اطلاعاتی جامع درباره فرکانس

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
FR3QUENCY

اطلاعاتی جامع درباره فرکانس

پست توسط FR3QUENCY »

سلام دوستان عزیز من یه ایده ای اومده توی ذهنم و سوالاتی ذهنم رو درگیر کرده...میخوام درباره ی فرکانس بدونم و اطلاعات جامعی به دست بیارم کسی هست کمکم کنه؟

FR3QUENCY

Re: اطلاعاتی جامع درباره فرکانس

پست توسط FR3QUENCY »

دوستان کسی نیست؟

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

پست توسط ADMIN »

واژه‌ی فرکانس به تنهایی مربوط به شاخه و حوزه‌ی خاصی از فیزیک نیست. یک واژه و مفهوم کلی هست. به تعداد دفعات تکرار هر رویداد در واحد زمان، فرکانس گفته میشه. مثلا اگر شما در هر ثانیه ۲ بار دستهای خودتون رو به هم بزنید، فرکانس دست زدن شما معادل عدد ۲ هست.
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

FR3QUENCY

پست توسط FR3QUENCY »

فرکانس تو زمین نفوذ داره؟

نمایه کاربر
ADMIN

سپاس: 560

تماس:

پست توسط ADMIN »

توضیحی که در بالا دادم رو مطالعه کردید؟
موجیم که آسودگی ما عدم ماست ... ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

FR3QUENCY

پست توسط FR3QUENCY »

بله خوندم الان سوال من اینه میزان نفوذ فرکانس توی زمین چقدره؟لطفا اگه میشه به ایدی من تو تلگرام پیام بدین @n3sbiyat

نمایه کاربر
You-See

نام: U30

محل اقامت: تهران

سپاس: 787

تماس:

پست توسط You-See »

فرکانس چی؟
فرکانس برق؟ کف زدن؟ پدال زدن دوچرخه؟ امواج الکترومغناطیس؟ نور؟ صدا؟ الکترون؟ دویدن؟ پارو زدن؟ روشن خاموش شدن چراغ راهنما؟
آخه فرکانس؟
چرا؟
دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

والله من جواب ایشون رو خصوصی دادم ندیده ظاهرا، میزارم اینجا شاید ببینه.

فرکانس یک مفهوم خیلی کلی هستش که تقریبا به هر چیزی میشه نسبتش داد. هرجا ما نوسان داشته باشیم، فرکانس قابل تعریفه. از فرکانس صوتی، تا فرکانس نور و فنر و ... همه بیانگر شکلی از نوسان هستند. اگه یک تاب (همونایی که بچه ها توی پارک میشینن روش) رو در نظر بگیرید و بپرسید که این تاب، چندبار در مثلا یک دقیقه به بالاترین ارتفاع خودش از سطح زمین می رسه، جوابی که به این سوال میدید میشه فرکانس تاب. اگه بپرسید تاب نسبت نقطه تعادلش، یعنی درینجا درست نقطه وسط حرکتش، چقدر میتونه دور بشه، هر جوابی بدید میشه دامنه حرکت. حالا مقدار این فرکانس رو چی تعیین میکنه؟ مثلا در همین تاب، طول زنجیری که تاب بهش آویزون شده. هرچی تاب دراز تر باشه فرکانس کمتر میشه. اگر فلزی که در همین تاب به کار رفته رو من ذوب کنم و به شکل فنر در بیارم، چیزی که فرکانس نوسان فنر رو تعیین میکنه سختی فنر هستش و به همین ترتیب. بنابرین بجز جنس فلز، شکل اون ساختاری که فلز مورد سوال شما درش به کار رفته هم گاها تعیین کننده هست. حالا یک ساختار دلخواه مثل همین تاب رو در نظر بگیرید، تحت فرکانس خاصی (یعنی ما در بازه های زمانی مشخصی هلش بدیم و زوری توی اون فرکانس نگهش داریم) دامنه تاب بیشینه میشه، یعنی به بیشترین حد خودش میرسه. اسم این فرکانس رو میزارن فرکانس ذاتی، یا طبیعی، که فکر میکنم منظور شما از فرکانس اصلی همین بوده. این فرکانس ممکنه از شرایط محیطی مثل دما، ساختار جسم و ... متاثر بشه. بازهم اگر از کسی که عمران خونده بپرسید شاید بهتر بتونه پاسخ بده، چون خیلی مهمه که یک مهندس سازه رو جوری طراحی کنه که مثلا در زلزله ها، فرکانس طبیعی شکل نگیره وگرنه ساختمون با بیشترین دامنه نوسان میکنه و فرومیریزه.

ارسال پست