کدام سیستم عامل؟

مدیر انجمن: parse

نمایه کاربر
UBUNTU

سپاس: 13

Re: کدام سیستم عامل؟

پست توسط UBUNTU »

JUST UBUNTU. smile015
زندگی در اعماق امن است

اما زیبا نیست!

ماهیانی که در اعماق زندگی می‌کنند
...
صید نمی‌شوند

اما طلوع آفتاب را هم نمی‌بینند

نمایه کاربر
saman.net

پست توسط saman.net »

من یه تاپیک درست کردم ، توضیح این که لینوکس چیه . اون موقع خیلی طرفدارِ دو آتیشه ی لینوکس بودم
الان فقط طرفدارشم
اما همچنان از ویندوز متنفرم
چند جا با چند نفر سر این قضیه ی کدوم بهتره windows یا linux ، بحث کردم
آخر اینو فهمیدم که از این سوال بی ربط تر وجود نداره
آخرش هم اینجوری شد که ویندوز7 و open suse رو باهم دارم
با وجود اینکه از ویندوز بدم میاد و open suse رو دوست دارم اما بیشتر با ویندوز کار میکنم

یه مطلب دیگه : از kde متنفرم . از بس که بیخود ساخته شده  و باگ داره
صفحه ی مربوط به آموزش بازی : http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.ph ... &start=975
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
عشق اول فقط یک خاطره است
عشق بعدی همانِ فاجعه است
عشق همیشه در مراجعه است
«محسن نامجو»

نمایه کاربر
saman.net

پست توسط saman.net »

Professional نوشته شده:راستی من شنیدم میگن لینوکس پروژه یک دانشجوی امریکایی بوده که الان به این سطح رسیده
خیر

پروژه که gnu بوده و چند سال قبل از تولید هسته ی لینوکس راه اندازی شده
این هسته ی لینوکسی بود که طرح اولش رو همون دانشجو به نام لینوس توروالدز که فنلاندی بود از دانشگاه هلسینکی نوشت

مسلماً همه دسترسی به ویکی دارید ، اونجا کامل تاریخچه ی لینوکس و ویندوز رو میتونید پیدا کنید
صفحه ی مربوط به آموزش بازی : http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.ph ... &start=975
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
عشق اول فقط یک خاطره است
عشق بعدی همانِ فاجعه است
عشق همیشه در مراجعه است
«محسن نامجو»

نمایه کاربر
soha13

پست توسط soha13 »

لینوکس فقط ubuntu
عالیه
هر کسی مسئول خوش بختی خویش است. هر کسی باید برای سعادت خود، آسایش خود، مصلحت خود کوشش کند. چه پست و زبونند روح هایی که چشم به گذشت و فداکاری دیگران دارند! این کثیف ترین نوع گدایی است!
دکتر شریعتی

نمایه کاربر
sadeghol

سپاس: 10

پست توسط sadeghol »

kde 4.4.1 خیلی مشکل داشت ولی 4.5.1 تقریبا هیچ مشکلی نداره
تصویر

نمایه کاربر
Professional

سپاس: 3

تماس:

پست توسط Professional »

saman.net نوشته شده:
Professional نوشته شده:راستی من شنیدم میگن لینوکس پروژه یک دانشجوی امریکایی بوده که الان به این سطح رسیده
خیر

پروژه که gnu بوده و چند سال قبل از تولید هسته ی لینوکس راه اندازی شده
این هسته ی لینوکسی بود که طرح اولش رو همون دانشجو به نام لینوس توروالدز که فنلاندی بود از دانشگاه هلسینکی نوشت

مسلماً همه دسترسی به ویکی دارید ، اونجا کامل تاریخچه ی لینوکس و ویندوز رو میتونید پیدا کنید
مرسي از اين كه راهنمايي كرديد! smile072

نمایه کاربر
professor.freak

نام: پویان

سپاس: 19

تماس:

پست توسط professor.freak »

من ubuntu دارم win7هم دارم ولی اصلا سراغ اوبونتو نمی رم چون هیچ نرامزاری نزدم روش و راستش اصلا گیرم نمیاد که بزنم روش با این اینترنتی هم که ما داریم سالها طول میکشه تا یه نرمافزار دانلود بشه . و این چنین شد که ما زیر سلطه ویندوز شدیم و راه فراری هم نداریم
زندگی تنها سایه ای گذرا و بازیگری بی نوا است که ساعتی بر صحنه می خرامد و به شور و هیجان می آید و سپس دیگر آوایی به گوش نمی رسد .افسانه ای خشم آلود و پر خروش که ابلهی حکایت می کند و هیچ معنایی ندارد.(مکبث-شکسپیر)
انسان حیوان غمگینی است که فقط اعجاز به هیجان می آوردش ،یا کشتار.(هفت دیوانه -روبرتو آرلت)

نمایه کاربر
Sina Asadi

نام: سینا اسدی

سپاس: 50

تماس:

پست توسط Sina Asadi »

اگر بخواهیم به امنیت اهمیت بدهیم و کاربر چندان ماهری هم نباشیم استفاده از لینوکس مناسبه ولی برای ما پارسی زبانان گاهی نیاز می شود که به سراغ ویندوز بریم.راه حل مناسبش اینه که هر دو سیستم عامل رو همزمان با هم بر روی سیستم نصب کنیم.اگر کسی می خواهد شروع کند می تواند از لینوکس Mint و یا Ubuntu و ترجیحا با میز کار Gnome شروع کند.(سوالی هم داشتید در هر موردی از قبیل نحوه ی نصب بنده قادر به پاسخ گویی هستم) که می توانید این ها را یا از سایت های خودشان دانلود و یا از فروشگاه اینترنتی سیتو(http://sito.ir) خریداری کنید.البته استفاده از Ubuntu به این دلیل بیشتر پیشنهاد می کنم که سایت پشتیبان فارسی داره(http://ubuntu.ir) و می توانید سوالاتی رو که نتونستید به جوابش برسید اونجا مطرح کنید.از دیگر امتیازات لینوکس امکان استفاده از اون در حالت پورتیبل (portable).افرادی هم که می خواهند در عان واحد از هر دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز استفاده کنند باید عرض شود که این امر نیز امکان پذیر.
نکته1:لینوکس یک سیستم عامل مانند ویندوز است به عنوان مثال ویندوز دارای انواع مختلفی همچون 7 ، Xp و... می باشد که همگی توسط شرکت ماکروسافت عرضه شده اند ولی لینوکس بیشتر به این صورت است که هر شرکتی یک نوع لینوکس را خلق می کند و از آن پشتیبانی می کند.
نکته2لینوکس نیاز به اینترنت پرسرعت دارد و استفاده از آن حداقل به اینترنت پرسرعت با تعرفه ی 128 kb/s نامحدود نیاز است.
برای دیدن پرطرفدار ترین لینوکس ها به این سایت بروید.http://distrowatch.com
ارادتمند. smile072
آخرین ویرایش توسط Sina Asadi جمعه ۱۳۹۰/۶/۱۸ - ۲۲:۱۸, ویرایش شده کلا 1 بار
You know!....the purpose should be somewhere beyond the impossible limits.

نمایه کاربر
professor.freak

تماس:

اگر بخواهیم به امنیت اهمیت بدهیم
در مورد امنیت که لینوکس اصلا نیاز به توضیح نداره .ماهه . گله smile072 smile072 smile072
هر دو سیستم عامل رو همزمان با هم بر روی سیستم نصب کنیم
من اینو پیشنهاد نمی کنم چون خودم اینکارو کردم و الان اصلا سراغ لینوکس نمی رم .تا وقتی ویندوز باشه آدم دل ازش نمی کنه. باید با بی رحمی تمام پاکش کرد.
لینوکس نیاز به اینترنت پرسرعت دارد
اینو درست میگه بدون اینترنت کشک هم نمی ارزه smile034 smile034
زندگی تنها سایه ای گذرا و بازیگری بی نوا است که ساعتی بر صحنه می خرامد و به شور و هیجان می آید و سپس دیگر آوایی به گوش نمی رسد .افسانه ای خشم آلود و پر خروش که ابلهی حکایت می کند و هیچ معنایی ندارد.(مکبث-شکسپیر)
انسان حیوان غمگینی است که فقط اعجاز به هیجان می آوردش ،یا کشتار.(هفت دیوانه -روبرتو آرلت)

نمایه کاربر
احسان2142

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 20

تماس:

پست توسط احسان2142 »

سلام!
Sina Asadi نوشته شده:نکته2لینوکس نیاز به اینترنت پرسرعت دارد و استفاده از آن حداقل به اینترنت پرسرعت با تعرفه ی 128 kb/s نامحدود نیاز است.
چرا باید نامحدود باشه؟ اگر مثلاً 128 6گیگ باشه چه مشکلی داره؟
درضمن نصب مودم وایرلس در UBUNTU که به سختی نصب مودب دایال آپ در آن که نیست؟
smile072

نمایه کاربر
professor.freak

تماس:

چرا باید نامحدود باشه؟ اگر مثلاً 128 6گیگ باشه چه مشکلی داره؟
بعد از یه مدت کم میاری چون تعداد زیادی نرم افزار باید دانلود کنی
درضمن نصب مودم وایرلس در UBUNTU که به سختی نصب مودب دایال آپ در آن که نیست؟
smile072
بستگی بهع مودمت داره.

mohammad saleh

سپاس: 8

پست توسط mohammad saleh »

سلام بر ITman های حرفه ای
به نظر من سیستم عامل لینوکس در دنیا طرفتارای زیادی داره اما از حق نگذریم که ویندوز در آسیای غربی و اروپا عمومیت بیشتری داره و برنامه های سازگار بااون در اینترنت زیادتره..
مثلا اگر شما در کشور های خاورمیانه از لینوکس استفاده کنید مشکلات زیادی برای share کردن دستگاهتون با سایر کامپیوتر ها و شبکه ها دارید چون عمومیت کمتری داره...

fardis

محل اقامت: کرج

پست توسط fardis »

بنده اکیدا توصیه میکنم که برای تازه کارها لینوکس Mint توصیه بشه . کار کردن باهاش راحته . فلش روش نصبه . یکسری کدکهای صوتی و تصویری غیر آزاد داره. نصب نرم افزارها روش آسونه.و در مجموع کاربر تازه کار رو از لینوکس فراری نمیده. از لینک زیر میتونید دانلودش کنید
http://www.linuxmint.com/download_lmde.php
برای حرفه ای ها هم فدورا گزینه خوبی هستش

نمایه کاربر
professor.freak

تماس:

و باز هم تاکید میکنم حتما ویندوزتون رو پاک کنید

نمایه کاربر
Sina Asadi

نام: سینا اسدی

سپاس: 50

تماس:

پست توسط Sina Asadi »

professor.freak نوشته شده:من اینو پیشنهاد نمی کنم چون خودم اینکارو کردم و الان اصلا سراغ لینوکس نمی رم .تا وقتی ویندوز باشه آدم دل ازش نمی کنه. باید با بی رحمی تمام پاکش کرد.
سخت در اشتباه هستید شما صد در صد به ویندوز نیاز خواهید داشت (مثلا تایپ با فونت نستعلیق)
احسان2142 نوشته شده:چرا باید نامحدود باشه؟ اگر مثلاً 128 6گیگ باشه چه مشکلی داره؟
6 گیابایت!؟ smile024 شما در لینوکس عملا هیچ نرم افزاری را به صورت خرید از بازار نصب نمی کنید و همه را از قسمت Ubuntu softeware center دانلود می کنید و خود لینوکس برای نامه های بسیار جالبی داره که شما وسوسه می شوید که دانلودشون کنید.
احسان2142 نوشته شده:درضمن نصب مودم وایرلس در UBUNTU که به سختی نصب مودب دایال آپ در آن که نیست؟
مودم وایرلی رو شما در لینوکس نصب نمی کنید و فقط مشخصات اکانت رو به سیستم می دهید ولی برای دایال آپ باید نرم افزار نصب کنید
mohammad saleh نوشته شده:به نظر من سیستم عامل لینوکس در دنیا طرفتارای زیادی داره اما از حق نگذریم که ویندوز در آسیای غربی و اروپا عمومیت بیشتری داره و برنامه های سازگار بااون در اینترنت زیادتره..
مثلا اگر شما در کشور های خاورمیانه از لینوکس استفاده کنید مشکلات زیادی برای share کردن دستگاهتون با سایر کامپیوتر ها و شبکه ها دارید چون عمومیت کمتری داره...
smile072
fardis نوشته شده:بنده اکیدا توصیه میکنم که برای تازه کارها لینوکس Mint توصیه بشه . کار کردن باهاش راحته . فلش روش نصبه . یکسری کدکهای صوتی و تصویری غیر آزاد داره. نصب نرم افزارها روش آسونه.و در مجموع کاربر تازه کار رو از لینوکس فراری نمیده. از لینک زیر میتونید دانلودش کنید
http://www.linuxmint.com/download_lmde.php
البته قابل ذکر است که میز کار باید gnome باشد چون میز کار kde به علت شباهت بسیار زیاد به ویندوز انسان را از استفاده از لینوکس پشیمان می کند
fardis نوشته شده:برای حرفه ای ها هم فدورا گزینه خوبی هستش
و خداوند برای حرفه ای ها لینوکس back track ، freebsd و ... را آفرید smile072
professor.freak نوشته شده:و باز هم تاکید میکنم حتما ویندوزتون رو پاک کنید
نیاز که نیست هیچ پیشنهاد هم نمی شود
ارادتمند.
You know!....the purpose should be somewhere beyond the impossible limits.

ارسال پست