زمان در مکانیک کوانتوم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
danne13

نام: دانیال آزاد

سپاس: 5

زمان در مکانیک کوانتوم

پست توسط danne13 »

سلام دوستان. یه سئوال. زمان در مکانیک کوانتوم چه مفهومی داره؟

نمایه کاربر
seyede d.sadr

سپاس: 15

Re: زمان در مکانیک کوانتوم

پست توسط seyede d.sadr »

سلام. بر اساس نظریات مکانیک کوانتوم زمان نقش کلیدی داره و این مشخص کردن توالی احتمالات توصیف کننده ی رفتار جهان در مقیاس کوچیکه و نکته قابل توجه اینه که زمانی که در تابع موج سیستم های کوانتومی وارد می شن و زمان در یک چارچوب خاص نیست بلکه زمان مطلق است.موفق باشید.
خداوند در قرآن کریم می فرماید : بگو کیست به جز آن خدای مهربان که شما را درشب و روز محافظت می کند بلی این مردم اند که از یاد خدای خود اعراض می کنند.

نمایه کاربر
seyede d.sadr

پست توسط seyede d.sadr »

این تاپیک خیلی خوبیه لطفا همه شرکت کنند smile025
خداوند در قرآن کریم می فرماید : بگو کیست به جز آن خدای مهربان که شما را درشب و روز محافظت می کند بلی این مردم اند که از یاد خدای خود اعراض می کنند.

danne13

پست توسط danne13 »

seyede d.sadr نوشته شده:سلام. بر اساس نظریات مکانیک کوانتوم زمان نقش کلیدی داره و این مشخص کردن توالی احتمالات توصیف کننده ی رفتار جهان در مقیاس کوچیکه و نکته قابل توجه اینه که زمانی که در تابع موج سیستم های کوانتومی وارد می شن و زمان در یک چارچوب خاص نیست بلکه زمان مطلق است.موفق باشید.
متشکر از جوابتون. من اطلاعات کمی درباره ی مکانیک کوانتوم دارم. یه جا خواندم که زمان اون طوری که ما بهش عادت داریم در دنیای ذرات وجود نداره. منظورم اینه که یه اتفاق میتونه برها و بارها بیفه و یا بر عکس اتفاق بیفته. فرقی بین گذشت, حال, و آینده در مکانیک کوانتوم وجود نداره. آیا این درسته?

نمایه کاربر
seyede d.sadr

پست توسط seyede d.sadr »

با توجه به اطلاعات من در مکانیک کوانتومی هر 3 حالت زمان با هم به وجود آمده اند پس زمان به این صورت قابل تفکیک نیست. موفق باشید .

danne13

پست توسط danne13 »

seyede d.sadr نوشته شده:با توجه به اطلاعات من در مکانیک کوانتومی هر 3 حالت زمان با هم به وجود آمده اند پس زمان به این صورت قابل تفکیک نیست. موفق باشید .
می شه لطقا بیشتر توضیح بدید آخه خیلی موضوع جالبیه.

نمایه کاربر
seyede d.sadr

پست توسط seyede d.sadr »

میشه لطفا بگید کدوم قسمت رو بیشتر در موردش بگم ؟

ارسال پست