سفر در زمان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
na.iz

سپاس: 2

Re: سفر در زمان

پست توسط na.iz »

سلام ممنون از جوابتون کم کم داشتم نا امید می شدم. ولی چرا بدون ترک زمان خودمون یعنی ما یه زمان داریم و جهان اطراف ما یه زمان دیگه یعنی ما در یک پوسته مکان-زمان قرار داریم وجهان اطرافمون در یه مکان-زمان دیگه؟ smile042 smile042
من نمی دانم
که چرا می گویند: اسب حیوان نجیبی است ، کبوتر زیباست.
و چرا در قفس هیچکسی کرکس نیست.
گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد.
چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.
واژه ها را باید شست .
واژه باید خود باد، واژه باید خود باران باشد.
چترها را باید بست.
زیر باران باید رفت.

نمایه کاربر
Professional

سپاس: 3

تماس:

پست توسط Professional »

na.iz نوشته شده:سلام ممنون از جوابتون کم کم داشتم نا امید می شدم. ولی چرا بدون ترک زمان خودمون یعنی ما یه زمان داریم و جهان اطراف ما یه زمان دیگه یعنی ما در یک پوسته مکان-زمان قرار داریم وجهان اطرافمون در یه مکان-زمان دیگه؟ smile042 smile042

دقيقا درسته! وقتي شما وارد تونل زمان ميشيد در واقع مي خوايد به يك زمان ديگه بريد جسم شما ثابت مي مونه چون شما به انرژي تبديل شديد. اگر اين طور نبود و شما حين سفر هاتون به زماني كه وارد مي شديد تغيير زمان مي داديد ناگهان تغيير عجيبي در بدنتون ايجاد ميشه. مثلا فرض كنيد ممكنه در آينده به خاكستر تبديل بشيد يا اينكه در گذشته اصلا محو بشيد.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ما براي رسيدن به سرعت نور نيازي به حركت سريع نداريم. در واقع ما بايد جسمي رو كه مي خوايم به سرعت نور برسه به حالت برانگيخته و ناپايدار برسونيم تا اون جسم به انرژي تبديل بشه. براي اينكه در هنگام تبديل شدن به انرژي براي برگردوندن اون جسم دچار مشكل نشيم به يك دستگاه هم نياز داريم تا اون انرژي رو در يك جا متمركز كنه و نگذار كه جسم ما ناقص ظاهر بشه...

در واقع به نظر من اگر بتونيم چنين دستگاهي رو بسازيم قدمي بزرگ برداشتيم. به اين دليل كه وقتي بتونيم انرژي رو متمركز كنيم در واقع تونستيم از انرژي هر ماده اي كه مي خوايم رو بسازيم. فقط كافيه كه ما انرژي رو بگيريم و تبديل كنيم به ماده.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smile124

نمایه کاربر
lfigo170

سپاس: 9

تماس:

پست توسط lfigo170 »

اولا انسان هیچ وقت نمی تونه به گذشته بره چون اگر هم بتونه راهی برای رفتن به گذشته پیدا کنه وقتی به اونجا می رسه دیگه انسان نیست یا حد اقل زنده نیست. پس دیگه به فکر سفر در زمان نباشیم بهتره.
دوما .....................................................بعدا می گم
"love the life you live.
live the life you love."

— Bob Marley

نمایه کاربر
Professional

تماس:

پست توسط Professional »

Professional نوشته شده:اگر با دختری زیبا روی نیمکتی در باغ بنشینیم، یک ساعت مثل یک دقیقه می گذرد، اما یک دقیقه نشستن روی یک اجاق داغ به اندازه یک ساعت به نظر می آید.
smile072 smile043 «آلبرت اینشتن» smile043 smile072

من تازه اين گفته اينيشتن رو درك مي كنم. در حقيقت با انديشه اي كه تازه فهميدم دارم اون رو درك مي كنم...

منظور اينيشتن كاملا متفاوت بوده. در واقع ما فكر مي كنيم كه لذت سرعت زمان رو زياد كرده و ما متوجه زمان نشديم.

در واقع وقتي با اون دختر هستيم روح و عقلمون از جسم جدا ميشه و به جايي نا مشخص سفر مي كنه و آري از هرگونه ماديات ميشه. در اين لحظه ما سفرمون به دوردست رو شروع كرديم. و وقتي به خودمون ميايم روح با سرعت نور به جسم برميگرده. در اينجاست كه سفر در زمان تكميل شده..

اما وقتي روي اجاق داغ مي شينيم نمي تونيم تمركز كنيم. ذهنمون به تمام وقايع فكر مي كنه. به زمان فكر ميكنه. اتفاقات رو چند بار مرور مي كنه. يعني ما نميتونيم خودمون رو از موقعيت دور كنيم.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smile124 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نمایه کاربر
Professional

تماس:

پست توسط Professional »

Professional نوشته شده:
محمد مهدي غلامي نوشته شده:با سلام ..........
من هم قبول دارم كه يكم غير قابل قبوله، اما در مورد آيندگان هم خاطراتشون عوض ميشه و اونها هم چيزي رو متوجه نميشن.
البته به نظر من اگه از اينده كسي به گذشته سفر كنه قانونهايي براي خودشون دارن يا دستگاههاشون طوري هست كه نميتونن در گذشته تغيير ايجاد كنن.شايد فقط ميتونن مشاهده كنن.
با تشكر.........
ببینید اگه ما بعد چهارمی که اینیشتن در مورد اون حرف زده رو قبول داشته باشیم باید این رو هم قبول کنیم که در صورت تغییر در زمان موجی بوجود میاد تا تمام اشیاء ماهیتشون عوض بشه که این غیر ممکنه چون ما میگیم ماده نه از بین میره نه بوجود میاد پس امکان تغییر در زمان نیست. smile041 smile042 smile041

من اين حرفم رو پس مي گيرم چون انرژي به ماده تبديل ميشه و دنيا رو تغيير ميده smile072

نمایه کاربر
amirof.subzero

سپاس: 1

پست توسط amirof.subzero »

be nazare man hichvaght nemishe be gozashte SAFAR kard chon tebghin nazarie keage ma masalan pedaremoono dar gozahte bokoshim madigebe vojood nemiaim va age be vojood nayaym nemitoonim pedaremoono bokoshim....... smile033
vali man migam nemishe hichvaght be gozashte safar kard vali mishe gozashte ro did smile015 age ma soratemoon az sorate noor bishtar beshe(hala felan nazarieye anishtaino vel konin felan) va age betoonim baye hesgare jadido ghavi noor parakand shode az gozashte ro jam konim mitoonim gozashtaro bebinim ghabool nadarid?mankemigam doroste
دوش ديدم كه ملايك در ميخانه زدند ///// دل آدم بسرشتندو به پيمانه زدند

نمایه کاربر
amirof.subzero

سپاس: 1

پست توسط amirof.subzero »

agha man ye dalile dige peida kardam ke nemishe ye jesm begozashte safar kard
ghabooldarid hardo jesm nesbat be ham jazebe daran?(harchand nachiz)pas vaghti be gozashte berim ayandaro taghid midim
NAZARIE:"har harkate ma rooye zaman tasir mizare"tavajjo konid va fekr konid
دوش ديدم كه ملايك در ميخانه زدند ///// دل آدم بسرشتندو به پيمانه زدند

نمایه کاربر
jeneral

سپاس: 7

تماس:

پست توسط jeneral »

با سلام و احترام
یه سوال؟؟؟
اگه ما فرضا بوسیله کرمچاله ظرف مدت زمان اندکی بتونیم به 2000 سال نوری از زمین برسیم بعد از اونجا با تلسکوپ به زمین نگاه کنیم چی میبینیم؟
آیا زمان کنونی(حال) زمین را میبینیم یا 2000 سال پیش زمین؟
شاید سوالم حرفه ای نباشه اما جواب لطفا smile079
با تشکر
کفر لغت دیگرى است براى آزادى اندیشه. ((گراهام گرین))

كلیه حقایق بزرگ جهان در ابتدا كفر محسوب میشدند. ((برنارد شاو))

نمایه کاربر
Professional

تماس:

پست توسط Professional »

amirof.subzero نوشته شده:agha man ye dalile dige peida kardam ke nemishe ye jesm begozashte safar kard
ghabooldarid hardo jesm nesbat be ham jazebe daran?(harchand nachiz)pas vaghti be gozashte berim ayandaro taghid midim
NAZARIE:"har harkate ma rooye zaman tasir mizare"tavajjo konid va fekr konid

سلام

اولا دوستان خواهشا فارسي رو پاس بداريم.
دوما اينكه اگر نوشته هاي من رو خونده باشيد من كاملا اين مطلب رو توضيح دادم. اگر به گذشته سفر كنيم دنيا بر اساس تغيير ما تغيير مي كنه. اما اگر بتونيم به گذشته بريم كه نميشه.
سوما ما بايك دستگاه نمي تونيم نوري كه به ميليون ها سال نوري اونورتر رسيده رو خيلي راحت جمع كنيم... smile124

jeneral نوشته شده:با سلام و احترام
یه سوال؟؟؟
اگه ما فرضا بوسیله کرمچاله ظرف مدت زمان اندکی بتونیم به 2000 سال نوری از زمین برسیم بعد از اونجا با تلسکوپ به زمین نگاه کنیم چی میبینیم؟
شاید سوالم حرفه ای نباشه اما جواب لطفا smile079
با تشکر

دقيقا اين سوال رو در صفحه قبل توضيح دادم..............
حالا فرض کنید که ما در سال 250 میلیونوم به داخل یک کرم چاله بریم و بعد در همون سال جلوی امواج رو در اون سمت کهکشان بگیریم. در واقع ما تونستیم گذشته منظومه خودمون و زمین رو ببینیم. حالا ما دوباره به سمت زمین بر می گردیم اما در این وقت ما 250 میلیون سال بعد زمین رو می بینیم. 250 میلیون سال بعد از حضور خودمون در زمین.
چون ما از نور سريع تر به اون لحظه رسيديم( همه مي دونيم كه كرم چاله ها اجسام رو در كمتر از صدم ثانيه به اون سمت فضا مي برند.) پس دقيقا نوري كه از 2000 سال نوري قبل از زمين بازتاب شده بود رو مي بينيم يعني گذشته زمين رو مي بينيم. كه به اين ميشه گفت سفر به گذشته اما نه به معناي جسمي بلكه به معنايي بينايي ما گذشته زمين رو ديديم....................... smile072

نمایه کاربر
jeneral

سپاس: 7

تماس:

پست توسط jeneral »

Professional نوشته شده: jeneral نوشته است:
با سلام و احترام
یه سوال؟؟؟
شاید سوالم حرفه ای نباشه اما جواب لطفا
با تشکر

با سلام و احترام
منم دقیقا از خوندن همون موضوع این فکر را کردم
منظورم همون جمع کردن نور بود.یعنی اگه با تلسکوپ به زمین نگاه کنیم گذشته را میبینیم دیگه
درسته؟
با تشکر
کفر لغت دیگرى است براى آزادى اندیشه. ((گراهام گرین))

كلیه حقایق بزرگ جهان در ابتدا كفر محسوب میشدند. ((برنارد شاو))

نمایه کاربر
Professional

تماس:

پست توسط Professional »

jeneral نوشته شده:
Professional نوشته شده: jeneral نوشته است:
با سلام و احترام
یه سوال؟؟؟
شاید سوالم حرفه ای نباشه اما جواب لطفا
با تشکر

با سلام و احترام
منم دقیقا از خوندن همون موضوع این فکر را کردم
منظورم همون جمع کردن نور بود.یعنی اگه با تلسکوپ به زمین نگاه کنیم گذشته را میبینیم دیگه
درسته؟
با تشکر
smile015 smile015 smile015

نمایه کاربر
ali21

محل اقامت: تهران

تماس:

پست توسط ali21 »

فکر کنم برای صحبت راجع به این مبحث دیر شده باشه ولی ممنون میشم جواب بدین
با توجه به گفته ها دوستان که برای رفتن به گذشته فقط میشه گذشته رو دید فکر کنم بشه استدلال کرد که حتی آینده رو نمیشه دید چه برسه به اینکه بخوایم تغییرش بدیم
درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نگران آينده نيستم خودش به زودي خواهد آمد.(انیشتین)

نمایه کاربر
Professional

تماس:

پست توسط Professional »

ali21 نوشته شده:فکر کنم برای صحبت راجع به این مبحث دیر شده باشه ولی ممنون میشم جواب بدین
با توجه به گفته ها دوستان که برای رفتن به گذشته فقط میشه گذشته رو دید فکر کنم بشه استدلال کرد که حتی آینده رو نمیشه دید چه برسه به اینکه بخوایم تغییرش بدیم
درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دقیقاً از حرف من میشه چنین استدلالی کرد. وقتی که من به آینده رفتم چه طور می تونم دوباره به گذشته که خودم گفتم تنها میشه بهش نگاه کرد برگشت.

در این حالت تنها میشه گذشته رو دید و آینده رو بدست آورد.

smile124

نمایه کاربر
ali21

محل اقامت: تهران

تماس:

پست توسط ali21 »

Professional نوشته شده:
ali21 نوشته شده:فکر کنم برای صحبت راجع به این مبحث دیر شده باشه ولی ممنون میشم جواب بدین
درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دقیقاً از حرف من میشه چنین استدلالی کرد. وقتی که من به آینده رفتم چه طور می تونم دوباره به گذشته که خودم گفتم تنها میشه بهش نگاه کرد برگشت.

در این حالت تنها میشه گذشته رو دید و آینده رو بدست آورد.

smile124
smile072 مرسی (بلاخره یکی جواب داد smile055 )
نگران آينده نيستم خودش به زودي خواهد آمد.(انیشتین)

نمایه کاربر
WARRIOR

پست توسط WARRIOR »

سلام ...

فکر کنم قبلا توی یه تاپیک دیگه در این مورد صحبت شده بود ...

دوستان هدف از سفر در زمان رو مشخص کنید !؟

1-میخواهیم به گذشته یک حرکت برگردیم !؟
2-یا میخواهیم زمان را برگردانیم : بگونه ای که همه چیز به عقب برگردد و تصحیح گردد !؟
3-یا اینکه میخواهیم به اینده بعدی مکان فعلیمان برویم ..؟!
4-یا اینکه میخواهیم با سرعت نور و یا چند صد میلیون بار بیشتر حرکت کنیم که زمان به همان نسبت به ما کند شود !!!؟

_______--______
اولی و دومی هر دو یکی هستند ولی تفاوت اولی با دومی در این است که یک محدوده از دنیا زمانش به عقب برگردد و دومی کل دنیا زمانش به عقب برگردد! smile024
سومی را که فقط میتوانیم شبیه سازی کنیم و امکان ندارد !
چهارمی ممکن است ! و تقریبا شدنی ! اما ما را به عقب یا جلو نمیبرد ! بلکه فقط سرعت زمان نسبت به ما کندتر میگذرد همین ..

و در مورد دوتای اول :
چرا نمیتوانیم در دنیا زمان را به عقب برگردانیم یا یک حرکت را دوبار عینا تکرار کنیم !
به علت اینکه ما با چند بازه ترمودینامیک روبرو هستیم که مانع میشود ! و هر کدام تولید کننده زمان خاصی در دنیا هستند !
بر فرض مثال در یکجایی از جهان و خالی از هر سکنه یک حرکت را انجام دادیم و بدون اینکه تغییری رخ دهد مجددا ان حرکت را رو به عقب تکرار کردیم . چند مشکل بوجود می اید !
اول اینکه نمیتوانیم تاثیرات ترمودینامیک اثری ان حرکت را به عینه بر گردانیم ! مثلا تشعشع یا نیرویی که به طبیعت وارد کرده یا گرفته ! و اگر این را در نظر نگیریم به یک مشکل دیگر در بعد کلی میرسیم و ان این است که محیط نسبت به ان عوض شده است ! یعنی برفرض در یک نقطه توانستیم همه نیروی های خارج شده را مثل اول بازگردانیم ! مشکلی که بوجود می اید این است که نسبت رمانی به کل کهکشان نیز دچار مشکل میشود! یعنی اکنون فضای کهکشانی متحرک ما جای قبلتر از خویش نیست ! و باید انرا نیز برگردانیم که smile048

در مورد کرم چاله چوله یا سیاه چاله و ... هم اینها فقط میتوانند به سرعت و بدون اتلاف وقت مارا انتقال دهند ! یعنی اینکه در بهترین حالت شما در زمانی نزدیک 0 به نقطه دیگری در کهکشان میروید ! پس این نمیتواند به سفر در زمان باشد ! یا بازگشت به گذشته و رفتن به اینده ...

این کار از عهده انسان تقریبا خارج است !

توصیه میکنم کتاب فضا - زمان تخت و خمیده (جورج الیس - روس ویلیامز ) ترجمه یوسف امیر ارجمند رو بخونید ..-
و البته داخل این کتاب به تفصیل تمام محاسبات نسبیتی و زمانی از دید چند ناظر به دقت از پایه بررسی شده ! و وقتی خوندید متوجه میشید که واقعا نمیشه به گذشته مادی سفر کرد !

به نظر من تنها چیزی هم که توی دنیا از صفر هر لحظه اغاز میشه و پایان نا معلومی داره همین زمانه ...
چون مبنای محاسبه اون سرعت نور قرار گرفته ! به محض تشکیل فتون و شروع حرکت میشه 0 تا بی نهایت رو براش در نظر گرفت تا زمانی که جذب یک ماده دیگه بشه و متوقف بشه !به این صورت زمان مرتب تولید و منتقل میشه ! پس همیشه رو بجلو خواهیم بود .... smile032 و تاثیرات ترمودینامیکی که از جابجایی نور ایجاد میشن هیچ وقت قابل بازگشت نیستند !

خوب حالا در مورد کش اومدن فضا زمان ! که دانشمندا میگن که میشه با سرعت های خیلی بالاتر از نور و بدون مشکلات مربوط به زمان محلی و جهانی جابجا بشید یعنی قسمتی از فضا زمان رو بکشید : مثل این مدلی که من درست کردم ! از قسمت A به نقطه B ! میتونی بدون اتلاف وقت و براحتی با سرعت معمولی به یکباره بری اونور دنیا :
و البته توی این کش اومدن ! چون فضا در زمان ! یا زمان در در نقطه ای از فضا فقط برای یک ناظر مسلط به اون کش میاد باقی موارد سر جاشون هستند و هیچ مشکلی پیش نمیاد اما شما به یکباره از محظر عموم غیب میشی و و سر از نقطه دیگری در عالم در میاری ! .. البته مبنای گفته شده برای کرم چاله همینه ولی خود بنده با این امر یه مشکلی دارم که بعدا میگم ... smile042

تصویر

ارسال پست