آيا امكان تشكيل سياهچاله يا شبيه آن روي زمين وجود دارد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

زرتشت

آيا امكان تشكيل سياهچاله يا شبيه آن روي زمين وجود دارد

پست توسط زرتشت »

سلام دوستان

سوالي فوري دارم

بر طبق نظريه دكتر صحافي غار اصحاب كهف در محيطي شبيه سياه چاله قرار گرفته بود و دليل قرآني اش هم اين بود كه در قرآن آمده است نور از سمت راست و چپ غار متمايل مي شد و در غار نمي رفت و شكل آنها بسيار غير عادي بوده است.

خواهشا بگوييد آيا ممكن است حتي در حد يك نظريه كه محيطي شبيه به سياه چاله در زمين يا يكي از سيارات ولو به طور موقت به وجود بيايد؟

نمایه کاربر
محسن بيگي

محل اقامت: تهران

سپاس: 2

Re: آيا امكان تشكيل سياهچاله يا شبيه آن در روزي زمين وجود دارد/ خيلي فوري/ خواهش مي كنيم

پست توسط محسن بيگي »

زرتشت نوشته شده:سلام دوستان

سوالي فوري دارم

بر طبق نظريه دكتر صحافي غار اصحاب كهف در محيطي شبيه سياه چاله قرار گرفته بود و دليل قرآني اش هم اين بود كه در قرآن آمده است نور از سمت راست و چپ غار متمايل مي شد و در غار نمي رفت و شكل آنها بسيار غير عادي بوده است.

خواهشا بگوييد آيا ممكن است حتي در حد يك نظريه كه محيطي شبيه به سياه چاله در زمين يا يكي از سيارات ولو به طور موقت به وجود بيايد؟
نظر من اينست اگر ماده را بتوان تا حد قابل توجهي چگال كرد ميتوان انتظار داشت رفتاري مانند سياهچاله مشاهده شود. همانطور كه ميدانيد فضاي اعظم اتم خالي است و براي چگال كردن آن لازم است كه اين فضاي خالي درون اتم كم شود كه فكر مي كنم انرژي بسيار بالايي را نياز داشته باشد.

در هر صورت از نظر من ناممكن نيست.
فقط خدا

hamidreza!

پست توسط hamidreza! »

میشه . راه های مختلفی وجود داره که بشه خود سیاه چاله رو ساخت .
سخت ترین و پرخرج ترینش گرفتن آنرژِ الکترون ها ی ماده به طور کامل است . (رسیدن به صفر مطلق!)
و راه های ساده تر و کم خرج تر دیگه ای مثل.......
که در حال بررسی روی دومی هستم . احتمالا خودم درستش میکنم!

برات پور

پست توسط برات پور »

اگر میگویید که نور داخل غار نمی رفت,پس نباید چیزی شبیه به سیاه چاله برای غار اتفاق افتاده باشه! چون سیاه چاله نور را هم به طرف خود می کشد . اما به هر حال برای درست کردن سیاه چاله روی زمین اول باید یه مکان خیلی بزرگ پیدا کنی بعد در اونجا کاملا خلا ایجاد کنی,وسط این خلا اتم های نزدیک به همی بیاندازی که البته همون طور که حمید رضا گفت این اتم ها باید دمایشان صفر مطلق باشه ونباید هیچ انرذی ای داشته باشند اون موقع میشه که خلا روی اتم های مورد نظر غلبه کرده و اتم های ما تبدیل به یه سیاه چاله ی کوچولو میشن!این کار با تجحیزات فعلی بشر غیر ممکن به نظر میرسه چون فعلا نمی تونند در یک فضای بزرگ خلا مطلق به وجود بیارند!البته گفتم بشر نه خدا!

Retin_69

سپاس: 10

پست توسط Retin_69 »

به نام خدا
سلام هر جسمي مي تواند يك سياه چاله باشد .بنا به چگالي خود ولي در طبيعت و به صورت عادي براي زمين كه هيچ براي ستاره اي به اندازه ي خورشيد هم اين اتفاق نمي افتد
با تشكر
من از ريشه ي گياهان گوشتخوار مي آيم
ومغز من هنوز
لبريز از صداي وحشت پروانه ايست كه اورا
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

Retin_69

پست توسط Retin_69 »

به نام خدا
سلام هر جسمي مي تواند يك سياه چاله باشد .بنا به چگالي خود ولي در طبيعت و به صورت عادي براي زمين كه هيچ براي ستاره اي به اندازه ي خورشيد هم اين اتفاق نمي افتد
با تشكر
ومغز من هنوز
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

زرتشت

پست توسط زرتشت »

دوستان خوبم ممنون از راهنمايي هاي مفيد شما.

خواهشا دوستان ديگر اگر هر كدام نظري دارند

چه در رد اين نظريه و چه در اثبات آن شجاعانه بيان كنند.

Retin_69

پست توسط Retin_69 »

البته صحبت هايي در مورد سياه چاله هايي در مقياس كوانتمي شنيده ام كه متاسفانه خيلي در مورد آن نمي دونم .اگه كسي مي دوني .ممنون ميشم كه بگه.
با تشكر
ومغز من هنوز
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

برات پور

پست توسط برات پور »

به نام خدا
در طبيعت و به صورت عادي براي زمين كه هيچ براي ستاره اي به اندازه ي خورشيد هم اين اتفاق نمي افتد
سلام
تا جایی که من میدونم حتی زمین و خورشید هم وقتی انرزی ذراتشان تمام بشه نیروی خلا روی آنها غلبه می کند(!)و تبدیل به سیاه چاله می شوند.

برات پور

پست توسط برات پور »

به نام خدا
سلام
برای اطلا عات بیشتر میتونی نظریه ی VMR-PCR از<<عليرضا يعقوبي>> رو بخونی با اینکه چیز زیادی ازش سر در نیاوردم ولی همونی هم که فهمیدم و در متن بالا هم نوشتم جالب به نظرم اومد. smile039

Retin_69

پست توسط Retin_69 »

به نام خدا
سلام . برات پور, البته اين فقط يك فرض است .من به شخصه آقاي يعقوبي را خيلي قبول دارم ولي فقط فعلا فرض است.البته براي سياه چاله شدن چگالي مهم است و اينكه نيروي جاذبه اون قدر بالا بره كه حتي نوترونها نير فرو پاشي كنند كه اين جاذبه اوليه براي اين اتفاق در زمين و خورشيد نيست يعني مثلا خورشيد نهايتا كوتوله ي سفيد يا ستاره ي نوتروني مي مونه و سياه چاله نمي شه و براي سياه چاله بودن بايد سرعت گريز از ميدا جاذبه ي آن بيشتر از نور باشد .البته منظورم فواصل متعارف است وگر نه هر جسمي شعاع شوارتشيلد دارد.به هر حال زمين به آن چيزي كه ما فعلا به عنوان سياه چاله مي دانيم نميشود.
با تشكر
ومغز من هنوز
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

برات پور

پست توسط برات پور »

به نام خدا
سلام
بله من هم با نظر شما موافقمretinکه چگالی مهم است!ولی فکر میکنم چگالی را باید نسبت به خلا اطرافش بسنجیم! یعنی اگه بتونیم خلا خیلی بزرگی روی زمین به وجود بیاریم و نسبت به بزرگی اون , جرم کمی در این خلا داشته باشیم خب مثل این است که سیاه چاله ی عظیم در فضا را با یه مقیاسی کوچک کرده ایم و در زمین شبیه سازی کرده ایم!اشتباه می کنم؟
راستی چه جوری می شه که انرزی یه ماده کاملا تموم می شه؟

برات پور

پست توسط برات پور »

می شه یکی برام توضیح بده جارو برقی چه طوری کار می کنه؟![البتهزرتشتخیلی ببخشید که این سوال رو در این جا می پرسم!]

برات پور

پست توسط برات پور »

منظورم اون چيزهايي است كه راجع به ايجاد خلا و كشش مواد و ... است!

زهرا@@@

ايا بين سياه چاله ها ومثلث برمودا و كرم چاله ها و دريچه ي زمان رابطه اي وجود دارد؟خيلي فوري .

پست توسط زهرا@@@ »

محسن بيگي نوشته شده:
زرتشت نوشته شده:سلام دوستان

سوالي فوري دارم

نظر من اينست اگر ماده را بتوان تا حد قابل توجهي چگال كرد ميتوان انتظار داشت رفتاري مانند سياهچاله مشاهده شود. همانطور كه ميدانيد فضاي اعظم اتم خالي است و براي چگال كردن آن لازم است كه اين فضاي خالي درون اتم كم شود كه فكر مي كنم انرژي بسيار بالايي را نياز داشته باشد.

در هر صورت از نظر من ناممكن نيست.
smile073 smile073

ارسال پست