زندگی در یک سیاهچاله!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مدیران انجمن: parse, javad123javad

kaveh

پست توسط kaveh »

به نظر من ميشه از سياهچاله عبور كنيم اما زندگي نميتونيم.
از گرانش بگزريم .اونجا دما پايين هست .
اگر بشه در نقطه مركزي سياهچاله ميشه زندگي كرد
[email protected][/url]

نمایه کاربر
black hole

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 8

تماس:

پست توسط black hole »

كاوه چه طوري ميخوايي از اون گرانش عظيم عبوركني؟؟
اگه تونستي به منم بگو.
ياشا جان ميشه بگي بعد پنجمي كه در اين نظريه ارايه شده چه چيزيه؟؟
ماییم ومی ومطرب واین کنج خراب
جان ودل وجام وجامه دررهن شراب
فارغ زامید رحمت وبیم عذاب
ازآذرخاک وبادوازآتش وآب

zhila

پست توسط zhila »

من هم خوندم كه ممكنه ما در 1 سياهچاله 5 بعدي زندگي كنيم ولي منظو ر از 5 بعد دقيقا چيه؟
.Night is young yet

ارشميدوس

پست توسط ارشميدوس »

سلام
خوب فكر نمي كنم حتي اگه به يك سياهچاله 5 بعدي هم سفر كنيد احتمال تحقيق در اون جا ممكن باشه...اين جور كه من خوندم يكي از نظريه هاي مربوط به سياه چاله اينه كه زمان در آن به صفر مي رسد...و خوب جايي كه اصلا زمان نباشه حركت هم نيست!!

شادي

محل اقامت: کرج

پست توسط شادي »

با سلام به همه ي فيزيكي ها
لطفا در مورد بعد پنجم توضيح دهيد
زندگي طولش مهم نيست عرضش مهم است

نعيمه--ج

پست توسط نعيمه--ج »

بچه ها من آسمون رو خیلی دوست دارم همین طور نجوم رو ولی چون هیچ سر رشته ای ندارم نمی دو نم چی کار کنم لطفا را هنماییم کنید. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

نمایه کاربر
گالیله

محل اقامت: ایران

سپاس: 3

پست توسط گالیله »

زندگی تویه یه سیاهچاله؟
فک نکنم امکانپذیر باشه.اما با توجه به این که تو سیاهچاله هست اگه از طریقه ی رفتن به سیاهچاله صرفنظر کنیم شایدم بشه. :P
موفق باشید!

نمایه کاربر
گالیله

محل اقامت: ایران

سپاس: 3

پست توسط گالیله »

نعيمه--ج نوشته شده:بچه ها من آسمون رو خیلی دوست دارم همین طور نجوم رو ولی چون هیچ سر رشته ای ندارم نمی دو نم چی کار کنم لطفا را هنماییم کنید. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
من که سر رشته ای تو نجوم و اینا ندارم گرچه به نجوم علاقه مندم. فک میکنم خوندن کتاب هایی مثل نجوم به زبان ساده از مایر دگانی یا نجوم دینامیکی از ار تی دیکسون و اختر شناسی مقدماتی که خودم تجربه ی خوندن این سومی رو نداشتم خیلی خوب باشه. :lol:
موفق باشید!

نمایه کاربر
black hole

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 8

تماس:

پست توسط black hole »

درود بر شما !!!!
در مورد نظريه وجود بعد پنجم بايد بگم كه:
انديشه وجود بعد پنجم چيز جديدي نيست و از كارهاي انجام گرفته دو رياضي دان‌ آلماني به نام هاي تئودور-كالوتساو اسكار كلاين در دهه 1920 ناشي شده است ، با استفاده از كارهاي انيشتين كه نشان داده بود (گرانش از انحناي ساختار چهار بعدي فضا –زمان ناشي ميشود ) اين دو رياضي دان كه مستقل از يكديگر كار ميكردند در جستجوي اين بودند كه نشان دهند ممكن است نتوان نيروي الكترومغناطيسي توسط يك بعد پنجم به حساب آورد. براي توضيح اينكه چرا هرگز اثرات بعد پنجم در انرژيها و فواصل عادي ديده شده است ، آنها فرض كردند كه بعد پنجم به اندازه اي كوچكتر از يك اتم در هم پيچيده است در نظريه كالوتسل-كلاين(KK ) هر نقطه فضاي عادي ، در واقع يك حلقه در اين بعد پنجم ميباشد . يك ذره باردار ( حتي اگر در فضاي عادي بي حركت باشد ) همانند موش در چرخ گردان دائماً به دور حلقه در حركت خواهد بود آنچه ما بار الكتريكي ميناميم ، در واقع حركت در اين بعد مخفي ميباشد .
بر اساس این تئوری جهان قابل رویت ما در واقع به صورت یک غشاء یا پوسته نازک می باشد که در درون جهان بزرگتری قرار دارد .این دنیای غشایی پنج بعد دارد( چهار بعد فضاو يك بعد زمان) .
نظريه ي جالبيه
ماییم ومی ومطرب واین کنج خراب
جان ودل وجام وجامه دررهن شراب
فارغ زامید رحمت وبیم عذاب
ازآذرخاک وبادوازآتش وآب

نمایه کاربر
(یاشا)

سپاس: 2

تماس:

پست توسط (یاشا) »

با سلام .
اول از تعلل در پاسخگویی عذر می خوام . آزاده جون ممنون از همکاریت .
اما بعد ، در مورد جهان 5 بعدی یا سیاهچاله ی 5 بعدی :
وجود بعد پنجم ، تخیل صرف نیست. در واقع اززمانی که دو فیزیکدان به نام های تئودورکالوزا و اسکار کلین در دهه ی 1920 ، امکان وحدت یافتن دو نظریه ی نسبیت و الکترومغناطیس را در سایه ی افزودن بعد پنجم به ساختار فضا- زمان مطرح کرده بودند ، جستجو برای آن آغاز شده بود . حتی خود اینشتین هم از چنین نظریه ای استقبال کرده بود . اکنون باید گفت که دلایل متعددی مبنی بر صحت وجود بعد پنجم در دست دارند.
نسخه ی پنج بعدی نسبیت حتی از تمامی آزمون های تجربی نیز با موفقیت بیرون آمده است . در اینجا به عنوان مثال میتوان به پیش بینی های نسبیت 4 بعدی در برخی آزمون های نجومی نظیر اندازه گیری های مربوط به عدسی های گرانشی اشاره کرد. در سال 1995 ، فیزیکدانی به نام دیمتری کالیگاس و همکارانش از دانشگاه استنفورد کالیفرنیا نشان دادند که نسخه ی جدید 5 بعدی نسبیت نیز با چنین مشاهداتی کاملا سازگار است.البته چنین دستاوردی برای نظریه پردازانی که می دانستند نسخه ی قدیمی تر چهار بعدی نسبیت ، به خوبی در درون نسخه ی جدید 5 بعدی آن می گنجد چندان مایه ی شگفتی نبود چرا که بر اساس نظریه ی جدید ، هیچ دلیلی وجود ندارد که یک جهان 5 بعدی ، ظاهرا متفاوت از یک جهان 4 بعدی به نظر برسد .
هنوز و همیشه عشق مهمترین سوژه ی زندگی است .
its my mail & yahoo id :[email protected]
اديسون : موفقيت يك فرمول دارد : يك درصد استعداد ، نود و نه درصد پشتكار!

نمایه کاربر
كيارش

تماس:

پست توسط كيارش »

اگه بتوني روي يك ستاره نوتروني فوتبال بازي كني زندگي توي سياهچاله ديگه كاري نداره. :lol:

پترس

پست توسط پترس »

منظورتون از فوتبال بازي كردن روي ستاره ي نوتروني چيست؟

مهمان

پست توسط مهمان »

منظور همان بلنر كردن توپ است

ارسال پست