مقالات ثبت اختراع و شرکت

مدیر انجمن: parse

ارسال پست
ketabdoost

نام: morteza

سپاس: 3

مقالات ثبت اختراع و شرکت

پست توسط ketabdoost »

دوستانی که در مورد ثبت اختراع و ثبت شرکت و برتد اطلاعات بیشتری میخواهد پیشنهاد میدم سایت راهنمای ثبت رو مطالعه کنند.
مقالات خوبی داره و اپدیت میشه همه هم در مورد ثبت و مسائل شرکت ها است. rahnamasabt.com

jhvh

سپاس: 284

Re: مقالات ثبت اختراع و شرکت

پست توسط jhvh »

در مورد theory of inventive problem solving
Triz
اطلاعاتی داره؟

نمایه کاربر
mmeftahpour

نام: مسعود مفتاح پور

سپاس: 394

پست توسط mmeftahpour »

با سلام
این سایت مراحل ثبت اختراع هست. Triz یک متدولوژی است برای فرآیندی کردن اختراع بشری
Triz صدها اختراع موجود رو بررسی کرده و سعی می کنه یک روش و اصول برای اختراع کردن ارائه کنه. مسلما مثل بقیه مسائل علوم انسانی ، این روشها مطلق نیستند. اینطور نیست که هر اختراع و خلاقیت از این مسیر اتفاق می افته. مطمئن نیستم ولی فکر کنم بیشتر از اینکه مناسب فرد مخترع یا محقق باشد، بیشتر یک ابزار در مدیریت نوین در بهبود سازمانها ست.

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

TRIZ البته یک سر واژه از یک عبارت طولانی روسی است که در پارسی به «نوآوری نظام یافته» ترجمه شده است. این دانش توسط آلتشولر پایه گذاری شد و عمدتا شامل ارائه 40 اصل برای فرموله کردن فرآیند خلاقیت، نوگزینی (ابداع)، اختراع و نوآوری است. یک جدول تناقضات هم ارائه می دهد که می تواند در فرآیند بهبود محصول کمک یار باشد. این موارد به آسانی و به زبان پارسی، در اینترنت قابل دستیابی هستند.

jhvh

پست توسط jhvh »

دیگه چه موضوعی رو برای مخترعین پیشنهاد میدید که به گوششون خورده باشه؟

من فکر می کنم باید ابزار الاتی مثل مکانیک یا کوانتوم یا رریاضی در احاطه مون باشه
نظر شما چیه؟
من کلیات بسیار کاربردی از مکانیک و فیزیک و کوانتوم بلدم
فکر می کنم نیاز باشه یه چیزایی از مهندسی برق هم بدونم
به نظرتون کلیاتی از این علم برام کافیه؟
اگه جواب آریه چه منابع و کتاب هایی رو برای آموزش مفاهیم برق که مقدمات آکادمیک و کافی در اختیارم قرار بده معرفی می کنید؟

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

پست توسط einstein313 »

jhvh نوشته شده:دیگه چه موضوعی رو برای مخترعین پیشنهاد میدید که به گوششون خورده باشه؟

من فکر می کنم باید ابزار الاتی مثل مکانیک یا کوانتوم یا رریاضی در احاطه مون باشه
نظر شما چیه؟
اگه جواب آریه چه منابع و کتاب هایی رو برای آموزش مفاهیم برق که مقدمات آکادمیک و کافی در اختیارم قرار بده معرفی می کنید؟

آخه شما اول لااقل یاد بگیرید تریز چیه و چگونه با آن میتوان کار کرد ، بعد در حین استفاده از آن متوجه میشوید که برای راه کار و حل مسئاله ای که دارید باید از چه شاخه هایی از علوم استفاده کنید ، که نهایتا یا خود فرا میگیرید یا اینکه به آنان که میدانند میدهید و جواب میگیرید

اینکه یک اطلاعات کلی داشته باشید به نظر من خوبه ولی راهگشا نیست ، صرفا به شما آمادگی نسبی برای عمیقتر دیدن مسائل ( آن هم شاید) به شما میدهد

پ.ن : روش تریز بیشتر کارش سازمان بندی اطلاعات است و با این روش ذهن انسان شکوفا شده و به قول معروف "قالبهایی ذهنی را درهم میشکند"
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

jhvh

پست توسط jhvh »

einstein313 نوشته شده:
jhvh نوشته شده:دیگه چه موضوعی رو برای مخترعین پیشنهاد میدید که به گوششون خورده باشه؟

نظر شما چیه؟

آخه شما اول لااقل یاد بگیرید تریز چیه و چگونه با آن میتوان کار کرد ، بعد در حین استفاده از آن متوجه میشوید که برای راه کار و حل مسئاله ای که دارید باید از چه شاخه هایی از علوم استفاده کنید ، که نهایتا یا خود فرا میگیرید یا اینکه به آنان که میدانند میدهید و جواب میگیرید

اینکه یک اطلاعات کلی داشته باشید به نظر من خوبه ولی راهگشا نیست ، صرفا به شما آمادگی نسبی برای عمیقتر دیدن مسائل ( آن هم شاید) به شما میدهد

پ.ن : روش تریز بیشتر کارش سازمان بندی اطلاعات است و با این روش ذهن انسان شکوفا شده و به قول معروف "قالبهایی ذهنی را درهم میشکند"

تریز تو ذهنم گنده تر از اینا بود ولی اطلاعاتی ازش داشتم

یه دوره ای ماتریس تناقضات تریز رو با خودم مرور میکردم و تا حالا هم سعی نکردم تفکرم غالبی داشته باشه

پس حالا نیاز میبینم ابزار فهم الکترونیک رو دداشته باشم
لطفا در این مورد کمکم کنید
از نظر تیوری و فیزیکی می دونم مثلا انرژی چطور به کار یا شارژ گوشی و دیگر تبدیلات اتفاق میوفته
ولی دانسته هام خیلی غیر اختصاصیه
فک می کنم بزنم به دل مهندسی بیشتر یاد بگیرم

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

پست توسط einstein313 »

jhvh نوشته شده:
einstein313 نوشته شده:

نظر شما چیه؟

تریز تو ذهنم گنده تر از اینا بود ولی اطلاعاتی ازش داشتم

یه دوره ای ماتریس تناقضات تریز رو با خودم مرور میکردم و تا حالا هم سعی نکردم تفکرم غالبی داشته باشه

پس حالا نیاز میبینم ابزار فهم الکترونیک رو دداشته باشم
لطفا در این مورد کمکم کنید
از نظر تیوری و فیزیکی می دونم مثلا انرژی چطور به کار یا شارژ گوشی و دیگر تبدیلات اتفاق میوفته
ولی دانسته هام خیلی غیر اختصاصیه
فک می کنم بزنم به دل مهندسی بیشتر یاد بگیرم

تفکر خود بخود قالب ذهنی دارد ، در عده ای زیاده و در عده ای کم تر
تناقضات یکی از جنبه های تریز است ، تریز 5 اصل اساسی دارد ، یا مثلا 40 اصل کلیدی و یا چگونگی کاربر نمودارها و... ( خود من هم هنوز کامل تموم نکردم و فرصت نشده متاسفانه smile080 )

فکر کنم اگر کامل مفاهیمی فیزیکی را متوجه شده باشید نیازی به خواندن کتب رشته مهندسی نیست ، ولی اگر احساس خلل در اطلاعاتتان دارید و میدانید که بعد از یادگیری مثلا الکترونیک به هدف مشخص خود میرسید حتما انجام دهید
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

jhvh

پست توسط jhvh »

من خیلی فکر کردم که تفکراتم قالبی نباشه
به ساده بودن این قالب ها هم اعتقاد دارم
بر همین اساسه که اصولی داشتم که انتگرال و دیفرانسیل رو در بر میگیره
و خیلی ساده تر از تریزه
تریز کمترین نیست با اصول من کمتر هم میشه

صد در صد
کسی که برق و تفکر سیگنالینگ و تکنولوژی جدید ندونه چیه از زندگی عقبه

paye2

نام: ali

پست توسط paye2 »

سلام دوستان ظاهرا پارک علم و فناوری استان سمنان به ادرس http://sstp.ir در ارزیابی اختراع مشکل داره تجربه خودمو می نویسم . اختراعی را در سال 96 به این مرکز ارسال کردم . بعد از 3 ماه پاسخاستعلام اختراع اومد که نوشته بودن 3 تا داور نظر دادن و نظرشون این بوده که اختراع به لحاط تکنیک و عملکرد نو نیست و سابقه اجرا دارد و از این رو نوآوری گام ابتکاری نداشته و نمی تواند به عنوان اختراع ثبت شود .و هیچ مستندی هم ضمیمه نکرده بودند.

بعد از کلی گشتن در پتنت افیس ها یک نمونه مشابه در نسخه قبلی اختراع رو پیدا کردم که دارای ایراد بود و در سال 2011 در کشور امریکا ثبت شده بود با این تفاوت که اختراع من قابلیت های بیشتری داشت ( یعنی دارای نوآوری بود ) وقتی به تاریخچه ثبت اختراع امریکایی مراجعه کردم دیدم اختراعی شبیه اختراع من قبل از اون و بعد از اون به ثبت نرسیده ! یعنی اینکه اختراع من نوآورری داره.

اعتراض به ابلاغیه رد رو وارد کردم بعد اینکه اعتراض ثبت شد نامه استعلام مجدد به پارک علم و فناوری استان سمنان صادر شد و قرار شد که داوری مجدد انجام بشه . بعد از دو ماه جواب جدید اومد که نوشته بودن : دستگاهی ساخته نشده و طرح قابل بررسی نیست و طرح عنوان شده صرفا کپی برداری از مقالات خارجی بوده و مباحث به کلیات تئوری ختم شده و در نتیجه در حد ایده است و قابل بررسی نیست !!!

من ضمن اینکه جمله داور را رد می کنم و این جمله رو قبول ندارم یاداور می شوم که این دو جمله که حدود 6 ماه طول کشید تا به اداره ثبت ارسال بشه در واقع از نظر تئوری با قانون ثبت اختراعات هماهنگ نیست . چون اینا قبلش گفته بودن که طرح از نظر تکنیک و عملکرد سابقه پیشین داره و نوآوری نداره ، هنوز تکلیف اون پاسخ رو روشن نکردند اون وقت چگونه می خواهند دستگاهی که به قول خودشان قبلا ثبت شده مجدد مورد بررسی و ثبت قرار دهند ؟ این زمانی برای متقاضی قابل اجرا است که به صراحت اعلام می کردند که ما در ارزیابی اول دچار اشتباه شده ایم ، در غیر این صورت چه تضمینی وجود خواهد داشت تا طرح و دستگاه مجدد با این بهانه رد نشود؟ در نتیجه پاسخ اول پاسخ دوم رو نقض میکنه و پاسخ دوم پاسخ اول رو نقض می کنه و صرفا با کلمات بازی کرده اند .

دوستان لطفا به متن های جواب استعلام دقت کنند و مطابق آیین نامه عمل کنند تا سرشان کلاه نرود

ارسال پست