مکینتاش

مدیر انجمن: parse

ارسال پست
نمایه کاربر
mpq

محل اقامت: مناطق بیست و دو گانه تهران

مکینتاش

پست توسط mpq »

سلام
اطلاعاتی در مورد سیستم عامل مکینتاش و لپتاب های اپل میخواستم چه جوریه ارزش خریدن داره؟
مرسی
پيامبر در زمانى برانگيخته شد كه مردم، سنگ و درخت و چوب مى پرستيدند. قائم، آن گاه كه قيام كند، مردم عليه او قرآن را تاويل مى كنند
همه گویند به امید ظهورش صلوات کاش این جمعه بگویند به تبریک حضورش صلوات اللّهم عجّل لولیک الفرج
ای پادشه خوبان داد از غم تنهایی /دل بی تو به جان آمد وقت است که بازآیی
عشق یک زینبو هفتادو دو سر میخواهد / بچه بازیست مگر عشق جگر میخواهد
امام علی (ع):
هر چیز را که برای خود می پسندی برای دیگران بپسند و هر چیز را که برای خود نمی خواهی برای دیگران مخواه

نمایه کاربر
sadeghol

سپاس: 10

Re: مکینتاش

پست توسط sadeghol »

هیچ سیستم عاملی رو تا استفاده نکنی نمیشه دربارش تصمیم گرفت لپتاپ در محصولات اپل وجود نداره اسم اون mac book pro و mac book air هست که مشخصات دقیقشو تو سایت خود مک میتونی ببینی ولی در کل اگر کار واجبی مثل برنامه نویسی iphone با مک نداری لضومی نیست از مک استفاده کنید چون معمولا وقتی یک معماری جدید برای پردازشگر بدن بیرون دیگه نمیتونی سیستم عاملتو بروز کنی البته اگر مک هم خریدین دلیلی نیست که دیگه باید دور pc رو خط بکشید چون با برنامه هایی مثل VMware Fusion از هر ویندوزی استفاده کنید.

p0*n رو ممیز بگیرید تقریبا اینطور میشه خلاصه کرد تو یه دید کلی
تصویر
تصویر

نمایه کاربر
ایمورتال

پست توسط ایمورتال »

کافیه یه مدت با آیفون یا آیپاد تاچ کار کنی تا تقریبا دستت بیاد اپل از چه ساختار برنامه‌هایی استفاده می‌کنه. سیستم‌عامل پیچیده و شیک با محدودیت‌های خاصی که اپل براتون قایل میشه مثلا پولی بودن برنامه‌ها!
مکینتاش از لحاظ نرم‌افزاری بسیار قویه، اما به درد یه کاربر حرفه‌ای و ترجیحاً غیر مقیم ایران می‌خوره. چون ایران بسیاری از امکاناتش رو نمی‌تونه داشته باشه.
در مجموع دنیایی که اپل برای تکنولوژی خلق می‌کنه متفاوت از مایکروسافته. مایکروسافت ترجیح میده همه چیز رو به ساده‌ترین شکل ممکن تو ویندوز بیاره، اما تا جایی که من با اپل آشنام، می‌تونم بگم اپل تمرکزش روی قدرت و کیفیت بیشتر بستر نرم‌افزاریه حتی به قیمت پیچیده‌تر شدن یا محدودتر شدن کار.

لپتاپ‌هاش همون مک‌بوک‌ها هستن، به اضافه‌ی آیپد که یه مینی لپ‌تاپ محسوب میشه.
قیمت مک‌بوک‌ها حدودا اینه:
Mac Book Pro

MB990 1400
MC374 ----- 1560
MC375 ----- 1880
MC 371 ----- 2150
MC372 ----- 2350
MC 373 ----- 2620
MC024 ----- 2600

Mac Book Air

MC504 ----- 2580
MC506 ----- 1990
MC 234 ----- 2200

اگه شیفته‌ی اپل شدی باید بخریش. ولی اگه اصراری رو مارک نیست، خب با این قیمت‌ها یه وایو فوق‌العاده هم میشه می‌خرید.

نمایه کاربر
sadeghol

پست توسط sadeghol »

اگه فقط میخوای تجربه مک و با کمترین هزینه داشته باشی mac mini بهترین گذینه است
تصویر

نمایه کاربر
mpq

محل اقامت: مناطق بیست و دو گانه تهران

پست توسط mpq »

سلام خدمت دوستان وعرض تشکر
راستش دنبال تنوع هستم
میشه سیستم مک رو رو همین کامپیوتر های معمولی نصب کرد ؟ قابل تهیه هست
سیستم فدورا یا ابنتو چطور هست میشه اینا رو نصب کرد بعد ویندوزم نصب کرد؟
پيامبر در زمانى برانگيخته شد كه مردم، سنگ و درخت و چوب مى پرستيدند. قائم، آن گاه كه قيام كند، مردم عليه او قرآن را تاويل مى كنند
همه گویند به امید ظهورش صلوات کاش این جمعه بگویند به تبریک حضورش صلوات اللّهم عجّل لولیک الفرج
ای پادشه خوبان داد از غم تنهایی /دل بی تو به جان آمد وقت است که بازآیی
عشق یک زینبو هفتادو دو سر میخواهد / بچه بازیست مگر عشق جگر میخواهد
امام علی (ع):
هر چیز را که برای خود می پسندی برای دیگران بپسند و هر چیز را که برای خود نمی خواهی برای دیگران مخواه

نمایه کاربر
aalireza

سپاس: 346

پست توسط aalireza »

mpq نوشته شده:سلام خدمت دوستان وعرض تشکر
راستش دنبال تنوع هستم
اگه فقط تنوع هست برادرِ من دیگه چرا می‌ری سراغِ مک آخه؟! smile039 به‌شدّت توصیه می‌کنم یه‌لپ‌تاپِ بدونِ ویندوز بگیری و ازش استفاده کنی. این‌طوری در قیمتش خیلی تأثیر می‌زاره. سیستم‌عامل‌هایِ گنو/لینوکسی هم که دیگه خدایِ سیستم‌عامل‌ها هستند و وقتی واردشون شدی - به‌شرطی که بدونی چرا داری وارد می‌شی و بتونی مشکلاتت رو خودت رفع کنی- دیگه حالت از ویندوز هم به‌هم می‌خوره smile020 . می‌تونی با اوبونتو یا مینت ( ریمسترِ‌ اوبونتو) شروع به‌کار کنی و وقتی کمی دستت راه افتاد بری سراغِ توزیع‌هایِ دیگه. نصبشون در کنارِ ویندوز هم هیچ‌موردی نداره، فقط واسه راحتیِ کار بهتره اوّل ویندوز نصب بشه. من خودم اوبونتو و دبیان رو در کنارِ ویندوز ۷ام داشتم. الان فدورا دارم و احتمالاً کرمِ تغییراتم دوباره بگیره و برم آرچ نصب کنم. smile039

چند تا نکته:
۱- ورود از ویندوز به ‌سیستم‌هایِ گنو/لینوکس مثلِ انتقالی‌گرفتن -با پارتی‌بازی- از دانشگاهِ پیامِ نور واحدِ گواتمالا هست به‌دانشگاهِ کمبریج( ورود از ویندوز به‌خانواده BSD هم که دیگه اصلاً تعریف نمی‌شه. smile039 ). پس باید اون اوایل مطالعه‌یِ نسبتاً زیادی داشته باشی؛ چون اگر می‌خوایی مسلط بشی، باید بدونی دقیقاً چه‌چیزی چه‌کاری رو انجام می‌ده.
۲- در صورتِ امکان ویندوز رو نصب نکن تا جبراً وادار شی یادبگیری!! ( من خودم ویندوزمو پاک نکردم! smile039 چرا که هنوز اطلاعاتِ‌ بچه‌ها در حدِ همون ویندوز مونده و اگر پروژه‌ای، چیزی بعداً داشتی، احتمالاً ویندوز به‌کارت خواهد آمد. البته تو Virtual Box هم می‌تونی نصبش کنی که دردسر داره نسبتاً)
۳- به‌دردِ تنوع‌طلب‌ها می‌خوره دنیایِ خارج از ویندوز. چون هزار و یک توزیع داریم و خودِ شما هم می‌تونی بری یه‌توزیع بدی. ( distrowatch.com)

چاکریم.

نمایه کاربر
sadeghol

پست توسط sadeghol »

mpq نوشته شده:سلام خدمت دوستان وعرض تشکر
راستش دنبال تنوع هستم
اگه دنبال تنوعی نیازی نیست چون میتونی یکی از سیستماشو باسه امتحان آنلاین تا قبل خرید سفارش بدید مشخصاتش مثل ابر کامپیوتر میمونه مثلا خود mac pro وقتی به قسمت نرم افزار میرسی یه سری نرم افزار که برای اقلب افراد خاصیتی نداره با قیمت نامناسب گذاشتن مک کرک شده زیاد هست برای pc من که خودمو کشتم 40 50 گیگ انواعشو دانلود کردم رو چند تا سیستم هر کدوم یه بازیی در آوردن هیچ کدومم نصب نشد باسم تو هر سیستم عاملی میشه یه س.ع دیگه رو راه انداخت مثل تصویر زیر که xp رو توی os2 کاملا بیخاصیت برای الال که مال 15 سال پیشه راه انداختن
http://www.virtualbox.org/attachment/wi ... _alpha.png
تصویر

ارسال پست