برنامه نویسی مبتدی گرافیکی (جاوا)

مدیر انجمن: parse

ارسال پست
کنجکاو جوان

سپاس: 2

برنامه نویسی مبتدی گرافیکی (جاوا)

پست توسط کنجکاو جوان »

با سلام بنده تازه شروع به برنامه نویسی گرافیکی در محیط نت بینز کردم.یک پروژه ای رو شروع کردم که وقتی موس روی پنل درگ میشه نقاط رو بگیره و در یک آرایه ذخیره کنه.بعد با استفاده از یک تابع گرفیکی بین اون نقاط خط ترسیم بشه.یک جورایی شبیه برنامه پینت که خیلی خیلی ساده باشه.مشکل اینجاست که وقتی موس از حالت درگ خارج میشه و دوباره میخوام در جای دیگه از پنل اونو درگ کنم و ترسیمی انجام بدم نقطه ای که خط از اون شروع میشه نقطه آخر خط قبلی هست و در واقع نمیشه خطوط مجزا رسم کرد. کد های مربوط به درگ کردن رو میزارم. لطفا اگر ایده ای دارید بگید ممنون میشم.خودم فکر می کنم باید رویداد های وقتی که موس به حالت ریلیز(release) در میاد رو کنترل کنم

کد مربوط به کنترل درگ موس در پنل:(تابع مربوط به ریلیز رو خالی گذاشتم چون نمیدونم چیکار کنم)
private ArrayList<Point> points = new ArrayList();

private void formMouseDragged(java.awt.event.MouseEvent evt) {

points.add(evt.getPoint());
this.repaint();

}

private void formMouseReleased(java.awt.event.MouseEvent evt) {

}
@Override
public void paintComponent(Graphics g){
super.paintComponent(g);

for(i = 0; i < points.size(); i++){
g.drawLine(points.get(i).x, points.get(i).y,points.get(i+1).x ,points.get(i+1).y );

}

}
دانسته هایمان را با یکدیگر به اشتراک بزاریم تا ان شالله در این تعامل ها باعث رشد یکدیگر و خودمان شویم

Programmer_Danial

Re: برنامه نویسی مبتدی گرافیکی (جاوا)

پست توسط Programmer_Danial »

سلام
باید یک ارایه برای نقطه شروع و یکی دیگر برای نقطه پایان داشته باشی.وقتی ماوس کلیک شد مقدار نقطه شروع برابر با نقطه ماوس بشه و وقتی هم که کلیلک ماوس برداشته شد مقدار نقطه پایان برابر با نقطه ماوس بشه و حالا تابع paint رو فراخوانی کن و بگو از نقطه شروع یک خط تا نقطه پایان رسم کن.

ارسال پست