زمین تخت گرایان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

Alborz Omidi sh

نام: Alborz Omidi sh

محل اقامت: In milky way galaxy

سپاس: 42

Re: علت انقراض دایناسور ها از دید زمین تخت گرایان

پست توسط Alborz Omidi sh »

نه نه
اونا معتقدن که حتی دایناسور ها هم وجود نداشتن 😐
و وقتی دایناسوری نباشه تکاملی هم نیست و تکامل نباشه آدم و حوا هستن

اراجیف نوین
🦖❤️🦕

نمایه کاربر
decoder

سپاس: 4

تماس:

زمین تخت گرایان

پست توسط decoder »

Alborz Omidi sh نوشته شده:
دوشنبه ۱۴۰۰/۱۲/۲ - ۱۲:۰۳
نه نه
اونا معتقدن که حتی دایناسور ها هم وجود نداشتن 😐
و وقتی دایناسوری نباشه تکاملی هم نیست و تکامل نباشه آدم و حوا هستن

اراجیف نوین
یه ذره قیمه ها رو ریختی تو ماستا smile055
💙🖤The Night Tune🖤💙

تصویر

نمایه کاربر
JWST

نام: Mohammad

سپاس: 3

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط JWST »

اگر زمین تخت بود، نیروی گرانش متقارن نبود.
در یک دیسک، نیروی گرانش در مرکز دیسک عمود هست به سطح دیسک. اما هر قدر به سمت لبه‌ها حرکت میکنیم، نیروی گرانش نسبت به سطح، زاویه بیشتری پیدا میکنه.
با وجود این نیروی گرانش نامتقارن، تمام آب از لبه‌ها به سمت وسط دیسک جمع میشن.
که ما هیچ وقت این دو پدیده را ندیدیم. نیروی گرانش همیشه عمود به سطح هست و آب کره‌ی زمین به سمت یک نقطه حرکت نمیکنه

نمایه کاربر
assarzadeh

نام: امیر عصارزاده

سپاس: 88

تماس:

پست توسط assarzadeh »

JWST نوشته شده:
جمعه ۱۴۰۱/۱/۱۲ - ۱۵:۲۰
در یک دیسک، نیروی گرانش در مرکز دیسک عمود هست به سطح دیسک. اما هر قدر به سمت لبه‌ها حرکت میکنیم، نیروی گرانش نسبت به سطح، زاویه بیشتری پیدا میکنه.
که ما هیچ وقت این دو پدیده را ندیدیم. نیروی گرانش همیشه عمود به سطح هست و آب کره‌ی زمین به سمت یک نقطه حرکت نمیکنه
ساده‌ایـا دوست عزیز! فکر کردی کسانی که کروی بودن زمین رو رد میکنن، فقط به همین بسنده میکنن؟ اونا انبوهی از ادعاهای بی‌اساس و مغلطه‌آمیز رو مطرح میکنن تا به هدفشون که القای باور عمومی به تخت بودن زمینه، برسن. اصولاً وقتی میانْ کروی بودن زمینو رد میکنن، برای اینکه این ادعا و نتایج اون با تجربه و مشاهدات ناسازگار نشه مجبورن این کارو بکنن. مثلاً در مورد گرانش، زمین تخت گراها منکر گرانش نیوتنی میشن و حتی نتیجه آزمایش کاوندیش رو هم به دلایل واهی مختلف زیر سؤال میبرن. گاهی هم ادعا میکنن که زمین به شکل یک دیسک تختِ نسبتاً نازک نیست، بلکه ضخامتش اونقدر زیاده که به استوانه بیشتر شبیهه تا به دیسک. گاهی هم ادعا میکنن که زمین در حال حرکت با شتاب $9.8$ متر بر مجذور ثانیه در امتداد عمود بر سطح و به سمت خارجه! (یعنی از هم‌ارزی شتاب و گرانش استفاده میکنن)

نمایه کاربر
JWST

نام: Mohammad

پست توسط JWST »

assarzadeh نوشته شده:
جمعه ۱۴۰۱/۱/۱۲ - ۲۲:۲۷
JWST نوشته شده:
جمعه ۱۴۰۱/۱/۱۲ - ۱۵:۲۰
ساده‌ایـا دوست عزیز! فکر کردی کسانی که کروی بودن زمین رو رد میکنن، فقط به همین بسنده میکنن؟ اونا انبوهی از ادعاهای بی‌اساس و مغلطه‌آمیز رو مطرح میکنن تا به هدفشون که القای باور عمومی به تخت بودن زمینه، برسن. اصولاً وقتی میانْ کروی بودن زمینو رد میکنن، برای اینکه این ادعا و نتایج اون با تجربه و مشاهدات ناسازگار نشه مجبورن این کارو بکنن. مثلاً در مورد گرانش، زمین تخت گراها منکر گرانش نیوتنی میشن و حتی نتیجه آزمایش کاوندیش رو هم به دلایل واهی مختلف زیر سؤال میبرن. گاهی هم ادعا میکنن که زمین به شکل یک دیسک تختِ نسبتاً نازک نیست، بلکه ضخامتش اونقدر زیاده که به استوانه بیشتر شبیهه تا به دیسک. گاهی هم ادعا میکنن که زمین در حال حرکت با شتاب $9.8$ متر بر مجذور ثانیه در امتداد عمود بر سطح و به سمت خارجه! (یعنی از هم‌ارزی شتاب و گرانش استفاده میکنن)
نیروی گرانش تو آزمایشگاه مشاهده شده. نمیشه ردش کرد
شتاب گرفتن زمین هم فقط وقتی معادل نیروی گرانش هست که به ته زمین ی سری موشک وصل شده باشه که کل زمین را شتاب بده.
اما اینطوری ماه و بقیه اجرام منظومه شمسی هم باید با همین مقدار شتاب بگیرن، که همراه زمین بیان. چرا؟ تهشون موشک دارن؟ خوب چرا موشک را نمیبینیم؟
بعلاوه با 6000 سال شتاب 9.8، الان زمین باید به سرعت نسبیتی رسیده باشه، که باعث میشه ما ستاره‌ها را هم با اثر داپلر ببینیم هم با ابیراهی نسبیتی تقریبا همه ستاره‌ها را پشت سرمون ببینیم.
البته تهش میتونیم تحدی بدیم هر وقت با این فیزیک عجیب و غربی که دارید تونستید بدون اینکه خودتون را به کشتن بدید، آدم بفرستید تو مدار، بیایید حرف میزنیم.
smile055 smile055

نمایه کاربر
behzad007

پست توسط behzad007 »

باسلام
خیلی خلاصه میگم. بنده اولین علمی که بچگی یاد گرفتم نجوم بوده! ینی از 6 سالگی عاشق و دلباخته این علم زیبا شدم. (کنارش الکترونیک و موسیقی هم کار میکنم)

بنده زمین تخت گرا نیستم و معتقدم زمین کرویه. اما اما اما !!!! من هم تا دو سال پیش زمین تختی هارو مسخره میکردم و معتقد بودم که حرفشون خنده داره تا اینکه دوتا مقاله زمین تخت یکی 370 صفحه ای و دیگری 1007 صفحه ای!!! رو خوندم و کاملا به شک افتادم!
دقت کنید :: گفتم از بچگی با نجوم بزرگ شدم و کاملا به این علم اشراف دارم پس قطعا تو این مقالات من چیزهایی خوندم و دیدم که الان دارم میگم به شک افتادم...

تمااامی سوالات اعم از گرانش و فصول و شب روز و ... همه و همه طبق این مقالات در زمین تخت قابل توجیه هستند. به جز یک مورد و آنهم شبه نیروی کوریولیس هستش ... این شبه نیرو وجود داره و علت چرخش آب در سینک ظرفشویی همین شبه نیرو هستش ولی فعلا زمین تخت گراها هیچ توجیحی به این شبه نیرو ندارند و آنرا توهم میدانند!

ضمنا بنده تحصیل کرده فیزیک اتمی هم هستم و از دیدگاه فیزیکی هم این مساله رو بررسی کردم... مهمترین نقطه مشترک در بحث فیزیک کوانتوم و زمین تخت گراها، آزمایش مایکلسون مورلی هستش! این آزمایش دوتا جواب درست داره : 1- زمین ساکن و اتر وجود دارد. 2- زمین درحال حرکت و اتر وجود ندارد.
هردو جواب کاملا درست هستند اما متاسفانه به ما در دانشگاه (بخوانید دانشکاه) یاد دادند که فقط جواب دوم که انتخاب اینشتین بوده درست میباشد!... اما با درنظر گرفتن جواب اول یعنی وجود اتر، بسیاری از مسائل فیزیک بهتر و ساده تر میشوند. نکته جالبتر اینکه سالها بعد این آزمایش تکرار شد اما با یک تفاوت وآنهم اینکه میز آزمایش نسبت به زمین 90 درجه کج قرار داده شد. آزمایش تکرار شد و در کمال شگفتی خطوط تیره و روشن دیده شد!!!!!! و نشان داد که اتر وجود دارد!! عجیب است نه ؟ من این آزمایش و کلیپ آنرا به اساتید فیزیک دانشگاه هم ارسال نمودم و "همشون" جوابی نداشتند! لینک آزمایش :

//youtube.com/watch?v=7T0d7o8X2-E&list=PLZjPpPG3ddSsrRvjBG77oLraaXNe0QzW6&index=22

توصیه میکنم اگر دوست دارید بجای مسخره کردن زمین تخت گراها یکبار این مقالات رو بخونید حتی از سر کنجکاوی!...
موفق باشید.

نمایه کاربر
assarzadeh

نام: امیر عصارزاده

سپاس: 88

تماس:

پست توسط assarzadeh »

سلام به شما کاربر behzad007

منم قبلاً چند سالی رو صرف مطالعه صفحات وبسایت‌های زمین تخت گراها و "مقالاتشون" کردم و با اینکه اوایل، ادعاهاشون به نظرم تکان دهنده میومد، اما بالاخره به این نتیجه رسیدم که زمین تخت گراها کارشون جز سفسطه و مغلطه و متهم کردن دیگران به توطئه و دروغگویی نیست. ولی متأسفانه وقت چندانی برای توضیح بیشتر در این رابطه ندارم.

میشه لطفاً بفرمایید که گرانش، فصول سال و شب و روز چطور در مدل زمین تخت قابل توجیهن؟ ثابت بودن قطر ظاهری خورشید و ماه در حد فاصل طلوع تا غروب رو چطور در زمین تخت توجیه میکنین؟ چطور ممکنه در این مدل، افراد مختلف، همزمان بر روی زمین یک جرم آسمانی بخصوص رو با قطر ظاهری یکسانی ببینن؟ تو این مدل چرا ناظرین مختلف روی زمین قادر نیستن عوارض متفاوتی از سطح خورشید، ماه یا یک سیاره رو به طور همزمان مشاهده کنن؟

اینکه علت چرخش آب در سینک ظرفشویی رو شبه نیروی کوریولیس میدونین، درست نیست. جهت چرخش آب در یک مکان میتونه هم ساعتگرد و هم پادساعتگرد باشه و اینو میتونین خودتون هم مشاهده کنین. البته کوریولیس تأثیر داره ولی عواملی مثل 1: تلاطم اولیه آب پیش از برداشته شدن سرچاهی و 2: کمی عدم تقارن در شکل لگن سینک و سرچاهی و مسیر خروج آب، تأثیر بسیار بیشتری نسبت به کوریولیس در تعیین جهت چرخش آب دارن.

من نمیتونم به فیلترشکن متصل بشم و آزمایش مربوط به لینکی رو که دادین ببینم. اما پیشنهاد میکنم برای مطالعه بیشتر سری به وبسایت https://flatearth.ws بزنید و از منابعی که داده استفاده کنید. مثلاً اگه میخواین بدونین طبق چه شواهدی زمین رو حول خورشید متحرک میدونیم، میتونین به صفحات زیر مراجعه کنین:
https://flatearth.ws/stellar-parallax
https://flatearth.ws/stellar-aberration
https://flatearth.ws/annual-motion
طبق شواهد فوق ما نمیتونیم زمین رو ساکن مطلق در نظر بگیریم. جدا از اینکه چنین چیزی حتی در مدل زمین تخت هم غیر ممکنه و حتی در همین مدل هم زمین و اجرام آسمانی (که روی "گنبد آسمان" قرار گرفتن) هیچگاه در یک چارچوب سکون قرار ندارن. بنابراین فقط مورد دوم قابل قبوله و اون اینکه: زمین در حال حرکته و اتر وجود نداره.

ضمناً مطالعه فصل اول کتاب «آشنایی با نسبیت خاص» نوشته رابرت رزنیک میتونه براتون مفید باشه. چون اونجا به تفصیل راجع به فرضیه اتر و تلاش‌هایی که برای حفظ این مفهوم انجام شده، شرح داده شده.

نمایه کاربر
behzad007

پست توسط behzad007 »

assarzadeh نوشته شده:
جمعه ۱۴۰۱/۱/۲۶ - ۰۱:۵۷
سلام به شما کاربر behzad007

منم قبلاً چند سالی رو صرف مطالعه صفحات وبسایت‌های زمین تخت گراها و "مقالاتشون" کردم و با اینکه اوایل، ...
باسلام خدمت شما دوست عزیز

کاری با سفسطه اونا ندارم. در مورد متهم کردن ناسا به دروغگویی اتفاقا تنها نکته اشتراک بنده با زمین تخت گرایان هستش! متاسفانه یا خوشبختانه یا ... این مورد برای بنده ثابت شده و با علم به این موضوع بنده فکر کنم ما عکس واقعی از زمین نداریم!! چون هر عکسی از سیاره زمین در سایت ناسا اشتباهات بسیار زیادی داره حتی خودشون هم اذعان کردن که تصاویر کره زمین رو از روی انتظارات مردم نسبت به زمین ساختن! بماند بحث طولانی نشود.

* در مورد گرانش :: این مورد رو زمین تخت گرایان با دوتا گزینه توجیه کردن :1- فشار هوا (که ما زمین کروی گرایان! هم قبولش داریم یعنی علاوه بر گرانش بخش جزیی فشار هوا هم باعث چسبیدن اجسام به زمین هستش) 2- اتر... همونطور که گفتم در آزمایش مایکلسون مورلی میشه اتر رو هم ثابت کرد (یا رد کرد) .. در نوع پیشرفته این آزمایش، وجود چیزی به اسم اتر ثابت میشه و نکته مهم اینجاست که میدان اتری بصورت عمود بر سطح زمین هستش که خب شاید دلیل نیروی گرانش همین باشه(شاید!).
*** در مورد گرانش یک مدل روهم ارائه میدن = سیستم زمین تخت و گنبد فراز آن، بخش خیلی کوچکی از یک کره بزرگی هستش. البته بماند که نیروی گرانش یکی از موارد حل نشده و مرموز در دنیای نیوتنی و کوانتومی هستش.
* در مورد فصول و شب و روز :: از شما بعیده :))) شما گفتین که تحقیق کردین راجب زمین تخت و مقالاتشون رو خوندین اگر اینطور باشه پس نباید این مورد رو سوال کنید چون فصول و شب و روز در همون اوایل مقالات زمین تخت کاملا توضیح داده شده و بنظرم کاملا قانع کننده هستند.
* در مورد عوارض روی ماه و خورشید و سیارات :: سیارات در مدل زمین تخت طبق گفته خودشون بسیار کوچک و بسیار دور هستند پس ما قادر به مشاهده عوارض رو سیارات با فواصل مختلف نیستیم. در مورد خورشید هم بحث بسیار طولانی هستش ولی خورشید و ماه با اینکه نسبت به سیارات نزدیک هستند اما بخاطر قوانین پرسپکتیو و البته اثر اتمسفر (طبق گفته خود زمین تختیا) تقریبا به یک شکل دیده میشه. من این آزمایش رو داخل یک آکواریوم محتوای محلول شکر و آب تست کردم و برام تقریبا ثابت شده!!!! (عجیبه)
* در مورد ش.ن کوریولیس :: حرفتان کاملا صحیح ولی بیاید یک تست کنید! داخل یک سینک متقارن آب بریزید و ابتدا با دستتان بچرخانید (در هر جهتی) بعد زیر سینک را باز کنید! بعد از گذر چند ثانیه چرخش آب خود را تصحیح کرده و به یک جهت خواهد چرخید! درواقع تاثیر چرخش دستی شما خنثی خواهد شد!!!! لینک ::
https://www.aparat.com/v/eIgzT/%D8%A7%D ... 8%A2%D8%A8

لینکی که در پست قبل هم فرستادم رو حتما ببینید.
لینک هایی که فرستادید رو من سالها پیش خوندم و بله یکی از دلایل چرخش زمین حول خورشید همین "اختلاف منظر ستارگان" هستش. اما چرخش گنبد و علت اختلاف منظر هم در زمین تخت (در مقاله 1007 صفحه ای) توضیح دادن و بنظرم کاملاترین مقاله همین باشه.

در مورد کتاب رابرت رزنیک فیزیک جدید هم ممنون که معرفی کردید بنده این کتاب رو ترم 4 یا 5 (یادم نیس!!) پاس کردم اما نکته ای که هست اینه شما چیزهایی رو باور میکنید (میکنیم) که بهتون میگن!! فرض کنید از کودکی به ما زمین تخت را آموزش داده بودند و الان تمامی کتابها همگی منطبق بر زمین تخت بود اما شخصی مثل بنده میومدم و میگفتم زمین کرویه! ایا باور میکردید؟؟؟!!! مثلا خیر چون همگی ما تحت تاثیر جامعه و اکثریت هستیم بخاطر همینه همه ناسا رو قبول دارند ولی اقلیتی مثل بنده نه و بهش شک دارند.

بهرحال ممنون که در بحث شرکت کردید. موفق باشید smile260 smile260

Mohmmd

زمین تخت گرایان

پست توسط Mohmmd »

خدمت تمام عزیزان انجمن علم ایران هوپا
چرا میگن زمین تخته ؟
واقعا دلایل زمین تخت گراها چیه؟
اگه باهاشون بحث کرده باشید
ممکنه بگین سر مذهب
عدم آگاهی و دانش کافی
پایین بودن ضریب هوشی
و.....
خب آره درسته ، البته اگه باهاشون بحث کرده باشید
نخستین دلیل مذهبه
ممکنه بگید مذهب که دلیل نیست؟!
کجای مذهب گفته زمین تخته؟!
در حقیقت برایتان بگویم اونا برداشت های خودشون رو قبول دارند و حتی پیروی از مراجع تقلید را نیز حرام میدانند و تفسیرهای خود را از آیات و حدیث ها قبول دارند.
حتی اگه بهشون گفته بشه اینها تفسیر داره؛ فورا پاسخ خواهید شنید تفسیر غیر از اهل بیت حرام هست.
خب دیگه نمیشه کاریش کرد وقتی نمیخوان قبول کنند

اما دلیل دیگه عدم آگاهی و دانش کافی
یه چند مثال میزنم از گفته هاشون تا متوجه بشید
۱) واکنش سوختن با سه عامل ایجاد میشه اکسیژن،ماده سوختنی و گرما پس چرا تو فضا اکسیژن نیست خورشید میسوزه ؟
۲) چرا دانشمندا هنوز نتونستند جاذبه رو به عنوان نیرو ثابت کنند؟ نیوتون و انیشتین هیچ کدوم نتونستند
۳) چرا دمای درون زمین به بالا نمیاد و منتقل نمیشه؟!
۴) اگه جاذبه همه چیز رو به طرف خودش میکشه چرا ابرهای توی هوا رو پایین نمیکشه؟
۵) اگه زمین در حال حرکت هست چرا جایگاه ستاره ها تو آسمون تغییر نمیکنه؟
و غیره که فکر نکنم دیگه نیاز باشه
یکم مسائلشون مسخره و مضحک میومد و جواب هاشون هم راحت، ولی راستش رو بخواهید واقعیته (:
اما حقیقتا کسانی بودند که وقتی میومدی براشون تک تک اونارو توضیح میدادی دیگه از گفتن تخت بودن زمین منصرف میشدند

و اما دلیل دیگه پایین بودن ضریب هوشی هست
تا یک مطلب رو بفهمونی جونت درمیاد آخرش هم از خیرش میگذری میگی ولش😂😁🤗
اما خب فقط اینا نیست عکس های فضایی رو فتوشاپ میدونند
لایو های ایستگاه فضایی رو استادیوم(:
هر عکس و فیلمی بیاری که آقا نگاه کن زمین کرویه
حالا همه به یک صدا (فتوشاپ)📣

کلیات دلایلشون همین ها بود
میدونم چیزی به آموخته هاتون اضافه نکرد ولی خلاصه شما رو باهاشون آشنا کرد
ممنون که تا اینجا بودید❤🌻🌷

نمایه کاربر
gij

نام: ahmad.anbarzadeh

سپاس: 19

پست توسط gij »

سلام
اگر هم انحنا کمتر از محاسبات باشه میتونه دلیلش جاذبه باشه که نور رو میتونه خم کنه (مثل سیاه چاله که اینقدر جاذبش قویه که نورو خم میکنه به سمت سطحش و نوری بیرون نمیره ازش)
گر بگوید مرده خور کفتار کز بهر ثواب
خادم اهل قبورم بشنو و باور مکن

نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

پست توسط rohamavation »

سایه زمین در هنگام خسوف بر روی ماه می افتد.
سایه ها از مکانی به مکان دیگر متفاوت است. آزمایش مشابه اراتوستن است، اما شما می توانید این کار را به صورت محلی با یک تکه کارت بزرگ، 2 ابلیسک و یک منبع نور که سایه می اندازد، انجام دهید. حالا کارت را خم کنید و تغییر سایه ها را مشاهده کنید. همان اثر را می توان سپس بر روی سطح زمین مشاهده کرد. استدلال مخالف پرتوهای منحنی نور با این واقعیت که شما می توانید آن را به صورت محلی بازتولید کنید، ضعیف می شود.
اگرچه از نظر فنی در مورد مسطح بودن زمین نیست، اما در نظریه زمین تخت، خورشید به دور زمین می چرخد ​​یا حداقل بر روی زمین حرکت می کند. یک راه ساده برای کاهش آن، مشاهده اختلاف منظر با ستارگان اطراف است.
اثبات منحنی های زمین حداقل چندان دشوار نیست، مثلاً با مشاهده اجسام بیشتر در افق هر چه بیشتر بالا می روید. و حتی اندازه گیری انحنا کار دشواری نیست. بنابراین من معتقدم که یک فرد می تواند طول قاره آفریقا را ببرد، انحنا را مشاهده کند و فاصله خط مستقیم را اندازه بگیرد، و مدل سازی آن به تنهایی منحنی های زمین را فراتر از حد قابل قبول در یک زمین صاف نشان دهد، بدون اینکه تمام آب از آن خارج شود. حاشیه، غیرمتمرکز!
یکی از مواردی که من هنوز ذکرش را ندیده ام این است که نشان می دهد نقشه زمین مسطح نمی تواند کار کند. در یک زمین مسطح، ظاهراً قطب شمال در مرکز و قطب جنوب حلقه ای در اطراف است. یک توده زمین نزدیک به قطب جنوب و دیگری در سمت مخالف نقشه انتخاب کنید. مسافتی که برای رسیدن به یکی از دیگری باید طی کنید، به عنوان مثال. پرواز به سمت شرق در اطراف نقشه بسیار زیاد است و با زمان پرواز یا زمان حمل و نقل در زندگی واقعی همخوانی ندارد.
زمین در نزدیکی خط استوا گرمتر است، به دلایل واضح در جهان غیر مسطح، اما استدلال مخالف باید بسیار تخیلی باشد.
طلوع و غروب خورشید برای همه روی زمین به طور همزمان اتفاق نمی افتد. تفاوت در مناطق زمانی، که با سفر به کشورهای مختلف قابل مشاهده است، به طور منطقی با یک زمین منحنی اما تقریباً مسطح قابل توضیح نیست.
آزمایش هایی با گرانش انجام می شود، اما زمین های مسطح عارضه گرانش را رد می کنند (چیزها فقط به این دلیل کاهش می یابند). بنابراین من از این یکی اجتناب کردم، اما این یک راه قانع کننده برای نشان دادن این است که چرا مردم در آن سوی یک زمین کروی روی سرشان نیستند.هیچ فصلی وجود نداشت
روی زمین تخت، هیچ فصلی نخواهیم داشت. فصل‌ها به دلیل انحراف زمین از محورش ایجاد می‌شوند. به همین دلیل تابستان نیمکره شمالی، زمستان نیمکره جنوبی است.
اما در زمین تخت، این انحراف وجود ندارد و همیشه یک فصل خواهد بود. اگر کل سیاره یک فصل باشد، تفاوت اقلیمی هم وجود نخواهد داشت. بنابراین نمی‌توان از جابجایی میکروب‌ها و حیوانات در جهان جلوگیری کرد. در زمین تخت هر بیماری که در یک بخش زمین شایع شود به سرعت به دورترین مناطق هم می‌رسد.hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
smile260 smile016 :?:
تصویر

ilia777

پست توسط ilia777 »

بهترین استدلال نظری، میتونه موارد خسوف و کسوف باشه
پیشبینی خسوف و کسوف در مدل زمین کروی و منظومه خورشید مرکز با دقت بسیار برای ده ها سال آینده تعیین میشه و در زمان موعود به وقوع می پیونده.
و این موید مدل کروی زمین است بدون اینکه به آسمان رفته تا انحنای زمین رو درک کنیم!
آیا اون آقایی که با موشک دست سازش، خودش رو به کشتن داد، دچار حماقت نبود؟
برخی از توجیهات مدل زمین تخت، معقول بنظر میرسه که نیاز به تحلیل داره چون مواردی از سفسطه در ساختارهای آنها دیده میشه البته نقشه زمینشون نگاشتی ریاضی از زمین کروی است، زمینی که از قطب جنوب به مرکزیت قطب شمال باز و پهن شده
و این نگاشت زیبا اونارا وادار کرده برای این دکمه طلایی یه کت مناسب بدوزند به هر زحمتی!

ارسال پست