ثابت پلانک چیست؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
Sina Asadi

نام: سینا اسدی

سپاس: 50

تماس:

Re: ثابت پلانک چیست؟؟؟؟

پست توسط Sina Asadi »

kako نوشته شده:مشتق بلدم.
حد هم دارم یاد می گیرم.
انتگرال تا آخر تابستون رو شاخشم smile055
چقدر عالی دانش آموزی که به سال سوم دبیرستان میره این قدر ریاضیاتش قدرتمند باشه.آفرین!البته نمی دونم چطور کسی قبل از یادگیری
حد مشتق رو یاد می گیره، در هر صورت شما لطف کن و صورت دیگر این عبارت رو برای من با توجه به دانسته هات بنویس و با توجه به این که در این تاپیک حضور داری در کمتر از 5 دقیقه باید پاسخ را درج کنی.عبارت: (PV)∆
You know!....the purpose should be somewhere beyond the impossible limits.

نمایه کاربر
kako

سپاس: 145

تماس:

پست توسط kako »

آخرین ویرایش توسط kako چهارشنبه ۱۳۹۱/۲/۲۷ - ۱۴:۲۰, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
kako

تماس:

پست توسط kako »

آهان ببخشید گفته بودی که صورت دیگر شو بنویسم.آره؟
در ضمن بنده فرمول های مشتق رو بلدم و سوالاتی رو که به عنوان تمرین در کتاب حسابان هست هم حل کردم.وآخر نفهمیدم چرا باید قبلش حد بلد باشم؟البته دارم می روم سوم راهنمایی نه دبیرستان.بعدشم بذار تا کل دیفرانسیل و انتگرال رو یاد بگیرم می رم کتاب گاج تست می زنم وبعد به حدخوبی می رسم smile039
راستی خود شما چه تحصیلاتی دارید البته اگر فضولی نباشه smile017

نمایه کاربر
Sina Asadi

نام: سینا اسدی

سپاس: 50

تماس:

پست توسط Sina Asadi »

kako نوشته شده:در باره ی این عبارت یک سوال داشتم اونم اینه که چیکارش کنم؟مشتق و....
مشتق لطفا!
kako نوشته شده:راستی خود شما چه تحصیلاتی دارید البته اگر فضولی نباشه
بنده عازم سال سوم دبیرستان هستم و متاسفانه فیزیک و ریاضیات رو خیلی دیر شروع کردم. قبل از اون در زمینه ی طراحی و مکانیک خودرو مطالعه می کردم.
You know!....the purpose should be somewhere beyond the impossible limits.

نمایه کاربر
kako

تماس:

پست توسط kako »

منظورت اینه که دلتا تابع هست یا همون تفاضل منظورته ؟

نمایه کاربر
kako

تماس:

پست توسط kako »

منظورت از دلتا چیه؟

نمایه کاربر
kako

تماس:

پست توسط kako »

آخرین ویرایش توسط kako چهارشنبه ۱۳۹۱/۲/۲۷ - ۱۴:۲۱, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
kako

تماس:

پست توسط kako »

این کتاب یک جزوه هست به اسم مقدمه ای براطلاعات کوانتومی که مربوط به دانشگاه علم و صنعت می شه خوب توضیح داده برای دانلود به این لینک مراجعه کنید:
http://www.4shared.com/document/YL42O6_ ... nform.html
کتاب بالا بیشتر به مباحث کامپیوتر های کوانتومی پرداخته ولی این کتاب که الان دارم می ذارم بیشتر همون تئوری های اصلیه توضیح هم خیلی داره و به دلیل کم بودن فرمول ها مطمئنا" ساده خواهد بود:
http://www.4shared.com/document/rStmT1B ... abcom.html
این هم یک کتاب در دو جلد که درباره ی نسبیت و بیگ بنگ و خیلی چیزای دیگه هم توضیح داده اینم بخشس که کوانتوم رو گفته عالیه . توصیه می کنم بخونید:
http://www.4shared.com/file/ZOYho3MO/llo.html
بازم اگر کتاب خواستید بگید smile055

نمایه کاربر
kako

تماس:

پست توسط kako »

راستش فعلا دارم مال دبیرستان می خونم و کتابی بالاتر نمی شناسم(به زبان فارسی )اما اگر انگلیسیت خوبه برو به این لینک در باره ی انتگرال چند تا کتاب جامع و کامل گذاشته به انگلیسی می تونی دانلود کنی:
http://www.iaumg.com/download-list20.html
دربارهی کتاب ذرات بنیادین هم کتاب گریفث تعریف می کنن ولی من هنوز نخوندمش. smile055

نمایه کاربر
9060677

نام: ایوان جانسون

سپاس: 1

پست توسط 9060677 »

ثابت پلانک میگه اجسام رو نمیشه از یه حد خاصی بیشتر آنالیز و تجزیه کرد برای مثال ذرات زیر هسته ای کوارک ها رو نمیشه به ذره ای کوچکتر تقسیم و براش کمیت های متفاوتی رو تعریف کرد حتی اگه ابزارش رو داشته باشیم، چون در حقیقت ما با این کار به موازات جهانی دیگر در 21 بعد پا گذاشتیم که تنها و تنها رفتار موجیش قابل فهمِ طبق اصل هایزنبرگ. این دیدیِه که تو فیزیک کوانتوم به این مثله دارن اما تو فیزیک نسبیت و ذره ای این دید رو قبول ندارن. خود آلبرت انیشتین مخالف درجه یکِش بود و این رو بدلیل جهل بشریت و نداشتن امکانات و ابزار واسه اندازه گیری میدونست و میگفت خدا تاس نمی اندازه! اینکه ماکس پلانک چطوری و از چه فرمولی به اون عدد ثابت رسیده رو نمیدونم. از دوستان اکه کسی در این ضمینه اطلاعات دقیقی داره لطفا نوشته ام رو به چالش بکشه یا تصحیح و کاملش کنه. اگه ام لطف کنید بگید چطور به اون عدد ثابتش رسید ممنون میشم.

jhvh

سپاس: 284

Re: ثابت پلانک چیست؟

پست توسط jhvh »

nazar nemidi migan hichi halish nist
midi baz migan ghalate

tozihat doostan dorost bood
amma
be nazaram behtare baressi she ke chera toole pelank dar adam ghatiat vared shode bahsesh daghtare

gozashte az ina
toole pelan kolan dar formoolae konatom zaher mishe

albate in gostardegi ro dar nazarieye risman ha nadidam

poozesh ki bordam kharabe !

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

kako نوشته شده:آهان ببخشید گفته بودی که صورت دیگر شو بنویسم.آره؟
در ضمن بنده فرمول های مشتق رو بلدم و سوالاتی رو که به عنوان تمرین در کتاب حسابان هست هم حل کردم.وآخر نفهمیدم چرا باید قبلش حد بلد باشم؟البته دارم می روم سوم راهنمایی نه دبیرستان.بعدشم بذار تا کل دیفرانسیل و انتگرال رو یاد بگیرم می رم کتاب گاج تست می زنم وبعد به حدخوبی می رسم smile039
راستی خود شما چه تحصیلاتی دارید البته اگر فضولی نباشه smile017
behet eftekhar mikonam

dar zemn soalesh dare pit bood

karbaram karbarae ghadim be man ke karbar nemigan

نمایه کاربر
9060677

نام: ایوان جانسون

سپاس: 1

Re: ثابت پلانک چیست؟

پست توسط 9060677 »

دنیا یعنی مرز دونستن ها و ندونستن ها، یعنی میدان معماها و چیستان ها و جهل اِنس. ساده گویی و شیوا گویی بزرگترین رحمتیِ که به بشر اعطا شده و به تسریع عملکرد روشن سازی بذر سوالاتی که به ذهن بشر میرسه کمک میکنه اما ما آدما همش میخوایم بپیچونیم. این بلاغت تار میتونه ناشی از ندونستن، یا دونستن سطحی باشه. ما باید تا جایی که میتونیم دادها رو ساده بیان کنیم نه ساده تر! بنابراین خیلی عاجزانه از دوستان خواهشمندم که وقتی دارن توضیح میدن مطلبی رو، گمان ببرن که میخوان به یک انسان در حد شعور فیزیکیِ سطحی مطلبی رو بفهمونن. ضمناً معرفی کردن کتاب در جواب توهینی بیش نیست چون اگه اونفرد تصمیم داشت بره با خوندن 500 صفحه کتاب این مطلب رو متوجه شه پس چرا اینجا و خدمت اساتید و دوستان مطرح کرد!

ارسال پست