یه سوال جدید؟؟؟؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

saharsoltani

سپاس: 1

Re: یه سوال جدید؟؟؟؟

پست توسط saharsoltani »

چرا نابودش کنه گناه داره
برخوردها تو فیزیک چند نوع دارن فیزیک هالیدی فصل برخوردهارو یه نگاهی بنداز توبرخورد الکترونباپروتون تبادل انرژی داریم برخورد به معنیه این نیست که دو ذره بها هم تماس پیدا کنن تغییر مسیر هم نوعی برخورده ضمنا پادذره الکترون پروتون نیست
من وخدا هر روز فراموش میکنیم او نافرمانیم را ومن لطفش را

نمایه کاربر
radioobserver676

سپاس: 2

پست توسط radioobserver676 »

نکنه می خواستی بگی پروتون از پوزیترون تشکیل میشه؟ که البته من تا به حال چنین چیزی نشنیدم . پروتون از کوارک تشکیل میشه.

نمایه کاربر
mamy72

سپاس: 264

پست توسط mamy72 »

Farady نوشته شده:پادذره در واقع چیزیه که جرمش با ذره برابره اما بار مخالف داره.
اين تعريف از پادماده درست نيست ... ما ذرات بدون بار مثل نوترينو هم دارم كه هر كدوم پادماده خودشون رو دارن

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

تو هوپا سرچ كن ... مطالب خوبي پيدا مي كني smile072

نمایه کاربر
radioobserver676

سپاس: 2

پست توسط radioobserver676 »

mamy72 نوشته شده:تو هوپا سرچ كن ... مطالب خوبي پيدا مي كني smile072
آدرس اینا رو میشه بگید؟ * ناله *

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

radioobserver676 نوشته شده:
mamy72 نوشته شده:تو هوپا سرچ كن ... مطالب خوبي پيدا مي كني smile072
آدرس اینا رو میشه بگید؟ * ناله *
نه ... خودت بايد ماهي گرفتن ياد بگيري !! ( smile039 )

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

Farady نوشته شده:باشه اقا ما فهمیدیم پاد ماده چیه . شما جواب سوال مارو بده
هوپا گردي كن !

نمایه کاربر
mamy72

پست توسط mamy72 »

Farady نوشته شده:
mamy72 نوشته شده:
Farady نوشته شده:باشه اقا ما فهمیدیم پاد ماده چیه . شما جواب سوال مارو بده
هوپا گردي كن !
بگو بلد نیستم خودتو راحت کن. smile039 smile039
من فقط سرچ تو هوپا رو بلدم ! smile001

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

خب این مدلی تعریف کردن که تفاوت فقط تو بارِ الکتریکی باشه برایِ اکثرِ ذرّات درسته نه برایِ همه‌ی ذرّات. مثلاً برای نوترینو از تفاوتِ عدد لپتونی استفاده می‌کنیم که برای نوترینوها یک هست و برای پادشون منفیِ یک.

نمایه کاربر
aalireza

پست توسط aalireza »

Farady نوشته شده:
aalireza نوشته شده:خب این مدلی تعریف کردن که تفاوت فقط تو بارِ الکتریکی باشه برایِ اکثرِ ذرّات درسته نه برایِ همه‌ی ذرّات. مثلاً برای نوترینو از تفاوتِ عدد لپتونی استفاده می‌کنیم که برای نوترینوها یک هست و برای پادشون منفیِ یک.
اقا جواب منو بده من میدونم پاد ذره چیه. smile054 smile054
عزیز بچه‌ها بهت گفتند دیگه، فرضِ سؤالِ شما غلطه چون درکت از پادذره غلطه فلذا سؤالت غلطه. مثلِ اینه که بگی چرا اگه دو کیلوگرم میله‌ی شیشه‌ای و پارچه‌ی ابریشمی رو بزنی به‌هم منفجر نمی‌شه!! شما پادذره رو تعریف کردی و بعد بر اون اساس سؤال کردی و ملّت هم گفتند که تعریفت رو درست کن، خودمونیم، اگه می‌گفتی جذب می‌شد باز بهتر بود ...

نمایه کاربر
aalireza

پست توسط aalireza »

آقا گرفتی ما رو؟ smile020 من که همون اوّل بهت گفتم کجا داری اشتباه می‌کنی و تو هم گفتی می‌دونم پادذره چیه، پس اگه می‌دونی خودت باید به‌سؤالِ خودت پاسخ بدی نه این‌که دوباره برگردی خونه‌ی اوّل. حالا مطابقِ سناریویِ شما گیریم که نابود بشه، واکنشش رو که بنویسی یه‌طرف لپتون(الکترون) داری و اون‌طرف نداری و پایستگیِ لپتونی رعایت نشده. البته این مدل هم کاملاً مسخره‌ست چون خودِ پروتون از کوارک و گلئون تشکیل شده و گلوله‌یِ توپر نیست که بگی یه‌تیکه‌ش پرید. جرمِ الکترون از جرمِ کوارک‌های بالا یا پایین کمتره و کوارک‌ها هم مطابقِ اکثرِ نظریه‌ها از ذره‌ی بنیادی‌تری درست نشدند پس نمی‌تونن نابود بشن، جرمِ گلئون هم که صفره... پس حتی اگه بخوایی هنوز هم این سؤال رو بپرسی، بهتره بگی اگه ۱۸۳۹ تا الکترون رو بزنیم به‌پروتون آیا غیب می‌شن یا نه. این‌طوری مشکلاتِ سؤالتت کمتره حداقل.

نمایه کاربر
aalireza

پست توسط aalireza »

Farady نوشته شده:
aalireza نوشته شده:آقا گرفتی ما رو؟ smile020 من که همون اوّل بهت گفتم کجا داری اشتباه می‌کنی و تو هم گفتی می‌دونم پادذره چیه، پس اگه می‌دونی خودت باید به‌سؤالِ خودت پاسخ بدی نه این‌که دوباره برگردی خونه‌ی اوّل. حالا مطابقِ سناریویِ شما گیریم که نابود بشه، واکنشش رو که بنویسی یه‌طرف لپتون(الکترون) داری و اون‌طرف نداری و پایستگیِ لپتونی رعایت نشده. البته این مدل هم کاملاً مسخره‌ست چون خودِ پروتون از کوارک و گلئون تشکیل شده و گلوله‌یِ توپر نیست که بگی یه‌تیکه‌ش پرید. جرمِ الکترون از جرمِ کوارک‌های بالا یا پایین کمتره و کوارک‌ها هم مطابقِ اکثرِ نظریه‌ها از ذره‌ی بنیادی‌تری درست نشدند پس نمی‌تونن نابود بشن، جرمِ گلئون هم که صفره... پس حتی اگه بخوایی هنوز هم این سؤال رو بپرسی، بهتره بگی اگه ۱۸۳۹ تا الکترون رو بزنیم به‌پروتون آیا غیب می‌شن یا نه. این‌طوری مشکلاتِ سؤالتت کمتره حداقل.
خوب اقا منم یه جورایی منظورم همین بود.من میگم تگه یک الکترون رو به یه پروتون بزنی ایا 1839/1 پروتون نابود میشه یا نه و اگه نه چی میشه پ چرا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
smile071

نمایه کاربر
MA102

نام: Laplace transforms

سپاس: 1193

پست توسط MA102 »

به نام خداوند حکیم
خوب بیچاره رو برا چی بیخودی اذیت میکنید smile001
برای وقوع یک واکنش بین ذرات بنیادی باید قوانین خاصی رو در نظر داشت اکه وقوع واکنش با اون قوانین مشکلی نداشته باشه واکنش انجام میشه وگرنه انجام نمیشه در برخورد الکترون با پروتون چون قوانین پایستگی عدد لپتونی و عدد باریونی نقض میشه واکنش بین الکترون با پروتون در انرژی های پائین ملغی خواهد بود
smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072 smile072
علم×دین=انسان

وَ مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاس جَمِيعاً

و هر کس نفسی را حیات بخشد مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده.

سوره مبارکه المائدة آیه32

بانک اهداء سلولهای بنیادی:
http://iscdp.tums.ac.ir/

ارسال پست