کدام سیستم عامل؟

مدیر انجمن: parse

نمایه کاربر
Professional

سپاس: 3

تماس:

کدام سیستم عامل؟

پست توسط Professional »

سلام

سالهاییست که سیستم داس جایش را به ویندوزها داده است.

حالا در این تاپیک خواستم ببینم که دوستان از چه سیستم عاملهایی استفاده می کنند و به نظرشون کدوم بهتره.

من با 98، 2000، xp، و الان هم لینوکس فدورا 10 رو استفاده می کنم.

در میان اینها هم لینوکس رو بیشتر ترجیح میدم چون امنیت خیلی شدیدی داره و نیاز به آنتی ویروس نداری که حجمش مانع اجرای سریع سیستم میشه.

خیلی هم انعطاف پذیره. میتونید برنامه هاش رو خیلی راحت و با حجم کم دانلود کنید.
smile072

نمایه کاربر
javad123javad

نام: Javad

محل اقامت: NoWhere

سپاس: 211

Re: کدام سیستم عامل؟

پست توسط javad123javad »

سلام
من درحال حاضر با سیستم عامل های فدورا و سولاریس و FREE BSDکار می کنم...در کنار اون با XPهم کار می کنم....به نظر من هم بهترین سیستم عامل فدورا هست....

نمایه کاربر
Professional

تماس:

پست توسط Professional »

javad123javad نوشته شده:سلام
من درحال حاضر با سیستم عامل های فدورا و سولاریس و FREE BSDکار می کنم...در کنار اون با XPهم کار می کنم....به نظر من هم بهترین سیستم عامل فدورا هست....
من 3 ساعت دنبال freebsd تو انقلاب و جمهوری و ولی عصر گشتم و آخر سر هم ورژن قدیمیش رو بهم معرفی کرد. freebsd چطور هست؟ خوبه یا بد؟

راستی من تایپیست هستم. نیاز به office دارم تا فایلهام رو با دیگران تبادل کنم. وقتی هم که می خوام اکس پی رو نصب کنم اجازه نمیده و میگه تنها یک سیستم عامل میشه نصب کرد.

با فدورا تایپ می کنم ولی وقتی میخوام بریزم تو فلش بعد از خارج کردن فلش همه ی ورد های داخل فلش پاک میشن smile072

نمایه کاربر
javad123javad

نام: Javad

محل اقامت: NoWhere

سپاس: 211

پست توسط javad123javad »

Professional نوشته شده:
javad123javad نوشته شده:سلام
من 3 ساعت دنبال freebsd تو انقلاب و جمهوری و ولی عصر گشتم و آخر سر هم ورژن قدیمیش رو بهم معرفی کرد. freebsd چطور هست؟ خوبه یا بد؟

راستی من تایپیست هستم. نیاز به office دارم تا فایلهام رو با دیگران تبادل کنم. وقتی هم که می خوام اکس پی رو نصب کنم اجازه نمیده و میگه تنها یک سیستم عامل میشه نصب کرد.

با فدورا تایپ می کنم ولی وقتی میخوام بریزم تو فلش بعد از خارج کردن فلش همه ی ورد های داخل فلش پاک میشن smile072
سلام
FREE BSDسیستم عامل خشنی هست....چطور بگم....نصبش زمین تا آسمون با بقیه سیستم عامل ها فرق داره...باید اعمالی مثل fdiskو...رو انجام بدی....REsizeکردن پارتیشن ها هم سخته....به نظر من اصلاً دنبالش نرو....من نسخه 6.2 اون رو از دانشگاه گرفتم که از رو سرور دانلود کردیم....فعلاً جدیدترین نسخه فک کنم که 7.2 یا یه چیز دیگه باشه
در مورد نصب اکس پی....اول باید سیستم عامل هایی که برپایه لینوکس هستن رو نصب کنی و بعد از اون بری سراغ نصب سیستم عامل های ویندوزی ...فایل های بوت ویندوز توسط لینوکس شناخته می شن ولی برای برعکسش اینطور نیست.....
در مورد پاک شدن فایل های داخل فلش....من تا الان با این موضوع برخورد نکردم.....و این چنین مشکلی برام پیش نیموده....سعی کن فایل ها رو به صورت ZIPتا TARشده توی فلش بریزی ببین همین اتفاق می افته یا نه

نمایه کاربر
آیاز

سپاس: 20

تماس:

پست توسط آیاز »

فقط فدورا
تانري اولوب
باريش اولسا...
قاييداجاقدير

خدا مرده اما
اگر صلح باشد...
باز خواهد گشت
«آلما يولو»

نمایه کاربر
Professional

تماس:

پست توسط Professional »

راستی من شنیدم میگن لینوکس پروژه یک دانشجوی امریکایی بوده که الان به این سطح رسیده smile042

نمایه کاربر
احسان2142

محل اقامت: اصفهان

تماس:

پست توسط احسان2142 »

سلام!
Professional نوشته شده:راستی من شنیدم میگن لینوکس پروژه یک دانشجوی امریکایی بوده که الان به این سطح رسیده smile042
بله لینوکس پروژه یک دانشجوی امریکایی بوده که به دلیل این که هر کس می تواند در آن برنامه نویس کند و آن را به شکل دلخواهش درآورد به شکل امروزی درآمده که یکی از دلایل این که امنیت بالایی دارد و نیاز به ویروس کش نیز ندارد همین است. smile018

AliHagigat

سپاس: 6

پست توسط AliHagigat »

javad123javad: در مورد نصب اکس پی....اول باید سیستم عامل هایی که برپایه لینوکس هستن رو نصب کنی و بعد از اون بری سراغ نصب سیستم عامل های ویندوزی
درست برعکس اول باید ویندوز نصب شود. بوت لودر ویندوز برای فایل ها و پارتیشن های مایکروسافتی فقط نوشته شده.
FreeBSD یک توزیع از UNIX است.
professional : فدورا تایپ می کنم ولی وقتی میخوام بریزم تو فلش بعد از خارج کردن فلش همه ی ورد های داخل فلش پاک میشن
قبل از خارج کردن فلش رو umount کردی؟ عمل write روی فلش فقط بعد از umount کامل میشه.

نمایه کاربر
sadeghol

سپاس: 10

پست توسط sadeghol »

ابنتو که خیلی بروزه منو راضی نگه میداره smile038
تصویر

نمایه کاربر
Professional

تماس:

پست توسط Professional »

sadeghol نوشته شده:ابنتو که خیلی بروزه منو راضی نگه میداره smile038
سلام
نمیشه گفت این از او بهتره چون هر کدوم قابلیت خاص خودش رو داره
مثلاً دبیان همراه با تمام برنامه هاش عرضه میشه که بهترین عنوان برای کاربرای خونگی هست که نمی تونن به اینترنت با سرعت بالا دسترسی داشته باشند.
یا اپن سوزی برای کسایی که سرعت و راحتی براشون اهمیت داره راحت تر و بهتره

نمایه کاربر
Gravity1642

محل اقامت: مازندران

تماس:

پست توسط Gravity1642 »

آیاز نوشته شده:فقط فدورا
فدورا و لینوکس چیند؟
آخرین ویرایش توسط Gravity1642 پنج‌شنبه ۱۳۸۹/۸/۱۳ - ۲۲:۴۳, ویرایش شده کلا 1 بار
Finish for Ever!

نمایه کاربر
احسان2142

تماس:

پست توسط احسان2142 »

سلام!
Gravity1642 نوشته شده:
فدورا و لینکوس چیند؟
خوب یک نوع سیستم عامل اند (البته به زبان درست تر لینوکس سیستم عامل نیست!)

نمایه کاربر
کاوه

نام: (radical) سابق

محل اقامت: تهران

سپاس: 102

تماس:

پست توسط کاوه »

دليلت چيه؟
احسان2142 نوشته شده:سلام!
Gravity1642 نوشته شده:
فدورا و لینکوس چیند؟
خوب یک نوع سیستم عامل اند (البته به زبان درست تر لینوکس سیستم عامل نیست!)
چرا لينوكس را يك سيستم عامل نمي دانيد؟
[center]کاربر گرامی در صورت مشاهده پستهای ناقض قوانین آن را توسط کلید ! به مدیریت اطلاع دهید

نمایه کاربر
Sinasuperman

محل اقامت: تهران

سپاس: 23

تماس:

پست توسط Sinasuperman »

ابنتو عالی است ولی از این جهت که بنده حرفه ای در گیم فعالیت دارم باید ترجیحاً از ویندوز7 استفاده کنم! در ضمن مکینتاش هم بدک نیست و کار با آن بسیار لذت بخش است. راست ویژگی های مثبت فدورا چیه؟ ارزش ریختن روی کامپیوتر را دارد؟
سینا.جــــــــــــــــ .
( smile072 )
. معما را در اینجا اینجابیابید..
. دیدن این رو از دست ندید.
تو به مردم ایده حرکت به آینده رو خواهی داد، آنها در پشت تو برخواهند خواست، خواهند لغزید و خواهند افتاد و در آخر درخورشید به تو خواهند پیوست؛در آخر تو به اونها کمک خواهی کرد به شگفتی ها دست پیدا کنند...

تصویر

نمایه کاربر
احسان2142

تماس:

پست توسط احسان2142 »

سلام!
radical نوشته شده:چرا لينوكس را يك سيستم عامل نمي دانيد؟
اگر بخوام به زبان ساده بگم ، دلیلش این است که سیستم عامل هایی مانند اوبونتو را بر مبنای لینوکس نوشته اند و صرف خود لینوکس سیستم عامل نیست!

ارسال پست