سوالات شما در مورد رايانه؟

مدیر انجمن: parse

jhvh

سپاس: 284

Re: سوالات شما در مورد رايانه؟

پست توسط jhvh »

ADMIN نوشته شده:خیر، مدیریت مدارهای سخت افزاری شما نیز بر عهده سخت افزار است. بنابراین اگر خود شما هم مایل باشید، غیرممکن هست با کدنویسی داخل سیستم عامل بتوانید آسیبی به سخت افزار بزنید.
شاید سالها پیش (15 تا 20 سال پیش) معدود راه هایی برای آسیب به هارد دیسک یا سی پی یو (از طریق دستکاری ساعت داخلی) وجود داشت ولی سالهاست که این ارتباط قطع شده و در پایین ترین سطح (کدهای سیماوس) نیز امکان تنظیم مقادیر مخرب وجود ندارد.
دقیقا منظورم هارد دیسک (چرخان (فک کنم اسمش این باشه )) و سی پی یو است که تازه از شما میشنوم این گپ بر طرف شده

یا مثلا می تونن دیسک درایو کامپیوترو خراب کنن
من که نمی گم می ترکوندش از ترفند هایی برای تخریب استفاده می کنن
یا درایور های کامپیترو پاک می کنن
اااا................. یا میشه کارت گرافیکو سوزوند (به معنی واقعی کلمه smile045 )

jhvh

سپاس: 284

پست توسط jhvh »

ADMIN نوشته شده:خیر، مدیریت مدارهای سخت افزاری شما نیز بر عهده سخت افزار است. بنابراین اگر خود شما هم مایل باشید، غیرممکن هست با کدنویسی داخل سیستم عامل بتوانید آسیبی به سخت افزار بزنید.
شاید سالها پیش (15 تا 20 سال پیش) معدود راه هایی برای آسیب به هارد دیسک یا سی پی یو (از طریق دستکاری ساعت داخلی) وجود داشت ولی سالهاست که این ارتباط قطع شده و در پایین ترین سطح (کدهای سیماوس) نیز امکان تنظیم مقادیر مخرب وجود ندارد.
موافق نیستم یه بحثی وجو د داره که میگه نه سخت افزار به نرم افزار پیشی داره و نه برعکس

اما شمام زیاد یک بعدی نبینید با این حرفی که شما میزنید نتیجش اینه که کامپیوتر کلا زیر سوال میره

این طوری بگم که نتیجه آخر این بحث اینه که سخت افزار و نرم افزار دو تاشونم یه چیزن ولی بهتره علمیو که بر و بچ تو دانشگاه می خونن زیاد بازیچه نکنیم

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

پست توسط ADMIN »

jhvh عزیز ظاهرا شما با توجه به اطلاعات ناقصی که دارید، علاقه زیادی به بازی با کلمات بی معنی دارید. در پست شما هیچ عبارت علمی و منطقی وجود نداشت.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

نمایه کاربر
Unline

سپاس: 48

پست توسط Unline »

سلام

ببینید بحث فیلم رو که بگذاریم کنار - یک هکر معمولا به وسیله ی استفاده از سرویس های در حال اجرا روی پورت های باز یا ضعف امنیتی که در برنامه های در حال اجرا روی سیستم شما وجود داره و یا به وسیله ی آلوده کردن سیستم شما میتونه ترتیبی بده که به سیستمتون نفوذ کنه

در این موارد معمولا دسترسی هکر به خط فرمان هست و با اجرای یک سری ماژول های خاص از پیش نوشته شده میتونه دسترسی رو افزایش بده و مثلا حالت گرافیکی داشته باشه دسترسیش و مثلا محیط سیستمتون رو ببینه

منتها در مورد آتش زدن باطری - یک هکر میتونه با اعمال تنظیمات جدید و یا عوض کردن تنظیمات پیش فرض سیستم شما ترتیبی بده که به فرض استفاده از منابع سیستمتون بره بالا

یا فن رو غیر فعال بکنه و مواردی از این قبیل که باعث بشن سیستم داغ بشه و خوب حرارت که بره بالا ممکنه اتفاق های بدی بیفته

ولی باطری سیستم نه مجهز به سیستم خنک کننده هست نه اصلا ارتباطی به این موارد دارد - باطری فقط یک تامین کننده هست و رنج مصرف برقش تقریبا یکسان هست

قطعاتی که احتمال داغ شدن براشون میره cpu و گرافیک هستند که پردازش اطلاعات رو به عهده دارند و اگر دقت کنید روی اونها هم فن نصب شده

می توان تنظیمات سیستم رو جوری به هم زد که این قطعات حداکثر کارشون رو بکنند و خنک هم نشن

این رو هم مد نظر داشته باشید که " اونی که دیدید فیلم بوده "

اگر خواستید یک فیلم واقعی از صحبت هایی که کردم براتون ضمیمه می کنم

موفق باشید
تصویر

In The Name Of Difference

My Name Is Method

نمایه کاربر
amin sadeghi

نام: amin sadeghi

سپاس: 79

پست توسط amin sadeghi »

یه سوال مهم دارم هر کی میدونه تو رو خدا سریع جوابم رو بده

اینکه چند روز پیش چند تا فیلم ریختم تو یک فایل کامپیوترم ، الان که رفتم سراغشون میبینم که فایل هست اما فیلمای داخلش غیب شده!
و در ضمن اون فیلم های داخل فایل پاک نشدن چون که وقتی موس رو میبرم روش همون مقدار حافظه رو نشون میده(4gb).

یکی میتونه بگه چطور میتونم به نمایش درشون بیارم؟؟؟ smile072
دکتر علی شریعتی:

خدیا به من کمک کن تا قبل از آنکه در مورد راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم.

نمایه کاربر
javad123javad

نام: Javad

محل اقامت: NoWhere

سپاس: 211

پست توسط javad123javad »

amin sadeghi نوشته شده:
amin sadeghi نوشته شده:یه سوال مهم دارم هر کی میدونه تو رو خدا سریع جوابم رو بده

اینکه چند روز پیش چند تا فیلم ریختم تو یک فایل کامپیوترم ، الان که رفتم سراغشون میبینم که فایل هست اما فیلمای داخلش غیب شده!
و در ضمن اون فیلم های داخل فایل پاک نشدن چون که وقتی موس رو میبرم روش همون مقدار حافظه رو نشون میده(4gb).

هنوز منتظر جواب هاتون هستم!!! smile052 smile052 smile052 smile052
در قسمت Folder Option and، تیک گزینه Hide Protected Operating system files رو بردارید. احتمالا به خاطر ویروس مخفی شده

نمایه کاربر
amin sadeghi

نام: amin sadeghi

سپاس: 79

پست توسط amin sadeghi »

javad123javad نوشته شده:
amin sadeghi نوشته شده:
amin sadeghi نوشته شده:یه سوال مهم دارم هر کی میدونه تو رو خدا سریع جوابم رو بده

هنوز منتظر جواب هاتون هستم!!! smile052 smile052 smile052 smile052
در قسمت Folder Option and، تیک گزینه Hide Protected Operating system files رو بردارید. احتمالا به خاطر ویروس مخفی شده
جواد جون نوکرتم درست شد
خداییش دمت گرم smile124
دکتر علی شریعتی:

خدیا به من کمک کن تا قبل از آنکه در مورد راه رفتن کسی قضاوت کنم کمی با کفش های او راه بروم.

نمایه کاربر
- Keyhan -

سپاس: 141

تماس:

پست توسط - Keyhan - »

هيج كدوم از مرور گر ها باز نمى شن! چه كار كنم؟ لطفا كمك كنيد

نمایه کاربر
DARKENERGY

نام: Melina

محل اقامت: krj_teh

سپاس: 4152

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

کیهان فروتن نوشته شده:هيج كدوم از مرور گر ها باز نمى شن! چه كار كنم؟ لطفا كمك كنيد
یعنی کلیک میکنی هیچ اتفاقی نمیوفته؟!!
یه restore بکن.
==========
جدا از این بحث ها اگه میخواید هیچ مشکلی واسه کامپیوتر پیش نیاد از لحاظ نرم افزاری آنتی ویروس و ویندوز اورجینال باید بگیرید هیچوقت دچار مشکل نمیشید. smile072

*

آنکه رفت، به حُرمت آنچه با خود برد حقِ بازگشت ندارد

*

آدمی که از آفتابِ صبح گرم نشه، از آفتاب غروب گرم نمیشه

rappelle_toi: l'amour devrait te faire sentir bien

نمایه کاربر
- Keyhan -

تماس:

پست توسط - Keyhan - »

DARKENERGY نوشته شده:
کیهان فروتن نوشته شده:هيج كدوم از مرور گر ها باز نمى شن! چه كار كنم؟ لطفا كمك كنيد
یعنی کلیک میکنی هیچ اتفاقی نمیوفته؟!!
یه restore بکن.
==========
جدا از این بحث ها اگه میخواید هیچ مشکلی واسه کامپیوتر پیش نیاد از لحاظ نرم افزاری آنتی ویروس و ویندوز اورجینال باید بگیرید هیچوقت دچار مشکل نمیشید. smile072
are chand bar restart kardam computer ro vali dorost nashod. vaghti ham ke click mikonam hich etefaghi nemiofte!

نمایه کاربر
DARKENERGY

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

ری استارت نه RESTORE!
اگه از ویندوز7 استفاده میکنی استارت رو باز کن بنویس RESTORE اون بالا SYSTEM RESTORE میاد کلیک کن بزار روی
RECOMMENDED RESTORE بمونه بعدش NEXT رو بزن معمولا روی 2روز قبل تنظیم شده(یعنی سیستمت تنظیماتش برمیگرده به 2روز قبل)
احتمال زیاد درست میشه. smile072

*

*

نمایه کاربر
- Keyhan -

تماس:

پست توسط - Keyhan - »

DARKENERGY نوشته شده:ری استارت نه RESTORE!
اگه از ویندوز7 استفاده میکنی استارت رو باز کن بنویس RESTORE اون بالا SYSTEM RESTORE میاد کلیک کن بزار روی
RECOMMENDED RESTORE بمونه بعدش NEXT رو بزن معمولا روی 2روز قبل تنظیم شده(یعنی سیستمت تنظیماتش برمیگرده به 2روز قبل)
احتمال زیاد درست میشه. smile072
ممنون smile072 smile072

درست شد. smile124

نمایه کاربر
Vanda

سپاس: 71

پست توسط Vanda »

كامپيوترم اطلاعات فلشم رو نشون نميده البته حجم پر شدشو صفر نشون نميده.با نود 32 هم كه ويروس كُشيش(!) كردم درست نشد. smile012 فك كنم worm داره!حالا وات شود آي دو؟ smile025 smile042

نمایه کاربر
DARKENERGY

تماس:

پست توسط DARKENERGY »

Vanda نوشته شده:كامپيوترم اطلاعات فلشم رو نشون نميده البته حجم پر شدشو صفر نشون نميده.با نود 32 هم كه ويروس كُشيش(!) كردم درست نشد. smile012 فك كنم worm داره!حالا وات شود آي دو؟ smile025 smile042
ويروسي كه هست!

احتمالا ويروس اومده گزينه hidden رو توي فلش فعال كرده حالا چه پوشه چه فايل هاي باز‍ توي فلش.
اگه از xp استفاده ميكني برو توي ماي كامپيوتر از تب بالا گزينه tools رو بزن بعدش برو توي folder option بعدش از تب بالا گزينه view رو انتخاب كن بعد توي اون كادر مربع شكل وسط گزينه show hidden files and folders رو فعال كن. اگه فايل ها نيومدن; پايين همون گزينه دوتا گزينه ديگه به اسم
hide extensions for known file types
(hide protected operating system files (recommended

هست كه تيك خوردن اون تيك هارو بردار بعدش ok رو بزن احتمالا بياد.
اگرم از seven استفاده ميكني توي استارت سرچ كن folder option همين كارو انجام بده.
=====
اگه درست شد فايل ها و پوشه هارو نشون داد روشون كليك كن (كليك راست) بعدش گزينه آخر properties رو انتخاب كن اون پايين اگه گزينه hidden تيك خورده غير فعال كن.

*

*

نمایه کاربر
Vanda

سپاس: 71

پست توسط Vanda »

DARKENERGY نوشته شده:
Vanda نوشته شده:كامپيوترم اطلاعات فلشم رو نشون نميده البته حجم پر شدشو صفر نشون نميده.با نود 32 هم كه ويروس كُشيش(!) كردم درست نشد. smile012 فك كنم worm داره!حالا وات شود آي دو؟ smile025 smile042
ويروسي كه هست!

احتمالا ويروس اومده گزينه hidden رو توي فلش فعال كرده حالا چه پوشه چه فايل هاي باز‍ توي فلش.
اگه از xp استفاده ميكني برو توي ماي كامپيوتر از تب بالا گزينه tools رو بزن بعدش برو توي folder option بعدش از تب بالا گزينه view رو انتخاب كن بعد توي اون كادر مربع شكل وسط گزينه show hidden files and folders رو فعال كن. اگه فايل ها نيومدن پايين همون گزينه دوتا گزينه ديگه به اسم
hide extensions for known file types
(hide protected operating system files (recommended

هست كه تيك خوردن اون تيك هارو بردار بعدش ok رو بزن احتمالا بياد.
اگرم از seven استفاده ميكني توي استارت سرچ كن folder option همين كارو انجام بده.
=====
اگه درست شد فايل ها و پوشه هارو نشون داد روشون كليك كن (كليك راست) بعدش گزينه آخر properties رو انتخاب كن اون پايين اگه گزينه hidden تيك خورده غير فعال كن.

تو درايو فلشم يه كپي از درايو فلشم هست كه بصورت هيدن هنوز نشون ميده نميذاره تيك هيدنشو بردارم! smile023
ولي اومدم فايلاي توشو بيرونش ! كات كردم..فعلا كه درست شد ممنون smile038
بايد فرمتش كنم........:|

ارسال پست