محدودیت های پلانک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

زحل888

Re: محدودیت های پلانک

پست توسط زحل888 »

کسی میدونه محدودیت های پلانک کی و چرا به وجود اومدن؟
و چه کاربردی دارن؟

زحل888

پست توسط زحل888 »

کی میدونه محدودیت های پلانک از کجا و کی بوجود اومدن؟
حالا به چه دردی میخورن؟

نمایه کاربر
werner heisenberg

نام: آرمان متولّی

محل اقامت: ساری-مازندران-ایران

سپاس: 1

تماس:

پست توسط werner heisenberg »

اینو برای چند تا از دوستان که به این معتقدند که آینده در حال جوش و خروش میگم .
من خودم خیلی نابغه نیستم ولی میگم که ما در یک دنیای سه بعدی زندگی می کنیم (نمی خوام بعد زمان رو وارد بحث کنم چون دارم از توپولوژی حرف میزنم) ولی در دنسای سه بعدی نمیشه آینده و گذشته رو درک کرد و باید از سی بعد خارج شد و چیزی وجود داشته باشه که بتونه بدون خمش فضا-زمان حرکت کنه که توی عقیده ی من اون روحه(که به نظر من در ابعدی بالا تر از سه بعد میشه درکش کرد) ، و به خاطر همین میگم باید فضایی بیشتر از سه بعد رو درک کنیم تا بتونیم توی فضا-زمان سفر کنیم. smile033
وقتی با محبوتان در رویاهای شیرین هستید، یک ساعت برای شما یک دقیقه میگذرد و وقتی بر روی یک ذغال آتشین می نشینید یک دقیقه برایتان یک ساعت میگذرد، نسبیت همین است.
<<آلبرت انیشتین>>

نمایه کاربر
ehsan.helli1

نام: احسان

محل اقامت: تهران

سپاس: 624

تماس:

پست توسط ehsan.helli1 »

werner heisenberg نوشته شده:اینو برای چند تا از دوستان که به این معتقدند که آینده در حال جوش و خروش میگم .
من خودم خیلی نابغه نیستم ولی میگم که ما در یک دنیای سه بعدی زندگی می کنیم (نمی خوام بعد زمان رو وارد بحث کنم چون دارم از توپولوژی حرف میزنم) ولی در دنسای سه بعدی نمیشه آینده و گذشته رو درک کرد و باید از سی بعد خارج شد و چیزی وجود داشته باشه که بتونه بدون خمش فضا-زمان حرکت کنه که توی عقیده ی من اون روحه(که به نظر من در ابعدی بالا تر از سه بعد میشه درکش کرد) ، و به خاطر همین میگم باید فضایی بیشتر از سه بعد رو درک کنیم تا بتونیم توی فضا-زمان سفر کنیم. smile033
چه ربطی به تاپیک داشت؟

afi

محل اقامت: شیراز

سپاس: 54

پست توسط afi »

زحل888 نوشته شده:کسی میدونه محدودیت های پلانک کی و چرا به وجود اومدن؟
و چه کاربردی دارن؟
محدودیتهای پلانک، مرزهایی هستند که طبیعت اونها را قرار داده و ربطی به ابزار و تکنولوژی های ما نداره.
مثلا ما از یه حدی کوچکتر را نمیتونیم ببینیم و یا از یه حدی بیشتر به بیگ بنگ نمیتونیم نزدیک بشیم.
آسمان جایگاه من و توست
گاهی به آن نگاهی بینداز ...

نمایه کاربر
steve jobs

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 100

پست توسط steve jobs »

یعنی اگر یک الکترون کمتر از یک طول پلانک بر ثانیه سرعت داشته باشه، ما اون رو ثابت در نظر میگیریم؟ اصلا میتونه چنین سرعتی داشته باشه؟ چرا؟ (اگر فهم محدودیت های پلانک پیش زمینه ای می خواهد لطفا بیان کنید).
با تشکر
Some people dream of success while others wake up and work hard at it
Winston Churchill

ارسال پست