آموزش Asp.net

مدیر انجمن: parse

ارسال پست
1ostad

نام: تاتنواتلتلت

سپاس: 1

آموزش Asp.net

پست توسط 1ostad »

سلام خدمت همه دوستان خوب و گرامی انجمن
با توجه به سایقه چندساله فعالیت در زمینه برنامه نویسی Asp.net تصمیم دارم به صورت رایگان ، تجربیات و توانایی های خودم رو در قالب آموزش Asp.net در اختیار سایر دوستان قرار دهم.در همین تاپیک سعی می کنم مقالات آموزش asp.net رو ادامه بدهم.
مقدمه ای بر Asp.net
زبان برنامه نویسی Asp.net یکی از زبان های ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت است که شباهت زیادی از نظر ساختار دستوری ، به زبان سی شارپ دارد.
یکی از زبان هایی که امروزه در دنیا بسیار رایج شده در زمینه برنامه نویسی وب زبان ASP.NET است. برخلاف اینکه افراد فکر می کنند که ASP.NET ورژن جدیدی از Classic ASP است ، اینطور نیست. بلکه ASP.NET یک تکنولوژی کاملا جدیدی است .

در حقیقت زبان asp.net یک تکنولوژی سمت سرور یا سرورساید می باشد.همانند برخی از رقبای Asp.net از جمله PHP ، این زبان هم توانایی های خاص خود را دارد. ASP.NET برنامه ای است که در IIS اجرا میشود. IIS که مخفف Internet Information Services است در واقع Internet Server میکروسافت می باشد. IIS به عنوان یک کامپوننت در ویندوز سرور به صورت کاملا رایگان ارائه شده است .
چگونه آموزش Asp.net را شروع کنیم؟
آن دسته از دوستانی که با زبان سی شارپ کار کرده اند برای آموزش Asp.net ، کارشان ساده تر خواهد بود.چون بسیاری از دستورات و سسینتکس های سی شارپ با asp.net مشابه است.اما اگر تا کنون asp.net را کار نکرده اید هم نگران نباشید ،چون سیستم برنامه نویسی asp.net بسیار جذاب و کاربرپسند طراحی شده است.
برای شروع باید آشنایی با کلاس ها در Asp.net ، متودها در Asp.net ، انواع متغیرها در Asp.net ،شیوه کامپایل کردن دستورات در Asp.net و برخی موارد از این قبیل را آشنا شویم.

تکنولوژی Asp.net به دو صورت مورد استفاده برنامه نویسان قرار می گیرد:
1- برنامه نویسی asp.net به صورت web form
2- برنامه نویسی asp.net به صورت MVC
تکنولوژی MVC که همان مدل سه لایه (model,view,controller ) می باشد ، امروزه طرفداران بیشتری دارد.روز به روز تکنولوژی Asp.net از حالت web form به حالت MVC سوق پیدا می کند.
از مزایای تکنولوژی MVC نسبت به Web from این است که در این مدل ، کدهای html و کدهای asp.net کاملا از هم مجزا و منظم تر می باشد.هرچند هنوز هم Web form در Asp.net طرفداران خود را دارد.

سعی میکنم در هر مقاله با یکی از این موارد شما رو آشنا کنم و با ارائه مثال هایی در این باره ،مطالب را برای شما روشن تر کنم.

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

Re: آموزش Asp.net

پست توسط You-See »

سلام.
لطفا در برنامه تان نحوه نوشتن و ارتباط با وب سرویس رو هم بگید، حالا با هر تکنولوژی ای، SOAP یا REST فرقی نمی کنه.
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

ارسال پست