چه آنتي ويروسي را پيشنهاد مي كنيد؟

مدیر انجمن: parse

نمایه کاربر
مهرداد پرويز

محل اقامت: تهران

سپاس: 5

تماس:

چه آنتي ويروسي را پيشنهاد مي كنيد؟

پست توسط مهرداد پرويز »

حتما خوب ميدونيد كه ويروس يعني چه؟ و به هم ريختن سيستم اونم دقيقا موقعي كه خيلي باهاش كار داريد چه حالي به آدم ميده؟! مخصوصا شماها كه اهل اينترنت هستيد. و خدا نكنه كه گير يه نامردش بيفتيد!
فكر كردم اگه تو يه تاپيك در اين مرود صحبت بشه و اعضا(يا ميهمانان) تجربيات و نظراتشون رو در اختيار هم بگذارند بد نباشه . البته اميدوارم موضوع تكراري نباشه.
آخرین ویرایش توسط مهرداد پرويز شنبه ۱۳۸۶/۵/۲۷ - ۱۴:۲۹, ویرایش شده کلا 1 بار

نمایه کاربر
Hi Sadegh

تماس:

پست توسط Hi Sadegh »

از من بپرسین میگم zone alarm !
http://www.sadegh-aerospace.blogspot.com
وبلاگی جالب درباره هوافضا بازدید کنید , ضرر نمی کنید!

نمایه کاربر
CLOUDYSKY

نام: سعید سیوف جهرمی

سپاس: 27

تماس:

پست توسط CLOUDYSKY »

يك آنتي ويروس خوب بايد داراي يك سري ويژگي هايي باشد كه سعي ميكنم چندي از انها را نام ببرم و تعدادي را به شما معرفي كنيم.

در وحله اول بايد قدرت جستجوي بالايي داشته باشد و قابليت اسكن انواع مختلف فايل هاي روي سيتم شما را داشته باشد.
نكته بعد كه شايد مهمترين ويژگي آن محسوب مي شود قابليت به روز رساني خوبي داشته باشد.
روي سرعت سيستم و ميزان عملكرد آن تاثير منفي نداشته باشد.
پس از يافتن ويروس توانايي clean كردن فايل هاي آلوده را داشته باشد. (نكته مهم اين است كه خيلي از آنتي ويروس هاي برتر دنياويروس ها را شناسايي ميكنند اما توانايي clean كردن آنها را ندارند)

با توجه به مشخصاتي كه اينجا به صورت تجربه شخصي خودم بيان كردم ؛ چند نمونه را به شما معرفي ميكنم.

MCAFEE
SYMANTEC يا همون Norton anti virus
NOD32
AVG
PANDA

در بين آنتي ويروس هايي كه معرفي كردم سه گزينه ي اول از محبوبيت و كارايي بالاتري نسبت به بقيه برخوردار است.

خود من با توجه به نوع سيستم عاملي كه استفاده ميكنيم (Windows VISTA Ultimate) در حال حاظر از NOD32 استفاده ميكنم.
چون فعلا بهترين آنتي ويروسي هست كه روي VISTA كار ميده و بقيه دچار مشكل ميشوند.
بسيار سبك هست و به سرعت سيستم لطمه اي وارد نميكنيد.
عمل اسكن را بسيار خوب انجام ميدهد و از همه مهمتر اينكه به خوبي آپديت ميشود. حتي گاهي در يك روز بيش از 3 بار نيز آپديت شده است.

به هر حال گزينه ي پيشنهادي من NOD 32 است.
مدير شبكه فيزيك هوپا
http://www.saeedjahromi.com

a.gh.n

سپاس: 3

پست توسط a.gh.n »

NOD32
KasperSky
SYMANTEC قابل توجه كه Symantec همون norton نيست! شركت سازنده يكي هست ولي معمولا" برنامه هايي كه با اسم SYMANTEC Security مي ياد بيرون (بدون اسم norton)، از كيفيت و سرعت بهتري نسبت به norton برخورداره.
McAfee (كه گر سيستم قوي اي داريد، بريد سراغش)
آنتي ويروس اولي، دو سال هست كه بهترين آنتي ويروس شناخته شده.
اگه سيستمتون زياد قوي نيست، كسپراسكاي بهترين مورده. ساخت يك شركت روسي و طرف قرار داد ماكروسافت براي پروژه هاي امنيتي. سرعت قابل قبولي هم داره (نسبت به زون آلارم)
متاسفانه NOD32 قابليت به روز رساني خوبي نداره. يعني تروجان هايي هستند كه اگر باز اين آنتي ويروس به روز هم بشه قابليت شناسايي نداره. (مثل كرك ويستا كه بعدا" معلوم شد تروجان هستش (توسط تيم كسپراسكاي).

نمایه کاربر
matin_mtb

پست توسط matin_mtb »

KasperSky خوبه
آفرينش آسمانها و زمين از آفرينش انسانها مهمتر است، ولى بيشتر مردم نمى‏دانند.(غافر 57)

مهمان

پست توسط مهمان »

no32,kaspersky

Retin_69

سپاس: 10

پست توسط Retin_69 »

به نام خدا
سلام .

--------------------------------------------------------------------------------

NOD32
KasperSky
عالين ولي جديدا مكافي شده خوراك ويروس ها چون با وجود اون راحت مي تونن بيان تو كامپيوتر و هر كاري اراده كنن بكنن.
با تشكر
من از ريشه ي گياهان گوشتخوار مي آيم
ومغز من هنوز
لبريز از صداي وحشت پروانه ايست كه اورا
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

علي مرادي اذر

بهترين آنتي ويروس

پست توسط علي مرادي اذر »

به نظر من بهترين آنتي ويروس كوئيك هيل است چون من با همه آنتي ويروس ها كار كردم اين آنتي ويروس هم از نظر سرعت اسكن و سرعت update و هم پيدا كردن ويروس خيلي خيلي بهتره اگه شك داري امتحان كن مي توني از سايت http://www.qhl.ir دانلود كن و با هم مقايسه كن و در جهان اين آنتي ويروسه كه از تگنولوژي دي ان اي اسكن استفاده مي كنه

علي جهان بانو

پست توسط علي جهان بانو »

من هم اين آنتي ويروس كوپيك هيل را دارم خيلي نوپه سرعت استثنايي داره

رضا شكارچي

پست توسط رضا شكارچي »

جديدن يك آنتي ويروس نصب كردم كه واقعاً توپه توپه كه اسمش quick heal است.
و از آنتي ويروس هاي قبلي كه نصب كردم خيلي خيلي بهتره
نصبش كه سه سوت تمام مي شه
سرعت اسكنش خيلي خيلي بهتره
مانند آنتي ويروس هاي ديگه (Nortonو...) سرعت سيستم را كند نمي كنه و سيستم همان سرعت قبلي خود را داره

منوچهر شاليكا

پست توسط منوچهر شاليكا »

و از يه سايتي مقايسه اين آنتي ويروس با Norton, mcafee را گرفتم كه براي شما هم مي گزارم تا ببينيد.

McAfee Norton Quick Heal
* سرعت اسكن 2567 Kb/sec 1829 Kb/sec 3671 Kb/sec
Quick Heal داراي سريعترين موتور اسكن منحصربفرد مي‌باشد. كه موجب افزايش قابليتهاي سيستم شما مي‌شود.
** زمان پاسخگويي 12 ساعت 14 ساعت 7 ساعت
سرعت بروزرساني Quick Heal در مواجهه و خطر جديد (كرم، ويروس و...) مقايسه با رقبا سريعترين مي‌باشد و اين شانس آلودگي را كاهش مي‌دهد.
* بروزرساني هفتگي 1 تا 2 2 تا 3 4 تا 5
QH سريعترين زمان بروزرساني و انتشار نسخه در قياس با رقبا
بروزآوري همزمان خير بلي بلي
Quick Heal ONLINE protection به صورت اتوماتيك بروزآوري‌ها را از RAM دريافت كرده و بدين صورت از خطرهاي جديد بدون ريست كردن سيستم محافظت مي‌كند
بروزرساني مجتمع خير خير بلي
تمامي ماژولهاي QH شامل تعاريف + موتور + ورژن بروزرساني مي‌شود. بنابراين شما را با مهياكردن آخرين تكنولوژي محفاظت، مطمئن مي‌سازد.
اسكن هوشمند حافظه خير خير بلي
QH قابليت داراي drill down جهت موقعيت‌يابي سريع فايلهاي مخرب را دارا مي‌باشد و در صورت امكان، ويروس را در حافظه خودش مي‌كشد. يك راه هوشمند و ساده براي ضدعفوني كردن سيستم شما.
سرويس مسنجر خير خير بلي
كاربران QH از همه پيشرفت‌هاي جديد، وقوع ويروس جديد، وصله‌هاي (patches) ويژه دردسترس، و اقدامات احتياطي و... آگاه مي‌شوند
حسگر (يا معادل) خير خير بلي
كرم‌ها (Worms)، تروجان‌ها (Trojans)، بكدورها (Backdoors) يا هر برنامه مشكوك را رصد مي‌كند كه اين يك مزيت اضافي به آنتي‌ويروس اضافه مي‌كند.
*** فايروال خير خير بلي
از كامپيوتر شما در برابر هك كردن فرد يا ماشين ديگر محافظت مي‌كند

افلاطون مهدوي

پست توسط افلاطون مهدوي »

من خودم چند وقت پيش سيستمم ويروسي شد با اين كه mcafee نصب بود نتونست اي ويروس ها را شناسايي كند اما اين آنتي ويروس رانصب كردم در هر درايو 5 الي 6 ويروس را شناسايي كرد و مشكل سيستمم حل شد.
دو موسسه ويروس شناسي در جهان هستند كه به نامهاي Virus Bulletin و Checkmark كه اينها هر ماه تمام آنتي ويروس ها را با ويروس هاي است تست كرده و گواهينامه بين المللي اعطا مي كنند كه من خودم به سايتش رفتم quick heal اول بود و جالب اين كه در ماه گذشته mcafee نتونست تائيديه اين موسسه را بگيرد
و آدرس سايتشان http://www.virusbtn.com و http://www.checkmark.com
- اين آنتي ويروس يه تكنولوژي منحصر به فردي داره كه هيچ كدوم از اين آنتي ويروس ها در جهان ندارند تکنولوژی انحصاری DNA Scan (شناسايي ويروسهاي ناشناخته، ژنهاي Malware، كدهاي مخرب، كرمها - مشابه تست DNA انساني)
اين تكنولوژي باعث مي شه كه ويروس ها را از عملكردشان در سيستم هاي شخصي تشخيص دهد نه از اسم و پسوند ويروس ها مثلاً يه ويروس ناشناخته اي در سيستم در حال خرابكاريه (پاك كردن فايلهاي اجرايي) اين آنتي ويروس نه روي اسمش بلكه از روي عملكردش آن را شناسايي و از بين مي برد

قاسم جوانمرد

پست توسط قاسم جوانمرد »

Quick Heal تونسته جايزه VB100% را از موسسه Virus Bulletin با موفقيت در شناسايي همه ويروسهايي كه در طي تست تطبيقي محصولات آنتي ويروس منتشره در "In-The-Wild" دريافت كند.
نتايج اين آزمايش كه بر روي نسخه تجاري سيستم عامل 64 بيتي ويندوز ويستا (Microsoft Windows Vista X64 Business) انجام شد در آگوست 2007 (مرداد 1386) در مجله معتبر Virus Bulletin انگلستان منتشر شد.
نتيجه رقابت بهترين آنتي ويروسهاي جهان در نمايشگاه بين الملي سبيت آلمان
1- Quick Heal 2- Bit Defender 3- Kaspersky 4- AntiVir 5- F-Secure 6- AVG 7- Sophos 8- Trend Micro 9- Norman 10- Avast 11- ETrust-INO 12- Symantec
آدرس سايتش http://WWW.PCMAG.COM

اگه نسخه آزمايشي اين آنتي ويروس را مي خواهيد به سايت http://www.QuickHeal.com مراجعه كنيد و اطلاعات دقيق تري را كسب كنيد.
جديدن تو ايران يه شركت نمايندگي اش را گرفته و به راحتي مي تونيد از آن خريد كنيد
آدرس سايتش http://www.QHL.ir
به نظر من بهترين آنتي ويروس كوئيك هيل است چون من با همه آنتي ويروس ها كار كردم اين آنتي ويروس هم از نظر سرعت اسكن و سرعت update و هم پيدا كردن ويروس خيلي خيلي بهتره اگه شك داري امتحان كن مي توني از سايت http://www.qhl.ir دانلود كن و با هم مقايسه كن

a.gh.n

سپاس: 3

پست توسط a.gh.n »

اينجا هم شد بازارچه!

نمایه کاربر
مهرداد پرويز

محل اقامت: تهران

سپاس: 5

تماس:

پست توسط مهرداد پرويز »

با تشكر از همه دوستاني كه تجربه هاي خودشون رو به اشتراك گذاشتند.
من خودم طي بارها سرو كله زدن با انواع و اقسام ويروسها و كرمها و تروجانها و استفاده از انواع و اقسام آنتي ويروسها به نتايج جالبي رسيدم. مدتها بود با يه ويروس بد طرف شده يودم كه اعصابم رو خرد كرده بود و حتي با عوض كردن ويندوز هم از بين نمي رفت . كارش هم به اين ترتيب بود كه وقتي ويندوز بالا ميومد دو تا برنامه به اجرا در ميومدند يكي به اسم winscript.exe و ديگري به اسم kernel.exe اولي cpu رو صد در صد مشغول مي كرد و دومي به محض اولين ورود به اينترنت هر چند دقيقه صفحه هاي command باز مي كرد و بعد يه پيغام error مي داد! و ديگه به طور دائم باقي مي ماند!
طبيعتا براي از بين بردنش ضمن مشورت با رفقاي كارشناسم كه مثل هر ايراني ديگري برخود واجب ميدانند در هر زمينه اي كار شناسي و رفع حاجات نيازمندان كنند! انواع و اقسام آنتي ويروسها رو تجربه كردم كه تجربه اش هرچند وقتگير ولي خالي از لطف هم نبود.
McAfee: در قدرتش شكي نيست. ولي وقتي كه براي آپ ديت كردنش اقدام كردم و با پيغام غير ممكن بودن به خاطر تحريم مواجه شدم از خيرش گذشتم. مي دونيد كه آنتي ويروس يكي از نرم افزارها يي هست كه بدون آپديت تقريبا به درد نمي خوره.

Norton: نمي دونم از چيه اين نورتن اينقدر تعريف مي كنند. شايد خيلي قوي باشه ولي ديگه كند شدن سيستم هم حدي داره. به نظر من يكي از ويژگيهاي مهم يك آنتي ويروس خوب اينه كه تا حد ممكن منابع سيسم رو آزاد بگذاره در صورتي كه نورتن كاملا برعكسه.

Avast: نرم افزار بدي نيست. در كل آنتي ويروس قوي و خوش دستيه و ضمن اينكه سرعت كار نسبتا خوبي داره از پس اكثر ويروسها هم بر مياد . ولي گرافيك و نماي ظاهريش رو چندان نپسنديدم (شبيه پخش ماشين طراحيش كردند كه البته اسكين هاي ديگه هم داره). ولي خوب از پس ويروسهاي من بر نيومد!

NOD 32: ازش خيلي تعريف مي كنند و شركتش هم در ايران نمايندگي داره و شما مي تونيد نسخه اصليش رو با خيال راحت خريداري كنيد. به نظر من بزرگترين مزيتش اينه كه شما در حين كار اصلا حضورش رو حس نمي كنيد يعني تقريبا هيچي از سرعت سيستمتون رو كم نمي كنه! خيلي خوش دست و راحته و گرافيك نسبتا قشنگي داره. اما بريم سر اصل مطلب يعني عملكردش در ويروس يابي و خنثي سازي آنها: تا جايي كه من باهاش كار كردم كمتر ويروسي هست كه بتونه از دستش فرار كنه و در كل با داشتن اين نرم افزار مي تونيد تا حد معقولي به امنيت سيستمتون اطمينان خاطر داشته باشيد. اما به نظر من اين نرم افزار يه عيب بسيار بزرگ داره و انهم اينه كه وقتي در حين اسكن به ويروسي بر مي خوره يه آلارم مي ده و ديگه منتظر مي مونه تا شما براش دستور صادر كنيد و عملا اسكن رو متوقف مي كنه . اين بعني اينكه شما موقع اسكن كامپوتر كه ممكنه چند ساعت هم طول بكشه نمي تونيد از پشت سيستم جم بخوريد! البته توي تنظيماتش ميشه اونو طوري تنظيم كرد كه خودكار عمل كنه ولي در اين صورت ممكنه بعضي از فايل هاي مهمتون رو كه ويروس هم نيست رو از دست بديد . اتفاقي كه براي من افتاد!

BitDefinder: يكي از قويترين آنتي ويروسهايي هست كه ديدم. با محيطي جذاب و زيبا، تقريبا شبيه مك آفي. ولي چون هر كاري كردم درست و حسابي نتونستم كركش رو گير بيارم از خيرش گذشتم. يعني مجبور شدم!

Kaspersky: و بالاخره تنها آنتي ويروسي كه تونست خيلي قشنگ و راحت از پس اون دو تا ويروس بدي كه گفتم بر بياد همين Kaspersky بود. واقعا حال كردم. شايد بدونيد كه اين شركت هم كه ماهيتي آلماني-روسي داره توي ايران نمايندگي داره و مي تونيد نسخه اصليش رو كه مسلما از هر كركي بهتره تهيه كنيد.
بسیاری از اعتقادات ما همانند حکایت آفرینش کائنات است:"هیچکس حضور نداشت...هیچ کس شاهد هیچ چیز نبود...
با این حال عجیب است که همه می دانند چه وقایعی روی داد!!!"
(خوزه ساراماگو)

ارسال پست