ساخت گلایدر

Re: ساخت گلایدر

نوشتهاز سوی FRNZKLH در دوشنبه 18 فروردين 1393 - 00:00

مقدار dihedral angle رو با توجه به چه چیزایی محاسبه کنم؟
center of mass کجا باید قرار بگیره؟
نماد کاربر

سپـاس : 13

ارسـال : 29

نام نویسی: 92/6/16

ذکر نشده

نوشتهاز سوی امیرکاوه در سه شنبه 19 فروردين 1393 - 16:18

اول اینکه باید بدونی چهار تا نیروی : weight - thrust - drag - lit به سازه پرنده وارد میشه . بعدش با چند تا فرمول سر و کار داری . اول باید وزن گلایدر رو تخمین بزنی تا لیفت رو محاسبه کنی . بعد با فرمول ( L = 1/2 p . v2 . s . cl ) ضریب لیفت رو بدست میاری و کورد لاین ایرفویل یا میانگین ریب ها رو مشخض میکنی . در مرحله بعد با توجه به ضریب لیفت یه سرعت مناسب برای گلایدر انتخاب میکنی که زیاد لیفت نده . تاکید می کنم که ضریب لیفت خوب بین نیم تا یک هست و لیفت هم به نیوتون محاسبه میشه . بعدا با رابطه فیثاغورث می تونی طول وینگ لت رو با طول باله که بدست اوردی محاسبه کنی که جمع اونها میشه اسپن . بعدا اسپن * کورد میشه مساحت بالت . 2/9 مساحت بال میشه دم سکان افقی و 1/2 مساحت سکان افقی میشه سکان عمودی . در ضمن موقع ساختن وینگ لت ریب ها رو با زاویه 90 درجه روی اسپار اصلی قرار بده بعدا اسپار های بالایی و پایینی رو با زاویه نصب کن . راستی برای دم وی شکل زاویه 110 درجه مناسب هست . برای عایقش هم یه سری جلدهای مخصوص شبیه جلد کتاب هست که دور سازه می کشن و با سشوار اون رو جذب گلایدر می کنن . یه نوع دیگش هم با اتو میچسبه . برای زاویه بال باید 18 درجه نصبش کنی . البته بعضی ها 40 درچه می ذارین که الات متحرکه داره . ببخشید نتونستم همه فرمول هاش رو بذارم . من فرمول نویسی تو هوپا رو بلد نیستم نشد دیگه . کاری داشتی پی . ام بده . بدرود
نماد کاربر

سپـاس : 168

ارسـال : 388

نام: حامد فرهنگ
نام نویسی: 92/7/7

مرد

نوشتهاز سوی red elf در پنجشنبه 5 تير 1393 - 21:59

سلام همه ی دوستان من گلایدر سازم کسی کمک خواست در خدمتم
redelf3000@gmail.com سوالی بود ایمیل بدید خوشحال میشم بتونم کمکی کنم smile072

سپـاس : 0

ارسـال : 1