صفحه 1 از 1

معرفی نرم افزار های مخصوص هر رشته و کاربرد آن

ارسال شده: شنبه ۱۳۹۴/۶/۱۴ - ۱۶:۳۰
توسط ali.rs.1374
سلام تو این جستار هر کی نرم افزار های مربوط به رشته خودشو بزاره و کاربردشو بگه .تا دوستان با انواع نرم افزارات و کاربرداشون آشنا بشن smile072

Re: معرفی نرم افزار های مخصوص هر رشته و کاربرد آن

ارسال شده: شنبه ۱۳۹۴/۶/۱۴ - ۱۶:۴۰
توسط ali.rs.1374
سالیدورکس (solidwork) یک نرم افزار سه بعدی قوی بوده که بر روی ماکروسافت ویندوز اجرا شده و توسط شرکت Dassault Systemes پشتیبانی می شود. در حال حاضر بیش از یک و نیم میلیون مهندس در 165000 کمپانی در سطح جهان از این نرم افزار استفاده می کنند.شرکت Dassault Systemes در دسامبر 1993 توسط Jon Hirschtick در ایالت ماساچوست امریکا تاسیس شد و یک تیم مهندسی نرم افزاری سه بعدی طراحی کردند که سازگار با محیط ویندوز بود و کاربرد آسانی داشت. آن ها اولین نرم افزار خود به نام solidwork را در سال 1995 منتشر کردند. این نرم افزار دارای بخش های Drawing، DraftSight و 2D CAD بوده و می تواند قطعات یک سیستم را طراحی و مونتاژ کند. پس از آن شرکت داسولت سیستم در سال 1997 بهترین نرم افزار خود یعنی کتیا را معرفی کردSolidwork یک نرم افزار طراحی جامدات است که بر اساس ویژگی های پارامتریک مدل قطعات طراحی و مونتاژ می گردد.

پارامترها اشاره به ابعاد قطعات و شکل هندسی و مدل مونتاژ آن ها دارد. پارامترهای عددی شامل طول خط یا شعاع دایره و پارامترهای هندسی مانند، مماس، موازی، افقی، عمودی، هم مرکز و ... بودن می باشد.

ایجاد یک مدل در نرم افزار با طرح 2D شروع می شود (اگر چه طرح سه بعدی برای کاربران قوی تر نیز امکان پذیر است). طرح اولیه در محیطی شامل خط، کمان، منحنی و ... کشیده می شود که قابلیت سایز پذیری دارند یعنی با تایپ اندازه ها مقدار آن فیکس می شود و هر کدام آن ها را با دستوراتی می توان افقی، عمودی، مماس و ... نمود؛ پس از ایجاد یک شکل بسته می توان به آن بعد داد.

Re: معرفی نرم افزار های مخصوص هر رشته و کاربرد آن

ارسال شده: شنبه ۱۳۹۴/۶/۱۴ - ۱۶:۴۰
توسط ali.rs.1374
دوستان شما هم بزارید و معرفی کنید

Re: معرفی نرم افزار های مخصوص هر رشته و کاربرد آن

ارسال شده: جمعه ۱۳۹۴/۶/۲۰ - ۰۸:۴۳
توسط ghm
سلام یه نرم افزار طراحی سه بعدی هست به اسم SpaceClaim یه افزونه جدا به شکل نصبی به اسم Dynamics for spaceclaim داره که میشه باش حرکت کهکشان ها منظومه ها ابزارآلات ماشین های مکانیکی مثل ساعت و غیره رو در محیط سه بعدی شبیه سازی کرد. افزونه دارای لایسنس جداگانه است.