وجود ذره زیر اتمی ناشناخته


وجود ذره زیر اتمی ناشناخته

نوشتهاز سوی MAHM00D در يكشنبه 2 مهر 1391 - 01:16

بسم الله الرحمن الرحیم

با توجه به جهان پیرامون (منظور پدیده های ماکروسکپی)و الگو های جدید اما در عین حال مشابه به هم(مثل نوع انسان یا سگ یا گرگ...میان حیوانات که در عین تفاوت ها شباهت های زیادی دارن)انتظار می ره که با ذره زیر اتمی نا شناخته (منظور نام گذاری نشده)مواجه باشیم.
استدلال:این که جهان درون را با کمک جهان بیرون ببینیم چیز عجیبی نیست و با نگاه کردن به مدل های اتمی و حتی نام گذاری ان ها می توانیم بهش پی ببریم اما چرا از وجود ذره زیر اتمی دیگه ای صحبت می کنم؟
اول از دوستان می خوام برای روشن تر شدن بحث دلایل وجود الکترون/پروتون/نوترون را به طور خلاصه بگویند .
دوم ما در این جهان همواره با زوج ها روبرو بودیم و انتظار زوج بودن در درون اتم هم چیز جدیدی نیست و در ریاضیات هم ما با +و- مواجهیم در جاهای دیگر هم با زوج ها دیگری مواجه می شویم که یا تضاد رو می رسانند(خوب و بد)یا مکمل هم اند(زن و مرد)انتظار زوج داشتن انتظار بی دلیل و خارج از منطقی نیست اما امروزه ما چیزی به اسم نوترون داریم که صرفا (با توجه به اطلاعات محدود بنده اگر غلط بود لطفا تذکر بدهید ) توجیهی برای پایداری هسته است خوب این زوج بودن درون اتم به هم خورده است (3 :e p n) به نظر یا شاهد پیداشدن ذره جدید خواهیم بود یا حذف یک ذزه
البته این یک حدس با توجه به مشاهدات است نه اثبات برای اطلاعات بیشتر لطفا نظرات خودتان را اعلام کنید
در ضمن نیازی نیست در راستای تایید یا تکذیب این فرض باشد می تواند فقط به روشن شدن مطالب بالا کمک کنه یا اون هارو زیر سوال ببره
موفق باشید
نماد کاربر
 
سپـاس : 1

ارسـال : 3


نام: محمود مظلومی
سن: 26 سال
شهر: tehran
نام نویسی: 91/7/2

مرد

Re: وجود ذره زیر اتمی ناشناخته

نوشتهاز سوی MAHM00D در شنبه 15 مهر 1391 - 20:00

با احترام فراوان به اقای نیوتون و گالیله و دیگر دوستان دست اندر کار در انقلاب علمی چند قرن اخیر باید بگم که در رابطه جدا کردن منطق از ریاضیات اشتباه بزرگی روی داده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خوب می گید چرا؟و ربطش به مطلب من چیه؟
فعلا شما جواب بدید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگه مشتاق به ادامه این بحث ها نباشید دیگه الزامی برای ادامه دادن نداره :(
نماد کاربر
 
سپـاس : 1

ارسـال : 3


نام: محمود مظلومی
سن: 26 سال
شهر: tehran
نام نویسی: 91/7/2

مرد

Re: وجود ذره زیر اتمی ناشناخته

نوشتهاز سوی stonjohn4 در پنجشنبه 5 بهمن 1391 - 13:51

آرايه‌اي تكراري از عناصر پراشان ، نظير روزنه‌ها يا موانعي كه اثر آنها ايجاد تغييرات متناوبي در فاز ، دامنه يا هر دوي آنها در يك موج خروجي است، يك توري پراش ناميده مي‌شود. غالبا توريهاي تخت تراشه‌اي ، يا شيارهايي تقريبا مستطيلي چنان سوار مي‌شوند كه بردار انتشار فرودي تقريبا بر هر يك از وجوه شيارها عمود باشند .
ecome a successful web designer with 70-667 training course. Learn all the basics of web designing using 640-721 tutorials and redhat certification dumps study guides.main site visit dumps For more information visit ICMA site and also see on New York University and more detail visit this page wikipedia,Good Luck.
 
سپـاس : 0

ارسـال : 1


نام: Hafiz LAi
نام نویسی: 91/11/5

ذکر نشده


بازگشت به فیزیک اتمی و مولکولی

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 2 مهمان