اگر HST به نقطه L4 یا L5 لاگرانژی منتقل شود

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
rohamavation

نام: roham hesami radرهام حسامی راد

محل اقامت: 100 مایلی شمال لندن جاده آیلستون، لستر، لسترشر. LE2

سپاس: 5491

تماس:

اگر HST به نقطه L4 یا L5 لاگرانژی منتقل شود

پست توسط rohamavation »

تلسکوپ فضایی هابل در سال 2024 وارد مداری در حال فروپاشی خواهد شد.
نقاط لاگرانژی
سوال من این است: اگر HST به نقطه L4 یا L5 لاگرانژی منتقل شود آیا فایده عملی خواهد داشت؟
این نقاط برای حفظ موقعیت ثابت به کمترین پیشرانه نیاز دارند.
مطمئناً ظرفیت جابجایی دستگاه به همان اندازه تا ایستگاه درازمدت در جایی که هست خواهد بود. در مقابل این احتمال که دوباره قابلیت سرویس بگیریم. همچنین قرار دادن L4 یا L5 در زمین-ماه ارزانتر است. –
یک مزیت بزرگ وجود دارد. زمین (عملاً) هرگز در مسیر هدف مشاهده‌کننده قرار نمی‌گیرد، و امکان نوردهی طولانی مدت مداوم روی هر هدفی را فراهم می‌کند و زمان‌بندی را تا حد زیادی ساده می‌کند.
تنها مزیت دیگری که می توانم به آن فکر کنم، امکان اندازه گیری اختلاف منظر کمی سریع تر با استفاده از تلسکوپ re-located-HST + تصویربرداری روی زمین/در اطراف زمین با فاصله حدود 4 ماه از هم برای به دست آوردن حداکثر فاصله است (به جای 6 ماه فقط با استفاده از تلسکوپ های واقع در زمین). اما این به یک ابزار کالیبر HST در زمین نیاز دارد. در برخی موارد تصویربرداری زمینی به کمک AO احتمالاً کارساز خواهد بود.
به نظر می رسد که این موارد با ایرادات غلبه دارند:
باید HST را به L4/L5 برسانید، که هزینه کمی دارد (به هر حال این یک ماموریت فضایی است).
هر گونه خدمات مورد نظر بیشتر بسیار پیچیده تر و گران تر خواهد بود.
بازیابی داده ها بسیار پیچیده خواهد بود. فرستنده HST با این محدوده در ذهن طراحی نشده است. این احتمال وجود دارد که شما همچنان بتوانید با تجهیزات دریافت حساس از فضاپیما اطلاعات دریافت کنید، اما سرعت انتقال احتمالاً دچار مشکل خواهد شد. این می‌تواند منجر به توقف اجباری بین نوردهی‌ها برای پاکسازی فضای ذخیره‌سازی داخلی برای قرار گرفتن در معرض بعدی شود.
اثرات منفی احتمالی سایه نیفتادن توسط زمین. این ممکن است پیامدهایی برای خنک نگه داشتن فضاپیما داشته باشد؟ و برای تصویربرداری از اجسام کم نور (سایه زمین نور پراکنده شده در تلسکوپ را کاهش می دهد)؟
علاوه بر این، اگر HST هنوز عملیاتی باشد و در سال 2024 مطلوب تلقی شود، من مطمئن هستم که در مداری پایدار به دور زمین قرار خواهد گرفت یا در مداری ثابت باقی خواهد ماند.دلیل اینکه فضاپیماهای کمی در نقاط لاگرانژ قرار دارند این است که رسیدن به آنجا بسیار سخت تر است. پرتاب محموله های قابل توجه به سمت سرعت های فرار زمین به وسیله نقلیه بسیار بزرگی نیاز دارد و برای بسیاری از ماموریت ها به سادگی غیرعملی/غیر ممکن است..hope I helped you understand the question. Roham Hesami, sixth
semester of aerospace engineering
smile072 smile072 رهام حسامی ترم ششم مهندسی هوافضاتصویر
تصویر

ارسال پست