يه سوال عجيب در مورد سياه چاله ها لطف كنيد جواب بدين هر چي به ذهنتون رسيد

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ahmadi

محل اقامت: تهران

تماس:

Re: يه سوال عجيب در مورد سياه چاله ها لطف كنيد جواب بدين هر چي ب

پست توسط ahmadi »

ببخشيد تو رو خدا اگه نمونه سوالات فيزيك هاليدي(الكتريسيته)رو داريد لطف كنيد بديد من امتحان دارم در به در دنبال نمونه سوالاتش گشتم پيدا نكردم smile025

mamali_e

محل اقامت: Tehran

تماس:

پست توسط mamali_e »

اگر از نوع بزرگ باشند,با هم ادغام شده یک ابر سیاه چاله تشکیل میدهند.خواص ابر سیاه چاله متفاوت از سیاه چاله است و حکم دری به سوی جهان موازی دیگری را ایفا می کند.البته مد نظر داشته باشید که ما نمیتوانیم هیچ اتفاقی رامشاهده کنیم زیرا هیچ موجی به ما نمیرسد

نمایه کاربر
aminph

سپاس: 1

پست توسط aminph »

smile023 سؤال جالبی بود دوست عزیز! به نظر من این اتفاق نمی افته. منظورم اینه که جهان با این همه نظم (مثلا ً اینکه همۀ سیاره ها و ستاره ها و کهکشان ها مکان مشخصی دارند) با یک روشی احتمال این واقعه را از بین برده ولی اگر این اتفاق بیفته مطمئنا ً همدیگر را می بلعند و من اصلا ً به وقایع بعد از این فکر نمی کنم!!!
ترجیح می دهم سوار موتورسیکلتم باشم و به خدا فکر کنم تا در کلیسا به موتورسیکلتم فکر کنم
مارلون براندو
بانک مقالات فیزیک: وبلاگ فیزیک ایران
http://www.Aminph.persianblog.ir

Prince of PH

پست توسط Prince of PH »

سوال خوبي بود. امكان تركيب ابر سياهچاله هايي كه در مركز كهكشان ها وجود دارند هست كه در اثر برخورد دو كهكشان اين ابر سياهچاله ها با هم تركيب شده و يك ابر ابر سياهچاله را بوجود مي آورند.كه اين نظر دانشمندان بود. اما نظر من اينه كه چون ميگن در مركز سياهچاله ها هسته اي بسيار چگال قرار داره وقتي دو سياهچاله به هم نزديك ميشن بايد به دور مركز گرانيگاه مشتركشان بگردن.
به دليل گرانش فوق العاده اي كه دارن وقتي افق رويدادشون با هم تماس پيدا ميكنه بايد به طور ناگهاني سرعتشون زياد بشه (چون اين گرانش فوق العاده در افق رويداد تاثير داره) و نهايتآ در اثر برخورد دو هسته انفجار مهيبي بوجود مياد. اگه دو سياهچاله رو در ابتدا ساكن فرض كنيم قانون پايستگي اندازه حركت هم درست در اين مورد صدق ميكنه.البته هر امكان ديگه اي هم وجود داره. smile033 با تشكر.

نمایه کاربر
airboy

سپاس: 4

پست توسط airboy »

سلام
من چند تا منبع خوب برات پیدا کردم اگه بری حتما" جواب میده:
http://johnstodderinexile.wordpress.com ... like-jello
http://www.newscientist.com/article/dn9 ... n-yet.html
http://www.nytimes.com/2006/05/02/scien ... ref=slogin

نمایه کاربر
mani_m

پست توسط mani_m »

به نظر من دو سیاه چاله تبدیل به یک سیاه چاله قویتر میشن
اما دلیل
بیاید فضا رو مثل یک صفحه ی نایلونی تصور کنیم هرجسمی اون رو به اندازه ی وزن خودش دچار فرو رفتگی میکنه و سیاه چاله در واقع اون رو سوراخ میکنه اما اگر دو سوراخ کنار هم شکل بگیرند یک حفره ی بزرگتر تشکیل میشه

کواسار

نام: امیر

سپاس: 30

پست توسط کواسار »

سلام !
به نظر من هر کدوم میخواد به اون یکی غلبه کنه و همین طور به هم انرزی وارد کرده و یکدیگر رو خنثی میکنند و همون سر جاشون میچرخند . smile072

bijan moravej

پست توسط bijan moravej »

من با پاسخ آقای نوید قا,می کاملا موافقم. و فکر میکنم پاسخ خوبی باشه

ali reza 1111

سپاس: 7

پست توسط ali reza 1111 »

سلام ؛
تو سایت راجع به این موضوع مطلب هست .
اگه به جوابی مطمئن رسیدید خبر بدید . (مرسی)
آنان که محیط فضل و آداب شدند * در جمع کمال شمع اصحاب شدند
ره زین شب تاریک نبردند برون * گفتند فسانه ای و در خواب شدند

نمایه کاربر
Hosein47

محل اقامت: گيلان

پست توسط Hosein47 »

اساسا اگر نسبت ايجاد انحناي هر كدوم به يه حدي نرسه از هم رد ميشن smile024 طبق مكانيك كوانتومي مشخصا نيروي جاذبه يه نيروي دوربرد و نيروي دافعه يه نيروي نزديك برده اگه به هم برسن يه انحناي وحشتناكي تو هم به وجود مي ارن كه در ذره ذره اطرافشون نيروهاي جاذبه متفاوتي خواهيم داشت.عكسشو گذاشتم.اگه سياهچاله ها بي حجم باشن(مختصاتشون 0.0.0 باشه)اون موقع ديگه بحث فرق مي كنه و احتمال داره يه پيوستگي هولناكي رخ بده.
Madness Is Just The Begining

نمایه کاربر
reyhan2

محل اقامت: دماوند

سپاس: 8

پست توسط reyhan2 »

خوب بستگی به گرانششونم داره دیگه
شایدهمدیگرو دفع کنن...چون میدان مغناطیسی برقرار میشه smile032
شایدم همدیگروجذب کنن یابه عبارتی باشدت وشتاب باهم برخوردکنن smile057
که اون وقته که یه فاجعه ی بزرگ رخ میده smile079
وابرسیاه چاله تشکیل میشه البته شاید smile018
گاهی وقتها آنقدر از زندگی خسته می شوم
که دلم میخواهد قبل از خواب
ساعت را روی "هیچوقت" کوک کنم..!!!"""http://351girls.blogfa.com/""""

نمایه کاربر
nimamc2

نام: nima

سپاس: 12

تماس:

پست توسط nimamc2 »

خوب هنگامی که دو سیاهچاله بهم نزدیک بشن بستگی به نیروی گرانششون داره

اگه مثلا گرانش هردو ثابت باشه که به هر حال با هم ادغام میشن

اگه یکی از دیگری گرانشش بیشتر باشه خوب باز هم با کشدن سیاهچاله ای به سمت خودش اون رو با خودش ادغام میکه
قوانین دیگر نیوتون پیش از مرگ=
قانون صف: اگر شما از یک صف به صف دیگری رفتید، سرعت صف قبلی بیشتر از صف فعلی خواهد شد.
قانون معذوریت: اگر بهانه تان پیش رئیس برای دیر آمدن پنچر شدن ماشینتان باشد، روز بعد واقعاً به خاطر پنچر شدن ماشینتان، دیرتان خواهد شد
www.physicist1.mihanblog.com

نمایه کاربر
ehsan.helli1

نام: احسان

سپاس: 624

تماس:

Re: يه سوال عجيب در مورد سياه چاله ها لطف كنيد جواب بدين هر

پست توسط ehsan.helli1 »

وقتی به هم میحورن اونی که بزرگتره محتوا اون یکیرو خالی میکنه یعنی هر چی داره به دور کوچیک تره میگردره جذب میکنه
فکررررررررررر میکنم تکینگی سیاه چاله کوچیکه کش میاد D: بعد افق رویداد سیاه چاله کوچیکه هم کش میاد و از شعاع گرانشی بزرگتر میشه و سیاه چاله کوچیکه از حالت سیاه چالگی بیرون میاد.بعد سیاه چاله اون جسم که دیگه سیاه چاله نیست رو می بلعه
حاااااال کردی ؟
:D smile018 smile018 smile018

black.hole

سپاس: 32

تماس:

پست توسط black.hole »

اگه هم جرم باشن همرو خنثی می کنن احتمالا.... smile024
اینجا زمین است ، زمین گرد است!
تویی که مرا دور زدی...فردا به خودم خواهی رسید...
حال و روزت دیدنیست...

منیری خیابانی

سپاس: 3

پست توسط منیری خیابانی »

با سلام به دوستان.
بايد توجه داشت كه سياه چاله ها را بايد به دو گروه گاملا متفاوت تقسيم بندي كرد. نوع اول ستاره هاي نتروني هستند كه بجهت تمركز ماده و در نتيجه غلظت گرانش زياد در پيرامون نزديك آن كاملا تاريك بنظر ميرسند چون نور نميتواند از جاذبه ان فرار كند.
نوع دوم سياه جاله هايي هستند كه در مركز كهكشانها مستقر بوده و از قدرت جاذبه فوق العاده زيادي برخوردار هستند . كه البته تصور بر اين است كه اين نوع سياه جاله ها مكانيزم متفاوت از نوع اول دارند و انگيزش وجودي انها بيشتر در ماهيت ونوع رفتار ماده تاريك موجود در ان كهكشان و تعامل ان با انرژي تاريك نهفته است. بنا بر اين در گام نخست سه حالت قابل پيش بيني است.
1 - نوع اول با نوع اول : در اين حالت بجهت محدود بودن ماده موجود در دو ستاره نتروني در مقايسه با مواد موجود در كهكشان در همديگر ادغام شده وسياه چاله بزرگتري را تشكيل ميدهند . البته اين نوع ادغام و يا ربايش تا زماني ادامه ميابد كه مقدار ماده موجود در سياهچاله از استانه تحمل گذشته وبحالت التهاب برسد كه در اينصورت به انفجار جديد منجر ميشود.
2- نوع اول با نوع دوم : با توجه به تفاوت فاحش در ميزان جاذبه دو نوع سياهچاله روشن است كه سياهچاله نوع اول توسط نوع دوم مانند اجرام ديگر بلعيده ميشود.
3- نوع دوم با نوع دوم : با توجه به اينكه سرنوشت سياهچاله هاي نوع دوم در خارج از كهكشان تعيين ميشود امكان نزديكي و ادغام دو سياه چاله فقط و فقط زماني ممكن است كه بردارهاي مركزي آنها اولا همسو بوده و دوما بر روي يك خط راست قرار داشته باشند. در غير اينصورت مدتها قبل از آنكه يهم برسند بطور فزاينده تضعيف شده واز بين ميروند.

ارسال پست