ردیابی کاربران اینترنتی بدون استفاده از کوکی ها!

مدیر انجمن: parse

نمایه کاربر
sheBalBa

سپاس: 97

ردیابی کاربران اینترنتی بدون استفاده از کوکی ها!

پست توسط sheBalBa »

بسیاری از کاربران اینترنت به حفاظت از اطلاعات شخصی خود توجه می کنند، اما آیا می دانید حتی با غیر فعال کردن برخی ویژگی های مرورگرهای اینترنتی، روش های

متعدد دیگری برای شناسایی شما در فضای سایبری وجود دارد؟
تصویر

ابوالفضل کریمی: اگر شما هم علاقه مند به حفظ حریم خصوصی خود در فضای آنلاین هستید، شاید کارهایی مانند حذف کوکی های مرورگرها یا فعال کردن ویژگی وبگردی خصوصی در مرورگرهای گوگل کروم یا سافاری را همیشه مد نظر قرار می دهید.

با این کار سایت ها نمی توانند با استفاده از کوکی ها شما را ردیابی کرده و در هنگام مراجعه دوباره به سایت شناسایی کنند. اما به گزارش سی.نت، مقاله ای که توسط کارشناسان Electronic Frontier Foundation نوشته شده، نشان می دهد این تمهیدات به هیچ وجه موثر نیست.

مرورگرهای مدرن طوری طراحی شده اند تا به سایت ها اطلاعات ظاهرا بی خطری را مانند نسخه مرورگر، اطلاعات سیستم عامل، اندازه صفحه نمایش، فونت های نصب شده و حتی گاهی اوقات ترتیب نصب فونت ها را بفرستند. برای مثال فایرفاکس به هر سایتی یک شماره نسخه مانند "Intel Mac OS X 10/Gecko/20100315 Firefox/3.5.9." می فرستد.

این اطلاعات به صورت مجزا نمی توانند برای شناسایی یک فرد خاص مورد استفاده قرار بگیرند. اما زمانی که آن ها در کنار یکدیگر قرار بگیرند و ترکیبی از آن ها با اطلاعات دیگر مرورگرها مقایسه شود، هویت افراد قابل شناسایی است.

این کار مانند این است که شما بتوانید با استفاده از تاریخ تولد، کد پستی و جنسیت یک شخص، نام او را پیدا کنید که البته کار چندان مشکلی هم نیست.

پیتر اکرسلی، دانشمند کامپیوتر شاغل در EFF که این گزارش را تهیه کرده، این تکنیک را انگشت نگاری مرورگر نام گذاری کرده و قرار است آن رادر نشست حریم شخصی که قرار است در ماه جولای / تیر در برلین برگزار شود، ارائه دهد.

اکرسلی این گونه نتیجه می گیرد که «باید نکات خاصی در طراحی تکنیکی و سیاست های حفظ حریم خصوصی مروگرها رعایت شود».

او معتقد است که قوانین باید انگشت نگاری مرورگرها را به عنوان اطلاعات شخصی قابل شناسایی در نظر بگیرند و به این ترتیب، باید محدودیت های بیش تری در طراحی مرورگرها مورد توجه قرار گیرد. او هم چنین معتقد است که مرورگرها باید طوری تغییر کنند تا اطلاعات کمتری در مورد پیکربندی خود به سایت ها ارسال کنند.

اکرسلی می گوید: «اگر در یک سایت جاوا و فلش فعال شده باشند، یکتایی اثر انگشت آن 1 در 450 هزار خواهد بود. من این اطلاعات را از هزاران کاربری که به سایت Panopticlick ای.ای.اف متصل شده اند، به دست آورده ام».

در سال های گذشته نیز صنایع آنلاین برای شناسایی کاربرانی که معمولا کوکی های خود را پاک می کنند، از فلش کوکی ها استفاده می کردند. این کوکی ها که به عنوان "اشیای به اشتراک گذاشته محلی" نیز شناخته می شوند، معمولا کمتر برای کاربران قابل دیدن هستند. اما از آن جایی که ویندوز 7 نسبت به فلش کوکی ها توجه بیش تری نشان داده، تکنیک های انگشت نگاری مرورگرها بیش تر مورد توجه قرار گرفته است.

گارتنر نیز در گزارشی به این موضوع پرداخته و اعلام کرده است: «فراهم کنندگان سرویس های آنلاین باید در نظر داشته باشند که شناسایی کامپیوترها با استفاده از اطلاعات محلی فلش به زودی به پایان دوران خود می رسد. هم چنین شرکت هایی که از LSO ها برای شناسایی مشتریان خود و هم چنین شناسایی مجرمان اینترنتی استفاده می کنند، باید تا سال 2012 / 1391 برای تغییر برنامه های خود و حذف این وابستگی اقدام کنند».

منبع خبر: http://www.khabaronline.ir
جایی که همه چیز غلطه
درست بودن هم غلطه . . .

نمایه کاربر
hossein_bw94

نام: حسین

سپاس: 49

تماس:

Re: ردیابی کاربران اینترنتی بدون استفاده از کوکی ها!

پست توسط hossein_bw94 »

خب این یه واقعیته که نمی شه تو نت مخفی بود حتی با استفاده از V.P.N یا چیزای دیگه! ولی نکته اینجاس که چرا ما اینقد حساسیم.بیشتر از این اطلاعات به نفع ما استفاده می شه بعضیشم برا سایتا تبلیغاتیه smile042
علی کسی بود که :به قاضی چنان امنیت و استقلالی داده بود که علیه خودش حکم کرد
صورتش را نزدیک آتش می برد و می گفت بچش علی، این سزای حاکمیست که مردمش را فراموش کند
علی کسی بود که :مردم که میگفت ،فقط مسلمانها را نمی گفت.
خودش به صراحت گفت که “مردم یا با ما همدین اند یا همنوع” یعنی حرمت و حقوق همه باید محفوظ باشد

نمایه کاربر
uta

نام: مهسا

سپاس: 136

پست توسط uta »

hossein_bw94 نوشته شده:بیشتر از این اطلاعات به نفع ما استفاده می شه
smile024
جانی که اطاعت میکند، پیش از آن که دلیلی در میان باشد قضاوت میکند، در ادراک ثمر بخش و آموختن به رویش بسته است.

چه خودخواهی غم انگیزی است اینکه باور کنیم باورهای ما باورهای پاینده اند که بر واقعیت محیط اند. دست از این باور که برداریم مقام امن را یافته ایم.

نمایه کاربر
hossein_bw94

تماس:

پست توسط hossein_bw94 »

درنیاد اون چشات smile039 گوگل داره از این کار برا بهتر کردن جستو جوش استفاده می کنه!!!
صورتش را نزدیک آتش می برد و می گفت بچش علی، این سزای حاکمیست که مردمش را فراموش کند
خودش به صراحت گفت که “مردم یا با ما همدین اند یا همنوع” یعنی حرمت و حقوق همه باید محفوظ باشد

نمایه کاربر
uta

نام: مهسا

سپاس: 136

پست توسط uta »

hossein_bw94 نوشته شده:درنیاد اون چشات smile039 گوگل داره از این کار برا بهتر کردن جستو جوش استفاده می کنه!!!
خوب شد گفتی داشت در میومد smile001
همین؟ اصلا میخوام صد سال بهترش نکنه! smile012
بیخیل وارد جزئیات نشیم smile023 smile039
جانی که اطاعت میکند، پیش از آن که دلیلی در میان باشد قضاوت میکند، در ادراک ثمر بخش و آموختن به رویش بسته است.

چه خودخواهی غم انگیزی است اینکه باور کنیم باورهای ما باورهای پاینده اند که بر واقعیت محیط اند. دست از این باور که برداریم مقام امن را یافته ایم.

نمایه کاربر
sheBalBa

پست توسط sheBalBa »

hossein_bw94 نوشته شده:خب این یه واقعیته که نمی شه تو نت مخفی بود حتی با استفاده از V.P.N یا چیزای دیگه! و smile042
smile012 میشه ولی کار هرکسی نیست!
جایی که همه چیز غلطه
درست بودن هم غلطه . . .

نمایه کاربر
hossein_bw94

تماس:

پست توسط hossein_bw94 »

saeid.m نوشته شده:
hossein_bw94 نوشته شده:خب این یه واقعیته که نمی شه تو نت مخفی بود حتی با استفاده از V.P.N یا چیزای دیگه! و smile042
می شه عزیز! خیلی راحتم می شه.اگه یکم بری تو گوگل بچرخی دلیلشو پیدا می کنی!
ولی اگه منظورت هکراست اونا از این راها برا مخفی شدن استفاده نمی کنن.

نمایه کاربر
sheBalBa

پست توسط sheBalBa »

hossein_bw94 نوشته شده:
saeid.m نوشته شده:
آررررری
جایی که همه چیز غلطه
درست بودن هم غلطه . . .

نمایه کاربر
hossein_bw94

تماس:

پست توسط hossein_bw94 »

saeid.m نوشته شده:
hossein_bw94 نوشته شده:
saeid.m نوشته شده:
آررررری
حالا این یعنی چی؟؟؟؟

نمایه کاربر
sheBalBa

پست توسط sheBalBa »

داداش اصلا میخوای برم به رادیکال بگم کلا این تایپیک رو کلا نابود کنه ؟!
این چیزی که من آوردم فقط یه مطلب جالب بود که بدرد خیلی از بچه های ایران میخوره( بدلیل آزادی که وجود داره(!) ).حالا تو یه مقاله خوندی که موتور های جست و جوگر چطور کار میکنن . خوب تبریک عرض میکنم بهت ولی یه مقدار درک کن که هدف من چی بوده و کمتر .....
اون آررررری هم یعنی باریکلا، یعنی آفرین؛ حالا بدو برو نقاشیتو بچسبون رو یخچال.
جایی که همه چیز غلطه
درست بودن هم غلطه . . .

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 654

پست توسط slice_of_god »

مگه جنگه؟!؟!؟
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

نمایه کاربر
sheBalBa

پست توسط sheBalBa »

چرا جَو میدی؟!!!
من فقط خواستم خیال hossein_bw94 رو راحت کنم!
جایی که همه چیز غلطه
درست بودن هم غلطه . . .

نمایه کاربر
hossein_bw94

تماس:

پست توسط hossein_bw94 »

چقدم راحت شد!!ولی ببینsaeid.mعزیز این فقط نظر من بوده فک نکنم کسی این مطلبو ندونه!که می گی تو مقاله خوندی.منم فقط یاداوری کردم همین!پس لطفا تایپکو نترکون.

نمایه کاربر
slice_of_god

سپاس: 654

پست توسط slice_of_god »

hossein_bw94 نوشته شده:چقدم راحت شد!!ولی ببینsaeid.mعزیز این فقط نظر من بوده فک نکنم کسی این مطلبو ندونه!که می گی تو مقاله خوندی.منم فقط یاداوری کردم همین!پس لطفا تایپکو نترکون.
خواستم همینجوری یه چیزی گفته باشم.... smile007
loooooooooooooooooooool
کسی که سکوت می کند
بازی را مسخره کرده
ما که حرف می زنیم
باخته ایم .

نمایه کاربر
sheBalBa

پست توسط sheBalBa »

hossein_bw94 نوشته شده:چقدم راحت شد!!ولی ببینsaeid.mعزیز این فقط نظر من بوده فک نکنم کسی این مطلبو ندونه!که می گی تو مقاله خوندی.منم فقط یاداوری کردم همین!پس لطفا تایپکو نترکون.
باش.
من معذرت میخوام
slice_of_god نوشته شده:
خواستم همینجوری یه چیزی گفته باشم.... smile007
loooooooooooooooooooool
smile020
(برای رفع خستگی کار در تالار آزاد کار خوبی کردی)
جایی که همه چیز غلطه
درست بودن هم غلطه . . .

ارسال پست