صِفر چیست آیا عدد است و یا ... ؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

aida11

نام: فائزه خورزمان

سپاس: 14

Re: صِفر چیست آیا عدد است و یا ... ؟

پست توسط aida11 »

یکی از دونفر نوشته شده:به نظر من صفر یعنی هیچ چیز. شاید بعضی ها بگن که هیچ چیز که وجود نداره پس صفرم نباید وجود داشته باشه اما یه چیزی بوده که ما اسمش رو گذاشتیم هیچ چیز. هیچ چیز وجود داره چون اگه وجود نداشت ما هیچ اسمی روش نمی ذاشتیم.
شما منظور من رو تا حد خوبی متوجه شدین.ممنون.

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

پست توسط نوآور »

به نظر من، در دنیای ریاضیات، «صفر» به عنوان یک عدد حقیقی، وجود ذی جودی دارد ولی در دنیای فیزیکی واقعی در طبیعت، «هیچ چیز» وجود ندارد. هیچ چیز در واقع نبود وجودی قابل آشکارسازی است. البته به نظر من، عملا در کل کیهان ما، نقطه ای که بتوان گفت در انجا هیچ چیز وجود ندارد، نمی توان یافت، حتی در خلا مطلق فضای بین کهکشانی، بالاخره یک فوتونی، گراویتونی، میدانی، ... می توان یافت!
شاید در ورای کیهان و در فضای بین جهانهای موازی بالاخره بتوان «عدم» را دید!
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

aida11

نام: فائزه خورزمان

سپاس: 14

پست توسط aida11 »

نوآور نوشته شده:به نظر من، در دنیای ریاضیات، «صفر» به عنوان یک عدد حقیقی، وجود ذی جودی دارد ولی در دنیای فیزیکی واقعی در طبیعت، «هیچ چیز» وجود ندارد. هیچ چیز در واقع نبود وجودی قابل آشکارسازی است. البته به نظر من، عملا در کل کیهان ما، نقطه ای که بتوان گفت در انجا هیچ چیز وجود ندارد، نمی توان یافت، حتی در خلا مطلق فضای بین کهکشانی، بالاخره یک فوتونی، گراویتونی، میدانی، ... می توان یافت!
شاید در ورای کیهان و در فضای بین جهانهای موازی بالاخره بتوان «عدم» را دید!
بله ولی برای شمارش و سنجش نیاز به یک عدد می باشد و از نظر کیهانی نیز همان طور که در مقاله آمده(صرف نظر از کشفیات محدود امروزی) جهان باید از چیزی به وجود آید.اما از چه؟

نمایه کاربر
پوریا MALSI

نام: پوریا

محل اقامت: tehran

سپاس: 7

تماس:

پست توسط پوریا MALSI »

بحث خوبی شد و جا داره که نظر خودم رو بدم

صفر رو میشه به دو بخش تقسیم کرد و به آن نگاه کرد اول اینکه همانطور که گفتن یک مفهوم است که در ذهن پروری اینگونه است

دوم این بخش اینه که صفر یک جهش است جهشی که تقریبا باعث تغییر ماهیت ها میشود پس وجودش وابسته به دو متغیر است متغیر اولی

که به دومی تبدیل میشود در این بین وجود صفر قابل بررسی است پس صفر به تنهایی قابل بررسی نیست

از همین جا است که میتوانیم بپردازیم به بیگ بنگ و مسائل خاص خودش پس صفری که حرف آن زده میشود خیلی حیاتی است و جای خیلی

بحث دارد نظر شما چیست؟
بعضی ها به سختی زندگی زیبا میکنن بعضی ها با سختی زندگی زیبا میکنن حال تو کدام هستی؟

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 885

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

زفر ینی نبود یک چیز شناخته شده که در باره ی آن گفتگو می کنیم ولی آن را نیافته ایم

از سوی دیگر نبود یک چیز همیشه دلیلی بر نبود چیزهای دیگر نمی تواند باشد

ینی زفز هم یک نماد سنجشی ( نسبیتی ) است نه بی بند و بست ینی همواره در کنار سنجش های دیگر بکار برده می شود

نمایه کاربر
electro gravity

نام: داریوش

محل اقامت: شیراز

سپاس: 166

پست توسط electro gravity »

دو عدد از نظر من واقعا اعداد عجیبی هستند و پایه و اساس طبیعت را تشکیل میدهند:یکی صفر هست و یکی بینهایت
جهان و کار جهان جمله هیچ بر هیچ است
هزار بار من این نکته کرده‌ام تحقیق
در واقع این دو عدد و مخصوصا صفر از نظر من یه چیز فلسفیه تا ریاضی!!
We the people
Are we the people??

some kind of monster
..........................................
شادی مون قد توپ فوتبال، پرچم سرزمین مون چینی
من هنوزم یه پونزم روی صندلی معلم دینی

نمایه کاربر
electro gravity

نام: داریوش

محل اقامت: شیراز

سپاس: 166

پست توسط electro gravity »

پوریا MALSI نوشته شده:بحث خوبی شد و جا داره که نظر خودم رو بدم

صفر رو میشه به دو بخش تقسیم کرد و به آن نگاه کرد اول اینکه همانطور که گفتن یک مفهوم است که در ذهن پروری اینگونه است

دوم این بخش اینه که صفر یک جهش است جهشی که تقریبا باعث تغییر ماهیت ها میشود پس وجودش وابسته به دو متغیر است متغیر اولی

که به دومی تبدیل میشود در این بین وجود صفر قابل بررسی است پس صفر به تنهایی قابل بررسی نیست

از همین جا است که میتوانیم بپردازیم به بیگ بنگ و مسائل خاص خودش پس صفری که حرف آن زده میشود خیلی حیاتی است و جای خیلی

بحث دارد نظر شما چیست؟
خداییش خودتم نفهمیدی چی گفتی smile024 smile024 smile024
We the people
Are we the people??

some kind of monster
..........................................
شادی مون قد توپ فوتبال، پرچم سرزمین مون چینی
من هنوزم یه پونزم روی صندلی معلم دینی

نمایه کاربر
پوریا MALSI

تماس:

پست توسط پوریا MALSI »

electro gravity نوشته شده:
پوریا MALSI نوشته شده:بحث خوبی شد و جا داره که نظر خودم رو بدم

بحث دارد نظر شما چیست؟
خداییش خودتم نفهمیدی چی گفتی smile024 smile024 smile024
به این روشنی گفتم که

ساده تر میگم کلمه صفر را نمیتوانیم همیشه عدد صفر بگیم چون بعضی وختا عامل است تا وجود

okey?
بعضی ها به سختی زندگی زیبا میکنن بعضی ها با سختی زندگی زیبا میکنن حال تو کدام هستی؟

نمایه کاربر
پوریا MALSI

تماس:

پست توسط پوریا MALSI »

electro gravity نوشته شده:دو عدد از نظر من واقعا اعداد عجیبی هستند و پایه و اساس طبیعت را تشکیل میدهند:یکی صفر هست و یکی بینهایت
جهان و کار جهان جمله هیچ بر هیچ است
هزار بار من این نکته کرده‌ام تحقیق
در واقع این دو عدد و مخصوصا صفر از نظر من یه چیز فلسفیه تا ریاضی!!
بی نهایت عدد نیست ! بلکه یک مفهوم است

نمایه کاربر
غلامعلی نوری

سپاس: 885

تماس:

پست توسط غلامعلی نوری »

aida11 نوشته شده:آیا یک استاد ریاضی یا فیزیک در سایت عضو هست تا بتوانم با بحث با ایشان منظورم را به خوبی بیان کنم؟
ینی میخایین بگین خودتم استادی دیگه smile039

نمایه کاربر
پوریا MALSI

تماس:

پست توسط پوریا MALSI »

نظرم رو دادم

نمایه کاربر
امیرکاوه

نام: حامد فرهنگ

سپاس: 167

تماس:

پست توسط امیرکاوه »

رقم صفر در ریاضیات یه رقم استثنایی هست . البته باید بگم که در صفر یک رقم هست ، نه یک عدد ! یک رقمی که وجود داره اما به وجود نداشتن می گیم . در جواب یکی از کاربرها که گفته صفر وجود داره اگر وجود نداشت پس اسم هم نداشت باید بگم :
دلیل نمیشه هر چیزی که وجود نداره بی اسم باشه ، ما گاهی برای نبود ها هم اسم می ذاریم . مثل سرما . شما می تونید بگید سرما وجود داره ؟ درحالی که سرما نبود گرماست ، یا مثلا می تونید بگید خلا وجود داره ؟ در حالی که خلا نبود در یک محیط هست . این نظر منه . لطفا یک مقدار تامل کنید . ببخشید . بدرود . کاوه

نمایه کاربر
m!sS Nah!D

محل اقامت: soMewHere in thE wOrlD

سپاس: 162

تماس:

پست توسط m!sS Nah!D »

پوریا MALSI نوشته شده: به این روشنی گفتم که

ساده تر میگم کلمه صفر را نمیتوانیم همیشه عدد صفر بگیم چون بعضی وختا عامل است تا وجود

okey?
ممکنه توضیح بدید... ان وجودها (که تغییر ماهیت میدهند) چیستند که صفر عامل انهاست؟؟

Talk slowly but think quickly

Spend some time alone

When you realize you've made a mistake, take immediate steps to correct it

BEGIN while others are procrastinating

COMMEND while others are criticizing

PREPARE while others are daydreaming

To handle yourself, use your head; to handle others use your heart.

<3 http://music.naij.com/artist-2035-celine-dion <3

<3 http://www.newhealthguide.org/Calming-Foods.html <3

farhad007

نام: farhad mallak

صِفر چیست آیا عدد است و یا ... ؟ازسوی farhad007

پست توسط farhad007 »

از همه کاربران عزیز برای حروف بی ربط عذرخواهی میکنم ۰فقط میخواستم بدونم مسیر نوشته‌ام درست است یا نه ۰نوشته‌های شما درباره صفر بسیار مفیدو قابل تامل هستند ۰دوستان درنظر من صفر با همه کوچکی اش معنای بسیار بزرگ و ژرفی را در وجود خود پنهان دارد ۰در واقع تبیین صفر همانند تبیین جهان خاصیت سهل و دشوار دارد۰امامیتوان این بحث رادر محیطی مانند یک بردار یاساده تر برروی محور عداد تا حدودی توضیح داد۰۰برای ادامه بحث لطفا نظر بدهید۰بااحترام فرهاد

ارسال پست