق پایین و پایین تر می رود. وقتی از آن مرز عبور کردید، اصلاً نمی‌توانید آن را ببینید - منحنی زمین در آن جهت مسدود می‌شود.
به طور مشابه، همانطور که به جنوب سفر می کنید، صورت های فلکی جدید در انتظار نگاه شاد شما هستند - صورت های فلکی که اگر در شمال بمانید، کاملاً توسط منحنی زمین پوشیده می شوند.در طول ماه گرفتگی، زمین از بین خورشید و ماه عبور می کند و به زمین اجازه می دهد تا سایه خود را بر روی ماه بیاندازد. آن سایه همیشه، همیشه، همیشه یک دایره است، مهم نیست در کجای سیاره هستید، بدون توجه به زمان خسوف. همیشه.
راه‌های بسیار بسیار زیادی برای تأیید مسطح نبودن زمین وجود دارد و فکر کردن و تأیید بیشتر آنها آسان است. مطمئناً نیازی نیست که به فضا بروید تا بفهمید زمین گرد است!
اگر زمین صاف است، چرا نمی توانید کوه دماوند را از خانه خود ببینید؟
کوه دماوند بلندتر است، احتمالاً بلندتر از هر چیزی در همسایگی شما (مگر اینکه در یک دره بسیار عمیق زندگی کنید) و بنابراین سؤال این است که چرا نمی‌توانید آن را از هیچ نقطه‌ای روی زمین ببینید؟ یا، برای آن موضوع، چرا نمی توانید آن را حتی از نزدیکتر ببینید؟ از نظر سیاره ای، باید واقعاً نزدیک باشید تا بتوانید آن را ببینید. اگر زمین صاف بود این درست نبود!
ممکن است کسی استدلال کند که این فقط به دلیل پراکندگی جو است. اجسام دور رنگ پریده‌تر به نظر می‌رسند، بنابراین احتمالاً پس از طی مسافتی اصلاً نمی‌توانید چیزی را ببینید.
پس بیایید به چیزهایی که نزدیکتر هستند فکر کنیم. روی زمین بایستید و افق فقط چند کیلومتر دورتر ظاهر می شود. به بالای یک تپه یا یک برج بزرگ بروید و ناگهان می توانید چیزهای بسیار دورتر را ببینید. اگر زمین مسطح است چرا اینطور است؟ چرا ارتفاع شما از سطح زمین ربطی به آن دارد؟ اگر چشمانم را با توجه به یک میز صاف بالا یا پایین بیاورم، باز هم می توانم همه چیز را روی آن میز ببینم. "افق" جدول هرگز نزدیکتر به نظر نمی رسد.
اگر زمین صاف است، چرا مناطق زمانی وجود دارند؟
امیدواریم تاریخ شما متوجه شود که مناطق زمانی وجود دارد. در غیر این صورت، با برقراری تماس ویدیویی با شخصی در یک مکان دور، تأیید آن بسیار آسان است. البته دلیل مناطق زمانی این است که خورشید در زمان های مختلف در نقاط مختلف کره زمین غروب و طلوع می کند. چرا باید اینطوری باشه؟ در یک زمین مسطح، خورشید در همه جا به طور همزمان طلوع و غروب می کند.
اگر زمین صاف است چرا ماه گرد است؟
همانطور که با لیبراسیون های ماه می توانید ببینید، ماه گرد است و یک صفحه صاف نیست. پس چه چیزی زمین را خاص می کند؟
علاوه بر این، تمام سیارات گرد هستند، اگرچه برای تأیید این موضوع به یک تلسکوپ خوب نیاز دارید. باز هم، چه چیزی زمین را خاص می کند؟
اگر زمین مسطح است، پس در "زیر" آن چیست؟
اگر در زیر زمین "هیچ" وجود نداشته باشد، ماه گرفتگی بی معنی خواهد بود زیرا زمین باید بین ماه و خورشید باشد.
آزمایش روی زمین صاف در مقابل زمین کروی
در یک زمین مسطح فرض می کنیم که خورشید یک نقطه است و فاصله آن از زمین H است. سه چوب به ارتفاع h در زمین می گذاریم. پرتوهای خورشید خطوطی از خورشید تا نوک چوب خواهند بود و سایه به عنوان پاره خطی از پایین چوب در جایی که در زمین قرار گرفته تا نقطه تلاقی اشعه خورشید با زمین تعریف می شود. توضیحات تصویر را در اینجا وارد کنیددر یک زمین کروی، چوب ها به گونه ای در زمین گیر کرده اند که نسبت به زمین عادی هستند. پرتوها خطوط موازی هستند که از نوک چوب ها عبور می کنند و سایه به عنوان قوس بین نقطه پایین چوب تا نقطه تلاقی اشعه خورشید با زمین تعریف می شود.
نیل تایسون این را با چاه ها در این ویدئو نشان داد:
او گفت که وقتی چوب سوم را روی زمین کروی و روی زمین صاف اضافه می کنیم، زوایای آن به نوعی یکسان نیست. من سعی کردم خودم را متقاعد کنم که این دو مدل زوایای یکسانی را به این ترتیب تولید نمی کنند:تصویر
چوبی را در نظر بگیرید که در یک مکان روی یک زمین کروی گیر کرده است. زاویه بین چوب و پرتو x2 است. حالا چوبی را در نظر بگیرید که در همان جایی که اولی گیر کرده بود، اما بلندتر است. زاویه بین چوب جدید و پرتو جدید همچنان x2 خواهد بود زیرا دو پرتو موازی هستند.تصویر
حالا همین چیدمان را روی یک زمین صاف در نظر بگیرید. زوایای ایجاد شده توسط دو چوب و دو پرتو یکسان نیستند.
بنابراین، این دو مدل معادل نیستند.تصویر
راه دیگری که من امتحان کردم محاسبه آن زوایا بود. در یک زمین کروی، زاویه x ایجاد شده توسط هر چوب و یک پرتو $x = d/r$خواهد بود، جایی که d فاصله آن چوب تا نقطه ای است که پرتو با زاویه قائم روی زمین می افتد و r شعاع زمین. در یک زمین مسطح، زاویه$tan^{-1}(\frac{d}{H-h})$ خواهد بود.
از آنجایی که در زمین کروی زاویه فقط به d بستگی دارد (از آنجایی که r ثابت است) و در زمین مسطح زاویه به ارتفاع چوب h بستگی دارد، این دو مدل نمی توانند معادل باشند.
آیا این دو توجیه صحیح است؟ اگر نه، کدام گزینه صحیح است؟
(مدتی طول کشید تا منظور شما از d را در محاسبه مدل کروی بفهمم: بهتر است چیزی شبیه این بگوییم: d فاصله است - به دنبال انحنای زمین - از نقطه کاشت چوب تا نقطه ای که اشعه خورشید با زاویه 90 درجه بر روی زمین می افتد)
اما توجیه دوم که در آن مشاهده می کنید که زاویه به h بستگی ندارد فقط دلیلی بر شهودی است که با توجیه اول به دست آوردید. بنابراین من آنها را جدا نمی نامم.
در اینجا یک توجیه دیگر وجود دارد: محاسبه طول سایه ها.
ابتدا زمین مسطح (با استفاده از پارامترهای مشابه شما و فراخوانی طول سایه s): با شروع با $\frac{s}{s+d}=\frac{h}{H}$ (قضیه تالس) $s=\frac{d}{H-h}$را دریافت می کنیم. اگر ارتفاع چوب به اندازه ارتفاع خورشید باشد، همانطور که انتظار می رود، سایه بی نهایت به دست می آید. (فرض کنید h<H)
دوم، زمین کروی: من در اینجا از زاویه استفاده می کنم (نمودار را ببینید)، اما $s=r\beta$ و $d=r\alpha$ را به خاطر بسپارید. برای وضوح، سایه s قرمز است، پرتوهای خورشید از سمت راست می آیند.
تصویر
ابتدا$k = (r+h)\sin\alpha$ را محاسبه کنید، سپس از آن برای $\alpha + \beta = \sin^{-1}\left(\frac{k}{r}\right)$ و در نهایت $s=r\left((\alpha+\beta)-\alpha\right)$ استفاده کنید. همه را دوباره با پارامترهای خود وصل کنید: $s=r\left(\sin^{-1}\left(\frac{r+h}{r}\sin\frac{d}{r}\right)\right)-d$
هنگامی که بالای چوب حتی روی زمین قرار نمی گیرد (خیلی به سایه زمین نزدیک است)، همانطور که انتظار می رود، موارد فوق تعریف نمی شوند. فقط از $s=r\frac{\pi}{2}-d$ به جای آن استفاده کنید. وقتی d خیلی بزرگ است (چوب یا حداقل پایه آن در سایه زمین است)، نتیجه را روی 0 قرار دهید.
دو تابع بسیار متفاوت برای محاسبه سایه ها، از این رو دو مدل بسیار متفاوت.
و در موردی که در فاصله H یک زمین کروی و یک خورشید داریم چطور؟ البته به عنوان تمرینی برای خواننده باقی مانده است.
روش محاسباتی کمک از بچه های فیزیک
اما یک کمیت که به ویژگی‌های جهانی زمین بستگی دارد، میدان گرانشی است. پتانسیل گرانشی یک کره است $V_S=-\frac{GM}{r}$
به ویژه اگر r=z+R را در نظر بگیرید، جایی که R شعاع زمین است و z فاصله از سطح زمین است (با فرض اینکه زمین اساساً یک توپ صاف است)، دریافت خواهید کرد.
$V_S\approx-\frac{GM}{R}+\frac{GM}{R^2}z$
جایی که$g_S=\frac{GM}{R^2}\approx 9.81m/s^2$و میدان گرانشی محلی در مجاورت سطح زمین $\vec{g}=(0,0,-g_S)$ است همانطور که امیدوارم در دبیرستان یاد بگیرید.
اکنون پتانسیل گرانشی یک دیسک کمی پیچیده‌تر است، اگر دیسک را روی صفحه x,y بگیرید، پتانسیل محور z متعامد به صفحه است.
$V_D(z)=\frac{2 GM}{R^2}\left(\frac{z}{\sqrt{z^2+R^2}}-1\right)$که z فاصله از مرکز دیسک و R شعاع دیسک و جایی که فرض کرده ایم دیسک همگن است.
در مجاورت دیسک، زمانی که z≈0 می توانیم پتانسیل را تقریبی کنیم$V_D\approx\frac{2 GM}{R^2}\left(-1+\frac{z}{R}\right)$
و بنابراین میدان گرانشی محلی $\vec{g}=(0,0,-g_D)$ خواهد بود که در آن $g_D=\frac{2GM}{R^3}$ است، بنابراین برای یک دیسک شتاب گرانشی محلی با یک کره متفاوت است.خوب، حالا فرض کنید می دانید شعاع زمین مسطح فاصله بین قطب شمال و جنوب است، یعنی $R_D=\pi R$ که در آن $R=6.378\times 10^6 m$ متر شعاع زمین است (واقعی...). که$g=9.81 m/s^2$، پس می‌توانید از gD و gS برای تخمین جرم آن استفاده کنید اگر دیسک یا کره باشد:
$M_S\approx5.98\times 10^{24}KG\\
M_D\approx5.91\times 10^{32}KG$
بنابراین برای اینکه زمین یک دیسک باشد، جرم آن بیشتر از خورشید خواهد بود! بنابراین، شما باید کل مدل کوپرنیک منظومه شمسی را دوباره کار کنید
و همچنین اگرجسم ها را به اندازه کافی بالا بیاندازید، به طور متفاوتی سقوط می کنند.I hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضا
آخرین ویرایش توسط rohamavation شنبه ۱۴۰۰/۱۲/۷ - ۱۹:۲۷, ویرایش شده کلا 1 بار
تصویر

نمایه کاربر
decoder

تماس:

پست توسط decoder »

smile072 smile205 smile016
💙🖤The Night Tune🖤💙

تصویر

Aalfaac

پست توسط Aalfaac »

من زمین تخت گرا هستم یا بقول یکی از دوستان مغز تخت گرا smile055 smile055 smile055
اما آماده ام بسادگی تجدید نظر کنم در عقیده ام اون هم فقط با مشاهده یک فیلم کامل از ناسا از لحظه ی پرتاب کاوشگر مریخ تا زمانیکه از جو زمین خارج میشه و زمین زیر پاش کوچکتر و کوچکتر میشه و فیلم‌هایی که از فضای اطراف خودش ضبط کرده و لحظه ای که به سطح سیاره مریخ نزدیک میشه و روی اون فرود میاد. چیزی بیشتر ازین نمیخوام. خودم گشتم پیدا نکردم. لطفا کمکم کنید.

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

پست توسط فروهر »

این زمین تخت گرایان تنها فرضیه ای هستش که پروندش قرنهاست بازه‌...

من فقط نمی دونم تو این تایپیک چرا لقمه رو دور سرمون میچرخونیم؟!

همینکه خورشید به صورت منحنی طلوع و غروب میکنه...خودش گواه خوبی برای گرد بودن زمینه...

تخت گراها همه چی به صورت لایو جلو چشمشونه
اما بازم باور نمی کنن...
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
decoder

تماس:

علت انقراض دایناسور ها از دید زمین تخت گرایان

پست توسط decoder »

سم خالص از علت انقراض دایناسورا smile055 smile055 smile055
آخه چرا این زمین تخت گرا ها انقد سمن smile055 smile139 smile055