انرژی اشعه بتا


انرژی اشعه بتا

نوشتهاز سوی reja12 در چهارشنبه 12 دي 1397 - 14:33

از آنجا که بار الکتریکی الکترون 19-10*1/60217 کولن و جرم آن 31-10*9.109 کیلوگرم است آیا انرژی اشعه بتا (جریان الکترون با سرعت یک صدم سرعت نور) از انرژی اشعه گاما (مجموع دو واحد جرم الکترون مربوط به الکترون و پوزیترون که به انرژی تبدیل می گردد) بیشتر است ؟
 
سپـاس : 0

ارسـال : 20


نام نویسی: 96/2/2

ذکر نشده

Re: انرژی اشعه بتا

نوشتهاز سوی paradoxy در پنجشنبه 13 دي 1397 - 12:28

اومدم بنویسم میشه دو جور انرژی نور رو دید، بنا به رفتار ذره و موجی نور واین حرفا، دیدم خب توی متن سوالم واضحه که جواب سوال خیر هست! بار الکترون که کشکه، پس عملا میمونه مقایسه انرژی یک الکترون و یک الکترون با یک پوزیترون که به وضوح مورد دوم پر انرژی تره پس خیر.
اما به شکل تفصیلی وقتی شما میخوای انرژی نور رو بررسی کنی در کلی ترین حالت باید رابطه E=nhf مراجع کنی، هرچند این رابطه خیلی قابل استفاده نیست اما یه ایده ای از کار میده، الان در اثر نابودی زوج، آیا فقط، یه دونه فوتون با طیف گاما تولید میشه؟ قطعا نه، دستکم باید دو فوتون در جهات مختلف تولید بشند. پس همینجا یه نکته این که تعداد فوتون ها در یک جریان نوری مهمه. دو این که اوکی، در اشعه بتا الکترون ها با اون سرعت حرکت می کنند و ...، چندتا الکترون توی اشعه بتا داریم؟ تمام اینا رو ریز به ریز باید در نظر گرفت، چون تنها عامل تعیین کننده انرژی نور فرکانسش نیست، شدتشم هست، یعنی تعداد فوتون ها یا، دامنه موج. بازم اگر عددی به تناقضی رسیدید ینجا بزارید بررسی کنیم.
نماد کاربر
 
سپـاس : 866

ارسـال : 1714


نام: داود حاجي تقي تهراني
سن: 14 سال
نام نویسی: 93/10/22

ذکر نشده


بازگشت به مکانیک کوانتومی نسبیتی - دینامیک کوانتومی - گرانش - ریسمان

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 2 مهمان